Jump to content

[S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


anergos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου βαζεις ιδεες τωρα,αλλα αν ακυρωσω απο πλαισιο που εχω κανει παραγγελια day 1, βλεπω να παραλαμβανω σε κανα μηνα.. και εχω και δωρο ασφαλεια. Μηπως να τους το ζητησω λιγο εκβιαστικα?

 

ακόμα και να εχεις πληρωσει ,εχεις το κλασσικο 14ημερο λογικα για ακυρωση χωρις πολλα πολλα...

ειναι πολλα τα λεφτα ....

προσωπικα χωρις 2η σκεψη....:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου βαζεις ιδεες τωρα,αλλα αν ακυρωσω απο πλαισιο που εχω κανει παραγγελια day 1, βλεπω να παραλαμβανω σε κανα μηνα.. και εχω και δωρο ασφαλεια. Μηπως να τους το ζητησω λιγο εκβιαστικα?

 

Νίκο μη το σκέφτεσαι. μόλις έκανα κι εγώ την παραγγελία. Μου/σου βγαίνει τελική τιμή 849€ και τα ακουστικά δώρο......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μη το σκέφτεσαι. μόλις έκανα κι εγώ την παραγγελία. Μου/σου βγαίνει τελική τιμή 849€ και τα ακουστικά δώρο......

 

Το ultra??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το ultra??
902€ βγαίνει το Ultra τελικη με τιμολόγιο + ποντους

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

902€ βγαίνει το Ultra τελικη με τιμολόγιο + ποντους

Όντως μεγάλη διαφορά από τα 1400..

Εγώ δεν έχω εθνική, μόνο αν μου κάνει το πλαίσιο καμία επιστροφή για την πληρωμή με Πειραιώς που έκανα.. Αλλιώς δεν ρίχνω άκυρο, η ασφάλεια που μου έκαναν αξίζει 100 ευρώ.,οκ άλλο 200++ η επιστροφή άλλο 100 αλλά λέω να το αφήσω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Για αγορά των S20 plus / S20 ultra από το εξωτερικό, με επεξεργαστή snapdragon (και FM Radio φυσικά), ποιο site έχετε να προτείνετε ;
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

902€ βγαίνει το Ultra τελικη με τιμολόγιο + ποντους

 

Ανάλογα πως θα κινηθείς. Εμένα μου βγαίνει 849€..... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπέρα παιδιά. Για αγορά των S20 plus / S20 ultra από το εξωτερικό, με επεξεργαστή snapdragon (και FM Radio φυσικά), ποιο site έχετε να προτείνετε ;

 

Μία ολοκαίνουρια συσκευή μπορεί να έχει οποιοδήποτε κουσούρι (πχ note 7). Θα ρισκάρεις να το πάρεις χωρίς εγγύηση Ελλάδας (και βέβαια για 1 αντί για 2 χρόνια εγγύηση)?

Αν θέλει sd τότε προτείνω να περιμένεις τις πρώτες εντυπώσεις, να βγάλει τα οποία προβλήματα μπορεί να έχει μια φρέσκια συσκευή και μετά.

Γνώμη μου πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πως θα κινηθείς. Εμένα μου βγαίνει 849€..... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μία ολοκαίνουρια συσκευή μπορεί να έχει οποιοδήποτε κουσούρι (πχ note 7). Θα ρισκάρεις να το πάρεις χωρίς εγγύηση Ελλάδας (και βέβαια για 1 αντί για 2 χρόνια εγγύηση)?

 

Αν θέλει sd τότε προτείνω να περιμένεις τις πρώτες εντυπώσεις, να βγάλει τα οποία προβλήματα μπορεί να έχει μια φρέσκια συσκευή και μετά.

 

Γνώμη μου πάντα.

 

1399€/1.24 =1128 - 20%= 902€

 

Αν έχεις κάποια έξτρα έκπτωση εσύ πάω πάσο...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Για αγορά των S20 plus / S20 ultra από το εξωτερικό, με επεξεργαστή snapdragon (και FM Radio φυσικά), ποιο site έχετε να προτείνετε ;

 

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις μια βδομάδα,να δεις αν βγει τπτ πρόβλημα,γιατί είναι πολλά τα λεφτά και να μην έχεις εγγύηση...Εκτός και αν δεν σε νοιάζει...Τότε πάσο...

Link to comment
Share on other sites

1399€/1.24 =1128 - 20%= 902€

 

Αν έχεις κάποια έξτρα έκπτωση εσύ πάω πάσο...

 

1399 Χ 20% (κάρτα εθνικής) = 279,80

ΦΠΑ τιμολογίου 270,77 (εκπίπτει στο 3μηνο)

Αρα έχουμε 1399-279,80 - 270,77 = 848,43.

Συμπέρασμα: δεν σε συμφέρει τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ μιας και χάνεις το 20% του ΦΠΑ (270,77 Χ 20% = 54,15). Το πληρώνεις και το γλιτώνεις στο 3μηνο (ΦΠΑ που αποδίδεις τον Απρίλιο).

Εκτός κι αν είσαι (αιώνιος) πιστωτικός βέβαια.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

1399 Χ 20% (κάρτα εθνικής) = 279,80

 

ΦΠΑ τιμολογίου 270,77 (εκπίπτει στο 3μηνο)

 

Αρα έχουμε 1399-279,80 - 270,77 = 848,43.

 

Συμπέρασμα: δεν σε συμφέρει τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ μιας και χάνεις το 20% του ΦΠΑ (270,77 Χ 20% = 54,15). Το πληρώνεις και το γλιτώνεις στο 3μηνο (ΦΠΑ που αποδίδεις τον Απρίλιο).

 

Εκτός κι αν είσαι (αιώνιος) πιστωτικός βέβαια.

Απ αυτά που γνωρίζω νομίζω ότι

η αποφολογηση στα κινητά, tablet, υπολογιστές, είναι υποχρεωτική....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Απ αυτά που γνωρίζω νομίζω ότι

η αποφολογηση στα κινητά, tablet, υπολογιστές, είναι υποχρεωτική....

Έτσι ακριβώς, αν πάλι το πάρεις με απόδειξη δεν περνάει στα έξοδα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, αν πάλι το πάρεις με απόδειξη δεν περνάει στα έξοδα..

 

Νίκο, δεν νομίζω πως είναι υποχρεωτική. Άλλωστε το βάρος το φέρνει ο εκδότης του τιμολογίου (κατά κύριο λόγο) κι επίσης το αποτέλεσμα είναι το ίδιο οπότε και σε έλεγχο να πέσεις δεν βλέπω πρόβλημα.

Τέλος, στον Γερμανό που πλήρωσα σήμερα και τους είπα για τιμολόγιο, αυτοί μου χρέωσαν 1399 και μου είπαν πως το τιμολόγιο θα εκδοθεί με την παραλαβή οπότε οι πόντοι της κάρτας μπηξαν ήδη κι αν στην παραλαβή τους προσκομίσω τα σχετικά έγγραφα τότε θα μου εκδώσουν τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ και πιστωτικό με τον ΦΠΑ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απ αυτά που γνωρίζω νομίζω ότι

η αποφολογηση στα κινητά, tablet, υπολογιστές, είναι υποχρεωτική....

 

Το τιμολόγιο θα σου το κόψουν με την παραλαβή της συσκευής που θα παραλάβεις και το κινητό? Τώρα πήρες κάποιο παραστατικό?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Το τιμολόγιο θα σου το κόψουν με την παραλαβή της συσκευής που θα παραλάβεις και το κινητό? Τώρα πήρες κάποιο παραστατικό?

 

Το παραστατικό εκδίδεται κατά την παράδοση του κινητού ώστε να ξεκινάει από τότε η εγγύηση και για να αναγράφει το ΙΜΕΙ της συσκευής.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να το πιάσω και να βοηθηθούν και οι υπόλοιποι.

 

Για s20+ πληρώνω σήμερα 1099€ και παίρνω 1099*20%=219€ σε πόντους go4more.

 

Όταν έρθει το κινητό πάω για παραλαβή και κόβουν τιμολόγιο για 1099/1,24= 886€ και μου δίνουν πιστωτικό 1099-886=213€.

 

Άρα συνολικά 432€ κάτω.

 

Κάνω κάποιο λάθος?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι μισό κλικ μακρια απο το preorder του απλου s20, υπάρχει καπου καποια παρουσιαση που να διαπιστώνεται η σαφής υπεροχη της νεας κάμερας σε σχεση με αυτες του s10?

Εξαιτίας του νεου σενσορα και των νεων οπτικών. Ειδικα σε low light.

Link to comment
Share on other sites

Η Διαδικασια είναι πολύ πιο απλή όπως ανεφερα παραπάνω....

 

Και όπως αναφέρε και ο Νίκος -που γνωρίζει τα πράγματα καλύτερα -είναι υποχρεωτική (για αυτό Άλλαξε και η κλασσική διαδικασία άλλωστε)

 

Αποφορολογηση....Pos....επιστροφή 20% άμεσα σε πόντους...

 

Στην παραλαβή έκδοση του τιμολογίου με αποφορολογημενο το ποσό....

 

Ο Νίκος μπορεί να δώσει και επιπλέον πληροφορίες βέβαια...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα προπαραγγελια μεσω ιντερνετ στο πλαισιο , μου ζητηθηκαν τα στοιχεια για εκδοση τιμολογιου , αλλα η τιμη που γραφει στην παραγγελια ειναι 1039 για το s20plus, τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι οταν ερθεις να παραλαβεις θα αποφορολογηθει . Δεν εχω πληρωσει κατι ακομα , η πληρωμη θα γινει στην παραλαβη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να το πιάσω και να βοηθηθούν και οι υπόλοιποι.

 

Για s20+ πληρώνω σήμερα 1099€ και παίρνω 1099*20%=219€ σε πόντους go4more.

 

Όταν έρθει το κινητό πάω για παραλαβή και κόβουν τιμολόγιο για 1099/1,24= 886€ και μου δίνουν πιστωτικό 1099-886=213€.

 

Άρα συνολικά 432€ κάτω.

 

Κάνω κάποιο λάθος?

 

να μην πληρωσεις σημερα , να επιλεξεις πληρωμη στο καταστημα για να μην χρειαστει να σου δωσουν πιστωτικο

Link to comment
Share on other sites

Η Διαδικασια είναι πολύ πιο απλή όπως ανεφερα παραπάνω....

 

Και όπως αναφέρε και ο Νίκος -που γνωρίζει τα πράγματα καλύτερα -είναι υποχρεωτική (για αυτό Άλλαξε και η κλασσική διαδικασία άλλωστε)

 

Αποφορολογηση....Pos....επιστροφή 20% άμεσα σε πόντους...

 

Στην παραλαβή έκδοση του τιμολογίου με αποφορολογημενο το ποσό....

 

Ο Νίκος μπορεί να δώσει και επιπλέον πληροφορίες βέβαια...

 

Στην προπαραγγελια δεν πλήρωσες? Με άλλα λόγια μπορούν όλοι να κάνουν προπαραγγελια χωρίς να πληρώσουν και να την ακυρώσουν οπότε θέλουν? Επίσης η προσφορά ισχύει για πληρωμές μέχρι το Σάββατο. Αν πληρώσεις κατά την παραλαβή της συσκευής (πχ 13/3) πώς θα πάρεις την έκπτωση της κάρτας???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην προπαραγγελια δεν πλήρωσες? Με άλλα λόγια μπορούν όλοι να κάνουν προπαραγγελια χωρίς να πληρώσουν και να την ακυρώσουν οπότε θέλουν? Επίσης η προσφορά ισχύει για πληρωμές μέχρι το Σάββατο. Αν πληρώσεις κατά την παραλαβή της συσκευής (πχ 13/3) πώς θα πάρεις την έκπτωση της κάρτας???

 

Σωστα το ξεχασα δεν θα παρεις το bonus επιστροφη απο την καρτα εχεις δικιο . Στην προπαραγγελια που εκανα εγω οχι δεν πληρωσα τιποτα.

.

Link to comment
Share on other sites

Στην προπαραγγελια δεν πλήρωσες? Με άλλα λόγια μπορούν όλοι να κάνουν προπαραγγελια χωρίς να πληρώσουν και να την ακυρώσουν οπότε θέλουν? Επίσης η προσφορά ισχύει για πληρωμές μέχρι το Σάββατο. Αν πληρώσεις κατά την παραλαβή της συσκευής (πχ 13/3) πώς θα πάρεις την έκπτωση της κάρτας???

 

Να κάνεις προπαραγγελία χωρίς να πληρώσεις εννοείται ότι μπορείς να κάνεις. Έκανα εγώ όταν άνοιξαν και με πήραν την επόμενη από κοσμοτε και μου ζήτησαν σε ποιο κατάστημα θέλω να παραλάβω. Είπα για τιμολόγιο κτλ και μου είπαν θα τα κανονίσετε στο κατάστημα μαζί με την πληρωμή.

 

Το θέμα τώρα είναι να συνδυαστεί η προπαραγγελία με πληρωμή άμεσα για να εκμεταλλευτούμε το 20% του go4more. Αύριο πρωί θα πάω Γερμανό.

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις προπαραγγελία χωρίς να πληρώσεις εννοείται ότι μπορείς να κάνεις. Έκανα εγώ όταν άνοιξαν και με πήραν την επόμενη από κοσμοτε και μου ζήτησαν σε ποιο κατάστημα θέλω να παραλάβω. Είπα για τιμολόγιο κτλ και μου είπαν θα τα κανονίσετε στο κατάστημα μαζί με την πληρωμή.

 

Το θέμα τώρα είναι να συνδυαστεί η προπαραγγελία με πληρωμή άμεσα για να εκμεταλλευτούμε το 20% του go4more. Αύριο πρωί θα πάω Γερμανό.

 

θα πληρωσεις ομως ολο το ποσο , και μετα θα βγει πιστωτικο , οποτε αν δεν θελεις να αγορασεις κατι αλλο απο τον γερμανο παει το πιστωτικο αχρηστο .

Link to comment
Share on other sites

θα πληρωσεις ομως ολο το ποσο , και μετα θα βγει πιστωτικο , οποτε αν δεν θελεις να αγορασεις κατι αλλο απο τον γερμανο παει το πιστωτικο αχρηστο .

 

Την στιγμή που το πιστωτικό είναι "κερασμένο" από την εθνική, όλο και κάτι θα πάρεις. Πχ εγώ θα πάρω μια κάρτα Micro sd 512gb μιας και 128 της συσκευής δεν φτάνουν με τίποτα. Αν παίξει και καμια καλή θηκουλα είμαι οκ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S20 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...