Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με τα screenshots για να είμαι ειλικρινής, δεν το κατάλαβα. Μόνο έτσι θα μπορείς να τραβάς ss; Δεν υπάρχει η επιλογή με το παρατεταμένο πάτημα του power button;

 

Ωραίες οι νέες λειτουργίες του home από το power menu, αν και για εμένα δεν έχουν χρησιμότητα μιας και δεν έχω "έξυπνο σπίτι" η συσκευές τέτοιου τυπου σε αυτό.

 

Αυτό με τα notifications το έχουμε και τώρα νομίζω. Τουλάχιστον τα priority και τα silent έτσι εμφανίζονται σε εμένα. Και με τον ίδιο τρόπο, παρατεταμένο πάτημα πάνω τους μου δίνει επιλογές για τις ειδοποιήσεις τους.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Screenshot όχι από το power button, μόνο από το multitasking. Δεν με χαλάει, άσε που έχουν βάλει και επιλογή στις καρτέλες των apps να μπορείς να επιλέξεις όλο ή όσο κείμενο θες.

Τα notification τα διαχωρίζει και άλλο σε όσα αφορούν μηνύματα, στα priority και στα silent.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Screenshot όχι από το power button, μόνο από το multitasking. Δεν με χαλάει, άσε που έχουν βάλει και επιλογή στις καρτέλες των apps να μπορείς να επιλέξεις όλο ή όσο κείμενο θες.

Τα notification τα διαχωρίζει και άλλο σε όσα αφορούν μηνύματα, στα priority και στα silent.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Το ΑΘΛΙΟ share menu του Android και το γεγονός ότι μετά από κάθε update εφαρμογής όταν πας να ανοίξεις λινκ σε ρωτάει με ποια εφαρμογή θες να το ανοίγεις το διόρθωσαν;

Link to comment
Share on other sites

Screenshot όχι από το power button, μόνο από το multitasking. Δεν με χαλάει, άσε που έχουν βάλει και επιλογή στις καρτέλες των apps να μπορείς να επιλέξεις όλο ή όσο κείμενο θες.

Τα notification τα διαχωρίζει και άλλο σε όσα αφορούν μηνύματα, στα priority και στα silent.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Πρόσθεσαν δηλαδή και extended screenshots;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς δοκιμάσει στον οδηγό που υπάρχει στο xda-developers για ενεργοποίηση του WiFi-calling & VoLTE σε ελληνικό carrier?

Υπάρχει άλλη λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς δοκιμάσει στον οδηγό που υπάρχει στο xda-developers για ενεργοποίηση του WiFi-calling & VoLTE σε ελληνικό carrier?

 

Υπάρχει άλλη λύση;

Δε νομίζω ότι θα δούμε στην Ελλάδα ποτέ κάτι τέτοιο. Ας τον δοκιμάσει κάποιος όμως να μας πει.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν με τις τράπεζες λειτουργεί το Face unlock όπως πχ στα iPhone ? Γιατί από ότι κατάλαβα θα χρειαστεί να βάζεις συνέχεια κωδικούς

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν με τις τράπεζες λειτουργεί το Face unlock όπως πχ στα iPhone ? Γιατί από ότι κατάλαβα θα χρειαστεί να βάζεις συνέχεια κωδικούς

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Όχι ακομα

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν με τις τράπεζες λειτουργεί το Face unlock όπως πχ στα iPhone ? Γιατί από ότι κατάλαβα θα χρειαστεί να βάζεις συνέχεια κωδικούς

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Όχι και μάλλον δεν θα λειτουργήσουν ποτέ οι ελληνικές εφαρμογές, γιατί οι πωλήσεις του P4 είναι ελάχιστες στην Ελλάδα για να κάτσουν να ασχοληθούν

 

Είναι σημαντικό μειονέκτημα του P4

 

Ωστόσο, αν έχεις ρουτ, μπορείς να το κάνεις εύκολα να δουλέψει

 

Στο P5 φαντάζομαι θα έχουν και αισθητήρα αποτυπώματος

Link to comment
Share on other sites

Τα καινούρια Pixel buds, ποτέ λέτε θα εμφανιστούν στο ευρωπαϊκό Amazon;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα καινούρια Pixel buds, ποτέ λέτε θα εμφανιστούν στο ευρωπαϊκό Amazon;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Αν εχεις κανενα link για τα προηγουμενα, δωσε.

Εψαξα λιγο και δεν τα βρηκα στο amazon, εκτος αν σταματησαν.

Link to comment
Share on other sites

Το always on με τη ρύθμιση να ανοίγει όταν ανιχνεύει την παρουσία σου λειτουργεί;

Το έχω ενεργοποιημένο μαζί με το lift και tap to wake αλλά όταν το αφήνω στην άκρη εξακολουθεί και ανάβει .

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το always on με τη ρύθμιση να ανοίγει όταν ανιχνεύει την παρουσία σου λειτουργεί;

Το έχω ενεργοποιημένο μαζί με το lift και tap to wake αλλά όταν το αφήνω στην άκρη εξακολουθεί και ανάβει .

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Λειτουργεί, αλλά με εξαιρετική ευαισθησία.

Πρέπει να το έχεις αρκετά μακριά, π.χ. σε ένα τραπέζι πιο πέρα. Αν είσαι στο γραφείο και το έχεις δίπλα δεν κλείνει. Δεν κατάλαβα γιατί το ρύθμισαν έτσι.

Εμένα προσωπικά δεν με βόλεψε καθόλου, οπότε όπως έχω πει και παλιότερα απενεργοποίησα εντελώς την AOD και έχω αφήσει την επιλογή να καταλαβαίνει το τηλέφωνο μέσω του... παρεξηγημένου Soli την κίνηση του χεριού και ανάβει η οθόνη τότε.

Settings -> System -> Motion Sense -> Reach to check phone

Λειτουργεί περίπου όπως τα παλιά Moto και κάνοντας μια κίνηση προς την οθόνη με το χέρι αυτή ανοίγει και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα από Amazon αυτή η θήκη της Cyril. Φέρνει λίγο σε Spigen ultra hybrid. Η πλάτη έχει μια μαύρη διαφάνεια και έχει ανταλλακτικά πορτοκάλι κουμπάκια για τα volume και power buttons. 230fdd2979c1b49b93b0599e8cf3dc7c.jpg7ad0135191feb0cd4984a21137979234.jpg

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει extended screenshot ναι, και όχι Sotnem δεν έχει διορθωθεί τίποτα από τα 2 που αναφέρεις.

Άσχετο, είδατε ότι η κυκλοφορία του 4α πάει για Οκτώβριο έτσι.. Άρα το Ρ5 πότε??

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έχει extended screenshot ναι, και όχι Sotnem δεν έχει διορθωθεί τίποτα από τα 2 που αναφέρεις.

Άσχετο, είδατε ότι η κυκλοφορία του 4α πάει για Οκτώβριο έτσι.. Άρα το Ρ5 πότε??

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Αρχικά λέγανε ότι θα πάει πίσω και αυτό (μέχρι και για 2021), χθες που διάβαζα είδα να λένε ότι μπορεί να παρουσιαστούν μαζί. Προς το παρόν δεν ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να ανυπομονούμε για την παρουσίαση του P5, όταν έχουμε μια συσκευή που έχει ακόμα μέλλον υποστήριξης και αντέχει άνετα 3 χρόνια ακόμα; Αν έχει σαρωτή δαχτυλικού αποτυπώματος πχ;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να ανυπομονούμε για την παρουσίαση του P5, όταν έχουμε μια συσκευή που έχει ακόμα μέλλον υποστήριξης και αντέχει άνετα 3 χρόνια ακόμα; Αν έχει σαρωτή δαχτυλικού αποτυπώματος πχ;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Συμφωνώ. Γενικά δε καταλαβαίνω τη λογική αυτή. Από το πρώτο Pixel αυτό διαβάζω, να περιμένουμε το επόμενο και ούτω καθεξής. Φταίει και η Google που δε δίνει κάτι ολοκληρωμένο (για τους περισσότερους) κάθε χρονιά.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Γενικά δε καταλαβαίνω τη λογική αυτή. Από το πρώτο Pixel αυτό διαβάζω, να περιμένουμε το επόμενο και ούτω καθεξής. Φταίει και η Google που δε δίνει κάτι ολοκληρωμένο (για τους περισσότερους) κάθε χρονιά.
Αυτό. Θεωρητικά τουλάχιστον, τα Pixels είναι "σοβαρά" smartphones και λόγω της υποστήριξης τους, τα αγοράζεις για να τα κρατήσεις χρόνια κάνοντας και την απόσβεση τους σε χρήματα. Το ότι έχουν ελλείψεις, τότε δεν τα αγοράζεις. Δεν έχει fingerprint sensor που σου είναι αναγκαίος; Γιατί αγοράζεις το 4/4XL; Δε σου δίνει δυνατότητα 4k60fps εάν αυτό σε ενδιαφέρει; Πας σε κάτι άλλο. Με λίγα λόγια, δεν τα θεωρώ smartphones του ενός χρόνου, ακόμα κι αν έχεις το μικρόβιο της συνεχούς αλλαγής. Εδώ κάποιοι έχουν mid-range συσκευές των 150€ και τις ξεζουμίζουν για 3+ χρόνια.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σας, φρέσκος κάτοχος 4xl ερχόμενος από 2xl που έτρεχε φανταστικά μέχρι και την τελευταία μέρα απλά με έπιασε το μικρόβιο της αλλαγής. Αν μη τι άλλο πριν πάρεις μια συσκευή ξέρεις τι θα αγοράσεις. Αν δεν σου αρέσει πας σε άλλη. Δεν ωφελεί το κράξιμο ή το θαψιμο. Βέβαια στα πλαίσια της κουβέντας θα λέμε και τυχόν παράπονα. Ειδικά αν το pixel 5 έχει υποδυεστερο επεξεργαστή (πάλι μπάλα θα πηγαίνει) ποιος ο λόγος να ανυπομονούμε για το επόμενο. Αυτός που θα πάει σε pixel ξέρει γιατί θέλει να πάει

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συμφωνώ. Γενικά δε καταλαβαίνω τη λογική αυτή. Από το πρώτο Pixel αυτό διαβάζω, να περιμένουμε το επόμενο και ούτω καθεξής. Φταίει και η Google που δε δίνει κάτι ολοκληρωμένο (για τους περισσότερους) κάθε χρονιά.

 

Αυτό δε συμβαίνει μόνο στα Pixel αλλά στην εκάστοτε συσκευή κάθε εταιρίας και είναι απολύτως φυσιολογικό. Πάντα... κάτοχοι και μη, έχουν ενδιαφέρον για την όποια συσκευή θα αντικαταστήσει την υπάρχουσα. Λογικό είναι και καθόλου παράξενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε συμβαίνει μόνο στα Pixel αλλά στην εκάστοτε συσκευή κάθε εταιρίας και είναι απολύτως φυσιολογικό. Πάντα... κάτοχοι και μη, έχουν ενδιαφέρον για την όποια συσκευή θα αντικαταστήσει την υπάρχουσα. Λογικό είναι και καθόλου παράξενο.
Προσωπικά είμαι από την άλλη πλευρά. Είμαι κάτοχος του Mi9. Δε θα περιμένω το Mi 11 αν δε ικανοποιεί το Mi10. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος να ανυπομονούμε για την παρουσίαση του P5, όταν έχουμε μια συσκευή που έχει ακόμα μέλλον υποστήριξης και αντέχει άνετα 3 χρόνια ακόμα; Αν έχει σαρωτή δαχτυλικού αποτυπώματος πχ;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Δεν νομίζω ότι όσοι γράφουν έχουν το Pixel 4. Κάποιοι έχουν το 2 και κάποιοι το 3, άλλοι ίσως να έχουν άλλες συσκευές όπως ο παραπάνω φίλος.

Προσωπικά κι εγώ ανά 2ετία αλλάζω συνήθως και γενικά με τα όσα βλέπω, νιώθω ότι έκανα καλή επιλογή που πήρα το 4 γιατί το 5 φαίνεται ότι θα κάνει αρκετούς συμβιβασμούς. Περισσότερο το 4a με απασχολεί, για αρκετούς φίλους που ξέρω ότι θα τους ταιριάξει.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι βελτιώσεις του σημερινού ΟΤΑ που πήραμε σε Android 11 beta

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν θελήσω να την περάσω κάποια στιγμή, υποθέτω ότι δε χρειάζεται wipe data κλπ. Θα χρειαστεί όμως όταν θα θέλω να γυρίσω σε stable. Εάν κάνω λάθος διόρθωσε με.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το είπες.

Πας με ΟΤΑ χωρίς να χάσεις τίποτα, για να επιστρέψεις όμως, θέλει επαναφορά εργοστασιακών.

Βέβαια παίζει πολύ ωραία δεν βρίσκω λόγο επιστροφής, εκτός αν χρησιμοποιείς τίποτα εξειδικευμένες εφαρμογές που δεν έχουν αναβαθμιστεί για android 11 ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...