Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H αλλαγή πορείας της Google όσον αφορά το Pixel δεν είναι απαραίτητα προς την λάθος κατεύθυνση

 

Το 4 πούλησε λιγότερο από το 3, το 3 πούλησε λιγότερο από το 2, το 2 πούλησε λιγότερο από το 1 ...

Είναι εμφανές ότι κάτι δεν πάει καλά

H Google θα μπορούσε να συνεχίσει στην ίδια κατεύθυνση σφυρίζοντας αδιάφορα, αλλά αυτό δεν είναι χαρακτηριστικό της Google

Δοκιμάζει διάφορα πράγματα, πολλές φορές παράλληλα, και όταν κάτι δεν της βγαίνει, παίρνει της ζημιές της και το κόβει

 

Προφανώς η πορεία πωλήσεων του Pixel δεν είναι αυτή που ήλπιζαν

Η Apple τζιράρει από τα Airpods μόνο σε ένα μήνα μόνο περισσότερα απότι τζιράρει η Google από τα Pixel ολόκληρο το χρόνο

 

Σωστά λοιπόν επιχειρεί να αλλάξει τη στρατηγική της

 

Αυτό που σίγουρα χρειάζεται να έχει είναι μια συσκευή αναφοράς για την οποία θα βγάζει το Android beta (όπως τώρα το 11) και την οποία θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν οι app developers για να ετοιμάσουν τις εφαρμογές τους για να είναι έτοιμες όταν κυκλοφορεί η νέα έκδοση του λειτουργικού

 

Και να προωθεί διάφορες εξελίξεις για να μην μένει ως πλατφόρμα πίσω, όπως έκανε με το computational photography

 

Και για αυτά δεν χρειάζεται να έχει συσκευές σε όλα τα τμήματα της αγοράς και να ανταγωνίζεται τους άλλους κατασκευαστές συσκευών Android

 

Φαίνεται λοιπόν ότι επιλέγει η συσκευή αναφοράς να είναι στο μεσαίο τμήματα της αγοράς, όπου θα μπορεί και να έχει χαμηλότερη τιμή ώστε να μπορεί να έχει κάποιες ουσιώδεις πωλήσεις

Μάλλον είναι προς την σωστή κατεύθυνση

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως είναι δυνατό να είναι στη σωστή κατεύθυνση μια Google που τόσο καιρό δεν μπορεί (ή δε θέλει ενδεχομένως) να βγάλει μια ανταγωνιστική ναυαρχίδα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατό να είναι στη σωστή κατεύθυνση μια Google που τόσο καιρό δεν μπορεί (ή δε θέλει ενδεχομένως) να βγάλει μια ανταγωνιστική ναυαρχίδα;
Όχι η πορεία που είχε μέχρι τώρα :-)

 

Η αλλαγή πορείας που φαίνεται να επιχειρεί

 

Μένει να αποδειχθεί βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

 

Το 4 πούλησε λιγότερο από το 3, το 3 πούλησε λιγότερο από το 2, το 2 πούλησε λιγότερο από το 1 ...

 

Έχεις κάποια πηγή γι' αυτό; Κυρίως γιατί για το 1 με το 2 γιατί δεν νομίζω να ισχύει. Στα 2-3, 3-4 ναι, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι με την έλευση του 3α μειώθηκαν οι πωλήσεις τόσο του 3, όσο και του 4, ενώ κάτι αντίστοιχο θα γίνει και με το 4α όταν αυτό βγει. Ο συνολικός αριθμός Pixel έχει ανέβει (3,9 εκατομμύρια το 2017 στα 7,2 εκατομμύρια το 2019) και ξεπέρασε την ΟnePlus.

Συνεπώς η εικόνα δεν είναι τόσο ζοφερή. Προφανώς δεν πιάνει μία μπροστά σε iPhone-Samsung αλλά πώς να γίνει αυτό από τη στιγμή που πουλάνε σε ελάχιστες αγορές;

 

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι τα Pixel δεν είναι ανταγωνιστικά, εκτός αν το πόσο καλό είναι ένα κινητό φαίνεται στα spec sheets και όχι στην καθημερινή χρήση. Μια που έχουν περάσει από τα χέρια μου τα 2, 2XL, 3α, 4 και 4XL (με τα 2 και 4 να τα χρησιμοποιώ καθημερινά) έχω αρκετή καλή άποψη. Προσωπικά η χρήση τους με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο. Αν το γυρίσει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε mid-range τότε πιθανότατα θα με χάσει από πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να συμφωνήσω αν όντως έβγαζε συσκευές κάθε φορά που δεν τους έλειπε τίποτα σε σχέση με τις αντίστοιχες και μάλιστα ως η τελευταία που έβγαζε συσκευή θα έπρεπε να έχει και πιο πολλά. Αν οι σύσκευές της, Pixel 1-2-3-4 θεωρούνταν "μπροστά" ή έστω ακριβώς στην εποχή τους με όλα τα hardwarικά πλεονεκτήματα των ανταγωνιστών. Στο ένα δεν είχαι καλή οθόνη, στο άλλο Notch, στο άλλο μικρή μπαταρία την στιγμή που άλλοι είχαν 4500αρα πάνω στα δικά σους, στο άλλο ούτε καν δαχτυλικό, τσιγγουνιά στην κάμερα χωρίς να βάλει wide.

 

Μία το ένα μία το άλλο. Ε θα χάσεις. Και με όλο το σεβασμό στην εταιρεία αλλά όταν σε τρώει σε specs η OnePlus δεν μπορείς να ελπίζεις να κόψεις πωλήσεις από την Apple. Είναι απλά αστείο. Χώρια στο αστείο ότι κατάφερες να έχεις την καλύτερη out of the box/out of the pocket κάμερα και αντί να την αποθεώσεις δίνοντας στον κόσμο τις επιλογές που θέλει τα άφηνες όλα στη μέση. Όπως επίσης αν το έβγαζε σε global market και όχι μόνο μέσω του Store. Και φυσικά με κάποια, όποια καμπάνια όπως κάνει η Apple. Αν τα έκανε αυτά για μία 4-5ετία σε σταθερό ρυθμό και ένταση τότε να συζητούσα για την αλλαγή πορείας και αν είναι σωστή.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια πηγή γι' αυτό; Κυρίως γιατί για το 1 με το 2 γιατί δεν νομίζω να ισχύει.

...

 

Η Google δεν ανακοίνωνε αριθμό πωλήσεων αλλά αν θυμάμαι καλά έτσι ήταν οι εκτιμήσεις των αναλυτών

Το οποίο δεν είναι περίεργο γιατί υπάρχει άμεση συσχέτιση με την μεγαλύτερη τιμή των συσκευών

 

 

...Ο συνολικός αριθμός Pixel έχει ανέβει (3,9 εκατομμύρια το 2017 στα 7,2 εκατομμύρια το 2019) και ξεπέρασε την ΟnePlus.

 

Στα 7.2 εκατ. όμως είναι κυρίως το 3a

Και αυτό ακριβώς λέμε

Ότι στην μεσαία κατηγορία μπορεί να τα πάει καλά

Αν βγάλει το 4a στα $300-$350 κάτι μπορεί να γίνει

 

 

Συνεπώς η εικόνα δεν είναι τόσο ζοφερή. Προφανώς δεν πιάνει μία μπροστά σε iPhone-Samsung αλλά πώς να γίνει αυτό από τη στιγμή που πουλάνε σε ελάχιστες αγορές;

 

Αναλόγως με τι το συγκρίνουμε :-)

Μιλάμε για μερίδιο <1% που δεν εμφανίζεται σε καμία κατάταξη (είναι πάντα στα "other")

Αν το συγκρίνουμε κοιτώντας την κατάταξη από πάνω προς τα κάτω (apple, samsung, huawei, xiaomi, vivo, oppo, realme, lenovo, lg, κλπ) η εικόνα είναι ιδιαίτερα ζοφερή

Αν το συγκρίνουμε με κάποια που να πουλάει λιγότερα από την Google, τότε ναι μπορεί να νομίζουμε ότι τα πάει καλά :-)

 

 

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι τα Pixel δεν είναι ανταγωνιστικά, εκτός αν το πόσο καλό είναι ένα κινητό φαίνεται στα spec sheets και όχι στην καθημερινή χρήση. Μια που έχουν περάσει από τα χέρια μου τα 2, 2XL, 3α, 4 και 4XL (με τα 2 και 4 να τα χρησιμοποιώ καθημερινά) έχω αρκετή καλή άποψη. Προσωπικά η χρήση τους με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο. Αν το γυρίσει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε mid-range τότε πιθανότατα θα με χάσει από πελάτη.

 

Όταν σε 1-2 χρόνια κοιτάξεις για το επόμενό σου κινητό, η εικόνα θα έχει ξεκαθαρίσει ...

Link to comment
Share on other sites

Η Google δεν ανακοίνωνε αριθμό πωλήσεων αλλά αν θυμάμαι καλά έτσι ήταν οι εκτιμήσεις των αναλυτών

Το οποίο δεν είναι περίεργο γιατί υπάρχει άμεση συσχέτιση με την μεγαλύτερη τιμή των συσκευών

 

Ναι ρώτησα αν για το Pixel OG - Pixel 2 το έχεις διαβάσει κάπου γιατί δεν το είχα δει και έχω την εντύπωση ότι δεν ισχύει.

 

Στα 7.2 εκατ. όμως είναι κυρίως το 3a

Και αυτό ακριβώς λέμε

Ότι στην μεσαία κατηγορία μπορεί να τα πάει καλά

Αν βγάλει το 4a στα $300-$350 κάτι μπορεί να γίνει

 

Δεν διαφωνώ, αλλά το αποτέλεσμα μετράει. Δεν γίνεται να λέμε πόσο καλά και VFM είναι τα 3α, 4α και μετά να μην το αναγνωρίζουμε όταν καννιβαλίζουν τις πωλήσεις των μεγαλύτερων. Αν έβγαζε χρέπια (όπως για παράδειγμα κάνουν διάφοροι Κινέζοι) θα ήταν αλλιώς το μερίδιο. Δίνει στα "α" μια out of the box εμπειρία και μια κάμερα που δύσκολα θα βρεις με τόσα χρήματα (στις ΗΠΑ βέβαια πάντα, μην σκαλίζουμε πληγές). Δεν σημαίνει λοιπόν ότι τα 3-4 δεν είναι καλά αναγκαστικά, αλλά ότι τα 3α, 4α είναι εξαιρετικά.

Οι πωλήσεις των Pixel αυξάνονται ως range προϊόντων. Ας είναι το 70% τα φτηνά και το 30% τα μεγάλα, αρκεί τα μεγάλα να έχουν ίδια ποιότητα με τώρα.

 

 

Αναλόγως με τι το συγκρίνουμε :-)

Μιλάμε για μερίδιο <1% που δεν εμφανίζεται σε καμία κατάταξη (είναι πάντα στα "other")

Αν το συγκρίνουμε κοιτώντας την κατάταξη από πάνω προς τα κάτω (apple, samsung, huawei, xiaomi, vivo, oppo, realme, lenovo, lg, κλπ) η εικόνα είναι ιδιαίτερα ζοφερή

Αν το συγκρίνουμε με κάποια που να πουλάει λιγότερα από την Google, τότε ναι μπορεί να νομίζουμε ότι τα πάει καλά :-)

 

Από την άλλη βέβαια συγκρίνουμε την Google των 2 μοντέλων που πουλάνε σε λίγες αγορές με τους Κινέζους που βγάζουν κάθε μήνα νέο μοντέλο, βγάζουν πλαστικές σαβούρες και τις πουλάνε σε τιμές κόστους; Τότε ναι δεν πάνε καλά. ;)

Αυτή τη στιγμή ξεπερνά τη Sony (που την έχει πάρει ο κατήφορος), αλλά και την OnePlus που θεωρείται μια εταιρεία αξιόλογων κινητών. Κάποια στιγμή να αποφασίσουμε τι είναι το καλό. Γιατί αν οι πωλήσεις είναι το μοναδικό κριτήριο, τότε τα OnePlus με βάση αυτό το σκεπτικό δεν είναι καλά. Εγώ διαφωνώ. Τόσο τα Pixel, όσο και τα OnePlus είναι εξαιρετικά και για μένα βασικές επιλογές αγοράς. Εκτός αν εσύ έχεις δίλημμα στο τι να αγοράσεις μεταξύ ενός Realme, Vivo και ενός OnePlus ή ενός Pixel. Οπότε τζάμπα κάνουμε συζήτηση. :)

 

Από εκεί και πέρα προφανώς έχουν ελλείψεις (βέβαια είναι και φτηνότερα). Αλλά έχει σημασία και πόσο το ψειρίζουμε. Ειδικά από τη στιγμή που οι ελλείψεις στο hardware τονίζονται, ενώ στο software άλλων εταιρειών φαίνεται να τις ξεχνάμε. Όπως λοιπόν στις κλασικές μάχες Android-iPhone κάποιοι κοιτούσαν πόση RAM έχει το iPhone και έλεγαν "δείτε πόσα πληρώνουν τα iSheep" χωρίς να βλέπουν την τελική εμπειρία χρήσης, κάπως έτσι βλέπω και τώρα την κατάσταση. Αν η τελική εμπειρία χρήσης είναι σωστή, προσωπικά δεν με νοιάζει αν ο επεξεργαστής δεν είναι ο +, ή αν η RAM είναι 2GB λιγότερη.

Με νοιάζει όταν οι ελλείψεις στο hardware έχουν πραγματικό αντίκτυπο. Όταν η μπαταρία είναι μικρή, όταν η μπροστινή κάμερα που επιλέγουν είναι χειρότερη από του 3, όταν το notch κρύβει τη μισή οθόνη, όταν η οθόνη δεν είναι τόσο ποιοτική κ.ο.κ. (τα παραπάνω είναι παραδείγματα από τα τελευταία χρόνια των Pixel)

Τα υπόλοιπα που βαφτίζουμε "μη ανταγωνιστικά" είναι αδιάφορα κατ' εμέ.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε η προσφορά για γερμανικό αμαζον στα 508 το μικρό και περιμένουμε αυτό. Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

...

Δεν διαφωνώ, αλλά το αποτέλεσμα μετράει. Δεν γίνεται να λέμε πόσο καλά και VFM είναι τα 3α, 4α και μετά να μην το αναγνωρίζουμε όταν καννιβαλίζουν τις πωλήσεις των μεγαλύτερων. Αν έβγαζε χρέπια (όπως για παράδειγμα κάνουν διάφοροι Κινέζοι) θα ήταν αλλιώς το μερίδιο. Δίνει στα "α" μια out of the box εμπειρία και μια κάμερα που δύσκολα θα βρεις με τόσα χρήματα (στις ΗΠΑ βέβαια πάντα, μην σκαλίζουμε πληγές). Δεν σημαίνει λοιπόν ότι τα 3-4 δεν είναι καλά αναγκαστικά, αλλά ότι τα 3α, 4α είναι εξαιρετικά.

...

 

Δεν είναι σίγουρο ότι υπάρχει κανιβαλισμός γιατί είναι άλλες κατηγορίες πελατών

Αυτός που μπορεί να δώσει μέχρι $350 και θα πάρει το pixel 3a/4a κλπ, αν δεν υπήρχαν αυτές οι συσκευές δεν σημαίνει ότι θα μπορούσε να ξοδέψει $700-$800 (ή αν τα έχει ότι προτίθεται να τα δώσει) για να πάρει το ανώτερο pixel

Μάλλον θα έπαιρνε μια άλλη συσκευή

 

...

Ας είναι το 70% τα φτηνά και το 30% τα μεγάλα, αρκεί τα μεγάλα να έχουν ίδια ποιότητα με τώρα.

...

 

Επειδή υπάρχουν κάποια σταθερά έξοδα έρευνας και ανάπτυξης μιας συσκευής, και διαφήμισης και μάρκετινγκ, αν πουλάει λιγότερο από ένα επίπεδο μπαίνει μέσα. Οπότε με το σκεπτικό της εταιρίας, μπορεί να είναι σωστό να σταματήσει ένα ζημιογόνο προϊόν που δεν τραβάει. Το τι είναι καλό για τις εταιρίες δεν ευθυγραμμίζεται απαραίτητα με το τι είναι καλό και για τους καταναλωτές

 

 

...

Κάποια στιγμή να αποφασίσουμε τι είναι το καλό. Γιατί αν οι πωλήσεις είναι το μοναδικό κριτήριο, τότε τα OnePlus με βάση αυτό το σκεπτικό δεν είναι καλά.

...

 

Προφανώς ο αριθμός των πωλήσεων δεν δείχνει αν κάτι είναι καλό

Η Φεράρι δεν πουλάει όσο άλλες μάρκες αλλά τα αυτοκίνητά της μάλλον έχουν άριστες επιδόσεις

Αλλά αν η Φερράρι πούλαγε περισσότερα τεμάχια από π.χ. το Golf, αυτό κάτι θα μας έλεγε για την ισορροπία τιμής/απόδοσης του Golf

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν δεν είχες και όταν βρεθήκαμε για την rhinoshield;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω μία για όποιον ενδιαφέρεται! Φορέθηκε μία φορά! Σαν καινούργια! pm για πληροφορίες!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία για όποιον ενδιαφέρεται! Φορέθηκε μία φορά! Σαν καινούργια! pm για πληροφορίες!
Θα την έπαιρνα εγώ, αλλά νομίζω ταιριάζει περισσότερο στα λευκά Pixel. Έχω το μαύρο :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα την έπαιρνα εγώ, αλλά νομίζω ταιριάζει περισσότερο στα λευκά Pixel. Έχω το μαύρο :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Όντως στα λευκά ταιριάζει!

 

spigen-1.jpg

 

spigen-4.jpg

 

Αλλά κόλλησα με αυτή της dbrand!

 

dbrand-2.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες της pixel πέρα από ομορφιά αξίζουν? Εννοώ προστατεύουν το κινητό από όλες τις πλευρές? Επίσης λερώνονται εύκολα? Αυτή της dbrand παρεπιπτόντως είναι φανταστική..από που την έχεις πάρει?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα ότι με την χρήση του φορτιστή στην θύρα που μπαίνει το βύσμα έχει φύγει λιγάκι χρώμα .μόνο εγώ το βλέπω αλλά οκ.εχει δει κανένας άλλος κάτι παρόμοιο;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν δεν είχες και όταν βρεθήκαμε για την rhinoshield;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Έιχα την clear. Τώρα αυτήν είναι η Black. Είναι πολύ καλή.

https://www.spigen.com/products/pixel-4-xl-case-ultra-hybrid

 

 

Και τώρα φοράω αυτήν

https://www.ipitaka.com/collections/magez-case-for-google-pixel-4

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Αυτή της dbrand παρεπιπτόντως είναι φανταστική..από που την έχεις πάρει?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από το official site της dbrand! https://dbrand.com/shop/special-edition/teardown

 

Απλώς όταν είχε βγει την είχε προσφορά για λίγες μέρες! 29,93$ ενώ τώρα βλέπω στα 44,90$

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Έιχα την clear. Τώρα αυτήν είναι η Black. Είναι πολύ καλή.

 

https://www.spigen.com/products/pixel-4-xl-case-ultra-hybrid

 

 

 

 

 

Και τώρα φοράω αυτήν

 

https://www.ipitaka.com/collections/magez-case-for-google-pixel-4

Ναι σωστά.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι θήκες της pixel πέρα από ομορφιά αξίζουν? Εννοώ προστατεύουν το κινητό από όλες τις πλευρές? Επίσης λερώνονται εύκολα? Αυτή της dbrand παρεπιπτόντως είναι φανταστική..από που την έχεις πάρει?

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω την μαύρη και την γρι, τις επίσημες. Δυστυχώς λερώνονται εύκολα με την χρήση και την λαδιλα που βγάζουν τα χέρια. Ειδικά στην γκρί, φαίνεται πολύ. Εάν εξαιρέσεις το κενό στο κάτω μέρος που αφήνει άνοιγμα, προσφέρουν προστασία.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως στα λευκά ταιριάζει!

 

spigen-1.jpg

 

spigen-4.jpg

 

Αλλά κόλλησα με αυτή της dbrand!

 

dbrand-2.jpg

 

η διαφορά ανάμεσα απο την απλη θηκη με την θηκη που βγαζει add on grip case, γνωριζεις ποια ειναι?

εκανα παραγγελια για το 3 xl, αλλα, εβγαλα την επιλογη grip case και την παραγγειλα. +20 ευρω εβγαινε με το grip.

Link to comment
Share on other sites

η διαφορά ανάμεσα απο την απλη θηκη με την θηκη που βγαζει add on grip case, γνωριζεις ποια ειναι?

εκανα παραγγελια για το 3 xl, αλλα, εβγαλα την επιλογη grip case και την παραγγειλα. +20 ευρω εβγαινε με το grip.

 

Grip ονομάζεται η θήκη! Μήπως πήρες μόνο το skin?

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Grip ονομάζεται η θήκη! Μήπως πήρες μόνο το skin?

 

https://ibb.co/DK6pPR7

Αυτην εδω πηρα, απλα, εβγαλα το add on grip που λεει.

Οχι, δεν μπηκα στα skin αλλα case.

 

Μηπως ειναι απλη θηκη και οχι grip, αφου το εχει σαν add on ?

Link to comment
Share on other sites

[quote=panoramix77;8043161

 

 

Και τώρα φοράω αυτήν

https://www.ipitaka.com/collections/magez-case-for-google-pixel-4

 

Αντέχει αυτή αν πέσει κάτω ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...