Jump to content

Google Pixel 4 XL


orone
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς όπως το είπες.

Πας με ΟΤΑ χωρίς να χάσεις τίποτα, για να επιστρέψεις όμως, θέλει επαναφορά εργοστασιακών.

Βέβαια παίζει πολύ ωραία δεν βρίσκω λόγο επιστροφής, εκτός αν χρησιμοποιείς τίποτα εξειδικευμένες εφαρμογές που δεν έχουν αναβαθμιστεί για android 11 ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από αυτονομία πως τα πάει; Παρόμοια με την stable η κατώτερη;

 

Την πέρασα κι εγώ τελικά. Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι μεμπτό. Αύριο ίσως που θα το δουλέψω παραπάνω, αν βρω κάτι, το αναφέρω.

 

Κατά τ' άλλα φαίνεται πολλά υποσχόμενη εάν όλα αυτά προστεθούν και στην τελική σταθερή 11αρα.

 

 

a10e126d1dffaaadea354a547192023c.jpgf35b41f0098d9ca0578aba7a717bce4f.jpgef3425886bce3b9ec3420dc54645d77d.jpg516ae35b3d4d936cc87b34e4f9b7212b.jpg

5f9a9c45877765202ebb1b9c549d4aa0.jpg

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μια απο τα ίδια με τη 10.

Καλύτερα ίσως, χειρότερα σίγουρα οχι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθόλου πιοsmooth η 11 η τα ίδια ;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Τι εννοείς, έχεις θέμα με το "smoothness" στο Pixel?

Εμένα συχνά πυκνά τρώει κάτι σκαλωματακια ο Chrome στην 11, αλλά μικρό το κακό γιατί τείνω να γίνω fanboy του Edge.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή google αριστερά της αρχικής οθονης εδώ και 3-4 μέρες δεν μου δίνει την δυνατότητα να κάνω απόκρυψη κάρτας σε αυτά που εμφανίζει. Σας κάνει το ίδιο? Δοκίμασα clear data cache, έκανε και αναβάθμιση αλλά τα ιδια

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθόλου πιοsmooth η 11 η τα ίδια ;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Το ίδιο με την 10αρα μου φαίνεται.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μια απο τα ίδια με τη 10.

Καλύτερα ίσως, χειρότερα σίγουρα οχι.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις παρατηρήσει μήπως ότι οι ήχοι των πλήκτρων του Gboard είναι πιο χαμηλοί; Το ίδιο παρατηρώ και στο messages. Ο ήχος που κάνει όταν στέλνεις chat message, είναι αρκετά πιο χαμηλός σε σχέση με την 10αρα.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά πάντα τα είχα αθόρυβα αυτά, οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η συσκευή τα έπαιξε. Την είχα στο τραπέζι, την σήκωσα για να μπω στο internet και δεν ανταπόκρινονταν, άνοιξα την οθόνη από το power button γιατί δεν μπορούσα με tap και ήταν σαν να έπεσε σε bootloop. H αρχική οθόνη έκανε κάτι τρελά και ανοιγόκλεινε συνεχώς, χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα. Δεν θυμάμαι πως να μπω και σε recovery mode να του τραβήξω ένα wipe data τώρα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η συσκευή τα έπαιξε. Την είχα στο τραπέζι, την σήκωσα για να μπω στο internet και δεν ανταπόκρινονταν, άνοιξα την οθόνη από το power button γιατί δεν μπορούσα με tap και ήταν σαν να έπεσε σε bootloop. H αρχική οθόνη έκανε κάτι τρελά και ανοιγόκλεινε συνεχώς, χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα. Δεν θυμάμαι πως να μπω και σε recovery mode να του τραβήξω ένα wipe data τώρα.

 

Λογικα, εχεις βαλει την 11αρα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα, εχεις βαλει την 11αρα.

 

Ω ναι! Επειδή δεν μπορώ να μπω σε recovery, ούτε με συνδυασμό πλήκτρων, ούτε μέσω fastboot, υπάρχει τουλάχιστον κάποια εντολή με adb για να κάνει factory reset;

 

EDIT: Το κατάφερα τελικά. Μπήκα σε recovery.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07Z6QD7Q7/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Βγάζει και σε σας μια έκπτωση σαν promotion 95 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07Z6QD7Q7/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Βγάζει και σε σας μια έκπτωση σαν promotion 95 ευρώ;

 

Ναι, βγαίνει τελική τιμή μαζί με μεταφορικά 510,31 ευρώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά λέει ότι πωλείται από amazon eu sarl τι σημαίνει αυτό; Πάντως πολύ καλή τιμή

 

Ότι πωλητής είναι απευθείας το Amazon.

 

Υπήρχε σε προσφορά και το 4, αλλά και το 3Α XL για όποιον ενδιαφέρεται (νομίζω βγαίνει κάτω από 300€ τελική):

 

https://www.amazon.de/Google-Pixel-Android-Smartphone-Black/dp/B07RLZZCVY/

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε το ένα, ούτε το άλλο βγάζει discount.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Ήταν προσφορά για το Σαββατοκύριακο. Έριξαν τα Saturn στη Γερμανία τις τιμές και έκανε το ίδιο το Amazon.de

Tο 4 ήταν στα 468€ και το 3a XL στα 284€ αν θυμάμαι καλά τις τελικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή επέστρεψα στην 10αρα εχθές, μια απορία. Στην κάμερα, η μπάρα του zoom ήταν πάντα κάτω ενεργή, η εμφανίζονταν μόνο εάν έκανες tap στην οθόνη;

 

Δεν θυμάμαι αυτή την λεπτομέρεια, αν κι έχω την εντύπωση πως έπρεπε να κάνεις tap για να εμφανιστεί μαζί με τις αντίστοιχες μπάρες που ελέγχεις σκιές και HDR. Μήπως έμεινε κάποιο κατάλοιπο από την 11αρα beta;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή επέστρεψα στην 10αρα εχθές, μια απορία. Στην κάμερα, η μπάρα του zoom ήταν πάντα κάτω ενεργή, η εμφανίζονταν μόνο εάν έκανες tap στην οθόνη;

 

Δεν θυμάμαι αυτή την λεπτομέρεια, αν κι έχω την εντύπωση πως έπρεπε να κάνεις tap για να εμφανιστεί μαζί με τις αντίστοιχες μπάρες που ελέγχεις σκιές και HDR. Μήπως έμεινε κάποιο κατάλοιπο από την 11αρα beta;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Σε μένα θέλει tap στην οθόνη για να εμφανιστεί

 

Στάλθηκε από το Pixel 4 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε που μπορεί να οφείλεται αυτό; Κάποια δυσλειτουργία από το πισωγυρισμα σε Android 10 από την 11 beta; Εφόσον έκανε wipe data, δεν έκατσε κάτι καλά;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε που μπορεί να οφείλεται αυτό; Κάποια δυσλειτουργία από το πισωγυρισμα σε Android 10 από την 11 beta; Εφόσον έκανε wipe data, δεν έκατσε κάτι καλά;

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Κάνε στην εφαρμογή τής κάμερας ένα καθάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 4 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...