Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ το δικό μου review :

 

Το κινητό το έχω 1.5 εβδομάδα τώρα και το έχω λιώσει. Νομίζω είναι τα καλύτερα χρήματα που έχω δώσει μέχρι σήμερα για κινητό συμπεριλαμβανομένων και κινητών που κόστιζαν κοντά στο χιλιάρικο. Πραγματικά άψογο. Πάρα πολύ γρήγορο, καλές φωτογραφίες, άριστη αυτονομία (για πλάκα 2 ημέρες με mainstream χρήση), καλή οθόνη, 3.5 jack, irda, nfc... Τα σπάει απλά!

 

Υγ: Εγώ τέτοιο πρόβλημα που περιγράφει ο φίλος πιο πάνω με το touch δεν έχω.

Υγ2 : Κάντε και κανά subscribe στο κανάλι μου (ηθική ικανοποίηση). :)

Υγ3 : Το αγόρασα. Δεν μου το χάρισαν.

 

Μπράβο φίλε πολύ ωραία η παρουσίαση!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοον με την πρωτη φορτιση μου εβγαλε 40 ωρες. 7 ωρες οθονη ενεργη. Ολα αυτα με στησιμο κινητου ενημερωσεις, φωτο, βιντεο δοκιμες, πολυ γιουτιουμπ, κλησεις, δεδομενα ανοιχτα, πλοηγηση κανα 10λεπτο, φωτεινοτητα αυτοματη, συγχρονισμοι σε βαιμπερ τζιμεϊλ, χοτμεϊλ μονιμα.

Συμπερασμα οι φωτο σε ημερας φως εξαιρετικες, το βιντεο πολυ καλο και εχει καλη σταθεροποιηση και μακρο μοουντ οπως η φωτογραφικη. Η λειτουργια αργης κινησης πολυ καλη. Συνομιλιες δυνατες καθαρες. Ηχος απο το ηχειο αρκετα δυνατος και εχει και μπασακι και πολυ καθαρος δεν τζιριζει στο τερμα. Στον ηλιο θεαση χωρις προβληματα. Δεν μου ζεσταθηκε παρα μονο για λιγο οταν εκανε ενημερωσεις μαζεμενες αλλα λιγο μη φανταστητε. Η οθονη το λευκο ειναι λιγο πιο του παγου σε συγκριση με το sony xa ultra 2 μου που ειναι καταλευκο, αλλα μικρο το "κακο". Νυχτερινες φωτο προσεχως. Για την τιμη του ειναι τελειο ριχνει και σε ναυραρχιδες των 500 ευρω πχ. Πολυ καλη αγορα μη το σκεφτεσται. Α καιι το ποσοστο εναπομειναντος μπαταριας 11% εδω το εβαλα να φορτίσει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ πρόβλημα με τα κουμπιά στο πληκτρολόγιο το έχω και λίγο πιο ψηλά όπως λένε και οι άλλοι. Μάλλον θα διορθωθεί με update στο miui. Οι φωτογραφίες που τραβάει το κινητό είναι απίστευτες!!!
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Κάποια λειτουργική gcam για το pro έχει βγει;

Παρατηρώ ότι το rn7 που έχω, βγάζει πολύ καλύτερες νυχτερινές σε σχέση με το rn8 pro ενός φίλου. Σα να μην έχει την ίδια απόδοση στο rn8 pro η gcam.

Απλά δεν ξέρω ποια έκδοση της gcam έχει κατεβάσει και γι αυτό ρωτάω αν έχει βγει κάτι νεότερο.

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ούτε θα βγει πλήρως λειτουργική gcam, μόνο σε snapdragon δουλεύουν οι gcam.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Είχα διαβάσει κάπου ότι το παλεύανε κι έλεγα μήπως είχε βγει κάτι καλό.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχουν διαφοροι devs που ασχολουνται με gcam, και αναμενουμε.

ΕΙναι ανοητο να προδικαζουμε το μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον και σε φωτογραφιες που τραβηξα μεσα στο σπιτι με φως οχι ιδιαιτερα δυνατο τραβαει πολυ καλες φωτο και απο ακριβοτεραα κινητα.Τωρα αν καποιος τραβαει μαυρα σκοταδια ας παρει φωτογραφικη η ας δωσει 1000 ευρω + να παρει αναλογα κινητα .

Επισης το φλας που τραβηξα σε ημιφως εχει πολυ καλη αποδοση.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα.

φιλαρακι ψαχνετε για συσκευη στο μπατζετ .

καναμε μια βολτα απο media markt και παιξαμε μαζι του και το a3 περισσοτερο .

στα γρηγορα θα πω οτι το α3 λογο 720 δεν λεει ρε παιδες,εβαλα ενα 4κ βιντεο και επαιξε οπως οταν δεν εχουμε ταχυτητα στο ιντερνετ και απο μονος σου το ριχνεις χαμηλα αναλυση για να μη μπαφαρει.....δεν .....απλα δεν!

μας αφησανε στην ησυχια οι πωλητες οποτε και επαιξα με καμερες .

απο mate 20pro στα galaxy και παει λεγοντας.

λοιπον, μεσα εκει η 64αρα της συσκευης σας ηταν Ω ΛΑΛΑ :wacko::wacko::wacko::wacko:

απιστευτα καλη,ευκρινεια απο γωνια σε γωνια της εικονας,θορυβος 0νικος ,χρωματα σωστα.

και ερχομαι και ερωτω.

δηλαδη εαν παρετε αυτη την ποιοτητα την ριξετε σε ενα σωστο app με την καργα πληροφορια που εχει σιγουρα μεσα στο jpeg ριξετε highlights και ανεβασετε shadows ετσι για αρχη σαν κοριτσακι που μαθαινει τα βασικα τι θα γινει;

gcam και gcam......ναι μαζι σας ειναι λογισμικο απο αλλη φαση αλλα ας μη γινομαστε ισοπεδωτικοι.

δεν ειχα ποτε xiaomi αλλα ακομα θυμαμαι αυτη την βολτα και τις φωτο απο ολο τον αφρο εκει.

θα πω το γνωστο.

πως τους πετσοκοψες ετσι ρε xiaomi;;;;;;;

χαρειτε την συσκευαρα στην τιμαρα που την πειρατε και εαν η xiaomi στειλει συσκευη στα μαστορια του xda θα δειτε πολλα καλα μπροστα σας.

και θα το κανει,η xiaomi ειναι της πιατσας , δεν ειναι ντιβα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,για δοκιμάστε αυτή την έκδοση gcam χθες βγήκε απο developer για την συσκευή

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog804/

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ζορι τραβατε με την gcam χαλαρωστε ρε παιδια πολυ καλες καμερες και φωτο κανει σκονη ακριβοτερα πως θα γινει.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ζορι τραβατε με την gcam χαλαρωστε ρε παιδια πολυ καλες καμερες και φωτο κανει σκονη ακριβοτερα πως θα γινει.

 

O εχθρος του καλου,ειναι το καλυτερο...Οτι και να εχουμε,παντα θα αναζηταμε ενα κλικ παραπανω...:cool::rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Όπως δείχνει το παλεύουν με την gcam. Κ εγώ βρήκα ένα βιντεάκι αλλά είναι πακιστανοί κ δεν καταλαβαίνεις λέξη στην σελφι πάντως που έδειξε είχε μεγάλη διαφορά παραθέτω το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

O εχθρος του καλου,ειναι το καλυτερο...Οτι και να εχουμε,παντα θα αναζηταμε ενα κλικ παραπανω...:cool::rolleyes:

 

Χαχαχα παρτε ενα pixel τοτε και ξεμπερδεψατε.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω.

Έφτασε η ώρα!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το tempered που ρώτησα έβαλα ένα full glue αλλα μόλις του έβαλα τη θήκη ανασηκώθηκε,οπότε προτείνω απλό τζαμάκι.

 

Κατά τα λοιπά το κινητό σφαίρα το led είναι σχεδόν ανύπαρκτο, η κάμερα φοβερή,μπαταρία σε επόμενο ποστ να στρώσει πρώτα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα.

στα γρηγορα θα πω οτι το α3 λογο 720 δεν λεει ρε παιδες,εβαλα ενα 4κ βιντεο και επαιξε οπως οταν δεν εχουμε ταχυτητα στο ιντερνετ και απο μονος σου το ριχνεις χαμηλα αναλυση για να μη μπαφαρει.....δεν .....απλα δεν!

 

Εννοείς ότι έχει πρόβλημα το wifi ή δεν δείχνει καλά η οθόνη λόγω 720?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι έχει πρόβλημα το wifi ή δεν δείχνει καλά η οθόνη λόγω 720?

 

Όχι εννοεί ότι λόγο οθόνης δεν φαίνεται καλά,εγώ που το έχω δεν βλέπω κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε μπορεί να το τράβηξα λιγο με το σχόλιο μου.

Μια χαρά ειναι η οθονη του και καλά δείχνει απλα ειναι 720p και σε ενα καλο ας πούμε βίντεο .......απλα ειναι 720p .

Αυτό τίποτα άλλο.

Αστερι και μονόδρομος το a3 στα χρήματα του , δε το συζητάμε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Βρε μπορεί να το τράβηξα λιγο με το σχόλιο μου.

Μια χαρά ειναι η οθονη του και καλά δείχνει απλα ειναι 720p και σε ενα καλο ας πούμε βίντεο .......απλα ειναι 720p .

Αυτό τίποτα άλλο.

Αστερι και μονόδρομος το a3 στα χρήματα του , δε το συζητάμε αυτό.

 

Εννοεις μονο για οθονη,ετσι?Γιατι σε ολα τα άλλα υπερτερει ξεκαθαρα το 8 Pro....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κακα και δυσνόητα μπορεί να γράφω;

Και δεν επιτίθεμαι , όντως εχω την απορία γιατι δεν ειμαι καλος στον γραπτό λογο.

 

Ναι απάντησα στον φιλο για το τι εννοούσα στο πρωτο μου σχολιο για τα 720p του Α3 .

Το note8 pro είναι καλύτερο σε όλα κατα την γνώμη μου.

Ακομα και στην κάμερα και ας μην εχει βγει πλήρως λειτουργική gcam.

 

Φυσικά η γνωμη μου δεν μετράει καθώς δεν εχω τις συσκευές .

Ειναι γνωμη απο reviews μια βόλτα στα media και την λογική της σκέψης μου.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο κακα και δυσνόητα μπορεί να γράφω;

Και δεν επιτίθεμαι , όντως εχω την απορία γιατι δεν ειμαι καλος στον γραπτό λογο.

 

Ναι απάντησα στον φιλο για το τι εννοούσα στο πρωτο μου σχολιο για τα 720p του Α3 .

Το note8 pro είναι καλύτερο σε όλα κατα την γνώμη μου.

Ακομα και στην κάμερα και ας μην εχει βγει πλήρως λειτουργική gcam.

 

Φυσικά η γνωμη μου δεν μετράει καθώς δεν εχω τις συσκευές .

Ειναι γνωμη απο reviews μια βόλτα στα media και την λογική της σκέψης μου.

 

Δεν φταις εσυ.Εγω δεν διαβασα το σχόλιο στο οποιο αναφερεσαι,παρα μονο το τελευταιο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειχα και το rn8 pro και το α3 μονο σε κάμερα χάνει το rn8 pro λογω gcam,αλλα επειδή φοράει καλό φακό το 8 θα κάνει παπαδες με gcam οχι οτι είναι κακή η στοκ..Την gcam που ποσταρα για το κινητό την δοκίμασε κανεις τελικά να μας πει εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Είδα μια τρελή τιμή στο κινέζικο DHgate...169€ το 128άρι!!!

Δεν γνωρίζω τι τρέχει με αυτούς.Λένε πως είναι κάτι σαν το Aliexpess.

Tο ξέρει κανένας από προσωπική εμπειρία να μας πει αν είναι αξιόπιστοι ,αν έχει τελωνείο κλπ;

Edited by DragonD
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...