Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε συγκριτικά τεστ ο mediatek που φοράει το 8 pro είναι πολύ καλύτερος από τον snapdragon 730. Επίσης το κινητό φυσάει και όσοι το έχουν πάρει είναι πολύ ευχαριστημένοι.

Εννοειται οτι ειναι δυνατος επεξεργαστης. Τωρα αν ειναι να ψαξουμε να βρουμε αλλους mediatek πριν 2 και 3 χρονια για να πουμε αρνητικα, θα πω οτι εχουμε 2019.

Ειχα ενα Α806 με mediatek και ηταν τιμιο, μετα πηρα ενα mi note 2 και η ταχυτητα του 821 ειναι ιδια οπως οταν το αγορασα. Δεν μπορω ομως να τα συγκρινω γιατι το ενα ηταν ναυαρχιδα και το αλλο ηταν για κινητο των 150€ .

Περιμενω να περασει ο καιρος για να δουμε αν θα αξιζει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί θα το πάρουν, λίγοι θα δώσουν σημασία τι επεξεργαστή φοράει, αρκει να μην κολλάει και να είναι οκ.

 

Σίγουρα όσοι ασχολούνται παραπάνω δε θα το προτιμήσουν και θα περιμένουν την έκδοση με Snapdragon

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Καλά σίγουρα θα πουλήσει, με τον καιρό θα καταλάβουν το λάθος που έκαναν, όπως με το τραγικό note 4 nikel. Το μόνο σίγουρο ότι σε αυτή την τιμή δεν το αγοράζεις σε πολύ λίγο που θα πάει κοντά στα 150€ καλά είναι.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλά σίγουρα θα πουλήσει, με τον καιρό θα καταλάβουν το λάθος που έκαναν, όπως με το τραγικό note 4 nikel. Το μόνο σίγουρο ότι σε αυτή την τιμή δεν το αγοράζεις σε πολύ λίγο που θα πάει κοντά στα 150€ καλά είναι.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

150 δεν έφτασε το 7αρι...
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Φτάνει πια με την λασπολογία για τον mtk. Πάρτε το πρώτα να μας πείτε την γνώμη σας αν είναι μάπα ή καλό και μην προτρέχετε.

Αν είναι έτσι έχω να πω και γω για τον snapdragon 810 τον απίστευτο flagship επεξεργαστή που στο λεπτό έβραζε, έριχνε τις επιδόσεις πιο κάτω και από kirin 930, έπινε την μπαταρία 2 φορές πιο γρήγορα και δεν υποστηρίχθηκε όπως οι υπόλοιποι snapdragon.

Αλλά για πιο λόγο να γυρίσω πίσω; Μας έφερε έναν αξιόλογο 820 την επόμενη χρονιά και όλα ξεχάστηκαν.

Περιμένετε πρώτα να δείτε τι θα γίνει με τον G90T και μετά πείτε ότι θέλετε. Τα παλιά αφήστε τα στο παρελθόν.

Περιμένουμε εντυπώσεις από κατόχους.

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει πια με την λασπολογία για τον mtk. Πάρτε το πρώτα να μας πείτε την γνώμη σας αν είναι μάπα ή καλό και μην προτρέχετε.

Αν είναι έτσι έχω να πω και γω για τον snapdragon 810 τον απίστευτο flagship επεξεργαστή που στο λεπτό έβραζε, έριχνε τις επιδόσεις πιο κάτω και από kirin 930, έπινε την μπαταρία 2 φορές πιο γρήγορα και δεν υποστηρίχθηκε όπως οι υπόλοιποι snapdragon.

Αλλά για πιο λόγο να γυρίσω πίσω; Μας έφερε έναν αξιόλογο 820 την επόμενη χρονιά και όλα ξεχάστηκαν.

Περιμένετε πρώτα να δείτε τι θα γίνει με τον G90T και μετά πείτε ότι θέλετε. Τα παλιά αφήστε τα στο παρελθόν.

Περιμένουμε εντυπώσεις από κατόχους.

 

Mαλλον θα περιμενεις πολύ αφού πάει ακλαφτο ...

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον θα περιμενεις πολύ αφού πάει ακλαφτο ...
κανεις λαθος.το κινητο θα σκισει.μολις βγηκε.εππειδη δεν γραφουν οι κατοχοι σημαινει οτι το κινητο ειναι χαλια;οσον αφορα το mediatek g90t ειναι απιαστο και γρηγορο.θυμηθηκατε τους παλιους επεξεργαστες mediatek που αγοραστηκαν απο κινα και οχι απο ευρωπη λογω κοστους. τα κινεζικα κινητα με mediatek εννοειται δεν ειχαν υποστηριξη.η τεχνολογια προχωρησε ομως.τωρα το redmi note 8 pro ειναι global επομενως θα υποστηριζεται κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος.το κινητο θα σκισει.μολις βγηκε.εππειδη δεν γραφουν οι κατοχοι σημαινει οτι το κινητο ειναι χαλια;οσον αφορα το mediatek g90t ειναι απιαστο και γρηγορο.θυμηθηκατε τους παλιους επεξεργαστες mediatek που αγοραστηκαν απο κινα και οχι απο ευρωπη λογω κοστους. τα κινεζικα κινητα με mediatek εννοειται δεν ειχαν υποστηριξη.η τεχνολογια προχωρησε ομως.τωρα το redmi note 8 pro ειναι global επομενως θα υποστηριζεται κανονικα.

 

Χωρίς gcam σοβαρή με μέτρια στοκ κάμερα τη νύχτα. Με μη ολοκληρωμένα sources και με έναν επεξεργαστή που έχει τα θεματάκια του υπερθέρμανσης μικρά μεν αλλα εχεί δεν βλέπω τον λόγο αγοράς του ..Είναι κ σχετικά παλαιός τεχνολογίας καθώς δεν βγαινει πλέον cpu νέος στα mid range κ πάνω με 12 nm

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς gcam σοβαρή με μέτρια στοκ κάμερα τη νύχτα. Με μη ολοκληρωμένα sources και με έναν επεξεργαστή που έχει τα θεματάκια του υπερθέρμανσης μικρά μεν αλλα εχεί δεν βλέπω τον λόγο αγοράς του ..Είναι κ σχετικά παλαιός τεχνολογίας καθώς δεν βγαινει πλέον cpu νέος στα mid range κ πάνω με 12 nm

 

Gcam παιρνει.Διαβασε το ποστ 16

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επίσης από Κίνα και Σκρουτζ έχει κλείσει μήνα η κυκλοφορία του ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Gcam παιρνει.Διαβασε το ποστ 16

 

Gcam σοβαρή δεν παίρνει , βασίζεται σε Kirin..

Link to comment
Share on other sites

Full gcam την ξεχνάτε μόνο snapdragon έχει πλήρως λειτουργική gcam.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το επεξεργάστηκα για λίγο σε γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών.

Εντάξει, μιλάμε για απίστευτα όμορφη συσκευή, οθονάρα, τέλειο στο κράτημα, αν είχα τη δυνατότητα το έπαιρνα άμεσα.

Τα περί mediatek θα φανούν στην πράξη.

Ο συγκεκριμένος τύπος λένε ότι δεν βγάζει θέματα όπως οι παλιοί mediatek.

Αλλά χωρίς να το έχω δουλέψει καιρό, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Η πρώτη εντύπωση ήταν ΑΡΙΣΤΗ.

Και μάλιστα περίμενα άλλους δύο για να το δω και μετά από εμένα ήταν κόσμος που περίμενε τη σειρά του.

Υποψήφιο ν.1 όταν αρχίζει να πέφτει η τιμή κι άλλο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το επεξεργάστηκα για λίγο σε γνωστή αλυσίδα ηλεκτρονικών.

Εντάξει, μιλάμε για απίστευτα όμορφη συσκευή, οθονάρα, τέλειο στο κράτημα, αν είχα τη δυνατότητα το έπαιρνα άμεσα.

Τα περί mediatek θα φανούν στην πράξη.

Ο συγκεκριμένος τύπος λένε ότι δεν βγάζει θέματα όπως οι παλιοί mediatek.

Αλλά χωρίς να το έχω δουλέψει καιρό, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Η πρώτη εντύπωση ήταν ΑΡΙΣΤΗ.

Και μάλιστα περίμενα άλλους δύο για να το δω και μετά από εμένα ήταν κόσμος που περίμενε τη σειρά του.

Υποψήφιο ν.1 όταν αρχίζει να πέφτει η τιμή κι άλλο.

 

ok δηλ.ποσο να πεσει ακομη η τιμη του? το νοτε 7 προ μετα από τοσους μηνεσ κυκλοφοριας εχει στα κινεζομαγζα 210 ευρω κ το νοτε 8 προ 219 περιμενεις δηλ. να πεσει κατω από το 7 προ???

Link to comment
Share on other sites

ok δηλ.ποσο να πεσει ακομη η τιμη του? το νοτε 7 προ μετα από τοσους μηνεσ κυκλοφοριας εχει στα κινεζομαγζα 210 ευρω κ το νοτε 8 προ 219 περιμενεις δηλ. να πεσει κατω από το 7 προ???

Στο τσακ δεν το πρόλαβα προχθες από τον Κωτσόβολο που το είχε 231 ευρώ & με 12 άτοκες!

Και εγώ πιστεύω πως θα πέσει ελάχιστα-ήδη είναι vfm-και αν το χρειάζεσαι τώρα δεν αξίζει να περιμένεις άλλο

Ισως να πάει 200 τέλος Νοέμβρη λόγω black friday.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα καί εγώ, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, απόδοση σκίζει καμιά σχέση με redmi note 7 σε ταχύτητα τρώει και το pixel 2xl που έχω ταυτόχρονα και τα δούλεψα λίγο.Αυτο που μου έχει κάνει εντύπωση πάντως είναι η μπαταρία του, το περίμενα χειρότερο με mediatek χρονισμένο στα 12nm , βρίσκομαι στην τρίτη φόρτιση με 24 ώρες συνολική χρήση και 4 ώρες sot.a2cac8353ae6b40d43b23e91108c04c1.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα καί εγώ, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, απόδοση σκίζει καμιά σχέση με redmi note 7 σε ταχύτητα τρώει και το pixel 2xl που έχω ταυτόχρονα και τα δούλεψα λίγο.Αυτο που μου έχει κάνει εντύπωση πάντως είναι η μπαταρία του, το περίμενα χειρότερο με mediatek χρονισμένο στα 12nm , βρίσκομαι στην τρίτη φόρτιση με 24 ώρες συνολική χρήση και 4 ώρες sot.a2cac8353ae6b40d43b23e91108c04c1.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3 φορές σε 24 ώρες; 4 ώρες σοτ; τι χρήση κάνεις; λογικά του πίνεις το αίμα!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα καί εγώ, πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές, απόδοση σκίζει καμιά σχέση με redmi note 7 σε ταχύτητα τρώει και το pixel 2xl που έχω ταυτόχρονα και τα δούλεψα λίγο.Αυτο που μου έχει κάνει εντύπωση πάντως είναι η μπαταρία του, το περίμενα χειρότερο με mediatek χρονισμένο στα 12nm , βρίσκομαι στην τρίτη φόρτιση με 24 ώρες συνολική χρήση και 4 ώρες sot.a2cac8353ae6b40d43b23e91108c04c1.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3 φορές σε 24 ώρες; 4 ώρες σοτ; τι χρήση κάνεις; λογικά του πίνεις το αίμα!
Εννοώ ότι η τρίτη φόρτιση έγινε πριν 24 ώρες, όχι τρεις φορτίσεις σε 24 ώρες.c964584b4d9de7edabee2aa48257bf0e.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο <<κακό>> που έχει όπως και το δικό μου note 7 είναι ότι η κάμερα δεν ζουμαρει στα 64 ή 48 mp. Αν δηλαδή βιάζομαι και δεν θέλω να κάνω περικοπή μετά , πρέπει να φωτογραφησω με την βασική κάμερα και να ζουμαρω.

Θα μου πείτε έλεος πάρε επαγγελματική κάμερα αλλά είναι ένα θέμα για μένα

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο <<κακό>> που έχει όπως και το δικό μου note 7 είναι ότι η κάμερα δεν ζουμαρει στα 64 ή 48 mp. Αν δηλαδή βιάζομαι και δεν θέλω να κάνω περικοπή μετά , πρέπει να φωτογραφησω με την βασική κάμερα και να ζουμαρω.

 

Θα μου πείτε έλεος πάρε επαγγελματική κάμερα αλλά είναι ένα θέμα για μένα

Κοίτα έχει επιλογή για ψηφιακό zoom το οποίο λόγω του φακού που έχει είναι πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου εχει παρει το κινητο.ψαχνει για Gcam.εχει βγει κατι???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλος μου εχει παρει το κινητο.ψαχνει για Gcam.εχει βγει κατι???
Δεν έχω βρει κάτι και δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι ακόμα,μια δυο που έχουν βγάλει ότι και καλά δουλεύουν απλά δεν δουλεύουν, βγάζουν φωτογραφίες δηλαδή,αλλά όχι HDR+.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου εχει παρει το κινητο.ψαχνει για Gcam.εχει βγει κατι???
Μόνο σε κινητά με snapdragon βγαίνουν πλήρως λειτουργική gcam.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...