Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσαει ο mediatek παιδια..πολυ γρηγορος,τα παιχνιδια τα παιζει πολυ καλα και σε θερμοκρασιες απλα δεν νιωθει..μετα απο πολυ καιρο με βλεπω με xiaomi σαν δευτερη συσκευη..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε κινητά με snapdragon βγαίνουν πλήρως λειτουργική gcam.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ααα..ενταξει.εχεις δικιο..πολυ σωστο αυτο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσαει ο mediatek παιδια..πολυ γρηγορος,τα παιχνιδια τα παιζει πολυ καλα και σε θερμοκρασιες απλα δεν νιωθει..μετα απο πολυ καιρο με βλεπω με xiaomi σαν δευτερη συσκευη..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανε πολύ καλή δουλειά η Xiaomi και ανυπομονώ να έρθει η ώρα να το αγοράσω.

Ο συγκεκριμένος mediatek όντως φυσάει!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Κάτοχος και εγώ του Xiaomi redmi 8 pro εδώ και μια βδομάδα , προερχόμενος από Huawei mate 9 ,το οποίο έχω ακόμα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Πιο πολύ το πήρα για τα χαρακτηριστικά του, σαν πιο φρέσκια συσκευή , στην τιμή των 289€.

Μέχρι στιγμής ευχαριστημένος , γρήγορο, μπαταρία πολύ καλή, παιχνίδια δεν παίζω και ούτε το επιβαρύνω σε περιττές εφαρμογές.

Θέλω να ρωτήσω, το thread για το κινητό θα είναι εδώ; δηλαδή εδώ θα γίνονται οι συζητήσεις-ενημερώσεις για την συσκευή, τα αξεσουάρ κλπ, ή θα ανοιχτεί κάποια στιγμή άλλο;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Κάτοχος και εγώ του Xiaomi redmi 8 pro εδώ και μια βδομάδα , προερχόμενος από Huawei mate 9 ,το οποίο έχω ακόμα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Πιο πολύ το πήρα για τα χαρακτηριστικά του, σαν πιο φρέσκια συσκευή , στην τιμή των 289€.

Μέχρι στιγμής ευχαριστημένος , γρήγορο, μπαταρία πολύ καλή, παιχνίδια δεν παίζω και ούτε το επιβαρύνω σε περιττές εφαρμογές.

Θέλω να ρωτήσω, το thread για το κινητό θα είναι εδώ; δηλαδή εδώ θα γίνονται οι συζητήσεις-ενημερώσεις για την συσκευή, τα αξεσουάρ κλπ, ή θα ανοιχτεί κάποια στιγμή άλλο;

 

Kαλοριζικο.Εφοσον εχει κυκλοφορησει κανονικα το κινητο στην αγορα και υπαρχει ενεργο νημα γι αυτο,αυτο θα ισχυει...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κάτοχος κι εγώ του κινητού όντως το κινητό πολύ καλό σχεδόν σε όλα προερχόμενος από redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Για όσους λένε ανακρίβειες για τους MediaTek να ενημερώσω πως είμαι κάτοχος ακόμη του Jiayu S3 Plus και το δουλεύω καθημερινά, με επεξεργαστή τον MT6753 το οποίο είχε δώσει τα sources η Jiayu σε developers του xda (Mad Team) και το κινητό από KitKat 4.4 το έχουν φτάσει σε Oreo 8.0! Εντάξει έχει κάποια μικρά θεματάκια, καθώς δεν είναι officially το ROM, όμως αυτό αποδεικνύει πως αν μία εταιρεία κάνει release τα sources τότε το κινητό υποστηρίζεται κανονικά, έστω και unofficially!

 

Το ίδιο έκανε η Xiaomi που έκανε release το source του Redmi Note 8 Pro (εκτός από της οθόνης, το οποίο αναμένεται), οπότε σίγουρα η υποστήριξη θα υπάρχει στο κινητό αυτό.

 

Τέλος, πράγματι ένας επεξεργαστής 12nm είναι πιο ενεργοβόρος, γι'αυτό του έβαλαν και 4500mAh μπαταρία, όμως δεν αναρωτιέστε πως γίνεται ένας 12nm να πατάει σε επιδόσεις έναν 8nm (SD730, SD730G); Μόνο αυτό κάνει τον G90T διαμάντι και μακάρι η MediaTek να έμαθε το μάθημα της και μελλοντικά να είναι αξιόλογες οι συσκευές που θα έχουν επεξεργαστές της, γιατί πράγματι μέχρι τώρα δεν τα πήγαινε καλά στο support. Κι εξάλλου ρε παίδες, όσο περισσότεροι παίχτες υπάρχουν στην αγορά CPU τόσο μεγαλύτερος ανταγωνισμός άρα και μείωση των τιμών (βλέπε Intel/AMD).

Link to comment
Share on other sites

Kαλοριζικο.Εφοσον εχει κυκλοφορησει κανονικα το κινητο στην αγορα και υπαρχει ενεργο νημα γι αυτο,αυτο θα ισχυει...

Οκ, σε ευχαριστώ πολύ.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Για όσους λένε ανακρίβειες για τους MediaTek να ενημερώσω πως είμαι κάτοχος ακόμη του Jiayu S3 Plus και το δουλεύω καθημερινά, με επεξεργαστή τον MT6753 το οποίο είχε δώσει τα sources η Jiayu σε developers του xda (Mad Team) και το κινητό από KitKat 4.4 το έχουν φτάσει σε Oreo 8.0! Εντάξει έχει κάποια μικρά θεματάκια, καθώς δεν είναι officially το ROM, όμως αυτό αποδεικνύει πως αν μία εταιρεία κάνει release τα sources τότε το κινητό υποστηρίζεται κανονικά, έστω και unofficially!

 

Το ίδιο έκανε η Xiaomi που έκανε release το source του Redmi Note 8 Pro (εκτός από της οθόνης, το οποίο αναμένεται), οπότε σίγουρα η υποστήριξη θα υπάρχει στο κινητό αυτό.

 

Τέλος, πράγματι ένας επεξεργαστής 12nm είναι πιο ενεργοβόρος, γι'αυτό του έβαλαν και 4500mAh μπαταρία, όμως δεν αναρωτιέστε πως γίνεται ένας 12nm να πατάει σε επιδόσεις έναν 8nm (SD730, SD730G); Μόνο αυτό κάνει τον G90T διαμάντι και μακάρι η MediaTek να έμαθε το μάθημα της και μελλοντικά να είναι αξιόλογες οι συσκευές που θα έχουν επεξεργαστές της, γιατί πράγματι μέχρι τώρα δεν τα πήγαινε καλά στο support. Κι εξάλλου ρε παίδες, όσο περισσότεροι παίχτες υπάρχουν στην αγορά CPU τόσο μεγαλύτερος ανταγωνισμός άρα και μείωση των τιμών (βλέπε Intel/AMD).

Πραγματικά η μπαταρία είναι απίστευτη, τρώει και το mi a3 που είχα, αλλά και το ,honor view 20 που είχε τον kirin 980 στα 7nm

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η μπαταρία είναι απίστευτη, τρώει και το mi a3 που είχα, αλλά και το ,honor view 20 που είχε τον kirin 980 στα 7nm

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν παίζει αυτό που λες για το Α3 .Eχει μικρότερη οθόνη χαμηλότερη ανάλυση και λιγότερα nm συν ότι είναι amoled .Σε μπαταρία το Α3 είναι η κορυφή τόσο απλα

Link to comment
Share on other sites

για αυτους που ρωτανε για gcam,, Στο xda λενε οτι δουλευουν ολα σωστα δοκιμαστε την

https://mega.nz/#!jZA1HCTL!9XPoWAE6ZMhLe3IYJ4QOk9uTUTW-q9WJRSkGreuenYE

Link to comment
Share on other sites

για αυτους που ρωτανε για gcam,, Στο xda λενε οτι δουλευουν ολα σωστα δοκιμαστε την

https://mega.nz/#!jZA1HCTL!9XPoWAE6ZMhLe3IYJ4QOk9uTUTW-q9WJRSkGreuenYE

φιλε δεν λειτουργει το link.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό που λες για το Α3 .Eχει μικρότερη οθόνη χαμηλότερη ανάλυση και λιγότερα nm συν ότι είναι amoled .Σε μπαταρία το Α3 είναι η κορυφή τόσο απλα
Μια χαρά παίζει τα είχα και τα δύο,τα νούμερα που έχω με το rn8pro δεν τα είδα ποτέ με το a3,μην φανταστείς μεγάλες διαφορές βέβαια έτσι, απλά δεν περίμενα ότι θα το κόντραρε στα ίσια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει τα είχα και τα δύο,τα νούμερα που έχω με το rn8pro δεν τα είδα ποτέ με το a3.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με ολη την καλή διάθεση στο λέω. Δεν βγαίνουν τα νούμερα. Σε μισή ώρα gaming χανει 20% το redmi note 8 prο από τεστ που έχουν βγει .

Link to comment
Share on other sites

Με ολη την καλή διάθεση στο λέω. Δεν βγαίνουν τα νούμερα. Σε μισή ώρα gaming χανει 20% το redmi note 8 prο από τεστ που έχουν βγει .
Οπα φίλε δεν έχω παιχνίδια στο κινητό,σου μιλάω για την δική μου χρήση πάντα,με παιχνίδια μπορεί να είναι όπως λες δεν έχω άποψη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει μια χαρα

με google chrome δεν λειτουργει.με mozilla απο το σπιτι ναι λειτουργει.το κατεβασα και θα δουμε εντυπωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί αυτή η gcam παιδιά με την έννοια του HDR+, βγάζει φωτογραφίες απλές όπως η στοκ, δεν υπάρχει ακόμα λειτουργική gcam για την συσκευή μας,θα πρέπει κάποιος dev να κάτσει να ασχοληθεί και να βγάλει για mediatek.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί αυτή η gcam παιδιά με την έννοια του HDR+, βγάζει φωτογραφίες απλές όπως η στοκ, δεν υπάρχει ακόμα λειτουργική gcam για την συσκευή μας,θα πρέπει κάποιος dev να κάτσει να ασχοληθεί και να βγάλει για mediatek.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οντως η καμερα που αναφερθηκε πριν δεν λεει και πολλα.ο φιλος μου μου ειπε οτι με την stock εχει καλυτερα αποτελεσματα.ομως ψαχνωντας επεσα στο αρθρο αυτο και θα δοκιμασω και αυτες τις 3 εκδοσεις.

https://c.mi.com/thread-2519698-1-0.html?fbclid=IwAR3uCdfSPiLW_VrY2c2rh03dubn005L6cWycXhWFJHe4HXSD5T4R9yXiVYQ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οντως η καμερα που αναφερθηκε πριν δεν λεει και πολλα.ο φιλος μου μου ειπε οτι με την stock εχει καλυτερα αποτελεσματα.ομως ψαχνωντας επεσα στο αρθρο αυτο και θα δοκιμασω και αυτες τις 3 εκδοσεις.

https://c.mi.com/thread-2519698-1-0.html?fbclid=IwAR3uCdfSPiLW_VrY2c2rh03dubn005L6cWycXhWFJHe4HXSD5T4R9yXiVYQ

Μην πεις στον κόπο επί της ουσίας η ίδια είναι,δεν έχει καμία διαφορά, τις έχω δοκιμάσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για snapdragon βγαίνει gcam για Mediatek δεν θα βγει ποτέ, (δεν θα είναι πλήρως λειτουργική) τα Google pixel κινητά μόνο snapdragon φοράνε.

 

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-8t-64gb

Για να δούμε θα βγει τελικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Γνωρίζουμε αν το μοντέλο που φέρνει το eshop.gr υποστηρίζει την Β20;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια κρίμα να καταντάνε τόσο τοξικές οι συζητήσεις, με φανμποιστικές απόψεις χωρίς ουσία και ατάκες που δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα.

 

Είχα κι εγώ τους ενδοιασμούς μου για τον Mediatek, όντας καμμένος με ROMming κλπ από το 2011, και έχοντας αλλάξει τα φώτα στο Redmi Note 4 που έχω (ναι, με Snapdragon προφανώς). Έχει αλλάξει πολύ το σκηνικό του Android όμως από τότε, οι ROMs δεν ειναι πλέον τόσο supported μιας και όλο και λιγότεροι έχουν την όρεξη και το κάψιμο να ασχοληθούν, εμού συμπεριλαβανομένου.

 

Πήρα λοιπόν το RN8pro και ήταν πραγματικά πολύ καλό. Ήταν όμως, γιατί το γύρισα πίσω, πήρα νέο, το ξαναγύρισα, πήρα επιστροφή χρημάτων και περιμένω να δω τι θα κάνω. Ο λόγος είναι ένα πρόβλημα στην ευαισθησία της οθόνης που περιγράφεται και εδώ: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-8-pro/help/touchscreen-problem-t3980669

 

Ευτυχώς το πήρα από Mi Store (εξωτερικό) και δέχτηκαν εύκολα και την πρώτη αλλαγή και τη δεύτερη επιστροφή ως DOA (dead on arrival). Ο υπάλληλος μάλιστα το δοκίμασε και το είδε και ο ίδιος, και το επαληθεύσαμε και στα εκθεσιακά.

Αν κάποιος το έχει δοκιμάστε το εξής: γράψτε τυχαία γράμματα γρήγορα και πατάτε που και που enter - κάποιες φορές, αρκετές δλδ, το χάνει. Είναι επίσης εμφανές σε stories στο Ινστα όπου αν κρατήσεις πατημένο για να μην αλλάξει το story κοντά στην άκρη της οθόνης, δεν το πιάνει και συνεχίζει...

 

Επειδή κατά τα άλλα το κινητό νομίζω είναι πολύ καλό στην κατηγορία του, ψάχνω να βρω τι θα κάνω και πώς γίνεται να γνωστοποιηθεί στην εταιρεία αφενός, και πώς να γνωρίζουμε αν είναι νέα παρτίδα αφετέρου... Κάτοχοι του κινητού, ενωθείτε λίγο να βγάλουμε άκρη! :D

Link to comment
Share on other sites

Test για το τηλέφωνο, αρκετά αναλυτικό.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8_pro-review-1997.php

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα κάτοχός μιας μέρας του τηλεφώνου !! Μέχρι στιγμής όλα καλά . Πολύ όμορφο τηλέφωνο, με πολύ καλή κάμερα, θα δούμε και στην συνεχεία τι θα κάνει !
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...