Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η θήκη που έχει στο κουτί ναι μεν καλή αλλά δεν προστατεύει καθόλου τις κάμερες,εγώ πήρα από πλαίσιο μια στα 8-9€ ίδιο στυλ με αυτήν που έχει μέσα και τις καλύβει κομπλέ. Τζαμί είμαι στο 2ο,του πλαισίου έσπασε με 2 γελοία πεσιματα 2.5D τώρα έβαλα από eshop στα 5D και φενεται καλύτερη και πιο φθηνη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρόνια πολλά και καλή χρονιά νά έχουμε, ερώτηση έχει κάποιος θέματα με το Bluetooth? θέματα συνχρονισμου σε πολλές συσκευές? Πήρα επίτηδες Xiaomi ζώνη και ακουστικά για να μήν έχω θέματα αλλά σήμερα το Bluetooth δεν δούλευε (ενώ ήταν συνδεμένο) έπρεπε να κάνω άρση σύζευξης και άνοιξε κλείσε το ακουστικό για να επανέλθει.καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!Το netflix μέχρι τι ανάλυση σας δείχνει?έχω την εντύπωση ότι δεν είναι hd
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει και γω, (σε άλλο φόρουμ το ανέφερα, είχα την αμφιβολία αν το έγραψα και δω) το HDR δεν ενεργοποιείται στο Note 8 pro ενώ στο p20 pro μου έχω κανονικά ενεργοποίηση.

 

Το youtube απ την άλλη έχει επιλογή HDR, με χει προβληματίσει καιρό και ψάχνω να βρω λύση για το Netflix αλλά δε βρήκα ακόμα κάτι.

 

Ίσως έχει ξεχάσει η xiaomi τπτ codes που περιμένουμε σε επόμενο update...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν εχω παρει ακομα την 11.0.3;

Ούτε εγώ την έχω πάρει.....

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έχει έρθει κανονικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου δύο μήνες που είμαι κάτοχος της συσκευής, μπορώ να επιβεβαιώσω όλα τα παραπάνω.

Αν συνεχίσει μάλιστα έτσι η mediatek, δύσκολα θα ξαναπροτιμησω άλλης εταιρείας επεξεργαστή.

 

Πας να συγκρίνεις ναυαρχίδα Poco με ένα κινητό μεσαίο δεν πρέπει

το Poco εννοείτε το κερδίζει σε όλα!

 

 

 

 

POCO Contrast ratio: 1468:1 (nominal), 3.059 (sunlight)

 

Μάλλον δεν θα είδες καλά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχοντας για δοκιμή τη συγκεκριμένη συσκευή, έχω να πω ότι είναι εντυπωσιακή.

 

Η οθόνη είναι πολύ καλύτερη από το Poco F1. Και το μεγαλύτερο μέγεθός της είναι πολύ βολικό για ό,τι και να κάνει κάποιος, πέρα από την χρήση με το 1 χέρι.

 

Οι κάμερες είναι πολύ παραπάνω από ό,τι χρειάζομαι, αφού το τελευταίο που κοιτάζω στα smartphones είναι οι κάμερες. Το μόνο που θα γράψω είναι πως η 64άρα κάμερα έχει πολύ, πολύ καλά αποτελέσματα. Ειδικά στη διατήρηση λεπτομέρειας.

 

Το γυαλί πίσω δίνει πολλούς πόντους επιπλέον στη συσκευή. Ειδικά στο πράσινο που έχω στα χέρια μου, είναι πάρα πολύ όμορφο.

 

Ο επεξεργαστής δείχνει να είναι στροφή της mtk προς τη σωστή κατεύθυνση. Ό,τι και να επιλέξει κάποιος, ο επεξεργαστής όχι μόνο δεν καθυστερεί να το εκτελέσει, αλλά το "διαλύει" στην κυριολεξία. Θα ζεσταθεί μόνο στο pubg και αυτό στις 2,5 ώρες συνεχόμενου gaming. Εννοείται στα υψηλά settings.

 

Η μπαταρία δείχνει τα δόντια της. Απλά ατελείωτη.

 

Προσωπικά το κοιτάζω για 2η συσκευή.

 

Ας ελπίσουμε ότι το συγκεκριμένο chip είναι ενδεικτικό για την μετέπειτα πορεία της mtk.

 

 

Αστο το poco δεν έχει καμία σχέση το τηλέφωνο ...300000 πωλήσεις

 

POCOPHONE F1: LiquidCool Tech + Snapdragon 845

 

Δεν είναι καλύτερη η οθόνη του 8 Contrast ratio 1326

 

POCO Contrast ratio: 1468:1 (nominal), 3.059 (sunlight)

 

Μάλλον δεν θα είδες καλά...

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά.Αν έχω καταλάβει καλά.με το.Ν8 και.Ν8 pro,δεν υπάρχει ηχογράφηση στο πληκτρολόγιο και ξυπνητήρι ενεργό με κλειστό κινητό η.κανω λάθος...ζαχαρωνει το pro ένας φίλος και τον ενδιαφέρουν και αυτόν αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλύτερη η οθόνη του 8 Contrast ratio 1326

 

POCO Contrast ratio: 1468:1 (nominal), 3.059 (sunlight)

 

Μάλλον δεν θα είδες καλά...

 

Καλα παιζουν και random οθόνες. Για τη xiaomi μιλάμε. Με άλλες τις βγαζει day one στους reviewers και με άλλες μπορεί να καταλήξουν στους users.

 

Κατά τα άλλα οθόνη δεν ειναι μονο το contrast. Οθόνη είναι και τα nits, color accuracy, γωνίες θέασης, ghosting (πιο πολύ για Oled αυτό) κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά.Αν έχω καταλάβει καλά.με το.Ν8 και.Ν8 pro,δεν υπάρχει ηχογράφηση στο πληκτρολόγιο και ξυπνητήρι ενεργό με κλειστό κινητό η.κανω λάθος...ζαχαρωνει το pro ένας φίλος και τον ενδιαφέρουν και αυτόν αυτά...

Δουλεύει κανονικά το ξυπνητήρι κλειστό όπως και αθόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά το ξυπνητήρι κλειστό όπως και αθόρυβο.

 

Εμενα γιατί δεν δουλευει με κλειστό κινητο?Θελει καποια ρυθμιση το ξυπνητηρι;Το ειχα ξανααναφερει μερικα ποστ πριν,αλλα απαντηση δεν ειχα παρει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλα παιζουν και random οθόνες. Για τη xiaomi μιλάμε. Με άλλες τις βγαζει day one στους reviewers και με άλλες μπορεί να καταλήξουν στους users.

 

Κατά τα άλλα οθόνη δεν ειναι μονο το contrast. Οθόνη είναι και τα nits, color accuracy, γωνίες θέασης, ghosting (πιο πολύ για Oled αυτό) κλπ.

 

Σε όλα είναι καλύτερο το Poco ...Απλά έγραψα contrast για να δείξω την μεγάλη διαφορά...Αλλιώς δες το review για να καταλάβεις..Δεν συγκρίνουμε ναυαρχίδες με μεσαία τηλέφωνα ...

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα είναι καλύτερο το Poco ...Απλά έγραψα contrast για να δείξω την μεγάλη διαφορά...Αλλιώς δες το review για να καταλάβεις..Δεν συγκρίνουμε ναυαρχίδες με μεσαία τηλέφωνα ...

 

Δεν ειναι ναυαρχιδα το poco... Ενα redmi note ειναι και αυτο με δυνατο soc.

Μην παρεξηγηθω, ειναι πολυ καλό τηλεφωνο. Απλα λέω οτι δεν ειναι ουτε αυτο ναυαρχιδα.

 

Και σε οθονη συμφωνω με τα παιδια. Το rn8pro που ειδα τουλάχιστον είχε καλύτερη οθόνη από το poco (αν μη τι αλλο ειναι και μεγαλυτερη χωρις τεραστιο notch). Το poco υπερτερει στο οτι εχει περισσοτερες δυνατοτητες customization και καλυτερη συμβατοτητα με gcam. Από την άλλη το rn8pro υπερτερεί ξεκάθαρα σε αυτονομία ενω εχει και ultra wide (λιγο μαπα βεβαια). Το καθενα λοιπόν με τα θετικά του και τα αρνητικά του.

 

Σε ταχυτητα ειναι και τα δυο πολυ σβέλτα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αστο το poco δεν έχει καμία σχέση το τηλέφωνο ...300000 πωλήσεις

 

POCOPHONE F1: LiquidCool Tech + Snapdragon 845

 

Δεν είναι καλύτερη η οθόνη του 8 Contrast ratio 1326

 

POCO Contrast ratio: 1468:1 (nominal), 3.059 (sunlight)

 

Μάλλον δεν θα είδες καλά...

 

Δεν αφήνω τίποτα. Επίσης, μ' άρεσε η αναφορά στις πωλήσεις... Επειδή είμαι μέτοχος.. Δεν..

 

Έβαλες δίπλα-δίπλα τις 2 συσκευές, να προβάλλουν ακριβώς το ίδιο περιεχόμενο;

 

Βλέπω πιο ποιοτικό panel στο Pro, από αυτό που έχει το Poco.

 

Επίσης, δε βλέπω light bleeding στο Pro, στο κάτω μέρος της οθόνης.

 

Τέλος, οι επιπλέον κάμερες είναι στα + του Pro.

 

Σε όλα είναι καλύτερο το Poco ...Απλά έγραψα contrast για να δείξω την μεγάλη διαφορά...Αλλιώς δες το review για να καταλάβεις..Δεν συγκρίνουμε ναυαρχίδες με μεσαία τηλέφωνα ...

 

Η οθόνη και η ευελιξία στις κάμερες δεν είναι σε αυτά που είναι καλύτερο. Σε όλα τα υπόλοιπα, ναι.

 

Edit: Πολύ nitpicking, αλλά απουσιάζει ο infrared sensor στο Poco.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα και mr_47, κατ΄αρχήν σας εύχομαι να έχουμε - εσείς & όλοι μας - μια καλή και ευτυχισμένη χρονιά!!!

Θα σας παρακαλούσα πολύ να μην ασχολείστε με τα σχόλια ανθρώπων ημιμαθών και με προκαταλήψεις σαν αυτόν που έχει κάνει Θεό το poco..

Aν διαβάσετε συνολικά τα μηνύματα του θα καταλάβετε ... μην συνεχίσω όμως χρονιάρες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κουρασατε με τη σύγκριση με το Ποκο...Καμμια απαντηση με το ξυπνητηρι,αν λειτουργει με κλειστο κινητο ;;Λετε οτι δουλευει ενω εμενα δεν δουλευει.....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα κτυπαει , με miui 11 είμαι !!

 

Mαλιστα...

Κι εγω με miui11 ειμαι..Μηπως στο miui 10 χτυπαγε και το αφαιρεσανε στο 11;;

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

χτυπαει και κλειστο και αθορυβο με 11.0.3 τουλαχιστον που ειμαι εγω.δες τις ρυθμισεις σου ισως κατι γινεται.
Link to comment
Share on other sites

χτυπαει και κλειστο και αθορυβο με 11.0.3 τουλαχιστον που ειμαι εγω.δες τις ρυθμισεις σου ισως κατι γινεται.

 

Ειμαι με 11.0.2 γι αυτο δεν λειτουργεί εμενα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ναυαρχιδα το poco... Ενα redmi note ειναι και αυτο με δυνατο soc.

Μην παρεξηγηθω, ειναι πολυ καλό τηλεφωνο. Απλα λέω οτι δεν ειναι ουτε αυτο ναυαρχιδα.

 

Και σε οθονη συμφωνω με τα παιδια. Το rn8pro που ειδα τουλάχιστον είχε καλύτερη οθόνη από το poco (αν μη τι αλλο ειναι και μεγαλυτερη χωρις τεραστιο notch). Το poco υπερτερει στο οτι εχει περισσοτερες δυνατοτητες customization και καλυτερη συμβατοτητα με gcam. Από την άλλη το rn8pro υπερτερεί ξεκάθαρα σε αυτονομία ενω εχει και ultra wide (λιγο μαπα βεβαια). Το καθενα λοιπόν με τα θετικά του και τα αρνητικά του.

 

Σε ταχυτητα ειναι και τα δυο πολυ σβέλτα.

 

Ναυαρχίδα εσύ τι εννοείς; όταν βγήκε είχε τον πιο γρήγορο επεξεργαστή όπως είχαν κινητά πολύ πιο ακριβά. Δηλαδή τι πρέπει να είναι ακριβό για να είναι ναυαρχίδα;Επίσης To note 8 pro δεν έχει καλύτερη οθόνη από το poco το λένε τα review.

 

Δεν κατάλαβα πως πάς και συγκρίνεις το poco ανήκει σε άλλη κατηγορία και το κερδίζει σε όλα.!!!

Redmi με το πιο γρήγορο Snapdragon 845 mobile platform όταν βγήκε δεν υπάρχει!

Για αυτό σου είπα άλλη κατηγορία το Poco και βέβαια όχι redmi

 

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνω τίποτα. Επίσης, μ' άρεσε η αναφορά στις πωλήσεις... Επειδή είμαι μέτοχος.. Δεν..

 

Έβαλες δίπλα-δίπλα τις 2 συσκευές, να προβάλλουν ακριβώς το ίδιο περιεχόμενο;

 

Βλέπω πιο ποιοτικό panel στο Pro, από αυτό που έχει το Poco.

 

Επίσης, δε βλέπω light bleeding στο Pro, στο κάτω μέρος της οθόνης.

 

Τέλος, οι επιπλέον κάμερες είναι στα + του Pro.

 

Η οθόνη και η ευελιξία στις κάμερες δεν είναι σε αυτά που είναι καλύτερο. Σε όλα τα υπόλοιπα, ναι.

 

Edit: Πολύ nitpicking, αλλά απουσιάζει ο infrared sensor στο Poco.

 

Εσύ πάρτο να ανεβάσεις τις πωλήσεις του Note 8 pro ...

 

Ασε τις βλέπεις δες λίγο τα review και μετά μίλα. Καλύτερη οθόνη το poco λένε.

 

Τώρα για ταχύτητα απλά πιο γρήγορο το poco..

 

Σε ψήνει και καλύτερα

SAR 0.54 W/kg (head) 1.58 W/kg (body) POCO

 

SAR 1.00 W/kg (head) 1.47 W/kg (body) NOTE 8 PRO

 

Δεν κατάλαβα την σύγκριση γιατί σε όλα νικάει το poco!

 

απουσιάζει ο infrared sensor Ε ΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΣ!

 

Edit: Xiaomi Pocophone F1: σπάει ρεκόρ με 700.000 πωλήσεις σε 3 μήνες!

Επειδή σου άρεσε σου βάζω άλλη μια αναφορά...στις πωλήσεις που έκανε όχι τυχαία βέβαια...

 

https://gr.gizchina.com/2018/12/06/xiaomi-pocophone-f1-poylise-700000-se-3-mines/

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...