Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ μετά 13.3.2 συνεχίζω να έχω πρόβλημα όταν καλώ με λένε ότι με ακούν με διακοπές το έκανα επαναφορά κ έστρωσε για 4 μέρες μετά πάλι με είπαν δεν με ακούν καλά μπορεί κ να τυχε δεν ξέρω το έκανα επανεκινηση κ καλεί τώρα κανονικά άμα το ξανά κάνει θα το πάω στην istorm

Κόψε το VoLTE μήπως και...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μετά 13.3.2 συνεχίζω να έχω πρόβλημα όταν καλώ με λένε ότι με ακούν με διακοπές το έκανα επαναφορά κ έστρωσε για 4 μέρες μετά πάλι με είπαν δεν με ακούν καλά μπορεί κ να τυχε δεν ξέρω το έκανα επανεκινηση κ καλεί τώρα κανονικά άμα το ξανά κάνει θα το πάω στην istorm

 

τέτοια θέματα έχουμε ολοι είτε απλα με την cosmote είτε με το wifi call

έχει μια εβδομάδα συνεχόμενα προβληματα σε διάφορες ωρες της ημερας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τέτοια θέματα έχουμε ολοι είτε απλα με την cosmote είτε με το wifi call

έχει μια εβδομάδα συνεχόμενα προβληματα σε διάφορες ωρες της ημερας

 

Εγώ βονταφονε εχω

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε το για επισκευή τοτε

 

Ναι αυτό θα κάνω θα το αφήσω για λίγες μέρες μήπως κ στρώσει αλλιώς πάω για επισκευη

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω μια εβδομαδα που εχω αλλάξει σε 11 απο xs max.

Ακομη δεν εχω αποφασισει αν αξιζε τον κοπο η μεταβαση.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω και εσας ειναι αν οι φωτογραφιες εντος σπιτιου χωρις ηλιο (π.χ συννεφια) εχουν πολυ θορυβο οπως οι δικες μου. Οταν κανεις ζουμ ειναι λες και ειναι απο κινητο 4ετιας. Με ηλιο ολα καλα αλλα οταν δεν εχει ηλιο νομιζω η καμερα δυσκολευεται αρκετα.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχω μια εβδομαδα που εχω αλλάξει σε 11 απο xs max.

Ακομη δεν εχω αποφασισει αν αξιζε τον κοπο η μεταβαση.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω και εσας ειναι αν οι φωτογραφιες εντος σπιτιου χωρις ηλιο (π.χ συννεφια) εχουν πολυ θορυβο οπως οι δικες μου. Οταν κανεις ζουμ ειναι λες και ειναι απο κινητο 4ετιας. Με ηλιο ολα καλα αλλα οταν δεν εχει ηλιο νομιζω η καμερα δυσκολευεται αρκετα.

 

Αυτό παρατηρώ και εγώ.Χάνει επίσης σε dynamic range σε μέτριες συνθήκες φωτισμού.Επίσης οτιδήποτε βγάζω εντός σπιτιού βγαίνει κουνημένο.Μετάνιωσα (μόνο για κάμερα το λέω) που άφησα το Pixel 2 που είχα.

 

Εντωμεταξύ είχα δεί πολλά βίντεο review και συγκριτικά αλλά δεν το αναφέρουν πουθενά.

Edited by mx5nc18
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως. Η ultra wide του μου φαινεται εντελως gimmick.. Θεωρω οτι τα εχουν μανταρα στο software και θα φτιαξει καποια στιγμη. Με vsco νομιζω ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως. Η ultra wide του μου φαινεται εντελως gimmick.. Θεωρω οτι τα εχουν μανταρα στο software και θα φτιαξει καποια στιγμη. Με vsco νομιζω ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα

 

Μακάρι να μπουν στην διαδικασία αλλά δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος οτι θα το φτιάξουν με software.Ειδικά με τόσα καλά reviews που βγαίνουν σε youtube κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος θέλει να αγοράσει το κινητό του τίτλου και το βρίσκει πλέον σε skroytzoμάγαζα από 660€. Υπάρχει εγγύηση αντιπροσωπείας σε αυτά;Tι πρέπει να προσέξει σε τυχόν αγορά μην φάει καμμιά ….πατάτα?:wacko:
XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Φίλος θέλει να αγοράσει το κινητό του τίτλου και το βρίσκει πλέον σε skroytzoμάγαζα από 660€. Υπάρχει εγγύηση αντιπροσωπείας σε αυτά;Tι πρέπει να προσέξει σε τυχόν αγορά μην φάει καμμιά ….πατάτα?:wacko:

 

Γιατι να μην υπαρχει.

Βασικα ακομα και μη Ευρωπαικα να μην ειναι τα κινητα,η Apple δινει 1χρονο παγκοσμια εγγυηση.

 

Περαν τουτου το μονο που εχει να προσεξει ειναι να το αγορασει απο ενα site που να εχει φυσικο καταστημα/εδρα για να παει να το παρει απο εκει,και φυσικα με αρκετες αξιολογησεις.

 

Με βαση τα παραπανω η τιμη διαφερει αρκετα απο τα 660ευρω που ειναι τιμες κραχτες απο τα πρωτα καταστηματα.

 

Πιο συγκεκριμενα απο τα εν λογω φθηνοτερα καταστηματα,μονο για το Citisshop ή toKinito εχω γενικα διαβασει καλα λογια(και εχω διε να το προτιμανε και αρκετοι).

Πολλα απο τα αλλα καταστηματα πρωτη φορα τα βλεπω.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Και γω θεωρώ η αδυναμία του είναι τα πρόσωπα σε εσωτερικό χώρο με μέτριο φωτισμό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

battery health 99 %

 

και το εχω 1 μηνα το κινητο με καμια 25ρια κυκλους φορτισης. ειναι νορμαλ το 99 % τοσο συντομα ;

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

battery health 99 %

 

και το εχω 1 μηνα το κινητο με καμια 25ρια κυκλους φορτισης. ειναι νορμαλ το 99 % τοσο συντομα ;

 

Ναι ειναι normal. Αλλοι στον 1μηνα στο 11pro πχ τους ειχε πεσει στο 97%.

 

Γενικα η υγεια της μπαταριας μονο σε βαθος χρονου ειναι να σε απασχολει πχ αν εχει πεσει παρα πολυ στο 6μηνο που ειναι και η εγγυηση που εχει ή ποσο εχει πεσει ανα χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι από s9+ να πάω σε iphone 11. Μπορώ να έχω 2 νούμερα (Cosmote+Wind); Το υποστηρίζουν στην Ελλάδα;

Διαβάζω στο site της apple:

 

Την έκανες την αλλαγή τελικά; Αν ναι, είσαι ευχαριστημένος; θέλω να κάνω το ίδιο και το σκέφτομαι έντονα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το εξής πρόβλημα ανά 2 μέρες όταν κάνω κλήση μου λένε δεν με ακούν καλά σαν παράσιτα έχω βονταφονε καρτοκινητή το κάνω επαννεκινηση κ διορθώνεται δεν ξέρω τι φτάσει μου είπαν από την Apple να το κάνω επαναφορά μέσω υπολογιστή αλλά τα pc τα έχουν παίξει κ δεν γεινεται ειχε κανείς αυτό το πρόβλημα όλα αυτά μετά την αναβάθμιση σε 13.2.3

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και εγώ σε iphone 11 pro max και iphone 11. Είχαν αλλάξει modem drivers κάπου διάβασα οπότε φαντάζομαι έχει να κάνει με αυτό. Μέσα στο επόμενο 10ημερο αναμένεται software update και ελπίζω να το διορθώσει αλλιώς πακέτο και επιστροφή.

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει αναφερθεί ξανά, απλά υπενθυμίζω ότι με την εφαρμογή Metapho βλέπεις σε ποιες φωτογραφίες έχει ενεργοποιηθεί το deep fusion

 

https://apps.apple.com/gr/app/metapho/id914457352?l=el

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ξενερώσει τη ζωή μου με τα cellular data και πώς χειρίζεται τα δίκτυα το iphone...

Είμαι σε χωριό σε πέτρινο σπίτι με Vodafone. Επιλέγω 4G με 2 μπάρες σήμα στις 4 δεν ανοιγει καν σελίδες. Ωραία δεν πειράζει το γυρνάω σε 3G...Μια χαρά 2-3 μπάρες ανοίγουν οι σελίδες και ξαφνικά μου το γυρνάει σε 2G-EDGE! Και φυσικά σερνονται τα πάντα!

Εν τω μεταξύ για να το επιλέξεις το 2G για ομιλία όταν δεν έχεις καλό σήμα το αφαίρεσαν οι #@#@# αλλά με τα data το γυρνάει χωρίς να χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ξενερώσει τη ζωή μου με τα cellular data και πώς χειρίζεται τα δίκτυα το iphone...

 

Εντάξει είπαμε όπως όλα τα κινητά έτσι και τα iphone έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Αλλά στην διαχεϊριση δικτϋων το iphone είναι κορυφή. Δεν φταίει το iphone για τα κουσούρια των ελληνικών δικτύων κινητής...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είπαμε όπως όλα τα κινητά έτσι και τα iphone έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα. Αλλά στην διαχεϊριση δικτϋων το iphone είναι κορυφή. Δεν φταίει το iphone για τα κουσούρια των ελληνικών δικτύων κινητής...

 

Δνε φταίει το iphone που ενώ δε μου δίνει επιλογή για 2G δίκτυο και έχει και επιλογή 3G only (όχι 2G-3G με αυτόματη εναλλαγή), μου αλλάζει τα data από 3g σε Edge??Το iphone το κάνει δεν το κάνει η Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Δνε φταίει το iphone που ενώ δε μου δίνει επιλογή για 2G δίκτυο και έχει και επιλογή 3G only (όχι 2G-3G με αυτόματη εναλλαγή), μου αλλάζει τα data από 3g σε Edge??Το iphone το κάνει δεν το κάνει η Vodafone...

 

Τα παράπονα στην vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δνε φταίει το iphone που ενώ δε μου δίνει επιλογή για 2G δίκτυο και έχει και επιλογή 3G only (όχι 2G-3G με αυτόματη εναλλαγή), μου αλλάζει τα data από 3g σε Edge??Το iphone το κάνει δεν το κάνει η Vodafone...

 

Προφανώς το κάνει το iphone λόγω όμως του κακού σήματος της Vodafone....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταλαβαίνετε τί έχω γράψει; Παθαίνετε κοκομπλοκο αν γράψουμε κάτι αρνητικό για το iPhone?

Καμία σχέση δεν έχει η Vodafone οταν το iphone μου αλλάζει δίκτυο από 3G σε EDGE ενώ εγώ έχω επιλέξει 3G Μ Ο Ν Ο αφού αυτή την επιλογή μου δίνει στις ρυθμίσεις και τίποτα σχετικο με 2G!Σας παρακαλώ, δε θέλω άλλα μη σχετικά σχόλια με αυτό που γράφω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τη στιγμη που μου δίνεις ΜΟΝΟ επιλογή για 3G και καθόλου για 2G και μια μπάρα σήμα να έχω σε 3G ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΣΕ 3G αφού αυτό έχω επιλέξει. Γιατί όταν ήμουν Θεσσαλονίκη και δεν είχα σήμα 3G ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΣΑ ΝΑ ΜΙΛΉΣΩ, εκεί δεν το άλλαζε σε GSM...

 

ΥΓ Αν διαβαζατε προσεκτικά έγραψα ότι είμαι σε πέτρινο σπίτι που επηρεάζει πολύ. Δεν φταίει μόνο το σήμα της Vodafone γιατί εκτός σπιτιού μι χαρά είναι. Εγώ εστιαζω ΜΟΝΟ σε ό,τι έχει να κάνει με τις επιλογές στα δίκτυα και τη διαχείριση δικτύων. Συν ότι έχω διαβάσει ότι το απλό iphone 11 έχει 2 αντί για 4 κεραίες (κάτι τέτοιο) που προφανώς επηρεάζει και αυτό...

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε 2019 για να καταλάβεις αυτό που λέμε για τη Vodafone από το 2010. Η COSMOTE πέφτει από 4g>3g>2g μόνο όταν το αντίστοιχο σήμα πεθάνει, ενώ η Vodafone το ρίχνει με το που πέσει από μέση και κάτω. Το 11 δοκιμασμένο σε ακραίες συνθήκες σήματος με COSMOTE και Wind μέσα, τα πήγε περίφημα. Vodafone ποτέ ξανά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει από τα χέρια μου άπειρα κινητά. Σε αυτό το σπίτι είχα ενδεικτικά ΕΤΕΝ x500, LG g2, s8, p20, p20 pro και τώρα το iphone 11.

Αυτό που λες δεν το αντιμετώπισα ποτέ. Αυτό δέχομαι να γινει στην επιλογή που είχα στο Android σε αυτόματη εναλλαγή 2g/3g.

Δεν το έκανε ΠΟΤΕ όταν είχα ΜΟΝΟ 3G.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...