Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αφορμή τον παραπάνω διάλογο, είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα γίνει το 2022 που η Voda θα καταργήσει το 3G. Και η cosmote προς τα εκεί κινείται, ανεπίσημα μας έχουν πει μέχρι τέλος του 2013.

 

 

 

Τι να γίνει;

Θα αυξηθεί η ένταση και η χωρητικότητα στο σήμα του 4G.

 

2G λογικά θα βλέπεις μόνο σε χαράδρες βουνών, μεσοπέλαγα ίσως και γενικά σε πολύ απομακρυσμένα σημεία της επαρχίας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα fora κουβεντούλες κάνεις, τι κάνεις, πίνεις καφέ; Δεν ζήτησα βοήθεια, τη λύση τη βρήκα και έβαλα και link για το workaround.

Κατέθεσα την άποψή μου για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω και βοηθησες εσύ να καταλάβω γιατί γυρίζει σε Edge (4g και κατώτερα δίκτυα, 3G και κατώτερα κλπ). Σε ευχαριστω για αυτο. Για όλα τα άλλα τα προσπερναω, συγγνώμη αν είχα κι εγώ ύφος σε κάποιες απαντήσεις μου.

Εγώ πάντως κατάλαβα τι λες, οπότε μάλλον είμαστε και οι 2 τρελοί :ρ (το ρίχνω στην πλάκα γιατί όντως στις μέρες μας τα forum πολλές φορές δεν λειτουργούν σαν τέτοια).

Επίσης θα αγοράσω το iPhone 11 ενώ μένω σε χώρο που η cosmote δεν πιάνει καθόλου 4g/3g και με τα χίλια ζόρια 2g (σχεδόν στο κέντρο της Πάτρας).

Ελπίζω να παίζει καλά το wifi calling στο iPhone, γιατί και τώρα εκεί βασιζομαι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δε θέλανε να καταλάβουν ή δε διάβαζαν όσα έγραφα, δε γίνεται. Εγώ στη Θεσσαλονίκη εχω Vodafone full σήμα (που μου έδωσαν δωρεάν επειδή είδαν και οι τεχνικοί τους με τεστ ενώ μιλούσα, ότι είναι χάλια το σήμα σπίτι μου) και WiFi calling που δουλεύει μια χαρά. Εδώ που είμαι τώρα δεν έχω τπτ από τα δύο για αυτό αντιμετωπίζω πρόβλημα... Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ δε θέλανε να καταλάβουν ή δε διάβαζαν όσα έγραφα, δε γίνεται. Εγώ στη Θεσσαλονίκη εχω Vodafone full σήμα (που μου έδωσαν δωρεάν επειδή είδαν και οι τεχνικοί τους με τεστ ενώ μιλούσα, ότι είναι χάλια το σήμα σπίτι μου) και WiFi calling που δουλεύει μια χαρά. Εδώ που είμαι τώρα δεν έχω τπτ από τα δύο για αυτό αντιμετωπίζω πρόβλημα...

 

 

 

Φίλε, μόνος σου λες ότι στην πόλη με το ζόρι έχει σήμα και σου έδωσαν το «vf full σήμα» για να κανεις τη δουλειά σου.

 

Στο χωριό που έχεις το ίδιο πρόβλημα, ξαφνικά ευθύνεται η συσκευή;

 

Στο κάτω κάτω, κάθε πάροχος έχει το δικό του προφίλ στα iPhone (πχ η wind κλειδώνει και σε 2G - ακόμα).

 

Εγώ προσωπικά θα είχα θέμα με τον πάροχο που έχει ανύπαρκτο σήμα εκεί που μένω και όχι με τη συσκευή (που και πάλι έχει προφίλ διαχείρισης δικτύου από τον πάροχο).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το full σήμα μου το έδωσαν πριν 2 χρόνια. καμία σχέση. Το iphone 2 μήνες το έχω και τώρα βρέθηκα πρώτη φορά σε συνθήκες χωρίς σήμα και έχοντας ανάγκη από data χωρίς wifi χωρίς τπτ.

ΡΕ φίλε ήμαρτον 100 φορές έγραψα τα ίδια και τα ίδια η συσκευή ευθύνεται για την αυτόματη αλλαγή σε 2G ενώ με βάζει να επιλέξω ΜΟΝΟ 3g. Δεν μπορώ άλλο ρε συ Oregon γραψε με άλλο τρόπο αφού κατάλαβες τί έχω γράψει, μπας και σταματήσουν να λένε "δε φταίει η συσκευή για το σήμα". Αν ισχύει αυτό που λες protsimer ότι ο παροχος κλειδώνει το 2G στο iPhone τότε να πάει να μπιπ η Vodafone λες και έχει 3G παντού. Η Cosmote δίνει 2G επιλογή; Αν ναι, όταν έχεις 3G πάλι το γυρνάει σε 2G ή είναι 3G only?Αν γνωρίζει καποιος ας με ενημερώσει.

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Όχι ούτε η Cosmote δίνει 2G στις ρυθμίσεις δικτύου.

 

Το θέμα είναι ότι αν έβαζες μια sim Cosmote μέσα στο «προβληματικό» σου iPhone, δια μαγείας θα πηγαινε μπάλα. Αλλά είπαμε φταιει το iPhone που δεν «κλειδώνει» το 3G της Voda.

 

Από εκεί και πέρα, κάνεις ο,τι καταλαβαίνεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

ρε συ με τρολαρεις;;!Πάλι τα ίδια λες...θα πήγαινε μπάλα γιατί θα είχε καλό σήμα. Αν το σήμα ήταν ίδιο τι θα έκανε το οποιοδήποτε iphone 11?Δε θα γυριζε σε 2G αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

το full σήμα μου το έδωσαν πριν 2 χρόνια. καμία σχέση. Το iphone 2 μήνες το έχω και τώρα βρέθηκα πρώτη φορά σε συνθήκες χωρίς σήμα και έχοντας ανάγκη από data χωρίς wifi χωρίς τπτ.

ΡΕ φίλε ήμαρτον 100 φορές έγραψα τα ίδια και τα ίδια η συσκευή ευθύνεται για την αυτόματη αλλαγή σε 2G ενώ με βάζει να επιλέξω ΜΟΝΟ 3g. Δεν μπορώ άλλο ρε συ Oregon γραψε με άλλο τρόπο αφού κατάλαβες τί έχω γράψει, μπας και σταματήσουν να λένε "δε φταίει η συσκευή για το σήμα". Αν ισχύει αυτό που λες protsimer ότι ο παροχος κλειδώνει το 2G στο iPhone τότε να πάει να μπιπ η Vodafone λες και έχει 3G παντού. Η Cosmote δίνει 2G επιλογή; Αν ναι, όταν έχεις 3G πάλι το γυρνάει σε 2G ή είναι 3G only?Αν γνωρίζει καποιος ας με ενημερώσει.

 

Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο.

Δεν είναι για σένα το iPhone. Πάρε ένα PocoPhone να κάνεις την δουλειά σου.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καταλαβαίνω ότι iphonakias είναι αρρώστια. Ψιτ, που υπογράφεις σαν Βεζουβιος; Κάνε καμία κωλοτουμπα και μην ασχολείσαι, είναι δύσκολες συζητησεις για το επίπεδό σου.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 16-17 χρόνια στο myphone. Ξεκίνησα με το απίστευτο για την εποχή του Siemens SX1. Πέρασα σε Android για πολλά χρόνια (με πάνω από 15 κινητά από android 3.0 κι έπειτα) και εδώ και 2 μηνες γύρισα σε iphone γιατι με απογοήτευσε το p30 pro και γιατί επιτέλους τα iPhone έβγαλαν αξιόλογη μπαταρία και κάμερες

Εδώ μέσα ειναι το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ thread σε συμπεριφορές συμμετεχόντων. Και πέρασα από ΠΟΛΛΑ threads εδώ μέσα. Ειρωνεία, ασυνεννοησια ΧΩΡΙΣ δική μου ευθύνη, μαγκιά, κλανια και εξάτμιση που λέγαμε μικροί. Λίγη ντροπή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που προσπαθούν να σου που τα παιδιά είναι το εξής: το iPhone δεν είχε ΠΟΤΕ την δυνατότητα να κλειδώσει σε συγκεκριμένο προφίλ, την διαχείρηση την κάνει αυτόματα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν του λένε αυτό όμως. Του λένε ότι κατηγορεί το iPhone και φταίει η Vodafone και να πάρει Android.

Ο άνθρωπος έχει εξηγησει 100 φορές αναλυτικά την κατάσταση και οι άλλοι του πουλάνε τρέλα. Τέλος πάντων, χαρά στο κουράγιο του.

Ελπίζω να μη χρειαστώ το φόρουμ όταν πάρω το iPhone γιατι δεν έχω την ίδια υπομονή με τον φίλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αυτή είναι μια σοβαρή απάντηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλληλουια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν του λένε αυτό όμως. Του λένε ότι κατηγορεί το iPhone και φταίει η Vodafone και να πάρει Android.

Ο άνθρωπος έχει εξηγησει 100 φορές αναλυτικά την κατάσταση και οι άλλοι του πουλάνε τρέλα. Τέλος πάντων, χαρά στο κουράγιο του.

Ελπίζω να μη χρειαστώ το φόρουμ όταν πάρω το iPhone γιατι δεν έχω την ίδια υπομονή με τον φίλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε εγώ μαζί σου είμαι. Είσαι γνώστης ότι τα iPhone δεν είναι για σένα. Σου βγάζω το καπέλο για την αυτογνωσία που έχεις.

Το άλλο παλικάρι τσάμπα ξόδεψε τα χρήματα του για να αγοράσει iPhone. Με ένα PocoPhone θα έκανε καλύτερα την δουλειά του.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ μαζί σου είμαι. Είσαι γνώστης ότι τα iPhone δεν είναι για σένα. Σου βγάζω το καπέλο για την αυτογνωσία που έχεις.

Το άλλο παλικάρι τσάμπα ξόδεψε τα χρήματα του για να αγοράσει iPhone. Με ένα PocoPhone θα έκανε καλύτερα την δουλειά του.

 

Κι εσύ δεν φταις που βγήκες έτσι, αλλά ας όψεται που χωλαίνουν οι κοινωνικές υπηρεσίες του κράτους και δεν προσφέρουν τη βοήθεια που πρέπει σε ανθρώπους σαν κι εσένα που τις έχουν ανάγκη !

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ δεν φταις που βγήκες έτσι, αλλά ας όψεται που χωλαίνουν οι κοινωνικές υπηρεσίες του κράτους και δεν προσφέρουν τη βοήθεια που πρέπει σε ανθρώπους σαν κι εσένα που τις έχουν ανάγκη !

Να υποθέσω ότι έχεις εμπειρία σε κρατική νοσηλεία. Εγώ είμαι πάντως της ιδιωτικής ασφαλείας.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχεις εμπειρία σε κρατική νοσηλεία. Εγώ είμαι πάντως της ιδιωτικής ασφαλείας.

 

Για κοινωνικές υπηρεσίες μίλησα, αλλά πάλι δεν έπιασες το νόημα.. καλό είναι λοιπόν, εφόσον έχεις πρόβλημα αντίληψης να απέχεις από το φόρουμ γιατί δεν προσφέρεις τίποτα. Νομίζοντας ότι λες μια εξυπνάδα (ο Θεός να την κάνει) δεν σε κάνει να φαίνεσαι έξυπνος, το αντίθετο.

Σταματώ εδώ το off topic και ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Για κοινωνικές υπηρεσίες μίλησα, αλλά πάλι δεν έπιασες το νόημα.. καλό είναι λοιπόν, εφόσον έχεις πρόβλημα αντίληψης να απέχεις από το φόρουμ γιατί δεν προσφέρεις τίποτα. Νομίζοντας ότι λες μια εξυπνάδα (ο Θεός να την κάνει) δεν σε κάνει να φαίνεσαι έξυπνος, το αντίθετο.

Σταματώ εδώ το off topic και ζητώ συγγνώμη από τους υπόλοιπους χρήστες.

 

Καλή χρονιά σου εύχομαι. Πάντως στο λέω τα iPhone δεν είναι για σένα.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Δεν του λένε αυτό όμως. Του λένε ότι κατηγορεί το iPhone και φταίει η Vodafone και να πάρει Android.

Ο άνθρωπος έχει εξηγησει 100 φορές αναλυτικά την κατάσταση και οι άλλοι του πουλάνε τρέλα. Τέλος πάντων, χαρά στο κουράγιο του.

Ελπίζω να μη χρειαστώ το φόρουμ όταν πάρω το iPhone γιατι δεν έχω την ίδια υπομονή με τον φίλο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Τί έχει εξηγήσει ο φίλος 100 φορές; Άμα έχεις καμία απορία του στυλ ανάβω το Bluetooth αλλά δε στέλνει αρχεία, ναι μη πάρεις iPhone γιατί ούτε εμείς θα έχουμε υπομονή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τί έχει εξηγήσει ο φίλος 100 φορές; Άμα έχεις καμία απορία του στυλ ανάβω το Bluetooth αλλά δε στέλνει αρχεία, ναι μη πάρεις iPhone γιατί ούτε εμείς θα έχουμε υπομονή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Κατ'αρχάς δεν ρώτησα τη γνώμη σου για το αν θα πάρω, ή όχι, iPhone.

Κατά δεύτερον δεν θα μου πεις εσύ τι θα ρωτήσω και τι όχι. Αν θέλω να ρωτήσω γιατί δεν βγαίνει η μπαταρία, θα ρωτήσω γιατί δεν βγαίνει η μπαταρία.

Κατά τρίτον εάν δεν έχεις υπομονή να απαντάς, να μην απαντάς. Δεν είναι υποχρεωτικό. Ακόμα καλύτερα μπορείς να κάνεις κλικ εκεί που λέει αποσύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς δεν ρώτησα τη γνώμη σου για το αν θα πάρω, ή όχι, iPhone.

 

Κατά δεύτερον δεν θα μου πεις εσύ τι θα ρωτήσω και τι όχι. Αν θέλω να ρωτήσω γιατί δεν βγαίνει η μπαταρία, θα ρωτήσω γιατί δεν βγαίνει η μπαταρία.

 

Κατά τρίτον εάν δεν έχεις υπομονή να απαντάς, να μην απαντάς. Δεν είναι υποχρεωτικό. Ακόμα καλύτερα μπορείς να κάνεις κλικ εκεί που λέει αποσύνδεση.

 

 

 

Τα μπογαλάκια σου και γρήγορα στο νήμα του κινητού σου να ακολουθήσεις τον οδηγό του s_wind για καλύτερη μπαταρία, ανυπόμονε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα μπογαλάκια σου και γρήγορα στο νήμα του κινητού σου να ακολουθήσεις τον οδηγό του s_wind για καλύτερη μπαταρία, ανυπόμονε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Το πούλησα το s9 για να πάρω iphone και να ρωτάω κάτι γραφικούς γιατί δεν στέλνει αρχεία το bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Το πούλησα το s9 για να πάρω iphone και να ρωτάω κάτι γραφικούς γιατί δεν στέλνει αρχεία το bluetooth

 

PocoPhone σου λέω. Στέλνεις με Bluetooth και κάρβουνα τώρα που κάνει κρύο.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Τί έχει εξηγήσει ο φίλος 100 φορές; Άμα έχεις καμία απορία του στυλ ανάβω το Bluetooth αλλά δε στέλνει αρχεία, ναι μη πάρεις iPhone γιατί ούτε εμείς θα έχουμε υπομονή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

χαχαχαχαχαχαχχ!Είστε απίστευτοι!!!Αυτή ήταν η απορία μου;;;Τι κόμπλεξ κουβαλάτε μερικοί ρε. Έχετε επαναλάβει 10 φορές το "το iphone δεν ειναι για εσένα"!!!χαχαχα!Ρε θα πιάσετε android, θα ακούσετε για root, flashαρισματα και θα νομίζετε ότι μιλάμε εξωγήινα. Το iphone είναι για χαζους σε δυσκολία και εσύ το παρουσιαζεις λες και είναι μόνο για developers ξέρω γω. Δεν υπαρχετε!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχχ!Είστε απίστευτοι!!!Αυτή ήταν η απορία μου;;;Τι κόμπλεξ κουβαλάτε μερικοί ρε. Έχετε επαναλάβει 10 φορές το "το iphone δεν ειναι για εσένα"!!!χαχαχα!Ρε θα πιάσετε android, θα ακούσετε για root, flashαρισματα και θα νομίζετε ότι μιλάμε εξωγήινα. Το iphone είναι για χαζους σε δυσκολία και εσύ το παρουσιαζεις λες και είναι μόνο για developers ξέρω γω. Δεν υπαρχετε!

Θα το δώσω το iphone και θα πάρω Android να το κάνω root.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...