Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καταλαβαίνετε τί έχω γράψει; Παθαίνετε κοκομπλοκο αν γράψουμε κάτι αρνητικό για το iPhone?

Καμία σχέση δεν έχει η Vodafone οταν το iphone μου αλλάζει δίκτυο από 3G σε EDGE ενώ εγώ έχω επιλέξει 3G Μ Ο Ν Ο αφού αυτή την επιλογή μου δίνει στις ρυθμίσεις και τίποτα σχετικο με 2G!Σας παρακαλώ, δε θέλω άλλα μη σχετικά σχόλια με αυτό που γράφω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τη στιγμη που μου δίνεις ΜΟΝΟ επιλογή για 3G και καθόλου για 2G και μια μπάρα σήμα να έχω σε 3G ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΣΕ 3G αφού αυτό έχω επιλέξει. Γιατί όταν ήμουν Θεσσαλονίκη και δεν είχα σήμα 3G ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΣΑ ΝΑ ΜΙΛΉΣΩ, εκεί δεν το άλλαζε σε GSM...

 

ΥΓ Αν διαβαζατε προσεκτικά έγραψα ότι είμαι σε πέτρινο σπίτι που επηρεάζει πολύ. Δεν φταίει μόνο το σήμα της Vodafone γιατί εκτός σπιτιού μι χαρά είναι. Εγώ εστιαζω ΜΟΝΟ σε ό,τι έχει να κάνει με τις επιλογές στα δίκτυα και τη διαχείριση δικτύων. Συν ότι έχω διαβάσει ότι το απλό iphone 11 έχει 2 αντί για 4 κεραίες (κάτι τέτοιο) που προφανώς επηρεάζει και αυτό...

 

Μήπως δεν ξέρεις τι έχεις στα χέρια σου και τι γράφεις;

Όταν επιλέγεις 4g τότε διαλέγει ανάλογα το σήμα σε 4g και όλα τα κατώτερα

Όταν επιλέγεις 3g διαλέγει το 3g και όλα τα κατώτερα ανάλογα το σήμα

Μπήκες εδώ έχοντας 1 γραμμή σήμα σε πέτρινο σπίτι με Vodafone για να κατηγορήσεις το iPhone?

Μήπως μας περνάς τίποτα χθεσινούς και να σου δώσουμε και δίκιο να πούμε και τι ωραία που τα λες;

 

Δεν έχεις σήμα τι άλλο να κάνει;

Πέφτει σε edge. Ότι βρει τέλος πάντων

Και 4g να έπιανε μπορεί να μην είχε δυνατότητα να φορτώσει ούτε μια σελίδα. Το δίκτυο όμως όχι το iPhone

 

Η ημιμάθεια πολλές φορές είναι χειρότερη από την αμάθεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επιλογή μόνο 3g στο iPhone με Vodafone

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Φίλε μου έχεις iphone ή απλά γράφεις για να γράφεις; Απορώ πραγματικά. Τόση ώρα τρολαρω, σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχεις iphone ή απλά γράφεις για να γράφεις; Απορώ πραγματικά. Τόση ώρα τρολαρω, σωστά.

 

 

 

Δείξε screenshot λοιπόν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν ξέρεις τι έχεις στα χέρια σου και τι γράφεις;

Όταν επιλέγεις 4g τότε διαλέγει ανάλογα το σήμα σε 4g και όλα τα κατώτερα

Όταν επιλέγεις 3g διαλέγει το 3g και όλα τα κατώτερα ανάλογα το σήμα

Μπήκες εδώ έχοντας 1 γραμμή σήμα σε πέτρινο σπίτι με Vodafone για να κατηγορήσεις το iPhone?

Μήπως μας περνάς τίποτα χθεσινούς και να σου δώσουμε και δίκιο να πούμε και τι ωραία που τα λες;

 

Δεν έχεις σήμα τι άλλο να κάνει;

Πέφτει σε edge. Ότι βρει τέλος πάντων

Και 4g να έπιανε μπορεί να μην είχε δυνατότητα να φορτώσει ούτε μια σελίδα. Το δίκτυο όμως όχι το iPhone

 

Η ημιμάθεια πολλές φορές είναι χειρότερη από την αμάθεια

 

Ό,τι ναναι.

Σας περνάω για χθεσινους και η ημιμαθεια είναι χειρότερη από την αμαθεια.

Που επιλέγω 3G ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΈΧΩ ΕΠΙΛΟΓΉ Για GSM και στα data μου το αλλάζει σε GSM ενώ όταν θέλω να μιλήσω και δεν έχω σήμα κι δεν ακούει κανείς γιατί έχω μια μπάρα 3G ΔΕΝ ΤΟ ΚΆΝΕΙ για να μπορέσω να μιλήσω.

ΑΝ ισχύει αυτό που λες, συγγνώμη αλλά ΘΑ ΈΠΡΕΠΕ να λειτουργεί στις κλήσεις και ΟΧΙ στα data. Χαλαρώστε λίγο και με τις εκφράσεις και με τους χαρακτηρισμους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

INxXXv3.png

 

Εντάξει τώρα; Πιστεύεις;

Link to comment
Share on other sites

Τί να επιλέξω για only 3g πες, επειδή είσαι ειδικός με πολλά τηλέφωνα περασμένα από τα χέρια σου

511a5de46433436d2c8946db8fdbab4c.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δείξε screenshot λοιπόν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

https://pasteboard.co/INxXXv3.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λυπάμαι πολύ. Έχετε ρίξει πάρα πολύ το επίπεδο της συζήτησης.

ΔΕΝ ΛΕΩ ΨΈΜΜΑΤΑ ΟΎΤΕ ΕΊΜΑΙ IPHONE HATER ΕΛΕΟΣ μερικοί

Link to comment
Share on other sites

https://pasteboard.co/INxXXv3.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λυπάμαι πολύ. Έχετε ρίξει πάρα πολύ το επίπεδο της συζήτησης.

 

ΔΕΝ ΛΕΩ ΨΈΜΜΑΤΑ ΟΎΤΕ ΕΊΜΑΙ IPHONE HATER ΕΛΕΟΣ μερικοί

 

 

 

Ναι αλλά πάνω λέει Voice & data, οπότε ξαναδιάβασε αυτό που σου έγραψε ο Τάσος γιατί αυτό ισχύει όπως στο γράφει 100%, όπως και γω πιο πάνω. Είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε, αλλά μη κουνάς και το δάχτυλο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη έχεις ios13 και σου έχει επιλογή για 2G???

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσένα πώς σου δείχνει το 2G? Α ισχύει αυτό που λέει για 4g και όλα τα κατώτερα κλπ την "πτώση" σε 2g γιατί δεν το κάνει ΠΟΤΕ στη Θεσσαλονίκη ας πούμε και πάντα έχω θέμα σε σημεία που δεν έχω καλό 3g πχ Ασβεστοχώρι, Εξοχή κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη έχεις ios13 και σου έχει επιλογή για 2G???

 

 

 

Ναι με wind, ζαμαν φου, άχρηστο είναι πια

 

Συμβαίνει γιατί είναι αυτό που έγραψες και έγραψα περί βοντα. Στο μισό σήμα και κάτω ρίχνει κατευθείαν σε πιο χαμηλή ταχύτητα 3g ή edge ανάλογα. Μη τα ξαναλέμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Δεν κούνησα ΚΑΝΈΝΑ δάχτυλο. Έγραψα το θέμα που αντιμετωπίζω και πέστε να με φάτε γαιτι εκραξα το iphone. Στο Android ΕΊΧΑ επιλογή για 2g και 3g ONLY. Προφανώς στα iphone δεν ισχυει το ONLY.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι με wind, ζαμαν φου, άχρηστο είναι πια

 

Συμβαίνει γιατί είναι αυτό που έγραψες και έγραψα περί βοντα. Στο μισό σήμα και κάτω ρίχνει κατευθείαν σε πιο χαμηλή ταχύτητα 3g ή edge ανάλογα. Μη τα ξαναλέμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Γαι εμένα είναι λόγος να αλλάξω δίκτυο. Δηλαδή αν επιλέξεις 2G δεν έχεις τέλειο σήμα σε σημεία που το 3g είναι μέτριο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

α αυτό δεν το έκανε ποτέ σε Android που είχα τόσα χρόνια κι 15 χρόνια που έχω Vodafone. Για αυτό λέω φταίει το iphone. Είναι αυτό που είπε ο Τάσος προφανώς,δεν είναι 3g ONLY είναι 3G και κατώτερα δίκτυα

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια αυτό που μου δείχνει το iphone ότι κανει βάσει όσων λέτε και όσων βλέπω εγώ με τη χρήση του, είναι :

 

Voice

4G

3G

Data

4G/3G/2G αυτόματα βάσει σήματος

 

αν και με 4G και 2 μπάρες θα έπρεπε να πετάει κανονικά στο άνοιγμα σελίδων.

Από το 4G όμως γιατί δεν ανοιγει καμία σελίδα με 2μπαρες και να το γυρίσει σε 3G ώστε να τις ανοίξει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως δεν ξέρεις τι έχεις στα χέρια σου και τι γράφεις;

Όταν επιλέγεις 4g τότε διαλέγει ανάλογα το σήμα σε 4g και όλα τα κατώτερα

Όταν επιλέγεις 3g διαλέγει το 3g και όλα τα κατώτερα ανάλογα το σήμα

Μπήκες εδώ έχοντας 1 γραμμή σήμα σε πέτρινο σπίτι με Vodafone για να κατηγορήσεις το iPhone?

Μήπως μας περνάς τίποτα χθεσινούς και να σου δώσουμε και δίκιο να πούμε και τι ωραία που τα λες;

 

Δεν έχεις σήμα τι άλλο να κάνει;

Πέφτει σε edge. Ότι βρει τέλος πάντων

Και 4g να έπιανε μπορεί να μην είχε δυνατότητα να φορτώσει ούτε μια σελίδα. Το δίκτυο όμως όχι το iPhone

 

Η ημιμάθεια πολλές φορές είναι χειρότερη από την αμάθεια

 

Μπήκα εδώ γιατί το ios γραφει ορθα κοφτα 4G και 3G και δεν φαντάστηκα ότι άλλα γράφει και άλλα εννοεί.

Το Android εγραφε 4G, 4G/3G auto, 3G, 3G/2G auto, 2G.

Αυτό λοιπόν ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ημιμαθεια φίλτατε, είναι ΛΑΘΟΣ ρυθμίσεις. Και στο ιδιο σπίτι με το ίδιο δίκτυο με άλλα κινητά ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ αυτά τα προβλήματα. Έχω και το p20 ταυτόχρονα με Vodafone και βλέπω τί κάνει. Για αυτό το υφακι άστο καλύτερα για το άγιο δισκοπότηρο που κρατάω στα χέρια μου. Δεν ξέρω αν παλιά είχαν παρόμοιες επιλογές με Android σε αυτό το θέμα αλλά τώρα οι ΕΠΙΛΟΓΈΣ του για έναν ΝΈΟ χρήστη ios είναι ΕΛΛΙΠΕΙΣ και όχι ξεκαθαρες. Ας έγραφε 3g/2g auto και όχι να βλέπω το E για πρώτη φορά μετά από 2 μήνες και να λέω WTF αφού νόμιζα ότι 2g δεν πιάνει καν (έτσι διάβασα κιόλας για ios11 κι έπειτα ότι το αφαίρεσαν και μου το επιβεβαίωσε κουμπάρος μου που έχει iphone εδώ και 10 χρόνια).Και στο τέλος Η εμπειρία χρήσης είναι ΑΡΝΗΤΙΚΉ ΌΤΑΝ ΜΕ ΤΟ p20 μπαίνω παντού με 3G ΧΩΡΙΣ εναλλαγές (αφού δεν το έχω στο auto) έστω και με μια μπάρα ΜΌΝΙΜΑ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα tip που ίσως βοηθήσει κάποιον που έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα

 

https://www.cultofmac.com/551145/force-iphone-faster-network/amp/

 

Τέλος πάντων 5 μέρες θα κάτσω εδώ θα την παλέψω. Πιο πολύ όπως προείπα ξαφνιαστηκα που είδα το Ε και εκνευριστηκα γιατί σκέφτηκα ότι σε περιοχές που δεν μπορούσα να μιλήσω με 3g λόγω σήματος, δεν έκανε την εναλλαγή για να μπορώ να μιλήσω καθαρά, εδώ που δε θέλω να γυρίσει σε 2g, γυρνάει.

Καλές γιορτές σε όλους και ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια αυτό που μου δείχνει το iphone ότι κανει βάσει όσων λέτε και όσων βλέπω εγώ με τη χρήση του, είναι :

 

Voice

4G

3G

Data

4G/3G/2G αυτόματα βάσει σήματος

 

αν και με 4G και 2 μπάρες θα έπρεπε να πετάει κανονικά στο άνοιγμα σελίδων.

Από το 4G όμως γιατί δεν ανοιγει καμία σελίδα με 2μπαρες και να το γυρίσει σε 3G ώστε να τις ανοίξει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπήκα εδώ γιατί το ios γραφει ορθα κοφτα 4G και 3G και δεν φαντάστηκα ότι άλλα γράφει και άλλα εννοεί.

Το Android εγραφε 4G, 4G/3G auto, 3G, 3G/2G auto, 2G.

Αυτό λοιπόν ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ημιμαθεια φίλτατε, είναι ΛΑΘΟΣ ρυθμίσεις. Και στο ιδιο σπίτι με το ίδιο δίκτυο με άλλα κινητά ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ αυτά τα προβλήματα. Έχω και το p20 ταυτόχρονα με Vodafone και βλέπω τί κάνει. Για αυτό το υφακι άστο καλύτερα για το άγιο δισκοπότηρο που κρατάω στα χέρια μου. Δεν ξέρω αν παλιά είχαν παρόμοιες επιλογές με Android σε αυτό το θέμα αλλά τώρα οι ΕΠΙΛΟΓΈΣ του για έναν ΝΈΟ χρήστη ios είναι ΕΛΛΙΠΕΙΣ και όχι ξεκαθαρες. Ας έγραφε 3g/2g auto και όχι να βλέπω το E για πρώτη φορά μετά από 2 μήνες και να λέω WTF αφού νόμιζα ότι 2g δεν πιάνει καν (έτσι διάβασα κιόλας για ios11 κι έπειτα ότι το αφαίρεσαν και μου το επιβεβαίωσε κουμπάρος μου που έχει iphone εδώ και 10 χρόνια).Και στο τέλος Η εμπειρία χρήσης είναι ΑΡΝΗΤΙΚΉ ΌΤΑΝ ΜΕ ΤΟ p20 μπαίνω παντού με 3G ΧΩΡΙΣ εναλλαγές (αφού δεν το έχω στο auto) έστω και με μια μπάρα ΜΌΝΙΜΑ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα tip που ίσως βοηθήσει κάποιον που έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα

 

https://www.cultofmac.com/551145/force-iphone-faster-network/amp/

 

Τέλος πάντων 5 μέρες θα κάτσω εδώ θα την παλέψω. Πιο πολύ όπως προείπα ξαφνιαστηκα που είδα το Ε και εκνευριστηκα γιατί σκέφτηκα ότι σε περιοχές που δεν μπορούσα να μιλήσω με 3g λόγω σήματος, δεν έκανε την εναλλαγή για να μπορώ να μιλήσω καθαρά, εδώ που δε θέλω να γυρίσει σε 2g, γυρνάει.

Καλές γιορτές σε όλους και ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Μείνε με το Android μια χαρά είσαι

Αφού δεν θέλεις να κατανοήσεις τι συμβαίνει μην επιμένεις

Ούτε όμως το iPhone έχει σκοπό να δουλέψει όπως εσυ με το δικό σου μυαλό θεωρεί σωστό

 

Δεν παρέχει στο iPhone 4g only, 3g only, edge only

Εσυ με το μυαλό σου θεωρείς ότι αυτό επέλεξες και αυτό πρέπει να γίνει

 

Το λέω τελευταία φορά.

Επιλέγεις 4g και μόνο του διαλέγει το 4g και τα κατώτερα

Επιλέγεις 3g και διαλέγει μόνο του το 3g και τα κατώτερα

 

Τώρα εσυ τι καταλαβαίνεις από αυτά και τι θα ήθελες να συμβαίνει, τι θεωρείς πιο σωστό, τι προσδοκίες έχεις από το iPhone και τι θα έλεγες στον Steve Jobs εάν ζούσε δεν το λαμβάνω υπόψην, είναι δικό σου θέμα

 

Ξέρουμε πολύ καλά πως δουλεύει το Android, ξέρουμε επίσης ακόμα καλύτερα πως δουλεύει το iPhone, 1000% έχω περισσότερη εμπειρία από εσένα και στα δυο και σου λέω ότι φταίει το σήμα σου

 

Τώρα εάν εσυ θεωρείς ότι μια σωστή επιλογή θα ήταν ένα 4g only ενώ σε ένα χωριό σε ένα πέτρινο σπίτι πιάνεις edge τότε εντάξει πάμε πάσο όλοι εδώ οι συμforumιτες και σου δίνουνε δίκιο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μεγάλο θέμα φίλε. Μεγάλο όμως. Έχεις πιάσει όσα έχω πει και τα έχεις κάνει ένα τεράστιο VS στο μυαλό σου. Σου θιξαμε το ios και πραγματικά θα φύγει το 2019 με θυμό από μέρους σου.

Το γελοίο επιχείρημα του "έχω μεγαλύτερη εμπειρία από εσένα και στα 2" είναι πραγματικά ήταν ό,τι πιο αστείο άκουσα για το 2019.

 

Η εμπειρία χρήσης Μ Ι Α Σ ημέρας και μονο μου αρκεί.

Απλά ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ να καταλάβεις ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ το σήμα με το πώς χειρίζεται το iphone τις επιλογές που μου δίνει ΌΠΟΥ και να είμαι.

Αν είχα cosmote ή wind και δεν είχα σήμα θα είχε διαφορά; Πάλι σε EDGE δε θα άλλαζε τα data από 3G ΑΥΤΌΜΑΤΑ?Οση ώρα σου γράφω ΣΤΟ ΊΔΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ μου έχει αλλάξει το σήμα από 3 γραμμές 3G σε μια με EDGE. Φταίει η Vodafone για το σήμα, φταίει το ios 100% που του έχω 3G σαν επιλογή και ουσιαστικά είναι 3G/2G auto που δεν το επέλεγα ΠΟΤΕ σε Android γιατί γινόταν η εναλλαγή και έχανα κλήσεις ή χαλούσε η περιήγηση στο Internet. Και δε φτάνει που το αλλάζει στο ios αλλά τόσο καιρό για ομιλία δεν το έκανε όταν έπρεπε γι να μπορώ να μιλήσω, το κάνει στα data που δεν το χρειαζομαι!

ΕΛΛΗΝΙΚΑ μιλάω και όταν στην Ελλάδα δεν έχουμε 3G σε άπειρα μερη(βουνά,νησιά κλπ) είναι ΛΑΘΟΣνα μη μου δίνεις επιλογή 2G για ομιλία και να μην το έχεις σκέτο 3G για data γιατί η διαφορά 2G με 3g στα data είναι ΧΑΩΔΗΣ. Και βλέποντας ότι υπάρχουν άρθρα και workarounds για αυτό το θέμα, μάλλον το αντιμετώπισαν και άλλοι αυτό το θέμα, όπως θα δεις και στο link του cultofmac που παρέθεσα νωρίτερα.

Το ΠΡΌΒΛΗΜΑ μου είναι ότι Η ΕΜΠΕΙΡΊΑ ΧΡΗΣΗΣ είναι ΚΑΚΗ.

Ειλικρινά έχω ξαναγράψει περί ios και Android και τα δεις ότι τα θεωρώ ισάξια σε γενικές γραμμές το καθένα με τα καλα του και τα κακά του. Αν ψάξεις λίγο θα το βρεις.

Επίσης πρέπει να ψάξεις λίγο το θέμα σου με την ειρωνια και τη σχέση σου με το κινητό σου. Είναι λίγο υπερβολική. Εργαλείο είναι, όχι η γυναίκα σου/μάνα σου/αδερφή σου.

 

"Τώρα εσυ τι καταλαβαίνεις από αυτά και τι θα ήθελες να συμβαίνει, τι θεωρείς πιο σωστό, τι προσδοκίες έχεις από το iPhone και τι θα έλεγες στον Steve Jobs εάν ζούσε δεν το λαμβάνω υπόψην, είναι δικό σου θέμα " Μάλιστα. Σε φόρουμ είσαι αν το έχεις πάρει χαμπάρι. Αν δεν λαμβάνεις υπόψιν ό,τι λέω ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ. Από όσα έχεις γραψει το 10% να έγραφες ήταν αρκετό. Τα υπόλοιπα μάλλον εγώ δεν έπρεπε να τα λάβω υπόψιν γιατί ήταν στα πλαίσια της μάχης που έχεις στο μυαλό σου μεταξύ Android και iphone. Το πιο γελοίο VS που υπάρχει δλδ.

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κατανοούμε όλοι το πρόβλημα σου με την πρόσβαση στο ιντερνετ, αλλά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σε αυτή την περίπτωση είναι θέμα του παρόχου σου.

Προφανως οι δυο μπάρες 4G που βλέπεις ως σήμα δεν προσφέρουν καν πραγματική πρόσβαση στο ιντερνετ τη δεδομένη χρονική στιγμή, γι αυτό και η συσκευή σου ψάχνει αλλα (3G/2G) δίκτυα.

 

Φανταζομαι με το ίδιο iPhone σε ένα άλλο σημείο πχ στην πόλη δεν έχεις κανένα απολύτως θέμα.

Κάτι γίνεται με το τοπικό σου σήμα εκεί στο χωριό.

 

 

Μια καλή δοκιμή θα ήταν να βάλεις ΤΩΡΑ τη sim σου σε μια άλλη συσκευή (Android) και να δεις πως συμπεριφέρεται στον ίδιο χώρο.

Η δοκιμή όμως να γίνει τώρα, όχι να συγκρινεις με ο,τι θυμάσαι στο παρελθόν με άλλη συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κατανοούμε όλοι το πρόβλημα σου με την πρόσβαση στο ιντερνετ, αλλά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σε αυτή την περίπτωση είναι θέμα του παρόχου σου.

Προφανως οι δυο μπάρες 4G που βλέπεις ως σήμα δεν προσφέρουν καν πραγματική πρόσβαση στο ιντερνετ τη δεδομένη χρονική στιγμή, γι αυτό και η συσκευή σου ψάχνει αλλα (3G/2G) δίκτυα.

 

Φανταζομαι με το ίδιο iPhone σε ένα άλλο σημείο πχ στην πόλη δεν έχεις κανένα απολύτως θέμα.

Κάτι γίνεται με το τοπικό σου σήμα εκεί στο χωριό.

 

 

Μια καλή δοκιμή θα ήταν να βάλεις ΤΩΡΑ τη sim σου σε μια άλλη συσκευή (Android) και να δεις πως συμπεριφέρεται στον ίδιο χώρο.

Η δοκιμή όμως να γίνει τώρα, όχι να συγκρινεις με ο,τι θυμάσαι στο παρελθόν με άλλη συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Και η άλλη λύση να πάρει τηλ την Vondafon να του βάλει μια κεραία πάνω από το πέτρινο σπίτι

Ε μα πια

Δέκα άνθρωποι του γράφουν τι ισχύει αυτός επιμένει

Και τα έβαλε και με τον Τάσο επειδή του εξήγησε αναλυτικά τι συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο περίπτερο και αγόρασε μϊα Cosmote Whats Up και μια Wind F2G sim καρτούλες και κάνε δοκιμές για να διαπιστώσεις ότι δεν φταίει η συσκευή σου αλλά το δίκτυο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Πως μπορούμε να τραβήξουμε «μακρύ» skreenshot με το iPhone; Το έχω καταφέρει μόνο στο Safari και μάλιστα το μακρύ στιγμιότυπο αποθηκεύεται σε μορφή pdf και όχι jpg ή png.

Εάν θέλω π.χ να τραβήξω ένα μακρύ στιγμιότυπο στο viber....τί κάνω;

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Πως μπορούμε να τραβήξουμε «μακρύ» skreenshot με το iPhone; Το έχω καταφέρει μόνο στο Safari και μάλιστα το μακρύ στιγμιότυπο αποθηκεύεται σε μορφή pdf και όχι jpg ή png.

Εάν θέλω π.χ να τραβήξω ένα μακρύ στιγμιότυπο στο viber....τί κάνω;

 

 

from my iPhone 11

 

 

 

Μόνο στον Safari υπάρχει αυτή η δυνατότητα για full page screenshot.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ειλικρινά κάτι πρέπει να γράφω λάθος.

Τελευταία φορά γράφω γιατί το έχω πει 100 φορές και 10 άτομα ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ: Το ξέρω ότι φταίει η Vodafone και το σήμα της το έχω γραψει επίσης 100 φορές.

Εγώ τα βάζω με το iphone που γράφει 3G και είναι 3G/2G AUTO.

Τα βάζω με το iphone που στην ομιλία δεν το έκανε αυτόματα 2G για να μπορώ να μιλήσω, αλλά στα Data το κάνει Edge και ανοίγει σελίδα σε 3'.

Το από αυτά δεν είναι κατανοητό; Η Vodafone φταίει για το σήμα, το iOS το χειρίζεται ΛΑΘΟΣ σε σχέση με το p20 που έχω εδώ μαζί και επιλέγω 3G ONLY όχι 3G/2g αυτόματο, για να απαντήσω και στον άλλο φίλο και με μια μπάρα μένει στο 3G.

Δεν το ξαναγράφω,μάλλον λόγω σεντόνι β δεν διαβάζετε προσεκτικα τα post μου.

Σας κούρασα όλους, με συγχωρείτε αλλά προσπαθούσα να σας δώσω να καταλάβετε το πρόβλημα, χωρίς προφανώς να τα καταφέρω. Καλές γιορτές σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ειλικρινά κάτι πρέπει να γράφω λάθος.

Τελευταία φορά γράφω γιατί το έχω πει 100 φορές και 10 άτομα ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ: Το ξέρω ότι φταίει η Vodafone και το σήμα της το έχω γραψει επίσης 100 φορές.

Εγώ τα βάζω με το iphone που γράφει 3G και είναι 3G/2G AUTO.

Τα βάζω με το iphone που στην ομιλία δεν το έκανε αυτόματα 2G για να μπορώ να μιλήσω, αλλά στα Data το κάνει Edge και ανοίγει σελίδα σε 3'.

Το από αυτά δεν είναι κατανοητό; Η Vodafone φταίει για το σήμα, το iOS το χειρίζεται ΛΑΘΟΣ σε σχέση με το p20 που έχω εδώ μαζί και επιλέγω 3G ONLY όχι 3G/2g αυτόματο, για να απαντήσω και στον άλλο φίλο και με μια μπάρα μένει στο 3G.

Δεν το ξαναγράφω,μάλλον λόγω σεντόνι β δεν διαβάζετε προσεκτικα τα post μου.

Σας κούρασα όλους, με συγχωρείτε αλλά προσπαθούσα να σας δώσω να καταλάβετε το πρόβλημα, χωρίς προφανώς να τα καταφέρω. Καλές γιορτές σε όλους και καλή χρονιά να έχουμε.

 

Ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές

Θα καταλάβουμε κάποια στιγμή και οι 10 όταν μάθουνε πέντε πράγματα παραπάνω

Δυστυχώς δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε παραπάνω

Καλή συνέχεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές

Θα καταλάβουμε κάποια στιγμή και οι 10 όταν μάθουνε πέντε πράγματα παραπάνω

Δυστυχώς δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε παραπάνω

Καλή συνέχεια

 

Άλλο ένα ποστ άσχετο με όσα έγραψα. Το 19 μάλλον αναφέρεται στην ηλικία σου. Αλλιώς δεν εξηγείται το υφακι σου. Καλή χρονιά και καλά μυαλά.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα ποστ άσχετο με όσα έγραψα. Το 19 μάλλον αναφέρεται στην ηλικία σου. Αλλιώς δεν εξηγείται το υφακι σου. Καλή χρονιά και καλά μυαλά.

 

4g μπορεί να μην έχεις αλλά βλέπω όρεξη για κουβεντούλα την έχεις

 

Κλείνει το θέμα εδώ δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε

 

Έχεις ένα πρόβλημα με το iPhone το οποίο δεν λύνεται

Πούλησε το και μείνε με το p20 τι άλλο να σου πούμε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα fora κουβεντούλες κάνεις, τι κάνεις, πίνεις καφέ; Δεν ζήτησα βοήθεια, τη λύση τη βρήκα και έβαλα και link για το workaround.

Κατέθεσα την άποψή μου για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω και βοηθησες εσύ να καταλάβω γιατί γυρίζει σε Edge (4g και κατώτερα δίκτυα, 3G και κατώτερα κλπ). Σε ευχαριστω για αυτο. Για όλα τα άλλα τα προσπερναω, συγγνώμη αν είχα κι εγώ ύφος σε κάποιες απαντήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τον παραπάνω διάλογο, είμαι πολύ περίεργος να δω τι θα γίνει το 2022 που η Voda θα καταργήσει το 3G. Και η cosmote προς τα εκεί κινείται, ανεπίσημα μας έχουν πει μέχρι τέλος του 2013.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...