Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ισχύει ότι με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, η esim “χάνεται” και θέλει πάλι πέρασμα από τον πάροχο ;

 

Ισχύει ...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κοιμάσαι το βράδυ 22:00 με 82% και να ξυπνάς το πρωί 6:00 με ... 82% (όλα ανοιχτά).

Μου είχε λείψει αυτό :-)

 

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Να κοιμάσαι το βράδυ 22:00 με 82% και να ξυπνάς το πρωί 6:00 με ... 82% (όλα ανοιχτά).

Μου είχε λείψει αυτό :-)

 

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

 

from my iPhone 11

 

Και 80 να ήταν πάλι είναι υπόθεση

Πάνω από 3-4% είναι θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να κρατήσει τόσες ώρες στο 82, σημαίνει ότι το έβγαλες από τη φόρτιση σε εκείνο το ποσοστό. Αλλιώς το θεωρώ απίθανο να μη χάσει έστω ένα 2% μετά από 8ωρο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να κρατήσει τόσες ώρες στο 82, σημαίνει ότι το έβγαλες από τη φόρτιση σε εκείνο το ποσοστό. Αλλιώς το θεωρώ απίθανο να μη χάσει έστω ένα 2% μετά από 8ωρο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ε καλά ναι άμα το βγάλεις από την φόρτιση αργεί πολύ να πέσει και μένει σταθερό ακόμα και όλη την νύχτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα από την φόρτιση στις 15:00.

Στις 22:00 είχα 82%.

Το ίδιο έγινε και εχθές. Το ίδιο και προχθές. ΜΗΔΕΝ πτώση ποσοστού (ίδιες ώρες περίπου, 22:00 με 6:00)

Και 2% να έχανε, μια η άλλη. Σε σχέση με το Android που όταν χάσεις κάτω από 10% (με το δικό μου στήσιμο) κάνεις πάρτι...είμαστε μπόμπα.

Αυτά.

 

 

from my iPhone 11

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα από την φόρτιση στις 15:00.

Στις 22:00 είχα 82%.

Το ίδιο έγινε και εχθές. Το ίδιο και προχθές. ΜΗΔΕΝ πτώση ποσοστού (ίδιες ώρες περίπου, 22:00 με 6:00)

Και 2% να έχανε, μια η άλλη. Σε σχέση με το Android που όταν χάσεις κάτω από 10% (με το δικό μου στήσιμο) κάνεις πάρτι...είμαστε μπόμπα.

Αυτά.

 

 

from my iPhone 11

 

 

 

Δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω, αλλά στείλε και το γράφημα της μπαταρίας να τρίψουμε τα μάτια μας :)

 

Το έχω πλέον 12 μέρες, δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η «έξυπνη φόρτιση». Βέβαια τα ωράρια μου είναι τελείως ασταθή

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω, αλλά στείλε και το γράφημα της μπαταρίας να τρίψουμε τα μάτια μας :)

 

Το έχω πλέον 12 μέρες, δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η «έξυπνη φόρτιση». Βέβαια τα ωράρια μου είναι τελείως ασταθή

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πως δουλεύει ακριβώς αυτό;

Το έχω κι εγώ ενεργοποιημένο αλλά δεν ξέρω εάν κάνει δουλειά

Βέβαια φορτίσω όποτε να ναι

Θα με βόλευε να το αφήνω όμως όλο το βράδυ στην φόρτιση γιατί από ότι έχω καταλάβει αυτή είναι η κυριότερη δουλειά που κάνει αυτή η επιλογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό από ότι κατάλαβα, μαθαίνει σιγά τον τρόπο που φορτίζεις και επεμβαίνει όταν χρειαστεί.

Μάλλον όμως χρειάζεται "ρουτίνα" για να δουλέψει. Να πείς δηλαδή, οτι εγώ θα το βάζω πρίζα στις 23:00 και θα το βγάλω στις 6:00. Τις 2-3-4 πρώτες φορές θα φορτίσει κατευθείαν στο 100%. Μόλις "μάθει" θα κόβει και θα περιμένει. Εάν εσύ ξυπνάς στις 6:00 π.χ : θα φορτίσει μέχρι το 80%. Μετα θα περιμένει. Και στις 5:00 θα πάρει πάλι μπρός για να είσαι 6:00 με 100%.

 

Εάν φορτίζεις όποτε να'ναι...δεν υπάρχει ρουτίνα...και άρα δεν δουλεύει (λέω τώρα...).

 

Το ερώτημά μου είναι: Τις ώρες που παραμένει στο 80%...πώς παραμένει; Προφανώς με μικροφορτίσεις (75%-80% π.χ). Εάν ισχύει αυτό, δεν είναι καλό.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από ότι κατάλαβα, μαθαίνει σιγά τον τρόπο που φορτίζεις και επεμβαίνει όταν χρειαστεί.

Μάλλον όμως χρειάζεται "ρουτίνα" για να δουλέψει. Να πείς δηλαδή, οτι εγώ θα το βάζω πρίζα στις 23:00 και θα το βγάλω στις 6:00. Τις 2-3-4 πρώτες φορές θα φορτίσει κατευθείαν στο 100%. Μόλις "μάθει" θα κόβει και θα περιμένει. Εάν εσύ ξυπνάς στις 6:00 π.χ : θα φορτίσει μέχρι το 80%. Μετα θα περιμένει. Και στις 5:00 θα πάρει πάλι μπρός για να είσαι 6:00 με 100%.

 

Εάν φορτίζεις όποτε να'ναι...δεν υπάρχει ρουτίνα...και άρα δεν δουλεύει (λέω τώρα...).

 

Το ερώτημά μου είναι: Τις ώρες που παραμένει στο 80%...πώς παραμένει; Προφανώς με μικροφορτίσεις (75%-80% π.χ). Εάν ισχύει αυτό, δεν είναι καλό.

 

Δευτέρα εως Παρασκευή ξυπνάω 6:50 όποτε με βολεύει από το βράδυ να το βάζω στην φόρτιση

Θα ψάξω σε ξένα site πως ακριβώς δουλεύει και θα ενημερώσω κι εδώ ένα μάθω κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα εως Παρασκευή ξυπνάω 6:50 όποτε με βολεύει από το βράδυ να το βάζω στην φόρτιση

 

Θα ψάξω σε ξένα site πως ακριβώς δουλεύει και θα ενημερώσω κι εδώ ένα μάθω κάτι

 

 

Όποτε λειτουργήσει, θα δεις στις ρυθμίσεις μπαταρίας, τη μπάρα να ανεβαίνει μέχρι το 80% να μείνει σταθερή και μετά από ένα σημείο να ανεβάζει στο 100% πριν ξυπνήσεις. Εκτός αυτού θα σου βγάλει μήνυμα στην οθόνη κλειδώματος κατά τη διάρκεια της φόρτισης που θα αναφέρει τί ώρα θα τελειώσει η φόρτιση. Δε το κάνει με το που συνδέεις το φορτιστή αλλά πιο μετά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω έχει θέματα σε κάποια iPhone X και δεν λειτουργεί

Πρέπει κανονικά να βγάζει ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος και να μπορείς άμεσα να το κλείσεις εάν όντως θέλεις να πάει 100% και να μην το αργεί μόνο του

 

Θα το δοκιμάσω 1-2 νύχτες να δω τι γίνεται αλλά νομίζω πως στην συσκευή μου δεν λειτουργεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο να μη σε πιστέψω, αλλά στείλε και το γράφημα της μπαταρίας να τρίψουμε τα μάτια μας :)

 

Δές ΕΔΩ

Κάπου στις 15:00 το άνοιξα για να δώ 2-3 πράγματα. Έχει οθόνη 5 λεπτά (όλα τα υπόλοιπα έχουν μηδέν). Και μετά πάλι σταθερό. Εκεί έχασε ποσοστό σήμερα (δεν ξέρω πόσο). Εάν δεν το άνοιγα...θα ήταν όλο μια ευθεία.

3 μέρες έχει που το έστησα. Τις προηγούμενες 2 ήταν σταθερό το ποσοστό. Εχθές έπεσε (δεν ξέρω πόσο) γιατί το άνοιξα.

Γενικά στην αναμονή χάνει εξωφρενικά λίγο (προφανώ αυτό το ξέρετε όλοι). Δηλαδή...το παρατάω στο γραφείο 4-5 ώρες και πάω το βλέπω με το ίδιο ποσοστό μπαταρίας.

 

Τέλος πάντως. Δεν θέλω να ανοίξω κάνα VS ή να έρθω σε κόντρα με κάποιον. Απλά διαπίστωσα ότι αυτό που ίσχυε 3-4 χρόνια πρίν (μηδέν καύσιμο στο ρελαντί) συνεχίζει να ισχύει, παρόλο που οι εφαρμογές έγιναν πιό απαιτητικές σε ενέργεια. Αυτό από μόνο του, είναι σημαντικό.

 

Εάν λέω κάτι λάθος, διορθώστε με.

 

Πρέπει κανονικά να βγάζει ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος και να μπορείς άμεσα να το κλείσεις εάν όντως θέλεις να πάει 100% και να μην το αργεί μόνο του

Ναι, αυτό διάβασα και εγώ. Βγάζει ειδοποίηση. Και μάλιστα πρέπει να σου λέει και την ώρα που θα έρθει η πλήρη φόρτιση (100%).

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να σου λέει ήμουν θα φτάσει στο 100% την τάδε ώρα αλλά εμένα δεν εμφανίζεται κάτι τέτοιο
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από τις 22:00 μέχρι τις 3:00 που τσέκαρες το telegram, η συσκευή όντως δεν έχει χάσει ούτε πόντο :) Μέχρι τις 6:00 έχει χάσει δυο μονάδες, πράγμα εξίσου εντυπωσιακό με την προαναφερόμενη ενδιάμεση χρήση. 11ρι έχεις ή κάνα pro max; :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

349 λεπτά οθόνης, δηλαδή 5 ώρες και 49 λεπτά με 43% να απομένει. Αδιανόητα πράγματα για iPhone :) Εννοείται μέτρησα έπειτα της φόρτισης

299b45b15cf5f9f5c79ac2c7109f8a02.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντα πρώτος είναι ο safari και μετά το Viber

Στο μεταξύ το Viber έχω πχ 60 λεπτά χρήση και 55 λεπτά παρασκήνιο

Δεν ξέρω πως το μετράει αυτό αλλά σίγουρα δεν είναι και καλό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να και τα δικά μου στατιστικά το τελευταίο 10μερο, πχ το Viber και το Twitter τα έχω ενεργά στο υπόβαθρο

9d6ba10c2c4f71c4dc34656e70ec7b9d.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Για να χρησιμοποιήσω το Apple wallet πρέπει να έχω ενεργοποιημενα τα mobile data και location ή όχι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω και εγώ ενθουσιασμένος με την μπαταρία! Κάθε δεύτερο βράδυ φόρτιση και μπορεί να ξεκινήσει και τρίτο 24ωρο... Δεν υπάρχει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με τον ήχο κλήσης;όταν με καλούν χτυπάει κανονικά κ μόλις το πιάσω μειώνεται πολύ η ένταση
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με τον ήχο κλήσης;όταν με καλούν χτυπάει κανονικά κ μόλις το πιάσω μειώνεται πολύ η ένταση

 

Υπάρχει ρύθμιση για αυτό

Πήγαινε ρυθμίσεις/face & κωδικός/δυνατότητες προσοχής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λύθηκε ευχαριστω

 

Θα κατάλαβες ότι δεν πρόκειται για πρόβλημα αλλά όταν αντιληφθεί η συσκευή σου ότι την είδες όταν χτυπούσε, χαμηλώνει την ένταση αυτόματα. Το θεωρώ πολύ έξυπνο σαν υλοποίηση!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...