Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε παιδιά.

Πήρα 128άρι τελικά. Να έχει τα 100 ελεύθερα να τα χαίρομαι...:p

 

Δέχομαι μεγειά. :D

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλοδούλετο.

Και με την ευκαιρία το Apple Pay το χρησιμοποιείται στην παρούσα φάση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Andreas_1977
Link to comment
Share on other sites

Ενώ σε σχέση με το 6s η ταχύτητα περιήγησης δε φαίνεται ότι έχουν 4 χρόνια διαφορά, στη φωτογραφία η διαφορά είναι έτη φωτός. Ένα πρώτο δείγμα πρόχειρο, με ένα κλικ δίχως περαιτέρω δοκιμές

49074962761_6a84a37570.jpg by -NetRaider||-

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σκεφτόμουν ότι το καλοκαίρι δεν θα βράζει (η πλάτη) με λευκό χρωμα.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αν ενα κινητο γενικα ζεστενεται πολυ,το χρωμα δεν το σωζει.

 

Καλοριζικο και καλοδουλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ενα κινητο γενικα ζεστενεται πολυ,το χρωμα δεν το σωζει.

 

 

 

Καλοριζικο και καλοδουλευτο.

 

 

 

Γιατί γενικά να ζεσταίνεται πολύ;

Φυσικά έχει το χρωμα κανει διαφορα το καλοκαίρι στην παραλία ή στο αυτοκίνητο.

Τα μαύρα βράζουν, τα λευκά είναι απλώς ζεστά.

Δεν μιλώ μόνο για iphone, οποιαδήποτε συσκευή.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το bug για τον ήχο που δεν ακούγεται όταν επιστρέφεις από αθόρυβο. Με επανεκκίνηση στρώνει.

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το bug για τον ήχο που δεν ακούγεται όταν επιστρέφεις από αθόρυβο. Με επανεκκίνηση στρώνει.

 

 

from my iPhone 11

 

Και όχι μόνο

Όλοι οι ήχοι γίνονται αδικαιολόγητα ασθενη μέρα με την μέρα εάν δεν κανείς επανεκκίνηση

Μηνύματα χτυπάνε δεν ακούγονται

Κλήσεις χτυπάνε αλλά μόνο ανάβει η οθόνη χωρίς ούτε ήχο ούτε δόνηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι... τα πάντα όλα.

Γενικά τα έχουν κάνει λίγο πτν με τους ήχους. Σε αναμονή αναβάθμισης...προφανώς...

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλό το dark mode, όμως από την στιγμή που δεν έχουμε OLED οθόνη δεν έχει και κάποιο αντίκτυπο στην διάρκεια της μπαταρίας. Είναι καθαρά θέμα γούστου και εμφάνισης.

Και επίσης η εμφάνιση του είναι σαν ξεπλυμένο μαύρο.

Αν και το γούσταρα πολύ σε προηγούμενη συσκευή, τώρα το έχω απενεργοποιημένο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επίσης να αναφέρω ότι και στις συσκευές με oled οθόνη όπως το δικό μου πάλι δεν είναι μαύρο. Είναι dark που σημαίνει ότι ούτε οικονομία κάνει ούτε ωραίο είναι κατά την γνώμη μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω ότι και στις συσκευές με oled οθόνη όπως το δικό μου πάλι δεν είναι μαύρο.

Είναι dark που σημαίνει ότι ούτε οικονομία κάνει ούτε ωραίο είναι κατά την γνώμη μου

 

Το θεμα της ομορφιας οκ υποκειμενικο ειναι.

 

Για τα περι oled oθονων,dark mode και αυτονομια μπαταριας,ειχαν αναφερθει και πιο πισω(ή στο αλλο διπλανο θεμα του max)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί γενικά να ζεσταίνεται πολύ;

Φυσικά έχει το χρωμα κανει διαφορα το καλοκαίρι στην παραλία ή στο αυτοκίνητο.

Τα μαύρα βράζουν, τα λευκά είναι απλώς ζεστά.

Δεν μιλώ μόνο για iphone, οποιαδήποτε συσκευή.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν ξερω τι χρηση μπορει να του κανει ο καθενας.

 

Υπαρχει κοσμος πχ που λιωνει στα παιχνιδια(που,πως,γιατι δεν εχει σημασια),αρα στην περιπτωση του αναγκαστικα θα ζεσταθει το κινητο.

 

παντως για το χρωμα αυτο καθαυτο που λες,πουθενα δεν εχω πετυχει που να λενε οτι το ασπρο χρωμα παιζει τεραστιο ρολο στην ζεστη.

βρηκα και αυτη την απαντηση απο ενα ατομο

https://www.quora.com/Do-white-phones-tolerate-external-heat-from-light-better-than-black-phones-If-so-is-the-difference-at-all-significant-or-negligible

Ασε που ουτως ή αλλως η πλειοψηφια του κοσμου τα κινητα τους(ανεξαρτητως χρωματος)τα εχουν σε θηκη,και η πλειοψηφια των θηκων ειναι μαυρες κυριως.

 

Μονο αν παρεις ασπρο χρωμα κινητου και καμια διαφανη θηκη(ή αν χρησιμοποιεις καποιο skin απο Dbrand).

 

Αυτος ειναι και ο σημαντικοτερος παραγοντας που προσωπικα κοιταζω στο χρωμα επιλογης/αγορας κινητου.Το πως θα φαινεται μεσα στις περισσοτερες θηκες που κυκλοφορουν(περαν των διαφανων).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Δύο ερωτήσεις σχετικά με τους ήχους (μήπως και άλλαξε κάτι από iOS 9-10 εποχή).

 

1) Συνδέω bluetooth ακουστικό. Ο ήχος κλήσης βγαίνει και από το τηλέφωνοι και απο το ακουστικό. Οι ειδοποιήσεις των εφαρμογώ (Vider, Telegram κλπ) πάνε μόνο στο ακουστικό (έστι έχω καταλάβει τουλάχιστον). Υπάρχει τρόπος να βγαίνουν από το ηχείο του τηλεφώνου;

 

2) Στο iPhone υπάρχει μία ρύθμιση ήχου. Η ρύθμισή του επηρεάζει τον ήχο κλήσης, την ένταση των ειδοποιήσεων, το ξυπνητήρι, τον ήχο multimedia κλπ. Όλα σε ένα. Σωστά; Υπάρχει τρόπος π.χ να έχω άλλον ήχο για ειδοποιήσεις και άλλον όταν ακούω κάποιο video;

 

Υ.Γ 3+ χρόνια χωρίς iOS ... "ζορίζομαι" ελαφρώς να επανέλθω. :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Δύο ερωτήσεις σχετικά με τους ήχους (μήπως και άλλαξε κάτι από iOS 9-10 εποχή).

 

1) Συνδέω bluetooth ακουστικό. Ο ήχος κλήσης βγαίνει και από το τηλέφωνοι και απο το ακουστικό. Οι ειδοποιήσεις των εφαρμογώ (Vider, Telegram κλπ) πάνε μόνο στο ακουστικό (έστι έχω καταλάβει τουλάχιστον). Υπάρχει τρόπος να βγαίνουν από το ηχείο του τηλεφώνου;

 

2) Στο iPhone υπάρχει μία ρύθμιση ήχου. Η ρύθμισή του επηρεάζει τον ήχο κλήσης, την ένταση των ειδοποιήσεων, το ξυπνητήρι, τον ήχο multimedia κλπ. Όλα σε ένα. Σωστά; Υπάρχει τρόπος π.χ να έχω άλλον ήχο για ειδοποιήσεις και άλλον όταν ακούω κάποιο video;

 

Υ.Γ 3+ χρόνια χωρίς iOS ... "ζορίζομαι" ελαφρώς να επανέλθω. :happy:

 

Δυστυχώς οι ήχοι σε όλα τα υπόλοιπα Bluetooth εκτός τα AirPods έτσι πηγαίνουν

Πρέπει κάθε φορά που συνδέεται το Bluetooth να πηγαίνεις control center και εκεί έχει επάνω δεξιά στην μουσική εικονίδιο, το πατάς και επιλέγεις να στέλνεις τους ηχούν πχ μόνο στην συσκευή

Αυτό όμως κάθε φορά που συνδέεται το Bluetooth

Τα AirPods έχουν αισθητήρα και όταν τα βγάζεις από τα αυτιά, αυτόματα οι ήχοι πηγαίνουν στην συσκευή

 

Η ένταση των ειδοποιήσεων δεν επηρεάζεται από την ένταση αναπαραγωγής multimedia

Αν θέλεις για ακόμα καλύτερα να μην πατάς τα πλήκτρα έντασης και αλλάζεις την ένταση έτσι τυχαία, πήγαινε ρυθμίσεις/ήχοι και βγάλε την επιλογής αλλαγή έντασης με πλήκτρα

 

Τώρα μόνο μπορείς να αλλάξεις ένταση ήχου από το συγκεκριμένο μέρος

Αν είσαι στην αρχική οθόνη και πατήσεις τα πλήκτρα +- θα αλλάξει μόνο των multimedia

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

 

 

Δύο ερωτήσεις σχετικά με τους ήχους (μήπως και άλλαξε κάτι από iOS 9-10 εποχή).

 

 

 

1) Συνδέω bluetooth ακουστικό. Ο ήχος κλήσης βγαίνει και από το τηλέφωνοι και απο το ακουστικό. Οι ειδοποιήσεις των εφαρμογώ (Vider, Telegram κλπ) πάνε μόνο στο ακουστικό (έστι έχω καταλάβει τουλάχιστον). Υπάρχει τρόπος να βγαίνουν από το ηχείο του τηλεφώνου;

 

 

 

2) Στο iPhone υπάρχει μία ρύθμιση ήχου. Η ρύθμισή του επηρεάζει τον ήχο κλήσης, την ένταση των ειδοποιήσεων, το ξυπνητήρι, τον ήχο multimedia κλπ. Όλα σε ένα. Σωστά; Υπάρχει τρόπος π.χ να έχω άλλον ήχο για ειδοποιήσεις και άλλον όταν ακούω κάποιο video;

 

 

 

Υ.Γ 3+ χρόνια χωρίς iOS ... "ζορίζομαι" ελαφρώς να επανέλθω. :happy:

 

 

 

Φυσικά και ΔΕΝ υπάρχει ένας ήχος για όλα

Δες το screenshot. Άλλο το ringer και άλλο ο ήχος για multimedia

d27a6845a15bfb9d4def3f8dd86c65c1.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τον ήχο ίσως να μην το είπα σωστά.

Οκ. Ναι. Άλλος των multimedia, άλλος ο ringer.

Αλλά : πές ότι έχω το ringer σε ένα σημείο (με το ρυθμίσεις/ήχοι ΟΝ). Με τα πλαϊνά κουμπιά λοιπόν, το πάω όπου θέλω. Αυτό το σημείο ρυθμίζει ήχο κλήσης, ήχο ειδοποιήσεων, ήχο ξυπνητηριού...δεν ξέρω εάν ξεχνάω κάτι. Σωστά;

 

Πρέπει κάθε φορά που συνδέεται το Bluetooth να πηγαίνεις control center και εκεί έχει επάνω δεξιά στην μουσική εικονίδιο, το πατάς και επιλέγεις να στέλνεις τους ηχούν πχ μόνο στην συσκευή

Αυτό όμως κάθε φορά που συνδέεται το Bluetooth

Αυτό μου αρκεί. Ευχαριστώ. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Είναι όλα τα iphone 11 dual SIM? Έστω με e-sim. Αυτά που πουλάν οι μεγάλες αλυσίδες. Και μέχρι στιγμής το υποστηρίζει η cosmote;
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Είναι όλα τα iphone 11 dual SIM? Έστω με e-sim. Αυτά που πουλάν οι μεγάλες αλυσίδες. Και μέχρι στιγμής το υποστηρίζει η cosmote;

 

Ναι ολα dual ειναι με μια φυσικη καρτα και μια esim

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα dual ειναι με μια φυσικη καρτα και μια esim

 

Ωραία, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Είναι όλα τα iphone 11 dual SIM? Έστω με e-sim. Αυτά που πουλάν οι μεγάλες αλυσίδες. Και μέχρι στιγμής το υποστηρίζει η cosmote;

 

Ναι. Έχουν όλα e-sim και nano sim. Μόνο η COSMOTE υποστηρίζει μέχρι τώρα την e-sim.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχουν όλα e-sim και nano sim. Μόνο η COSMOTE υποστηρίζει μέχρι τώρα την e-sim.

 

τι ακριββς ειναι το esim? ; 2 απλες σιμ στο 11 δε θα παιζουν ;

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

τι ακριββς ειναι το esim? ; 2 απλες σιμ στο 11 δε θα παιζουν ;

 

Ηλεκτρονική sim με barcode μπαίνει στην συσκευή.

Μπορείς να βρεις πληροφορίες πολύ εύκολα στο Ίντερνετ

Προς τα εκεί θα πάει η αγορά σε λίγα χρόνια. Δεν θα υπάρχουν οι φυσικές κάρτες sim όπως τις γνωρίζουμε σήμερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, η esim “χάνεται” και θέλει πάλι πέρασμα από τον πάροχο ;

 

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, η esim “χάνεται” και θέλει πάλι πέρασμα από τον πάροχο ;

 

 

from my iPhone 11

 

Από όσο έχει ακουστεί εδώ μέσα έχει ειδική ενότητα για να σβήσεις το προφίλ της esim

Τώρα σε περίπτωση ολικής επαναφοράς της συσκευής νομίζω ναι θέλει ξανά πέρασμα από την αρχή αφού σβήνονται τα πάντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...