Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γερμανός και Κωτσόβολος έχουν προσφορά τα iPhone 100 ευρώ κάτω.

Πχ το iPhone 11 το 64αρι στα 769, αλλά στον Γερμανό παίζει 10% επιστροφή με κάρτες eurobank άρα στην ουσία πάει στα 692.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 Ιανουαρίου κλείνω 16 χρόνια στο φόρουμ.

 

Καλή χρόνια να έχουμε Με υγεία

 

Άστα, κάποιοι πάμε ακόμα πιο πίσω. Unwired.gr κι ακόμα πιο πριν gsm.eos.gr....μια ζωή, κυριολεκτικά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γερμανός και Κωτσόβολος έχουν προσφορά τα iPhone 100 ευρώ κάτω.

Πχ το iPhone 11 το 64αρι στα 769, αλλά στον Γερμανό παίζει 10% επιστροφή με κάρτες eurobank άρα στην ουσία πάει στα 692.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή περίπτωση για κάποιον που θέλει ένα 11αρι...

Link to comment
Share on other sites

a9f5ff803d04643f4367478ab9a4dfe8.jpg

 

Φοβερό το κινητάκι. Μέχρι και τις γιορτές των μελανιών σου λέει...

 

Εύχομαι σε όλους Καλή Χρονιά με υγεία, χαρά και ευτυχία!!!

Edited by dinosang
Link to comment
Share on other sites

a9f5ff803d04643f4367478ab9a4dfe8.jpg

 

Φοβερό το κινητάκι. Μέχρι και τις γιορτές των μελανιών σου λέει...

 

Εύχομαι σε όλους Καλή Χρονιά με υγεία, χαρά και ευτυχία!!!

 

 

Πως το κατάφερες αυτό ?

Καλή Χρονιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

ελεος ρε παιδια με αυτα που ακουμε θα χρειαστουμε σε λιγο κι εμεις βοηθεια στα βασικα.

μπηκε καποιος γραφει μια χαζομαρα και χαλασαμε 5 σελιδες κειμενα να γραφουμε τι και πως και γιατι

 

το εξηγησαμε τι συμβαινει, αν καποιος δεν θελει να το καταλαβει και με το ζορι επιθυμει να γινει το δικο του δεν φταινε ουτε τα χαρτια απο τα πανεπιστημια ουτε εμεις.

 

ας κλεισει εδω το συγκεκριμενο και παμε παρακατω σε διαφορα αλλα ζητηματα που αφορουν την συσκευη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω το iPhone κι εχω δεδαδες αποριες. Οπλιστειτε με υπομονη
Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω το iPhone κι εχω δεδαδες αποριες. Οπλιστειτε με υπομονη

 

Μεγειές και ξεκίνα! Καλή Χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές και ξεκίνα! Καλή Χρονιά!

 

 

 

Ευχαριστω πολυ. Η σημαντικοτερη μεχρι τωρα.

Εχω κλεισει την αυτοματη διορθωση. Στο αγγλικο πληκτρολογιο οταν γραφω κατι μου εμφανιζει απο πανω προβλεψη λεξεων. Στο ελληνικο οχι. Εχω φαει τον τοπο να βρω πως να εχω προβλεψη στο ελληνικο και δεν βρισκω πως γινεται (αν γινεται).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω το iPhone κι εχω δεδαδες αποριες. Οπλιστειτε με υπομονη

 

μπορεις να αναφερεις οτι προβλημα εχεις και πολυ ευχαριστως οποιος γνωριζει να σε βοηθησει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Η σημαντικοτερη μεχρι τωρα.

Εχω κλεισει την αυτοματη διορθωση. Στο αγγλικο πληκτρολογιο οταν γραφω κατι μου εμφανιζει απο πανω προβλεψη λεξεων. Στο ελληνικο οχι. Εχω φαει τον τοπο να βρω πως να εχω προβλεψη στο ελληνικο και δεν βρισκω πως γινεται (αν γινεται).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εδώ

https://support.apple.com/el-gr/HT207525

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υποστηριζεται η δυνατότητα στα ελληνικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν υποστηριζεται η δυνατότητα στα ελληνικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ναι..Η διόρθωση υπάρχει αλλά το προβλεπτικό όχι

Γενικά με τα ελληνικά είναι κομματακι δύσκολο για τα πράματα της apple

Link to comment
Share on other sites

Γερμανός και Κωτσόβολος έχουν προσφορά τα iPhone 100 ευρώ κάτω.

Πχ το iPhone 11 το 64αρι στα 769, αλλά στον Γερμανό παίζει 10% επιστροφή με κάρτες eurobank άρα στην ουσία πάει στα 692.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καρτες eurobank για επιστροφη ειναι μονο πιστωτικες ή και μια απλη καρτα που εχω για τον λογαριασμο μου κανει και αυτη για να αγορασω και να εχω εκπτωση?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια Oregon!Να το χαρεις!Έχει πολύ καλή κάμερα (δες τα κόλπα για burst Mode και fast video shooting κρατώντας το κουμπί των φώτο ώστε να μη χάνεις χρόνο γι εναλλαγή σε βίντεο). Λίγο σε εσωτερικό φωτισμό χάνει σε ευκρίνεια στο zoom, αλλά γενικά είναι πολύ καλές. Για εμένα ενεργοποίησε το live photos γιατί μπορεί να σώσεις λήψεις που κανονικά θα ήταν θολες, μπορείς να κάνεις edit και να επιλέξεις άλλο καρέ). Να ξέρεις ότι το deep fusion δεν ενεργοποιειται αν έχεις τις επιλογές για να πιανει το out of frame στιγμιότυπο με τον w8de lense. Όσον αφορά το χώρο κάποιοι λένε ότι σε jpeg είναι λιιιγο καλύτερες οι φώτο.

Τις φώτο μην τις τραβάς σε 16:9 γιατί τις βγάζει σε 9mp ενώ σε 4:3 τις βγάζει σε 12.2περιπου.

Η metapho η app είναι ωραία για να βλέπεις exif data των pics(μέγεθος, αν έχει deep fusion κλπ). Επειδή το έψαχνα καιρό, χρησιμοποιώ τον brave browser για να έχω tabs σε portrait. Αλλιώς safari για tabs σε landscape. Έχει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ stabilization ακομη και σε 4Κ, εγώ έπαθα σοκ τρέχοντας βράδυ βγάζοντας τον μικρό που έκανε ποδήλατο...Έχει τέλεια ηχεία και μικρόφωνο, καλύτερα από οποιοδήποτε κινητό είχα (οκ δεν είχα HTC με boomsound ποτέ). Το πληκτρολόγιο δε με βολεψε έβαλα το SwiftKey που είχα και στο Android. Προσωπικά δε με βολεψε ότι όταν κάνεις tap με το δάχτυλο δεν μπορείς να "μπεις" ανάμεσα στα γράμματα, σε πάει στην αρχή ή το τέλος της λέξης και σέρνεις το δάχτυλο μετά.

Για την μπαταρία και το optimization κάποιοι λένε να το βγαλεις γιατί δεν λειτουργεί σωστά. Γενικά έχει πολύ καλή μπαταρία.

Τέλος, δώσε 13-14€ και πάρε τον 12w charger έχει τεράστια διαφορά με τον 5αρι μαμά.

Ό,τι άλλο θες που δεν μπορώ να σκεφτώ ρώτησέ μας!

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Μεγεια Oregon!Να το χαρεις!Έχει πολύ καλή κάμερα (δες τα κόλπα για burst Mode και fast video shooting κρατώντας το κουμπί των φώτο ώστε να μη χάνεις χρόνο γι εναλλαγή σε βίντεο). Λίγο σε εσωτερικό φωτισμό χάνει σε ευκρίνεια στο zoom, αλλά γενικά είναι πολύ καλές. Για εμένα ενεργοποίησε το live photos γιατί μπορεί να σώσεις λήψεις που κανονικά θα ήταν θολες, μπορείς να κάνεις edit και να επιλέξεις άλλο καρέ). Να ξέρεις ότι το deep fusion δεν ενεργοποιειται αν έχεις τις επιλογές για να πιανει το out of frame στιγμιότυπο με τον w8de lense. Όσον αφορά το χώρο κάποιοι λένε ότι σε jpeg είναι λιιιγο καλύτερες οι φώτο.

Τις φώτο μην τις τραβάς σε 16:9 γιατί τις βγάζει σε 9mp ενώ σε 4:3 τις βγάζει σε 12.2περιπου.

Η metapho η app είναι ωραία για να βλέπεις exif data των pics(μέγεθος, αν έχει deep fusion κλπ). Επειδή το έψαχνα καιρό, χρησιμοποιώ τον brave browser για να έχω tabs σε portrait. Αλλιώς safari για tabs σε landscape. Έχει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΌ stabilization ακομη και σε 4Κ, εγώ έπαθα σοκ τρέχοντας βράδυ βγάζοντας τον μικρό που έκανε ποδήλατο...Έχει τέλεια ηχεία και μικρόφωνο, καλύτερα από οποιοδήποτε κινητό είχα (οκ δεν είχα HTC με boomsound ποτέ). Το πληκτρολόγιο δε με βολεψε έβαλα το SwiftKey που είχα και στο Android. Προσωπικά δε με βολεψε ότι όταν κάνεις tap με το δάχτυλο δεν μπορείς να "μπεις" ανάμεσα στα γράμματα, σε πάει στην αρχή ή το τέλος της λέξης και σέρνεις το δάχτυλο μετά.

Για την μπαταρία και το optimization κάποιοι λένε να το βγαλεις γιατί δεν λειτουργεί σωστά. Γενικά έχει πολύ καλή μπαταρία.

Τέλος, δώσε 13-14€ και πάρε τον 12w charger έχει τεράστια διαφορά με τον 5αρι μαμά.

Ό,τι άλλο θες που δεν μπορώ να σκεφτώ ρώτησέ μας!

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε!

Αν θες να πηγαίνεις ανάμεσα στα γράμματα με το μαμά πληκτρολόγιο υπάρχει ένας εκπληκτικός τρόπος. Πατάς παρατεταμένα το space και σύρεις δεξιά ή αριστερά. Δοκίμασέ το είναι φοβερό.

Για τον φορτιστή θα δω γιατί μάλλον θα το φορτίζω βράδυ.

 

καρτες eurobank για επιστροφη ειναι μονο πιστωτικες ή και μια απλη καρτα που εχω για τον λογαριασμο μου κανει και αυτη για να αγορασω και να εχω εκπτωση?

 

 

Ισχύει και για χρεωστικές, αλλά η προσφορά του 10% είναι μέχρι σήμερα.

Ο Κωτσόβολος που δεν έχει προσφορά 10% επιστροφή δίνει δώρο 1 χρόνο Apple TV.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω το iPhone κι εχω δεδαδες αποριες. Οπλιστειτε με υπομονη

 

Με γεια. Έχω πάρει τον ασύρματο φορτιστή του πλαισίου με 15€ και γλύτωσα το βάλε-βγάλε τους φις. Στον συνιστώ ανεπιφύλακτα. https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/turbo-x-asirmatos-fortistis-mauro_2794225/

Link to comment
Share on other sites

Με γεια. Έχω πάρει τον ασύρματο φορτιστή του πλαισίου με 15€ και γλύτωσα το βάλε-βγάλε τους φις. Στον συνιστώ ανεπιφύλακτα. https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/turbo-x-asirmatos-fortistis-mauro_2794225/

 

 

 

Εχω έναν ασύρματο (νομίζω anker) εδώ και πολλά χρόνια που τον είχα πάρει εποχές nexus 6.

Δεν το χρησιμοποίησα πάνω από 2-3 φορές γιατί ζεσταινόταν υπερβολικά η συσκευή και η θερμότητα είναι ο μεγαλύτερος εχθρός της μπαταρίας. Βέβαια δεν τον δοκίμασα σε πιο σύγχρονες συσκευές.

 

Μια άλλη ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα να μπαίνω στο store και να βλέπω για ποιες από τις εγκατεστημένες εφαρμογές υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω έναν ασύρματο (νομίζω anker) εδώ και πολλά χρόνια που τον είχα πάρει εποχές nexus 6.

Δεν το χρησιμοποίησα πάνω από 2-3 φορές γιατί ζεσταινόταν υπερβολικά η συσκευή και η θερμότητα είναι ο μεγαλύτερος εχθρός της μπαταρίας. Βέβαια δεν τον δοκίμασα σε πιο σύγχρονες συσκευές.

 

Φόρτιση πάντα με απλό (όχι fast) επώνυμο ασύρματο φορτιστή και δεν έχω δει ποτέ υπερθέρμανση στη συσκευή και καμία πτώση της μπαταρίας.

 

Μια άλλη ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα να μπαίνω στο store και να βλέπω για ποιες από τις εγκατεστημένες εφαρμογές υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση;

Στο Apple Store πάνω δεξιά πατάς το εικονίδιο του λογαριασμού σου και θα δεις ποιες από τις εγκατεστημένες εφαρμογές έχουν ενημέρωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε!

Αν θες να πηγαίνεις ανάμεσα στα γράμματα με το μαμά πληκτρολόγιο υπάρχει ένας εκπληκτικός τρόπος. Πατάς παρατεταμένα το space και σύρεις δεξιά ή αριστερά. Δοκίμασέ το είναι φοβερό.

Για τον φορτιστή θα δω γιατί μάλλον θα το φορτίζω βράδυ.

 

 

 

 

Ισχύει και για χρεωστικές, αλλά η προσφορά του 10% είναι μέχρι σήμερα.

Ο Κωτσόβολος που δεν έχει προσφορά 10% επιστροφή δίνει δώρο 1 χρόνο Apple TV.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ευχαριστω πολύ

Όποτε πλέον δεν υπάρχει η προσφορά

Κάτι άλλες προσφορές είδα έτρεχαν για iPhone XR και AirPods αλλά στην ουσία βγαίνουν πιο ακριβά από ότι εάν τα πάρεις από άλλου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λίστα εφαρμογών βλέπω μόνο στην επιλογή αγορασμένα και δίπλα από κάθε εφαρμογή λέει άνοιγμα. Να υποθέσω ότι αν βγει update θα λέει κάτι αντίστοιχο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ο Κωτσόβολος που δεν έχει προσφορά 10% επιστροφή δίνει δώρο 1 χρόνο Apple TV..

 

1 χρόνο δωρεάν Apple TV έχουν όλοι όταν αγοράσουν καινούρια Apple συσκευή από τέλη Νοεμβρίου αν θυμάμαι καλά....

Link to comment
Share on other sites

Εχω έναν ασύρματο (νομίζω anker) εδώ και πολλά χρόνια που τον είχα πάρει εποχές nexus 6.

Δεν το χρησιμοποίησα πάνω από 2-3 φορές γιατί ζεσταινόταν υπερβολικά η συσκευή και η θερμότητα είναι ο μεγαλύτερος εχθρός της μπαταρίας. Βέβαια δεν τον δοκίμασα σε πιο σύγχρονες συσκευές.

 

Μια άλλη ερώτηση. Υπάρχει δυνατότητα να μπαίνω στο store και να βλέπω για ποιες από τις εγκατεστημένες εφαρμογές υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Στο app store πάτα πάνω δεξιά στο avatar. Θα δεις τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις στο menu λίγο προς τα κάτω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λίστα εφαρμογών βλέπω μόνο στην επιλογή αγορασμένα και δίπλα από κάθε εφαρμογή λέει άνοιγμα. Να υποθέσω ότι αν βγει update θα λέει κάτι αντίστοιχο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Ακριβώς αυτό.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Λίστα εφαρμογών βλέπω μόνο στην επιλογή αγορασμένα και δίπλα από κάθε εφαρμογή λέει άνοιγμα. Να υποθέσω ότι αν βγει update θα λέει κάτι αντίστοιχο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εάν βγει ενημέρωση ναι θα το λέει

Αλλά εάν έχεις ενεργή την επιλογή για αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών τότε δεν χρειάζεται να ασχολείσαι. Αναβαθμίζονται αυτόματα

Θα βρει αυτήν την ρύθμιση στην διαδρομή

Ρυθμίσεις/App Store

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ το default πληκτρολόγιο αλλά αυτό που έγραψες το είδα τυχαία πριν λίγο. Για φορτιστή κι εγώ έτσι έλεγα αλλά όλο και κάποιο βράδυ θα ξεχαστεις ή θα θες λίγη μπαταρία παραπάνω για να βγάλεις τη μέρα. Από το να κουβαλάς powerbank αξίζει ο 12αρης!Βλέπεις στην πορεία και κρίνεις!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...