Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 97% η μπαταρια πλεον 2 γεματους μηνες μετα απο την αγορα και με ταραστια προσοχη στις φορτισεις με αθθεντικα καλωδια εκτος θηκης φορτισης Ωστε να μην ζεστενεται πλεξν ακολουθω τον κανονα φορτιζω οταν παει 40 και μεχρι να παει ατο 80 % για να μην ζοριζεται

Συνεχιζει η πτωση της υγειας της μπαταριας ακαθεκτα

Μηοως φταιει το οτι βλεπω 2 με 3 ωρες νετφλιξ τη μεσα;

 

μην ασχολείσαι.

μετά τον ένα χρόνο ριξε μια ματια ποσό έχει πάει και βλέπεις αργότερα αποτελέσματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο 97% η μπαταρια πλεον 2 γεματους μηνες μετα απο την αγορα και με ταραστια προσοχη στις φορτισεις με αθθεντικα καλωδια εκτος θηκης φορτισης Ωστε να μην ζεστενεται πλεξν ακολουθω τον κανονα φορτιζω οταν παει 40 και μεχρι να παει ατο 80 % για να μην ζοριζεται

 

Συνεχιζει η πτωση της υγειας της μπαταριας ακαθεκτα

 

Μηοως φταιει το οτι βλεπω 2 με 3 ωρες νετφλιξ τη μεσα;

 

 

 

Χωρίς να αναφέρομαι σε σένα προσωπικά, αλλά οι περισσότεροι κολάνε στο θέμα της φόρτισης (την οποία κάνεις πολύ σωστά), ενώ δεν μιλάνε για την χρήση καθημερινά της συσκευής. Εάν μιλάς πολύ στο τηλέφωνο (γιατί μπορεί να είναι εργαλείο δουλειάς πχ), ή όπως εδώ ο φίλος βλέπει 2-3 ώρες Netflix πχ, φυσικό είναι να «κουράζεται» πιο γρήγορα η μπαταρία, γιατί ζεσταίνεται. Οι υψηλές θερμοκρασίες την επειρεάζουν όχι μόνο κατά την φόρτιση, αλλά και κατά την χρήση!

 

Βέβαια, αυτός είναι ο λόγος που τα αγοράζουμε από την άλλη...για να τα χρησιμοποιούμε!!! Αλλιώς το βάζουμε σε ένα ωραίο σταντ κάπου, σε αναμονή με όλα κλειστά, και το φορτίζουμε 2-3 φορές τον μήνα, και μας κρατάει η μπαταρία πάνω από 5ετία για πλάκα! χαχαχαχα

 

Ζήστε τις συσκευές σας, με τον καλύτερο τρόπο που μπορείτε, αλλά χωρίς υπερβολές! (Φιλικά μιλάω πάντα..)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα φετινα Iphone δεν ζεστενονται τοσο οσο τα προηγουμενα(εχουν γινει δοκιμες για αυτο).

 

Περαν τουτου ο καθενας ας φορτιζει οπως θελει και οποτε θελει.

 

Το μονο πραγμα που ισχυει στις φορτισεις ειναι οτι δεν ειναι καλο το κινητο να πεφτει στο 0%(αρα καλο ειναι να φορτιζει στο 15-25% και οτι προφανως με τον γρηγορο φορτιστη ζεστενεται περισσοτερο σε σχεση με τον αργο.

 

Και με τον αργο φορτιστη να φορτιζεις μονο,καποια στιγμη αργα ή γρηγορα(οπως και στα προηγουμενα μοντελα)θα πεσει η υγεια της μπαταριας.

 

Τουλαχιστον στο 11 και 11pro ειναι πιο ''υποφερτα'' τα πραγματα για να φορτισεις με τον αργο φορτιστη.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 13.3 και τυχαία ανακαλύπτω ότι δεν ανοίγει το Apple store

Όχι το App Store

Η άλλη εφαρμογή Apple store. Δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει αλλά τυχαία πήγα να μπω και κρασάρει αμέσως πριν ανοίξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 13.3 και τυχαία ανακαλύπτω ότι δεν ανοίγει το Apple store

Όχι το App Store

Η άλλη εφαρμογή Apple store. Δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει αλλά τυχαία πήγα να μπω και κρασάρει αμέσως πριν ανοίξει

 

Αμφιβάλω αν κατάλαβε κανένας τι ρωτάς

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 13.3 και τυχαία ανακαλύπτω ότι δεν ανοίγει το Apple store

 

Όχι το App Store

 

Η άλλη εφαρμογή Apple store. Δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει αλλά τυχαία πήγα να μπω και κρασάρει αμέσως πριν ανοίξει

Είναι από τις πρώτες εφαρμογές που διαγράφω Τασο. Δεν ξέρω αν πράγματι κρασάρει αλλά προσωπικά μου είναι αδιάφορο.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω αν κατάλαβε κανένας τι ρωτάς

 

Έχεις iPhone?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι από τις πρώτες εφαρμογές που διαγράφω Τασο. Δεν ξέρω αν πράγματι κρασάρει αλλά προσωπικά μου είναι αδιάφορο.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάποια στιγμή θα μπω κι εγώ στην διαδικασία να σβήσω μαμά εφαρμογές της Apple πχ maps, Apple store και λοιπα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα σε 13.3 και τυχαία ανακαλύπτω ότι δεν ανοίγει το Apple store

Όχι το App Store

Η άλλη εφαρμογή Apple store. Δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει αλλά τυχαία πήγα να μπω και κρασάρει αμέσως πριν ανοίξει

Είναι απο τις μαμά εφαρμογές που σε "ξενερώνουν" μόλις ανοίξει. Δεν βλέπεις την χώρα σου μέσα...και...όλοι ξέρουμε τί σημαίνει αυτό...:O

Από τις πρώτες που ξήλωσα. Μόνο για χάζι είναι. Δεν νομίζω να έχει άλλη χρήση για Ελλάδα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πιο Apple Store? Τρολάρετε;;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Μάλλον εννοεί αυτή ο φίλος :

 

http:// https://apps.apple.com/gr/app/apple-store/id375380948

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Στις χώρες που υπάρχουν μαγαζιά Apple (Apple Stores) υπάρχει και η αντίστοιχη εφαρμογή για να παραγγέλνεις προϊόντα online.

Έτσι αγόρασα φέτος το 11 pro max μου (Ελβετία).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και σε μενα (iphone 11) αγορασμενο απο Public μου χε μεσα προεγκατεστημενη την εφαρμογη Applestore.

Λεει κατι αυτο για τη συσκευη;Μου κανει εντυπωση παντως που ειπατε οτι αφορα μονο συσκευες του εξωτερικου που υποστηριζεται η συγκεκριμενη εφαρμογη,χωρις να το αμφισβητω εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί αυτή ο φίλος :

 

http:// https://apps.apple.com/gr/app/apple-store/id375380948

 

 

 

Ααα, ναι! Σορρυ. Την ειχα ξεχασει οτι υπαρχει σαν εφαρμογη. Αλλα δεν ειναι προεγκατεστημενη, συνηθως, σε ευρωπαικα μοντελα που εχω παρει. Αλλα απο οτι φαινεται καποια την εχουν. Εμενα παντως, μου δουλευει, απλα μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου ή στην περιοχη μου!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalkc47bf95a09db527ac3f093dba25ea8bd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ααα, ναι! Σορρυ. Την ειχα ξεχασει οτι υπαρχει σαν εφαρμογη. Αλλα δεν ειναι προεγκατεστημενη, συνηθως, σε ευρωπαικα μοντελα που εχω παρει. Αλλα απο οτι φαινεται καποια την εχουν. Εμενα παντως, μου δουλευει, απλα μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου ή στην περιοχη μου!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalkc47bf95a09db527ac3f093dba25ea8bd.jpg

 

Πέταξε μια βλακεία κάποιος και ψαχνόμαστε τι εννοουσε

Link to comment
Share on other sites

Πέταξε μια βλακεία κάποιος και ψαχνόμαστε τι εννοουσε

 

Ποιος πέταξε βλακεία;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι για κάποιο λόγο δε λαμβάνω ενημέρωση με SMS για κλήσεις που μου έκαναν κατά τη διάρκεια που το κινητό μου ήταν κλειστό. Δεν έχω ενημερώσει για το ποιοι με πήραν όσο το κινητό ήταν κλειστό. Τι λάθος κάνω στα σετάρισμα της συσκευης;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι για κάποιο λόγο δε λαμβάνω ενημέρωση με SMS για κλήσεις που μου έκαναν κατά τη διάρκεια που το κινητό μου ήταν κλειστό. Δεν έχω ενημερώσει για το ποιοι με πήραν όσο το κινητό ήταν κλειστό. Τι λάθος κάνω στα σετάρισμα της συσκευης;

 

 

 

Αυτό από όσο γνωρίζω είναι θέμα του παρόχου σου, όχι τη συσκευής! Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνειδητοποίησα ότι για κάποιο λόγο δε λαμβάνω ενημέρωση με SMS για κλήσεις που μου έκαναν κατά τη διάρκεια που το κινητό μου ήταν κλειστό. Δεν έχω ενημερώσει για το ποιοι με πήραν όσο το κινητό ήταν κλειστό. Τι λάθος κάνω στα σετάρισμα της συσκευης;

 

Όπως σου είπε ο από πάνω έχουν να κάνουν με τον πάροχο όχι με την συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες έχετε δει κάποιο θέμα με το 4g της συσκευής με cosmote ; Από το Σάββατο μου κάνει κάτι κουλά δεν μπορώ να πιάσω Ίντερνετ μου γράφει 3g αλλά δεν μπαίνει πουθενά και έχω error pdp authentication failure στο browser , μια το κάνει μια όχι , σκέφτομαι μήπως είναι από το update γιατί ανανεώθηκε Kai το μόντεμ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες έχετε δει κάποιο θέμα με το 4g της συσκευής με cosmote ; Από το Σάββατο μου κάνει κάτι κουλά δεν μπορώ να πιάσω Ίντερνετ μου γράφει 3g αλλά δεν μπαίνει πουθενά και έχω error pdp authentication failure στο browser , μια το κάνει μια όχι , σκέφτομαι μήπως είναι από το update γιατί ανανεώθηκε Kai το μόντεμ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Έχει βουήξει όλος ο τόπος

Είχε και έχει ακόμα θέματα η cosmote

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γώ ξαφνιάστηκα όταν δεν είχα σήμα και Ίντερνετ. Αλλά να στείλουν ένα μήνυμα και να μας πουν ότι θα έχουμε κάποιες διακοπές στο σήμα δεν μπορούσαν. Να ξέρουμε τουλάχιστον τι συμβαίνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Και γώ ξαφνιάστηκα όταν δεν είχα σήμα και Ίντερνετ. Αλλά να στείλουν ένα μήνυμα και να μας πουν ότι θα έχουμε κάποιες διακοπές στο σήμα δεν μπορούσαν. Να ξέρουμε τουλάχιστον τι συμβαίνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει ενημέρωση

Μόνο από τα forum και από στόμα σε στόμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει ενημέρωση

Μόνο από τα forum και από στόμα σε στόμα

 

Έτσι ακριβώς

Εγώ νόμιζα ότι έφαγε σκάλωμα το τηλ και πάταγα επαναφορες κλπ και είδα και έπαθα να το ξαναφτιάξω πάλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γώ ξαφνιάστηκα όταν δεν είχα σήμα και Ίντερνετ. Αλλά να στείλουν ένα μήνυμα και να μας πουν ότι θα έχουμε κάποιες διακοπές στο σήμα δεν μπορούσαν. Να ξέρουμε τουλάχιστον τι συμβαίνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σιγά μην μας ειδοποιήσουν ..που ζούμε ?

Εγώ πιστεύω ότι οι δέκα μέρες δωρεάν data που μας προσφερουν ειναι για τις βλαβες που ειχαν

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου το έστειλε, και μου πρότεινε να γυρίσω σε 3G για τις επόμενες μέρες, αλλά δεν είχα κάποιο θέμα με internet εγώ...με κλήσεις όμως είχα. Ενώ παίρνω κανονικά, δεν μπορούν να με πάρουν κάποιες φορές. Από το Σάββατο ξεκίνησε όλο αυτό.abd4a8e787ce23a64b0de65063bde990.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...