Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.Για το white balance και το dynamic range σαφώς το 11pro είναι ανώτερο ,για τις λεπτομέρειες του προσώπου είχα μια αμφιβολία .Τοτε με το δικό μου κάτι παίζει .Θα του κάνω ένα set your as new μήπως και στρώσει,αν όχι θα πάει για αλλαγή .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατί θα ήθελες ακόμα 2Gb ram? Εάν το κρατάς πάνω από 3-4 χρόνια, ίσως χρειαστούν. Εδώ το 7αρι πάει σφαίρα ακόμα.

 

Όσο για την AOD, δεν θα με πείραζε να την είχε, αλλά προσωπικά δεν θα την χρησιμοποιούσα. Επειδή έχω πάντα και android συσκευές ταυτόχρονα με τα iPhone, ποτέ δεν τις αφήνω ON. Δεν μου χρησιμεύουν κάπου. Αλλά μια επιλογή ποτέ δεν είναι κακή.

 

Το 11 Pro πάντως είναι άριστο για μένα. Μπαταρία, οθόνη, ταχύτητα, κάμερα, ποιότητα κατασκευής και λειτουργικό. Όλο το πακέτο δηλαδή!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γιατι ρε μαν μετα απο καθε φωτο που τραβαω, σχεδον παντα μου κανει reload viber και whatsapp!

Kατα τα αλλα το 11αρι Pro ειναι η νο1 συσκευη για μενα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο 11 Pro βλέπω όχι μόνο μια μια τις τρίχες στα γενια αλλά και πόρους ξεχωριστους στο δέρμα.

deepfusion ftw!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

O wide (standard) έχει DP.

O telephoto έχει DP.

O ultra wide δεν έχει DP.

 

Για την selfοκάμερα δεν ξέρω. :O

 

edit:

THE VERGE:

-Τhe standard wide angle lens will use Apple’s enhanced Smart HDR for bright to medium-light scenes, with Deep Fusion kicking in for medium to low light, and Night mode coming on for dark scenes.

- The tele lens will mostly use Deep Fusion, with Smart HDR only taking over for very bright scenes. (Night mode always uses the standard wide angle lens, even when the camera app shows “2x”.)

- The ultrawide will always use Smart HDR, as it does not support either Deep Fusion or Night mode.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Σωστός,τον ultra wide εννοούσα :oops:

Μάλλον αυτός είναι και ό λόγος που για να δουλέψει το DP πρέπει η ρύθμιση "Photos Capture Outside the Frame" να είναι στο OFF.

Γιατί sτο "Outside the Frame" χρησιμοποιείται ο ultra wide στον οποίο DP...γιόκ.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα. Πέρα από την φωτεινότητα και αντίθεση οθόνης που είναι ο,τι πιο φωτεινό και έντονο έχω δει μέχρι τώρα.

 

Η ΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ.

Τα 120hz αφής είναι απίστευτα στο πως καταγράφουν swipes, scrolling και λοιπά gestures. Σχεδόν σαν να είναι φυσικά αντικείμενα και όχι rendered objects. Το latency είναι σχεδόν μηδενικό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα. Πέρα από την φωτεινότητα και αντίθεση οθόνης που είναι ο,τι πιο φωτεινό και έντονο έχω δει μέχρι τώρα.

 

Η ΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ.

Τα 120hz αφής είναι απίστευτα στο πως καταγράφουν swipes, scrolling και λοιπά gestures. Σχεδόν σαν να είναι φυσικά αντικείμενα και όχι rendered objects. Το latency είναι σχεδόν μηδενικό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Οι λεπτομέρειες έκανα πάντα την διαφορά στο iPhone

Πολλές από αυτές καμία φορά δεν γράφονται απλά σε κάνουν να το χαίρεσαι και να μην μπορείς να το αποχωρίζεσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε μερικές πατάτες που κάνει η apple κατά καιρούς ότι πληρώνεις παίρνεις

 

Σίγουρα έχουμε και πράγματα που δεν μας αρέσουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πως γινεται να μολαω στο τηλ και μα κπορω να δουλευω και το ιντερνετ ; Γιατι οσο τηλαφωνώ με ανοικτα τα δεδομενα δεν ανοιγουν σελιδες
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να μιλαω στο τηλ και μα κπορω να δουλευω και το ιντερνετ ; Γιατι οσο τηλαφωνώ με ανοικτα τα δεδομενα δεν ανοιγουν σελιδες

 

Έχεις ενεργοποιημένο το VoLTE?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε ξερω τι ειναι αυτο

 

 

 

Ρυθμίσεις - Δεδομένα - Επιλογές - Ομιλία και δεδομένα : 4G, VoLTE ενεργό.

 

Παίρνεις και τον πάροχο σου να δεις εάν έχει ενεργό στην γραμμή σου το VoLTE.

 

Έτσι θα έχεις internet ενώ μιλάς.

 

from my iPhone 11

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεει κατι για βολτε

Ηταν ατο 3 g και το 4g δε πατιεται λεεη επικοινωνηστε με παροχο

Να παρω τηλ; Ειναι δωρεαν ; Γιατι σεν ειναι by default?

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεει κατι για βολτε

Ηταν ατο 3 g και το 4g δε πατιεται λεεη επικοινωνηστε με παροχο

Να παρω τηλ; Ειναι δωρεαν ; Γιατι σεν ειναι by default?

 

μαλλον δεν εχεις ενεργοποιήσει το 4g

παρε τηλεφωνο στον παροχο σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε παρατηρήσει κόλλημα στην κάμερα με το που την ανοίγεις να λαγγαρει και να αναβοσβήνει το σήμα πάνω αριστερά του night Mode και να μην μπορεί να τραβήξει φώτο;; Επίσης έχει δει freezarisma κάνεις στις εφαρμογές;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Οποιοδηποτε smartwatch κανει pair με το iphone? πρεπει να ειναι της apple?
Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε.

Απλά ίσως να μην είναι όλες του οι λειτουργίες συμβατές.

Ψαξτο στο Google

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Οποιοδηποτε smartwatch κανει pair με το iphone? πρεπει να ειναι της apple?

 

 

 

To Gear s3 Frontier δεν συνεργαζόταν καλά με iphone 11. Στο amazefit nip έρχονται μια χαρά όλες οι ειδοποιήσεις. Απλά δεν αλληλεπιδράς με το τηλέφωνο πάρα μόνο σίγαση ή απόρριψη κλήσεων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε παρατηρήσει κόλλημα στην κάμερα με το που την ανοίγεις να λαγγαρει και να αναβοσβήνει το σήμα πάνω αριστερά του night Mode και να μην μπορεί να τραβήξει φώτο;; Επίσης έχει δει freezarisma κάνεις στις εφαρμογές;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τίποτα απολύτως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το galaxy active 2 και με τίποτα δεν μπορώ να το κάνω να λαμβάνει ειδοποιήσεις από τρίτες εφαρμογές όπως viber,messenger κλπ.Μπορει κάποιος να βοηθήσει ;;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα. Ύστερα από επαναφορά απο icloud συνδέεται στα wifi δίκτυα, αλλα δε με βγαζει την ένδειξη με τη κεραια wifi .αλλα μπαίνει κανονικά στο δίκτυο.

Εκανα πάλι επαναφορά απο icloud πάλι τα ίδια ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα. Ύστερα από επαναφορά απο icloud συνδέεται στα wifi δίκτυα, αλλα δε με βγαζει την ένδειξη με τη κεραια wifi .αλλα μπαίνει κανονικά στο δίκτυο.

Εκανα πάλι επαναφορά απο icloud πάλι τα ίδια ....

 

 

Έχεις κατεβάσει καμία εφαρμογή σχετικά με WiFi η κάτι τέτοιο ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...