Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιο κόλλημα έφαγε

Επανεκκίνηση αρχικά

Μετά επαναφορά εάν δεν στρώσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
καλησπερα σας...κατοχος του 11 προ εδω και λιγους μηνεσ και εχω παρατηρησει αρκετεσ γρατζουνιεσ στο γυαλι εκει οπου βρισκονται οι καμερεσ και στο ατσαλινο περιβλημα γυρω γυρω δηλαδη...εχω την αυθεντικη την θηκη αλλα και πουγκι μαζι μου και παλι εχει αποκτησει σημαδακια ή γρατζουνιεσ...ειναι φυσιολογικο το ξερω ακομα και αν το καθαριζω συχνα αλλα εχει παρατηρησει κανεις τετοιου ειδους γρατζουνιεσ? ευχριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...κατοχος του 11 προ εδω και λιγους μηνεσ και εχω παρατηρησει αρκετεσ γρατζουνιεσ στο γυαλι εκει οπου βρισκονται οι καμερεσ και στο ατσαλινο περιβλημα γυρω γυρω δηλαδη...εχω την αυθεντικη την θηκη αλλα και πουγκι μαζι μου και παλι εχει αποκτησει σημαδακια ή γρατζουνιεσ...ειναι φυσιολογικο το ξερω ακομα και αν το καθαριζω συχνα αλλα εχει παρατηρησει κανεις τετοιου ειδους γρατζουνιεσ? ευχριστω προκαταβολικα

 

 

Εάν κάνεις μια αναζήτησή θα βρεις άπειρες δημοσιεύσεις για τέτοια θέματα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...κατοχος του 11 προ εδω και λιγους μηνεσ και εχω παρατηρησει αρκετεσ γρατζουνιεσ στο γυαλι εκει οπου βρισκονται οι καμερεσ και στο ατσαλινο περιβλημα γυρω γυρω δηλαδη...εχω την αυθεντικη την θηκη αλλα και πουγκι μαζι μου και παλι εχει αποκτησει σημαδακια ή γρατζουνιεσ...ειναι φυσιολογικο το ξερω ακομα και αν το καθαριζω συχνα αλλα εχει παρατηρησει κανεις τετοιου ειδους γρατζουνιεσ? ευχριστω προκαταβολικα

 

 

Στο δικό μου δεν έχω καθόλου γρατζουνιές. Το έχω από την ημέρα που το αγόρασα στο κουτί του με την ζελατίνα. Ούτε κάρτα Sim δεν του έχω βάλει ακόμα μέσα.

Edited by XP130TD
εκτός ΟΠΧ
Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχω καθόλου γρατζουνιές. Το έχω από την ημέρα που το αγόρασα στο κουτί του με την ζελατίνα. Ούτε κάρτα Sim δεν του έχω βάλει ακόμα μέσα.

 

Μιας και σκεφτομαι να παω απο xs σε 11 pro και απ´οτι βλεπω εισαι γνώστης, πες μου λιγο για το κουτι. Αντεχει ή τζαμπα θα σκασω τα 1200 παλι. Το κουτι του xs αρχισε τις γρατζουνιες απο την πρωτη μερα και τωρα μετα απο ενα χρονο, εχει χασει λιγο και το χρωμα του. :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκεφτομαι να παω απο xs σε 11 pro και απ´οτι βλεπω εισαι γνώστης, πες μου λιγο για το κουτι. Αντεχει ή τζαμπα θα σκασω τα 1200 παλι. Το κουτι του xs αρχισε τις γρατζουνιες απο την πρωτη μερα και τωρα μετα απο ενα χρονο, εχει χασει λιγο και το χρωμα του. :) :) :)

 

Καλημέρα φίλε.

Το κουτί το έχω τυλίξει σε μια μπαμπακερή πετσέτα. Δεν έχω καθόλου γρατζουνιές.

Εσύ τουλάχιστον έχεις χιούμορ και αυτοσαρκασμό.

Γράφω τόσο αιχμηρά σχόλια γιατί ρε ****το δεν μπορώ την βλακεία.

Καλημέρα σου και καλή εβδομάδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θα γίνει με την πάρτη σου

Όπου μπαίνεις θα πετάς μια μακακια ;

 

Καλημέρα σου.

Κάνω τόσο αιχμηρά σχόλια γιατί δεν αντέχω την βλακεία και την τεμπελιά του καθενός.

Στο 90% των ερωτήσεων υπάρχουν οι απαντήσεις στο support της Apple και μάλιστα στα Ελληνικά.

Επίσης στην ερώτηση του στυλ πως μπορώ να βλέπω YouTube χωρίς διαφημίσεις δεν πιστεύω ότι αφορά το θέμα του IPhone.

Καλημέρα σου και καλή εβδομάδα

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

βλακεια που κανω μια ερωτηση να δω αν και αλλοι εχουν αυτο το προβλημα? πριν απαντησετε καλο ειναι να γνωριζετε οτι εχω ψαξει ΟΛΑ τα φορουμ ελληνικα και ξενα για αυτο το θεμα,εχω κανει αναρτησεις και αλλου και απλα ηθελε μια δευτερη γνωμη για επιβεβαιωση...κατα τα αλλα βλακεια και τεμπελεια

 

την θήκη εγω την βγάζω κάθε 2 μέρες και την καθαρίζω. καθαρίζω και το κινητο περνάει σκόνη μέσα, τρίβεται και την βγάζεις πχ μετά απο ενα χρόνο και βλέπεις το κινητο να ειναι χάλια. ειναι συχνο φαινομενο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...κατοχος του 11 προ εδω και λιγους μηνεσ και εχω παρατηρησει αρκετεσ γρατζουνιεσ στο γυαλι εκει οπου βρισκονται οι καμερεσ και στο ατσαλινο περιβλημα γυρω γυρω δηλαδη...εχω την αυθεντικη την θηκη αλλα και πουγκι μαζι μου και παλι εχει αποκτησει σημαδακια ή γρατζουνιεσ...ειναι φυσιολογικο το ξερω ακομα και αν το καθαριζω συχνα αλλα εχει παρατηρησει κανεις τετοιου ειδους γρατζουνιεσ? ευχριστω προκαταβολικα

 

Ρε Χριστο να σου κανω και εγω μια ερωτηση?

Ρωτας για ενα ''προβλημα''που σου παρουσιαστηκε το οποιο,στην επομενη προταση το χαρακτηριζεις φυσιολογικο.

Ε αρα που ακριβως ειναι το προβλημα και τι απαντηση περιμενεις να παρεις για κατι που οπως λες και εσυ το γνωριζεις οτι ειναι πιθανο να συμβει σε καποιον?

 

Τελος κοιταξα σε προηγουμενα παλιοτερα σχολια τον προηγουμενο μηνα που και τοτε παλι τα ιδια ρωτουσες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7980716#post7980716

 

 

 

πριν απαντησετε καλο ειναι να γνωριζετε οτι εχω ψαξει ΟΛΑ τα φορουμ ελληνικα και ξενα για αυτο το θεμα,εχω κανει αναρτησεις και αλλου και απλα ηθελε μια δευτερη γνωμη για επιβεβαιωση...κατα τα αλλα βλακεια και τεμπελεια

 

Με βαση το τελευταιο σου σχολιο λυπαμαι αλλα θα παρω το μερος του αλλου συμφορουμιτη,μιας και μας δουλευεις με αυτα που γραφεις.

 

Οτι δηλαδη εψαξες ΟΛΑ τα forum Ελλαδας και εξωτερικου και δεν πηρες δευτερη γνωμη και περιμενεις απο το myphone για κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

μπορει οντως να ειναι περιεργο αλλα

1) ναι εψαξα και στο macrumors και στο apple foroum και σε αλλα δυο που μου εβγαλε η αναζητηση...βρηκα ποστ για γρατζουνιες αλλα τα περισσοτερα αναφεροντουσαν στην οθονη και εμενα η δικη μου δεν εχει τιποτα οποτε για αυτο ρωτησα εδω μπασ και γνωριζει κανεισ κατι παραπανω

2)αν διαβασεσ καπου πιο πανω καποιοσ ελεγε οτι πολλοι σχολιαζουν σε θεμα πχ του 11 προ και ας εχουν 8 πλας...δυστηχως ή ευτυχως δεν ειμαι απο αυτους...στο λινκ που ανεβασες πιο πανω αναφερεται σε δικη μου δημοσιοποιηση ΑΛΛΑ στο 11 προ ΜΑΞ(ναι συνολικα εχω δυο 11 προ μοντελα και ακομα το Χ και το Χς χωρις αυτο να παιζει καποιο ρολο)

3)το λινκ λοιπον πιο πανω αναφερεται σε γρατζουνιεσ στο μεταλικο σασι και οχι στην καμερα οπως σχολιαζω οποτε δηλαδη για τελειως διαφορετικο θεμα

4)γραφω οτι ειναι φυσιολογικο να συμβει μιας και ειναι κινητο φυσικα...ομως δεν γνωριζω γισ αυτο αλλωστε και ρωταω αν ειναι προβλημα και ειναι μονο στο δικο ου ή οχι

5)τελοσ η αληθεια ειναι πως δεν με ενοχλει ποιανου γνωμη θα υποστηριξετε αρκει να μην ειρωνευεστε οως προηγουμενως..τουλαχιστουν ετσι με εμεθαν οι δικοι μου..θα χαρω πολυ να μου απαντησετε και να σας λυσω οποιες απορριεσ σας δημιουργηθουν:)

Link to comment
Share on other sites

κατοχος του 11 προ εδω και λιγους μηνεσ και εχω παρατηρησει αρκετεσ γρατζουνιεσ στο γυαλι εκει οπου βρισκονται οι καμερεσ και στο ατσαλινο περιβλημα γυρω γυρω δηλαδη

 

Εχεις δικιο,εσυ μονο στις γραντζουνιες στο γυαλι εκει που ειναι οι καμερες αναφερθηκες εξ αρχης.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα μια απλη ερωτηση με σκοπο να μαθω αν καποιος αλλος εχει παρατηρησει γρατζουνιεσ στο κινητο του ή στο γυαλι που τοποθετουνται οι καμερες..

 

Και στο επομενο σου σχολιο φυσικα.

 

Τελος για να τελειωσει το θεμα,ναι ειναι φυσιολογικο να εμφανιστουν καποιες μικρο γρατζουνιες στο κινητο και στο γυρω γυρω και στο σημειο των καμερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα...Εχω κανονίσει να αγοράσω σε αρκετά καλή τιμή το iPhone από μια αγγελία.Σε περίπτωση που χρειαστώ service ή οτιδήποτε άλλο μπορώ να το στείλω ή πρέπει να είναι στο δικό μου όνομα η εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...Εχω κανονίσει να αγοράσω σε αρκετά καλή τιμή το iPhone από μια αγγελία.Σε περίπτωση που χρειαστώ service ή οτιδήποτε άλλο μπορώ να το στείλω ή πρέπει να είναι στο δικό μου όνομα η εγγύηση;

 

 

Όχι δεν έχει σχέση το όνομα.

Απλώς να σου δώσει την απόδειξη ή έστω μια φωτοτυπία της για να έχεις 2ο έτος εγγύησης.

Αν είναι με τιμολόγιο, έχεις ένα έτος εγγύησης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει σχέση το όνομα.

Απλώς να σου δώσει την απόδειξη ή έστω μια φωτοτυπία της για να έχεις 2ο έτος εγγύησης.

Αν είναι με τιμολόγιο, έχεις ένα έτος εγγύησης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

2 έτη εγγύηση έχεις και με τιμολόγιο .

Link to comment
Share on other sites

2 έτη εγγύηση έχεις και με τιμολόγιο .

 

 

Μπα δεν νομίζω.

Οι επαγγελματίες δεν υπάγονται στον Νόμο Προστασιας Καταναλωτή (δεν είναι καταναλωτές), άρα η εγγύηση είναι καθαρά συμβατική μεταξύ του αγοραστή και του κατασκευαστή). Στην περίπτωση της Apple, είναι ένα έτος.

 

Και η Apple στο disclaimer της γράφει ότι η διετής εγγύηση αφορά ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ.

 

 

https://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-greek.html

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το τιμολόγιο είναι σε ατομική επιχείρηση, οπότε αναφέρεται ονοματεπώνυμο αντί εταιρικής επωνυμίας, καλύπτεσαι κανονικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το τιμολόγιο είναι σε ατομική επιχείρηση, οπότε αναφέρεται ονοματεπώνυμο αντί εταιρικής επωνυμίας, καλύπτεσαι κανονικά.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aυτο ακριβως.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι από τιμολόγιο,είναι από επιδότηση και μου αφήνει το iPhone 11 pro στα 870€ (64αρι) και το galaxy s20 plus 830€ σφραγισμένα και τα 2 και έχω μπει σε ένα διλλημα...BTW η παραγγελία θα γίνει σε μια ώρα και μάλλον έχω κλείσει για iPhone
Link to comment
Share on other sites

iPhone δεν θέλει ερώτημα. Κινητό για βάθος 5ετίας.

 

Αλλά εσύ έχεις καιρό που λες για iPhone κτλ και βλέπω αλλάζεις συνέχεια κινητά οπότε δεν ξέρω εν τέλει αν το χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

iPhone δεν θέλει ερώτημα. Κινητό για βάθος 5ετίας.

 

Αλλά εσύ έχεις καιρό που λες για iPhone κτλ και βλέπω αλλάζεις συνέχεια κινητά οπότε δεν ξέρω εν τέλει αν το χρειάζεσαι.

 

Λέω εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά δεν έχει κάτσει η φάση ακόμα και δεν το έχω δοκιμάσει..!Ναι αυτή το φορά θέλω να το κρατήσω λίγο παραπάνω η αλήθεια είναι και μάλλον ήρθε η ώρα να γνωρίσω το ios.

Link to comment
Share on other sites

Λέω εδώ και πάρα πολύ καιρό αλλά δεν έχει κάτσει η φάση ακόμα και δεν το έχω δοκιμάσει..!Ναι αυτή το φορά θέλω να το κρατήσω λίγο παραπάνω η αλήθεια είναι και μάλλον ήρθε η ώρα να γνωρίσω το ios.

 

Επειδή είναι πολλά τα λεφτά για δόκιμες στη θέση σου θα το δοκίμαζα πρώτα σε κανένα φίλο που έχει iphone για να μην έχουμε κλάματα μετά

Έχει συμβεί πολλές φορές αυτό το σκηνικό

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι πολλά τα λεφτά για δόκιμες στη θέση σου θα το δοκίμαζα πρώτα σε κανένα φίλο που έχει iphone για να μην έχουμε κλάματα μετά

Έχει συμβεί πολλές φορές αυτό το σκηνικό

 

Στην τιμή που το παίρνω (870€) θεωρώ ότι ακόμα και αν δεν μου αρέσει πάνω στην εβδομάδα θα το πουλήσω και δεν νομίζω να βγω χαμένος.Σκέφτηκα να πάω στην άλλη safe επιλογή αλλά λέω ευκαιρία είναι.

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που το παίρνω (870€) θεωρώ ότι ακόμα και αν δεν μου αρέσει πάνω στην εβδομάδα θα το πουλήσω και δεν νομίζω να βγω χαμένος.Σκέφτηκα να πάω στην άλλη safe επιλογή αλλά λέω ευκαιρία είναι.

 

Θα σου πω την εμπειρία μου. Θεωρώ πάνω από όλα είναι οι ανάγκες μας και ειδικότερα σε μια τέτοια δύσκολη οικονομική περίοδο.

Η νέα μου δουλεία είναι iOS developer. Για να γράψεις κώδικα για iOS χρειάζεσαι mac μιας και με Vitrual Machine θα έχεις bug.

Συνεπώς η έλευση MacBook σημαίνει ότι θα με βόλευε αρκετά και η αγορά ενός iPhone. 1. Ίδιο οικοσύστημα 2. Γράφεις μια απλή εφαρμογή γουστάρεις να την δεις σε πραγματικό κινητό παρά στον simulator γιατί έτσι νιώθεις και δημιουργικός.

 

Αποφάσισα λοιπόν να καταλάβω ποιο iPhone μου κάνει την δουλειά που θέλω? Ποιο είναι vfm και θα πάρει ακόμη αναβαθμίσεις ώστε να μην χρειαστεί άμεσα αλλαγή? Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο 8 Plus.

 

Έγραψα όλο αυτό το κείμενο για να σου δώσω να καταλάβεις πως απλά για μια δοκιμή είναι υπερβολή να δώσεις κοντά 1000ευρώ. Καλή κάμερα έχουν και τα προηγούμενα, ταχύτατα είναι οπότε try something cheaper!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...