Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλος μου το έστειλε, και μου πρότεινε να γυρίσω σε 3G για τις επόμενες μέρες, αλλά δεν είχα κάποιο θέμα με internet εγώ...με κλήσεις όμως είχα. Ενώ παίρνω κανονικά, δεν μπορούν να με πάρουν κάποιες φορές. Από το Σάββατο ξεκίνησε όλο αυτό.abd4a8e787ce23a64b0de65063bde990.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ πάντως δεν πήρα τίποτα .Ίσως να μην στείλανε σε όλο τον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά αν έχω ενεργοποιημένη την επιλογή Live Photo στην κάμερα δουλεύει το deep fusion η χάνω σε ποιότητα ;

 

Καταρχάς πήγαινε φτιάξε αυτή τη ρύθμιση, για να έχεις ενεργοποιημένο το deep fusion

https://www.macworld.com/article/3490078/how-to-enable-or-disable-deep-fusion-and-smart-hdr-on-the-iphone-11.html

 

ρυθμίσεις-->κάμερα-->καταγραφή φωτό εκτός καρέ--> OFF

 

Όσο αφορά την ποιότητα, δεν υπάρχει διαφορά. Απλά μια live photo πιάνει παραπάνω χώρο. Αυτό είναι όλο.

Διάβασε κάποιες απόψεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είστε ευχαριστημένοι με της ποιότητα των φωτογραφιών του 11 pro ? Δίπλα δίπλα με του 8 plus (έχω και τα δυο ) μου φαίνεται μικρή η διαφορά .Δεν μιλάω για το night mode εκεί οκ .Ειδικά στην selfie, νομίζω σε μερικά σενάρια το 8 plus ίσως είναι καλύτερο .Το 11 pro δεν έχει την ευκρίνεια που θα περίμενα (όντας αναβάθμιση ).Θα ήθελα τις απόψεις σας .
Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι με της ποιότητα των φωτογραφιών του 11 pro ? Δίπλα δίπλα με του 8 plus (έχω και τα δυο ) μου φαίνεται μικρή η διαφορά .Δεν μιλάω για το night mode εκεί οκ .Ειδικά στην selfie, νομίζω σε μερικά σενάρια το 8 plus ίσως είναι καλύτερο .Το 11 pro δεν έχει την ευκρίνεια που θα περίμενα (όντας αναβάθμιση ).Θα ήθελα τις απόψεις σας .

 

Οχι απλα ευχαριστημενος, αλλα υπερευχαριστημενος!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Πολύ ευχαριστημένος. Για τις φωτογραφίες ημέρας δεν είχα κανένα θέμα και με το 7 και με το Χ. Αλλά το 11 pro πλέον με καλύπτει και σε χαμηλό φωτισμό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Τί να πω ...μπορεί να είναι ιδέα μου .Πάντως ή selfie camera νομίζω θέλει ένα software update, γιατί σίγουρα κάτι παίζει με το focus. Σε μεγένθυση είναι pastel .
Link to comment
Share on other sites

Τί να πω ...μπορεί να είναι ιδέα μου .Πάντως ή selfie camera νομίζω θέλει ένα software update, γιατί σίγουρα κάτι παίζει με το focus. Σε μεγένθυση είναι pastel .

 

Μήπως έχεις κανένα glass και σου κάνει νούμερα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι με της ποιότητα των φωτογραφιών του 11 pro ? Δίπλα δίπλα με του 8 plus (έχω και τα δυο ) μου φαίνεται μικρή η διαφορά .Δεν μιλάω για το night mode εκεί οκ .Ειδικά στην selfie, νομίζω σε μερικά σενάρια το 8 plus ίσως είναι καλύτερο .Το 11 pro δεν έχει την ευκρίνεια που θα περίμενα (όντας αναβάθμιση ).Θα ήθελα τις απόψεις σας .

 

Δεν βγάζει καθόλου καλές φώτο iPhone 11 pro.

Με το PocoPhone κλάσεις ανώτερες.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Κάνω ότι δεν το διάβασα το σχόλιο σου ,

γιατί αν τα λέγαμε μούρη με μούρη θα τραγούδαγες .

Φίλε Tasos19s έχω βάλει ένα της Spigen ,που υποτίθεται δεν επηρεάζει την κάμερα .Θα το βγάλω και θα επανέλθω .

Link to comment
Share on other sites

Κάνω ότι δεν το διάβασα το σχόλιο σου ,

 

γιατί αν τα λέγαμε μούρη με μούρη θα τραγούδαγες .

 

Φίλε Tasos19s έχω βάλει ένα της Spigen ,που υποτίθεται δεν επηρεάζει την κάμερα .Θα το βγάλω και θα επανέλθω .

 

 

 

Δεν έχει θέμα με το focus, απλά αν δεν έχεις καλή πηγή φωτός γύρω σου, πιξελιάζει ίσως παραπάνω από όσο θα περίμενες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν Ξέρω

Εγώ με το ΧR μια χαρα φωτο βγαζει ακομα και με χαμηλο φωτισμο αν δεν βιαζεσαι και το αφησεις να κανει το focus του

Πάντως εγώ κατέβασα το neural cam για βραδυνες φωτο και επαθα την πλακα μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα με το focus, απλά αν δεν έχεις καλή πηγή φωτός γύρω σου, πιξελιάζει ίσως παραπάνω από όσο θα περίμενες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Έτσι ακριβώς .Σαν να έχει beautify μου φαίνεται.

Θα βγάλω και το tempered glass και θα τσεκάρω .

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς .Σαν να έχει beautify μου φαίνεται.

Θα βγάλω και το tempered glass και θα τσεκάρω .

 

κριμα να το χαλασεις μετα νομιζω δεν ξανα μπαινει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάνω ότι δεν το διάβασα το σχόλιο σου ,

γιατί αν τα λέγαμε μούρη με μούρη θα τραγούδαγες .

Φίλε Tasos19s έχω βάλει ένα της Spigen ,που υποτίθεται δεν επηρεάζει την κάμερα .Θα το βγάλω και θα επανέλθω .

 

Μην του δινεις σημασια φιλε μου, ειναι ο κλασσικος ειρωνας.

Βγαλε το τζαμακι και δοκιμασε...

Σιγουρα το 11 Pro δε βγαζει χειροτερες σελφι απο τις προηγουμενες σειρες!

Στη χειροτερη περιπτωση θα βγαλει ισης ποιοτητας!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμάκι παιδιά φταίει . Εγώ το έβγαλα και βγάζει πολύ καλύτερες σελφι. Χωρίς τζαμι ούτε να χαλάς τα χρώματα ούτε τίποτα .
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μια ενδελεχής έρευνα και αρκετές δοκιμές .

Το τζαμάκι δημιουργεί πρόβλημα όσον αναφορά τα χρώματα της φωτογραφίας .

Δεν έχει θέμα το focus, ούτε ή πηγή φωτός εως έναν βαθμό ,είναι θέμα στο πως κάνει το post processing.

Πχ σε μια selfie ,οι πόροι του δέρματος είναι λίγο παστέλ ,όπως και τα μαλλιά.

Οκ λεπτομέρειες θα μου πείτε ,αλλά οφείλω να τις διατυπώσω .

Σε σύγκριση με άλλη συσκευή παλαιότερη (δεν υπάρχει λόγος να αναφέρω ποια )οι selfie είναι λίγο κατώτερες στην λεπτομέρεια και μόνο.

Στο βίντεο πάλι τα πράγματα είμαι ανάποδα !Το βίντεο της selfie είναι καταπληκτικό .

Παρόλα αυτά το 11 pro θα συνεχίσω να το χαίρομαι για πολύ καιρό ακόμα γιατί είναι μια πολύ καλή συσκευή !

 

Ελπίζω να βοήθησα κάποιους με αυτά που έγραψα .

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από μια ενδελεχής έρευνα και αρκετές δοκιμές .

Το τζαμάκι δημιουργεί πρόβλημα όσον αναφορά τα χρώματα της φωτογραφίας .

Δεν έχει θέμα το focus, ούτε ή πηγή φωτός εως έναν βαθμό ,είναι θέμα στο πως κάνει το post processing.

Πχ σε μια selfie ,οι πόροι του δέρματος είναι λίγο παστέλ ,όπως και τα μαλλιά.

Οκ λεπτομέρειες θα μου πείτε ,αλλά οφείλω να τις διατυπώσω .

Σε σύγκριση με άλλη συσκευή παλαιότερη (δεν υπάρχει λόγος να αναφέρω ποια )οι selfie είναι λίγο κατώτερες στην λεπτομέρεια και μόνο.

Στο βίντεο πάλι τα πράγματα είμαι ανάποδα !Το βίντεο της selfie είναι καταπληκτικό .

Παρόλα αυτά το 11 pro θα συνεχίσω να το χαίρομαι για πολύ καιρό ακόμα γιατί είναι μια πολύ καλή συσκευή !

 

Ελπίζω να βοήθησα κάποιους με αυτά που έγραψα .

 

παντα οταν βαζω εγω τετοια διαολια κοιταω να μην κρυβουν την καμερα και τους αισθητηρες

εννοειται πως θα κοβουν

τζαμι πανω σε τζαμι ειναι δυνατον να μην επηρεαζει το φως και τον τροπο με τον οποιο καταληγει μεσα στα οπτικα της καμερας?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Γι'αυτό η επόμενη λύση για εμένα είναι τζαμάκι με cutout για τους αισθητήρες και την κάμερα ή μια flip cover θήκη.

Παρόλα αυτά θα ήμουν ευχαριστημένος αν προέκυπτε και ενα software update για την κάμερα,γιατί διάβασα οτι υπάρχει και άλλος κόσμος με την ίδια διαπίστωση με έμενα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...πηρα και εγω το iphone 11 pro space gray...καινουργιο μιας ημερεσ και παρατηρησα κοιταζοντασ το κατω απο το φως πολυ προσεκτικα αρκετα σημαδακια στο μεταλικο σασι οπως και στο Χ που ειχα...ειναι γνωστο προβλημα αλλα το εχει κανεισ αλλοσ στο συγκεκριμενο μοντελο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας...πηρα και εγω το iphone 11 pro space gray...καινουργιο μιας ημερεσ και παρατηρησα κοιταζοντασ το κατω απο το φως πολυ προσεκτικα αρκετα σημαδακια στο μεταλικο σασι οπως και στο Χ που ειχα...ειναι γνωστο προβλημα αλλα το εχει κανεισ αλλοσ στο συγκεκριμενο μοντελο?

 

Το πήρες καινούργιο και έχει σημάδια;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μιας ημέρας λέει Τάσο .

Ούτε στο x ούτε στο xs ούτε τώρα στο 11 pro είχα σημάδια εκεί .ισως κάτι το έκανε αυτος που το πήρες δεν μπορεί ειδικά σε μια μέρα να κάνει κάτι εκεί .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μιας ημέρας λέει Τάσο .

Ούτε στο x ούτε στο xs ούτε τώρα στο 11 pro είχα σημάδια εκεί .ισως κάτι το έκανε αυτος που το πήρες δεν μπορεί ειδικά σε μια μέρα να κάνει κάτι εκεί .

 

Ναι αυτό δεν κατάλαβα

1 ημέρα το είχε άλλος και μετά ο συγκεκριμένος ή 1 μέρα έχει που το πήρε συσκευασμένο και βλέπει αυτά τα σημάδια;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Γι'αυτό η επόμενη λύση για εμένα είναι τζαμάκι με cutout για τους αισθητήρες και την κάμερα ή μια flip cover θήκη.

Παρόλα αυτά θα ήμουν ευχαριστημένος αν προέκυπτε και ενα software update για την κάμερα,γιατί διάβασα οτι υπάρχει και άλλος κόσμος με την ίδια διαπίστωση με έμενα.

Παιδιά ξέρετε κάποιο δοκιμασμένο τζαμάκι που να μην δημιουργεί τέτοια προβλήματα; Κάποιο που σου περνάνε με μηχάνημα σε κάποιο κατάστημα ίσως?

Το πήρε ο πατέρας μου και χρειάζεται κάτι άμεσα...και ας κοστίζει και κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποιο δοκιμασμένο τζαμάκι που να μην δημιουργεί τέτοια προβλήματα; Κάποιο που σου περνάνε με μηχάνημα σε κάποιο κατάστημα ίσως?

Το πήρε ο πατέρας μου και χρειάζεται κάτι άμεσα...και ας κοστίζει και κάτι παραπάνω.

 

iStorm! Πηγαινε εκει και θα σου τοποθετησουν δικο τους αψογα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...