Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα , τι έννοεις "όχι βέβαια" ;

 

 

 

Καλησπέρα.

Δεν υπάρχουν τέτοιες εφαρμογές που να «αλλάζουν» ή να παρακάμπτουν τη lock screen του iOS.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
παιδιά καλησπέρα , έχω παραγγείλει το παρόν κινητό , έρχομαι από galaxy s9+. Υπάρχει κάποιο app το οποίο να εμφανίζει σαν το always on display τα notifications μου, χωρίς να πατήσω το κουμπί και να ξυπνήσω το κινητό;

 

Την έννοια της παραμετροποίησης που υπάρχει στο Android... εδώ την ξεχνάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

OK το παίρνω γιατί δεν έχω θέμα με καμία εταιρεία να χρησιμοποιήσω μιας και που ποτέ δεν είχα αγοράσει iphone. Σίγουρα θα έχει κάποια κακά και κάποια καλά. Για το θέμα notification έχω στεναχωρεί γιατί ήταν πολύ βολικό. Αύριο παραλαμβάνω
Link to comment
Share on other sites

OK το παίρνω γιατί δεν έχω θέμα με καμία εταιρεία να χρησιμοποιήσω μιας και που ποτέ δεν είχα αγοράσει iphone. Σίγουρα θα έχει κάποια κακά και κάποια καλά. Για το θέμα notification έχω στεναχωρεί γιατί ήταν πολύ βολικό. Αύριο παραλαμβάνω

 

Όπως τα λες είναι

Κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις

Απλά τις ειδοποιήσεις δεν θα τις χάνεις γιατί θα θέλεις να το έχεις συνέχεια στο χέρι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας παιδιά, εχτές παρέλαβα και προσπαθώ να το προσασμόσω όσο γίνεται. Βοήθεια παρακαλώ. Πείτε μου αν γίνεται. Πχ στο messenger έχω βάλει να κάνει hide το notification εκτός αν είναι ξεκλείδωτο. Το θέμα είναι ότι αν είναι κάποιος διπλα , θα βλέπει τα μηνυματα σου. Ξεκλειδώνοντας με το face id φαίνονται όλα .Το ιδανικό για μένα "αν γινεται" είναι το εξής:

να έρχεται πχ μήνυμα από Messenger , με hidden content στο Lock screen Να ξεκλειδώνω με face id στο screen αλλά να μην είναι pop up μηνυμα να μου εχει πανω στο toolbar το κεραυνο πχ του Messenger και να κατεβαζω την "κουρτινα" να το διαβαζω. Γιατί ετσι είναι πολυ "χυμα"

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας παιδιά, εχτές παρέλαβα και προσπαθώ να το προσασμόσω όσο γίνεται. Βοήθεια παρακαλώ. Πείτε μου αν γίνεται. Πχ στο messenger έχω βάλει να κάνει hide το notification εκτός αν είναι ξεκλείδωτο. Το θέμα είναι ότι αν είναι κάποιος διπλα , θα βλέπει τα μηνυματα σου. Ξεκλειδώνοντας με το face id φαίνονται όλα .Το ιδανικό για μένα "αν γινεται" είναι το εξής:

 

να έρχεται πχ μήνυμα από Messenger , με hidden content στο Lock screen Να ξεκλειδώνω με face id στο screen αλλά να μην είναι pop up μηνυμα να μου εχει πανω στο toolbar το κεραυνο πχ του Messenger και να κατεβαζω την "κουρτινα" να το διαβαζω. Γιατί ετσι είναι πολυ "χυμα"

 

 

 

Μήπως εννοείς αυτή τη ρύθμιση;

 

ba81beb408ab53ea07ffc0fe29ab889d.jpg

 

7d938c9d4d9507f8269238adec2474aa.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς αυτή τη ρύθμιση;

 

ba81beb408ab53ea07ffc0fe29ab889d.jpg

 

7d938c9d4d9507f8269238adec2474aa.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

κάπως έτσι το έχω αλλα όταν πας και ξεκλειδώνεις με face id , εμφανίζεται αμεσα το περιοχομενο.....

Link to comment
Share on other sites

κάπως έτσι το έχω αλλα όταν πας και ξεκλειδώνεις με face id , εμφανίζεται αμεσα το περιοχομενο.....

 

 

 

Ε φυσικά αφού είναι ξεκλείδωτη η συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε φυσικά αφού είναι ξεκλείδωτη η συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το οτι είναι ξεκλειδωτη η συσκευή, δεν σημαίνει την ώρα που σκάει το "μήνυμα" , ότι πρέπει να πετάγετε pop Up και να το βλέπει όποιος είναι διπλα σου. Να κάνεις swipe και να το εμφανίζεις , όταν είσαι έτοιμος να το διαβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι είναι ξεκλειδωτη η συσκευή, δεν σημαίνει την ώρα που σκάει το "μήνυμα" , ότι πρέπει να πετάγετε pop Up και να το βλέπει όποιος είναι διπλα σου. Να κάνεις swipe και να το εμφανίζεις , όταν είσαι έτοιμος να το διαβάσεις.

 

Από πάνω σου έδωσαν ακριβώς τις επιλογές που έχεις

Γίνεται και αυτό που θέλεις

Πήγαινε ρυθμίσεις/γνωστοποιήσεις και θα βρεις ότι χρειάζεσαι

Πειραματισμού με μερικά μηνύματα για να το φέρεις ακριβώς όπως σε βολεύει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το οτι είναι ξεκλειδωτη η συσκευή, δεν σημαίνει την ώρα που σκάει το "μήνυμα" , ότι πρέπει να πετάγετε pop Up και να το βλέπει όποιος είναι διπλα σου. Να κάνεις swipe και να το εμφανίζεις , όταν είσαι έτοιμος να το διαβάσεις.

 

Υπαρχει επιλογη στα Notifications που σου λεει αν θελεις να μην εμφανιζεται το περιεχομενο ακομα κι αν ειναι ξεκλειδωτη η συσκευη.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τότε βάλε να μην εμφανίζονται στη lock screen τα μυνηματα

 

αν το βγάλω απο το lock screen , πως θα βλέπω ότι έχω ειδοποίηση;

 

θα το ανοίγω τυχαία να κοιτάω το notification manager

Link to comment
Share on other sites

αν το βγάλω απο το lock screen , πως θα βλέπω ότι έχω ειδοποίηση;

 

θα το ανοίγω τυχαία να κοιτάω το notification manager

 

Πας Ρυθμισεις > Γνωστοποιησεις > Messenger. Κατω κατω στις επιλογες εχει την Προβολη Προεπισκοπησης, εκει επιλεγεις το Ποτε. Ολα τα αλλα τα εχεις ανοιχτα και εισαι ΟΚ. Θα εχεις ολες τις ειδοποιησεις κανονικα χωρις να δειχνει το περιεχομενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Με το messenger όλα οκ. Με το Viber έχω θέμα . Έρχεται η ειδοποίηση αλλά για κάποιο λόγο "φαίνεται" το όνομα της επαφής ενώ δεν θα έπρεπε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Με το messenger όλα οκ. Με το Viber έχω θέμα . Έρχεται η ειδοποίηση αλλά για κάποιο λόγο "φαίνεται" το όνομα της επαφής ενώ δεν θα έπρεπε

 

Δες μεσα απο τις ρυθμισεις του viber στην καρτελα ειδοποιησεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά νέος κάτοχος μετάβαση από one plus 7 pro και s10+.

 

Υποτίθεται ότι η οθόνη είναι η καλύτερη της αγοράς και αυτό δεν το βλέπω super Retina και κάτι τρέχει στα γύφτικα .

Ουσιαστικά έχω ένα pixel 3a και οι οθόνες τους είναι ίδιες του pixel Πιο ζωντανά χρώματα και αισθητά ντιμαρισμενη, δοκίμασα YouTube με 1080 (ουτοσιαλος δεν παίζουν σε ανώτερη ανάλυση) και netflix. Δεν συζητώ αν το βάλω με note και 4κ.

Επίσης τα ηχεία πιο χαμηλά και λιγότερο μπάσο από pixel .

Δεν θέλω να χαντακώσω την συσκευή ακόμη δεν την πήρα, πραγματικά προσπαθώ να δω τα θετικά της . Δυστυχώς Δεν φαίνεται να αξίζει τα λεφτά της ,1000 και εκτός και αν έχω ελαττωματική συσκευή ..Αν κάποιος έχει κάνει μετάβαση από ναυαρχίδα Android ας μας πει την γνώμη του ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά νέος κάτοχος από one plus 7 pro.υποτιθεται ότι η οθόνη είναι η καλύτερη της αγοράς και αυτό δεν το βλέπω. Ουσιαστικά έχω ένα pixel 3a και οι οθόνες τους είναι ίδιες του pixel Πιο ζωντανά χρώματα και αισθητά ντιματισμενη, δοκίμασα YouTube με 1080 ουτοσιαλος δεν παίζουν σε ανώτερη ανάλυση και netflix. Επίσης τα ηχεία πιο χαμηλά και λιγότερο μπάσο από pixel .τι γίνεται ρε παιδιά 1000 και συσκευή ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Διαφωνω. Η οθονη του Pixel 3 που ειχα εγω αν και εξαιρετικη ηταν λιγοτερο φωτεινη απο iPhone.

Τα ηχεία πανω-κατω τα ιδια ειναι.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω. Η οθονη του Pixel 3 που ειχα εγω αν και εξαιρετικη ηταν λιγοτερο φωτεινη απο iPhone.

 

Τα ηχεία πανω-κατω τα ιδια ειναι.

 

 

 

Έγραψα ότι είναι λίγο πιο χαμηλή σε φωτεινότητα αλλά Σαν χρώματα προτιμώ του pixel ακόμα και με το True Tone του Iphone απενεργοποιημένο. Την οθόνη την σύγκριναν με note 10+ και την έλεγαν και καλύτερη επειδή ήταν πιο φωτεινή σε hdr περιεχόμενο του Iphone ούτε καν ...

Ως κάτοχος τις συσκευής προσπαθώ να βρω αυτά τα θετικά μετά από αριθμητα reviews που έχω δει και τα επισημάνουν και δεν τα βλέπω .. Δεν τα γράφω για να κλαυτώ απλά δεν βλέπω αυτό το hype που έχει δημιουργηθεί πέρα από κάμερα και μπαταρία ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα ότι είναι λίγο πιο χαμηλή σε φωτεινότητα αλλά Σαν χρώματα προτιμώ του pixel ακόμα και με το True Tone του Iphone απενεργοποιημένο. Την οθόνη την σύγκριναν με note 10+ και την έλεγαν και καλύτερη επειδή ήταν πιο φωτεινή σε hdr περιεχόμενο του Iphone ούτε καν ...

Ως κάτοχος τις συσκευής προσπαθώ να βρω αυτά τα θετικά μετά από αριθμητα reviews που έχω δει και τα επισημάνουν και δεν τα βλέπω .. Δεν τα γράφω για να κλαυτώ απλά δεν βλέπω αυτό το hype που έχει δημιουργηθεί πέρα από κάμερα και μπαταρία ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οπως το εγραψες δεν ηταν ξεκαθαρο γιατι δεν ειχες τη σωστη συνταξη.

Ο καθενας εχει τις προτιμησεις γυρω απο τα χρωματα της οθονης.

Στα δικα μου ματια ολες οι οθονες των ναυαρχιδων μοιαζουν αριστες με το iPhone να εχει την υψηλοτερη φωτεινοτητα και τα samsung το χειροτερο λευκο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά να καταλάβεις διάφορες σαν σύνολο συσκευής

Στα σημεία ίσως κάποια αλλά τηλέφωνα είναι καλύτερα αλλά το σύνολο μαζί με το iOS κάνουν την διαφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά νέος κάτοχος μετάβαση από one plus 7 pro και s10+.

 

Υποτίθεται ότι η οθόνη είναι η καλύτερη της αγοράς και αυτό δεν το βλέπω Liquid Retina και κάτι τρέχει στα γύφτικα .

Ουσιαστικά έχω ένα pixel 3a

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τερμα υπερβολικος σε αυτα που γραφεις.

 

Πρωτα απο ολα κανεις δεν ειπε οτι η οθονη του Iphone ειναι η καλυτερη της αγορας. Αυτο δικο σου σχολιο ειναι.

Η καλυτερη οθονη σε iphone ειναι και μια απο τις καλυτερες και φωτεινοτερες οθονες της αγορας,αφου φοραει ουτως ή αλλως Panel απο Samsung.

 

To liquid retina που γραφεις επισης ειναι ασχετο με την οθονη του pro,μιας και αυτος ο χαρακτηρισμος παει στην lcd οθονη του απλου iphone 11.

 

Περαν τουτου δεν εχω αποψη για την οθονη του 11pro,αλλα απο την οθονη του Xs max σε σχεση με αυτη του S10(που αναφερεις και παραπανω),σιγουρα προσωπικα προτιμουσα αυτη του Iphone.

 

Τελος αν και λες οτι εκανες μεταβαση απο S10+ και oneplus7pro(αρα υποθετω εισαι και εσυ απο αυτους που πιο πολυ δοκιμαζουν ναυαρχιδες),μου κανει εντυπωση πως δεν εκανες συγκριση με αυτες,αλλα με το κατωτερο mid range pixel 3a....

Μηπως αγορασες το απλο Iphone 11 και οχι το Pro?

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Τερμα υπερβολικος σε αυτα που γραφεις.

 

Πρωτα απο ολα κανεις δεν ειπε οτι η οθονη του Iphone ειναι η καλυτερη της αγορας. Αυτο δικο σου σχολιο ειναι.

Η καλυτερη οθονη σε iphone ειναι και μια απο τις καλυτερες και φωτεινοτερες οθονες της αγορας,αφου φοραει ουτως ή αλλως Panel απο Samsung.

 

To liquid retina που γραφεις επισης ειναι ασχετο με την οθονη του pro,μιας και αυτος ο χαρακτηρισμος παει στην lcd οθονη του απλου iphone 11.

 

Περαν τουτου δεν εχω αποψη για την οθονη του 11pro,αλλα απο την οθονη του Xs max σε σχεση με αυτη του S10(που αναφερεις και παραπανω),σιγουρα προσωπικα προτιμουσα αυτη του Iphone.

 

Τελος αν και λες οτι εκανες μεταβαση απο S10+ και oneplus7pro(αρα υποθετω εισαι και εσυ απο αυτους που πιο πολυ δοκιμαζουν ναυαρχιδες),μου κανει εντυπωση πως δεν εκανες συγκριση με αυτες,αλλα με το κατωτερο mid range pixel 3a....

Μηπως αγορασες το απλο Iphone 11 και οχι το Pro?

 

 

 

Ισχύει ότι αλλάζω συνεχώς τηλέφωνα ,το μόνο που δεν είχα δοκιμάσει ήταν τα iPhone τα τελευταία .Η μετάβαση έγινε από op7 σε s10+και μετά iPhone . Το pixel το έχω ακόμα για αυτό και έγινε η σύγκριση .

 

Υπάρχουν βιντεάκια στο YouTube που δείχνει ότι σε hdr content το iPhone ήταν πιο φωτεινό από note 10plus και ισχύει γιατί ταυτοποιήθηκε με ενός φιλου.

 

Από. Display mate:

 

https://www.google.gr/amp/s/9to5mac.com/2019/09/23/iphone-11-pro-best-smartphone-display/amp/

 

Έχεις δίκιο για το Liquid Retina είναι Super Retina XDR έκανα λάθος ,απλά ήθελα να δώσω έμφαση στο όνομα σε σύγκριση με αυτό που βλέπω .

 

Εν κατακλείδι απλά είπα το πραπονο μου μιας και διάβαζα για την καλύτερη all around συσκευη η οποία φυσικά στοιχίζει περισσότερο από κάθε άλλη στην αγορά.

 

Καταναλωτές ήμαστε ο καθένας θα παινέψει το σπίτι του αλλά να ήμαστε και λίγο αντικειμενικοί..

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...