Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην αγχώνεσαι .Εγω το περίμενα ότι από την ώρα που έβαλε η Apple μενού για υγεία μπαταρίας κλπ θα πάθει κοκομπλόκο ο κόσμος .Το πολύ πολύ 59 ευρώ έχει καινούργια και θα θέλει αλλαγή σε δυο χρόνια .Σιγα τα αυγά

 

Μπα,η πλειοψηφια του κοσμου δεν ασχολειται ευτυχως με αυτα γιατι σιγα μην περιμενει 4.5+ωρες για να φορτισει πληρως πχ το 11 pro max.

 

Επισης τα τελευταια χρονια με την πολυ καλη αυτονομια σε αρκετα iphone μοντελα,εχουμε ξεφυγει απο το τρυπακι της αλλαγης μπαταριας μιας και στα 2.5-3χρονια που συνηθως κραταει η πλειοψηφια τα iphone της, δεν εχει προλαβει να πεσει το ποσοστο τις περισσοτερες φορες ουτε καν κατω απο 90%.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι καθαρά τι μπαταρία θα τύχει δεν υπάρχει καμία άλλη λογική εξήγηση και σωστός τρόπος φόρτισης
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι .Εγω το περίμενα ότι από την ώρα που έβαλε η Apple μενού για υγεία μπαταρίας κλπ θα πάθει κοκομπλόκο ο κόσμος .Το πολύ πολύ 59 ευρώ έχει καινούργια και θα θέλει αλλαγή σε δυο χρόνια .Σιγα τα αυγά

 

 

Μόνο που δεν έχει 59€.. Στα προηγούμενα ακριβώς είναι μάνι μάνι 90€

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο δικο μου επεσε 86% μεσα σε εναν χρονο. Ειναι φυσιολογικο?

 

Παίζει ρόλο και η χρήση

Εγώ πχ 6 ώρες οθόνη μπορεί να τις κάνω σε 2 μέρες

Κάποιος άλλος 6 ώρες μπορεί να κάνει σε μισή μέρα. Άρα και οι φορτίσεις είναι ανάλογες πχ 3πλασιες. Με αυτό το δεδομένο όμως και η μπαταρία θα έχει 3πλασια φθορά...

 

Εγώ 2 προηγούμενα iPhone X που είχα επάνω στον χρόνο το ένα ήταν 97% και το άλλο 92%

Στα δυο χρόνια οι μπαταρίες θέλουν αλλαγή όποτε είσαι λίγο χειρότερα από τον μέσο όρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο δικο μου επεσε 86% μεσα σε εναν χρονο. Ειναι φυσιολογικο?

 

 

 

Και γω στο xs είμαι στα 88% μην σκας. Μια μπαταριούλα Απρίλη Μαη και τέλος.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και γω στο xs είμαι στα 88% μην σκας. Μια μπαταριούλα Απρίλη Μαη και τέλος.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Άμα το πίνεις το αίμα καλός και είναι έτσι

Εάν κανείς ελάχιστη χρήση και έπεσε τόσο πολύ είναι θέμα

Μια μπαταρία δεν είναι τίποτα όπως λες αλλά και το κόστος της αλλαγής μπαταρίας δεν το λες και λίγο

Εάν η συσκευή είχε αφαιρούμενο πίσω κάλυμμα όπως αλλά παλιά κινητά τότε το κόστος θα ήταν στο 1/4

Αλλά μην ξεχνάμε ότι πολλά τα κάνουν για να μην έχουμε πρόσβαση στην συσκευή αλλά να πηγαίνει στο επίσημο σέρβις και να μας τα παίρνουν χοντρά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7f604da5e404289a07b16f2168f037fa.jpg

Ξέρει κανείς τί σημαίνει αυτό το σύμβολο ;

 

Τελικά βρήκα τί είναι .Είναι η ένδειξη ότι είναι ενεργοποιημένο το Capture outside the Frame και μπορείς να επεξεργαστείς την φωτό ανάλογα .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Άμα το πίνεις το αίμα καλός και είναι έτσι

 

Εάν κανείς ελάχιστη χρήση και έπεσε τόσο πολύ είναι θέμα

 

Μια μπαταρία δεν είναι τίποτα όπως λες αλλά και το κόστος της αλλαγής μπαταρίας δεν το λες και λίγο

 

Εάν η συσκευή είχε αφαιρούμενο πίσω κάλυμμα όπως αλλά παλιά κινητά τότε το κόστος θα ήταν στο 1/4

 

Αλλά μην ξεχνάμε ότι πολλά τα κάνουν για να μην έχουμε πρόσβαση στην συσκευή αλλά να πηγαίνει στο επίσημο σέρβις και να μας τα παίρνουν χοντρά

 

 

 

Οταν δινεις 1300-1500 ευρω για τηλ νομίζω τα 70 ευρω για μια μπαταρια με εγγυηση εργασιας ειναι μια λογικη τιμη.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν δινεις 1300-1500 ευρω για τηλ νομίζω τα 70 ευρω για μια μπαταρια με εγγυηση εργασιας ειναι μια λογικη τιμη.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Για εσένα ίσως

Για εμένα είναι πολλά για μπαταρία... Ο καθένας έχει την άποψη του.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν είναι μόνον η μπαταρία

Είναι και μια ρημάδα αδιαβροχοποιηση στη μέση.

Με εγγύηση κιόλας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εσένα ίσως

 

Για εμένα είναι πολλά για μπαταρία... Ο καθένας έχει την άποψη του.

 

 

 

Οτι πληρώνεις παίρνεις.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιδια, αν σου ανοιξουν το κινητο για αλλαγη μπαταριας, η αδιαβροχοποιηση παυει να υπαρχει αφου το ξανασυναρμολογησουν;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη παιδια, αν σου ανοιξουν το κινητο για αλλαγη μπαταριας, η αδιαβροχοποιηση παυει να υπαρχει αφου το ξανασυναρμολογησουν;

 

Εάν το πας σε επίσημο σέρβις έχουν τον εξοπλισμό και την πιστοποίηση και το ξανά κλείνουν όπως πρέπει

 

Αδιαβροχοποιηση όμως άλλη μια φορά να πούμε ότι εάν κάτι παθει το κινητό από υγρασία δεν σε καλύπτει η εγγύηση

Όποτε παίρνοντας το κινητό πως να ξέρεις εάν το έκλεισαν σωστά; Θα το βάλεις μέσα στο νερό;

 

Την αδιαβροχοποιηση την θεωρώ ένα δώρο άδωρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εάν το πας σε επίσημο σέρβις έχουν τον εξοπλισμό και την πιστοποίηση και το ξανά κλείνουν όπως πρέπει

 

Αδιαβροχοποιηση όμως άλλη μια φορά να πούμε ότι εάν κάτι παθει το κινητό από υγρασία δεν σε καλύπτει η εγγύηση

Όποτε παίρνοντας το κινητό πως να ξέρεις εάν το έκλεισαν σωστά; Θα το βάλεις μέσα στο νερό;

 

Την αδιαβροχοποιηση την θεωρώ ένα δώρο άδωρο

 

Ναι παντα για επισημο σερβις μιλαω κι εγω!

Κοιτα για εμενα βοηθαει σε περιπτωση που βρεχει και εισαι αναγκασμενος να το χρησιμποιησεις, καθως επισης το πλενω μια φορα το μηνα με dettol! :D

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι παντα για επισημο σερβις μιλαω κι εγω!

Κοιτα για εμενα βοηθαει σε περιπτωση που βρεχει και εισαι αναγκασμενος να το χρησιμποιησεις, καθως επισης το πλενω μια φορα το μηνα με dettol! :D

 

Καλά εγώ ούτε με βρεγμένα χέρια δεν το πιάνω

Και το Apple Watch που είχα δεν το είχα βρέξει ποτέ εάν και ενδείκνυται ακόμα και για κολύμβηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ ούτε με βρεγμένα χέρια δεν το πιάνω

Και το Apple Watch που είχα δεν το είχα βρέξει ποτέ εάν και ενδείκνυται ακόμα και για κολύμβηση

 

Το watch το εχω βαλει σε πισινα πολλες φορες και σε θαλασσα κανα 2-3, βεβαια μετα απο ωρα που πηγα σπιτι το ξεπλυνα!

Δεν καταλαβε τιποτα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι παντα για επισημο σερβις μιλαω κι εγω!

Κοιτα για εμενα βοηθαει σε περιπτωση που βρεχει και εισαι αναγκασμενος να το χρησιμποιησεις, καθως επισης το πλενω μια φορα το μηνα με dettol! :D

 

Μόνο με σκέτο dettol το πλένεις;

Λουλάκι δεν βάζεις καθόλου;

Εγώ του βάζω Λουλάκι και Αλουσιά και γίνεται γυαλί

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με σκέτο dettol το πλένεις;

Λουλάκι δεν βάζεις καθόλου;

Εγώ του βάζω Λουλάκι και Αλουσιά και γίνεται γυαλί

 

Θα σας αποθηκεύσω άμα σας δω καμία φορά στις αγγελίες να ξέρω μην την πατήσω και πάρω κανα μεταχειρισμένο από εσάς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με σκέτο dettol το πλένεις;

Λουλάκι δεν βάζεις καθόλου;

Εγώ του βάζω Λουλάκι και Αλουσιά και γίνεται γυαλί

 

Καλα κάνεις, σε ρωτησε κανείς; :rolleyes:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σας αποθηκεύσω άμα σας δω καμία φορά στις αγγελίες να ξέρω μην την πατήσω και πάρω κανα μεταχειρισμένο από εσάς

Κλαίω λέμε./// :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν είναι μόνον η μπαταρία

Είναι και μια ρημάδα αδιαβροχοποιηση στη μέση.

Με εγγύηση κιόλας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ξερεις τι αλλο πληρωνεις περαν απο την αδιαβροχοποιηση και την ιδια την μπαταρια που δεν περναει απο το μυαλο πολλων?

Πληρωνεις και το ιδιο το προσωπικο που εχει το service για να σου κανει αυτη την δουλεια. Επισης το κινητο θα συνεχισει να εχει εγγυηση(ειδικα αν ειναι προσφατη συσκευη οπως το 11pro του τιτλου πχ ή τα xs)

 

Αλλιως παρε μια μπαταρια μονος σου απο ebay,ανοιξε το κινητο με δικη σου ευθυνη(να χασεις και την εγγυηση και την αδιαβροχοποιηση μια και καλη)και καθαρισες με λιγοτερα χρηματα. Η φυσικα υπαρχουν και τα αλλα μη επισημα service που θα στην αλλαξουν την μπαταρια φθηνοτερα απο το service(

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι αλλο πληρωνεις περαν απο την αδιαβροχοποιηση και την ιδια την μπαταρια που δεν περναει απο το μυαλο πολλων?

Πληρωνεις και το ιδιο το προσωπικο που εχει το service για να σου κανει αυτη την δουλεια. Επισης το κινητο θα συνεχισει να εχει εγγυηση(ειδικα αν ειναι προσφατη συσκευη οπως το 11pro του τιτλου πχ ή τα xs)

 

Αλλιως παρε μια μπαταρια μονος σου απο ebay,ανοιξε το κινητο με δικη σου ευθυνη(να χασεις και την εγγυηση και την αδιαβροχοποιηση μια και καλη)και καθαρισες με λιγοτερα χρηματα. Η φυσικα υπαρχουν και τα αλλα μη επισημα service που θα στην αλλαξουν την μπαταρια φθηνοτερα απο το service(

 

σαφώς και αυτος που θα την αλλάξει πρέπει να πληρωθει αλλά η τιμή δεν είναι λογική.

εάν πας σε εξωτερικο μαγαζί πέραν των επισημων εκείνοι πως τις περνάνε? με κανένα μαγικο ραβδί? δεν έχουν προσωπικό?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σαφώς και αυτος που θα την αλλάξει πρέπει να πληρωθει αλλά η τιμή δεν είναι λογική.

εάν πας σε εξωτερικο μαγαζί πέραν των επισημων εκείνοι πως τις περνάνε? με κανένα μαγικο ραβδί? δεν έχουν προσωπικό?

 

Εαν πας σε εξωτερικο μαγαζι,αυτοι απλα θα ανοιξουν το κινητο και θα αλλαξουν την μπαταρια. Τροπους για το πως να ανοιξεις το κινητο για να βγαλεις την μπαταρια υπαρχουν στο youtube πχ Jerryrigeverything και IfixIt που κανουν Teardown τα κινητα μεταξυ αλλων.

 

Κοινως ουτε με αδιαβροχοποιηση θα κατσουν να ασχοληθουν(ειδικα στα νεα iphone που την βελτιωσαν οπως φαινεται και αλλο). Επισης αν ζητουσαν τα ιδια χρηματα με τα επισημα service,κανεις δεν θα πηγαινε σε αυτους(γιατι αν σου ανοιξουν την συσκευη,μετα χανεις και το υπολοιπο της εγγυησης).

Γενικα αν δεν κανω λαθος τα μη επισημα service πιο πολυ για κινητα εκτος εγγυησης ειναι.

 

Και δεν γινεται μονο στην Apple αυτο. Δες για παραδειγμα ποσα ζηταει η Samsung για να σου αλλαξει την οθονη στο Note10+.Πολλα παραπανω χρηματα απο οσα θα ζηταει πχ η Smartec.

Link to comment
Share on other sites

Στο 97% η μπαταρια πλεον 2 γεματους μηνες μετα απο την αγορα και με ταραστια προσοχη στις φορτισεις με αθθεντικα καλωδια εκτος θηκης φορτισης Ωστε να μην ζεστενεται πλεξν ακολουθω τον κανονα φορτιζω οταν παει 40 και μεχρι να παει ατο 80 % για να μην ζοριζεται

Συνεχιζει η πτωση της υγειας της μπαταριας ακαθεκτα

Μηοως φταιει το οτι βλεπω 2 με 3 ωρες νετφλιξ τη μεσα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...