Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε καλά αν είναι να πληρώνεις την κάθε σειρά η ταινία μόνο οι τρελαμένοι θα το αγοράσουν. Οι υπόλοιποι έχουμε άλλον τρόπο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε όποια συσκευή και να το ενεργοποιήσεις, σου το δίνει για ένα χρόνο δωρεάν, και μετά ξεκινάει η χρέωση των 4.99€. Εγώ το ενεργοποίησα στο Apple TV 4 που είδα είχα, και μου το έδωσε για ένα χρόνο. Δεν χρειάζεται να αγοράσεις νέα συσκευή. Αλλά ισχύει και για τις καινούριες, αγορασμένες!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα και εγω, μετα απο το 6s το 11 pro φανταζει διαστημοπλοιο... οι φωτογραφιες του ειναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ε Σ !!! Απο αυτονομια τα παει μια χαρα... σε προσφατο ταξιδι μου στην Αυστρια με full χρηση safari, mail, google maps, messenger, tripadvisor και here maps εφτανε το βραδυ και ειχα 14% με ενεργη την οθονη την περισσοτερη ημερα απο εκει και περα το θεματακι με το power με τρομαξε και εμενα αρχικα αλλα τελικα διαβασα τι παιζει και ησυχασα...

 

Μια ερωτηση εχω τον Udyr 10W Qi Wireless Charger και προβληματιζομαι αν πρεπει να τοn χρησιμοποιω για φορτιση ολο το βραδυ... εχει κανεις καποια σχετικη εμπειρια απο wireless chargers για να μου πει τι να προσεξω και στειλω ακλαυτη την μπαταρια του?

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα και εγω, μετα απο το 6s το 11 pro φανταζει διαστημοπλοιο... οι φωτογραφιες του ειναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ε Σ !!! Απο αυτονομια τα παει μια χαρα... σε προσφατο ταξιδι μου στην Αυστρια με full χρηση safari, mail, google maps, messenger, tripadvisor και here maps εφτανε το βραδυ και ειχα 14% με ενεργη την οθονη την περισσοτερη ημερα απο εκει και περα το θεματακι με το power με τρομαξε και εμενα αρχικα αλλα τελικα διαβασα τι παιζει και ησυχασα...

 

Μια ερωτηση εχω τον Udyr 10W Qi Wireless Charger και προβληματιζομαι αν πρεπει να τοn χρησιμοποιω για φορτιση ολο το βραδυ... εχει κανεις καποια σχετικη εμπειρια απο wireless chargers για να μου πει τι να προσεξω και στειλω ακλαυτη την μπαταρια του?

 

Η μπαταρία χαλάει από τη ζέστη. Τώρα τον χειμώνα μακριά από καλοριφέρ. Αν έχεις θήκη πολύ κλειστή και ζεσταίνεται πολύ στη φόρτιση, βγάζε το πριν το φορτίσεις. Το καλοκαίρι μην το αφήνεις σε κλειστό αυτοκίνητο ή γενικώς να το κάψει ο ήλιος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερωτηση εχω τον Udyr 10W Qi Wireless Charger και προβληματιζομαι αν πρεπει να τοn χρησιμοποιω για φορτιση ολο το βραδυ... εχει κανεις καποια σχετικη εμπειρια απο wireless chargers για να μου πει τι να προσεξω και στειλω ακλαυτη την μπαταρια του?

 

Σε δίκη μου συσκευή που εδώ και ένα χρόνο φορτίζει αποκλειστικά με ασύρματο φορτιστή (κάθε δεύτερο βράδυ) από το βράδυ μέχρι το πρωί και πάντα μέσα σε θήκη UAG... η μπαταρία είναι ακόμα στο 100%. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε δίκη μου συσκευή που εδώ και ένα χρόνο φορτίζει αποκλειστικά με ασύρματο φορτιστή (κάθε δεύτερο βράδυ) από το βράδυ μέχρι το πρωί και πάντα μέσα σε θήκη UAG... η μπαταρία είναι ακόμα στο 100%. ;)

 

 

 

Πες μας μοντέλο φορτιστή,

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πες μας μοντέλο φορτιστή

 

https://m.blitzwolf.com/10W-Wireless-Charger-p-137.html

 

Συνδεδεμένο με έναν Samsung απλό 5V/2A για να μην έχω fast charging.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

https://m.blitzwolf.com/10W-Wireless-Charger-p-137.html

 

 

 

Συνδεδεμένο με έναν Samsung απλό 5V/2A για να μην έχω fast charging.

 

 

 

Αφού το φορτίζεις σταθερά ανά δυο νύχτες, έχεις παρατηρήσει καθόλου να ενεργοποείται το optimized charging;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αφού το φορτίζεις σταθερά ανά δυο νύχτες, έχεις παρατηρήσει καθόλου να ενεργοποείται το optimized charging;

 

Ναι το έχω δει να ενεργοποιείται, όχι πάντα όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως επεσε η υγεια της μπαταριας στο 98% και διανυω τον δευτερο μηνα προς τριτο ενω προσεχω πολυ

Πλεον θα το γεμιζω απο 40 εως 80 % καθημερινα

Αλλος δεν το αντιμετωπιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως επεσε η υγεια της μπαταριας στο 98% και διανυω τον δευτερο μηνα προς τριτο ενω προσεχω πολυ

 

Πλεον θα το γεμιζω απο 40 εως 80 % καθημερινα

 

Αλλος δεν το αντιμετωπιζει ?

 

 

 

Με τί το φορτίζεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως επεσε η υγεια της μπαταριας στο 98% και διανυω τον δευτερο μηνα προς τριτο ενω προσεχω πολυ

Πλεον θα το γεμιζω απο 40 εως 80 % καθημερινα

Αλλος δεν το αντιμετωπιζει ?

 

Επειδή το προσεχείς

Φόρτιζε λίγο και πολλές φορές

Αλλά και πάλι εάν σου έκατσε τέτοια μπαταρία δεν θα αλλάξεις και πολύ την απόδοση της

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως επεσε η υγεια της μπαταριας στο 98% και διανυω τον δευτερο μηνα προς τριτο ενω προσεχω πολυ

Πλεον θα το γεμιζω απο 40 εως 80 % καθημερινα

Αλλος δεν το αντιμετωπιζει ?[/quote

 

 

Η Δικιά σου υγεία μην πέσει και για της μπαταρίας μην δίνεις σημασία

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως επεσε η υγεια της μπαταριας στο 98% και διανυω τον δευτερο μηνα προς τριτο ενω προσεχω πολυ

Πλεον θα το γεμιζω απο 40 εως 80 % καθημερινα

Αλλος δεν το αντιμετωπιζει ?[/quote

 

 

Η Δικιά σου υγεία μην πέσει και για της μπαταρίας μην δίνεις σημασία

 

Όσο να ναι δίνεις 1200€ κι από τον πρώτο μήνα αρχίζει να πέφτει άρα χάνεις και την δίκη σου υγεία αργά η γρήγορα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φορτιζω με τον ταχυφορτιστη της συσκευασιας

Μηπως επιβαρυνει;

 

οσο πιο γρήγορη η φόρτιση τόσο χειρότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να αποφευγω το γρξγορο φορτιστη της συσκευασιας;

Να χρησιμοποιω εναν απλο απλ;

 

Ότι σε βολεύει

Κάποιες φορές χρειάζεσαι επειγόντως ρεύμα σε πολύ λίγο χρόνο

Εγώ θα χρησιμοποιούσα κατά κύριο λόγο έναν αργό φορτιστή και σε ειδικές περιπτώσεις έναν γρήγορο. Πολύ σπάνια δηλαδή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές χρειάζεσαι επειγόντως ρεύμα σε πολύ λίγο χρόνο

Εγώ θα χρησιμοποιούσα κατά κύριο λόγο έναν αργό φορτιστή και σε ειδικές περιπτώσεις έναν γρήγορο. Πολύ σπάνια δηλαδή

 

Ακριβώς έτσι. Αυτός είναι ο πιο σίγουρος τρόπος φόρτισης προκειμένου η μπαταρία της συσκευής να αντέξει όσο το δυνατόν περισσότερο χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως επεσε η υγεια της μπαταριας στο 98% και διανυω τον δευτερο μηνα προς τριτο ενω προσεχω πολυ

Πλεον θα το γεμιζω απο 40 εως 80 % καθημερινα

Αλλος δεν το αντιμετωπιζει ?

 

Στο δικό μου (11) έπεσε η μπαταρία στο 99% στον πρώτο μήνα και έκτοτε έχει μείνει σταθερό εκεί

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (11) έπεσε η μπαταρία στο 99% στον πρώτο μήνα και έκτοτε έχει μείνει σταθερό εκεί

 

Μην αγχώνεσαι .Εγω το περίμενα ότι από την ώρα που έβαλε η Apple μενού για υγεία μπαταρίας κλπ θα πάθει κοκομπλόκο ο κόσμος .Το πολύ πολύ 59 ευρώ έχει καινούργια και θα θέλει αλλαγή σε δυο χρόνια .Σιγα τα αυγά

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο που με απασχολεί είναι τα 59 € και χαλάλι .. το μόνο που με απασχολεί είναι ότι αν μπει χέρι σίγουρα δεν θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα συγκριτικά οπως έρχεται εργοστασιακά (ερμητικά κλειστό)

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (11) έπεσε η μπαταρία στο 99% στον πρώτο μήνα και έκτοτε έχει μείνει σταθερό εκεί

 

Στον ένα χρόνο περίπου έχουμε σαφή εικόνα

Άλλο να πάει στον χρόνο 90 κι άλλο 97

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στον ένα χρόνο περίπου έχουμε σαφή εικόνα

Άλλο να πάει στον χρόνο 90 κι άλλο 97

 

Το δικό μου 11 Pro Max είναι ακόμα στο 100% και φορτίζω κάθε βράδυ με τον ταχυφορτιστή.

Το Xs Max της συζύγου μετά από 9 μήνες είναι και αυτό στο 100% και δεν το προσέχει καθόλου (Το αφήνει να σβήνει από μπαταρία συχνά, το ξεχάει στον φορτιστή όλο το ΣΚ, κτλ).

Το 6s μου που αγόρασα από Αμερική πριν από 4 χρόνια είχε προβληματική μπαταρία από day 1.

Πολύ θα ήθελα να μάθω τα στατιστικά που κρατάει η Apple για τις μπαταρίες της. Πρέπει να έχει τεράστιο deviation.

Link to comment
Share on other sites

To δικό μου xsmax 15 μήνες τώρα 100% και το φορτίζω κάθε βράδυ ( όλο το βράδυ)

Αφου διερωτάμαι μήπως δεν δουλεύει σωστά το batteryhealth που είναι ακόμα στο 100%!

41196776-9719-43-E3-A339-69-EA7-CD6-DFA9.png

Edited by ekontax
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...