Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Παρέλαβα λίγο πριν την συσκευή. Ψάχνοντας βρήκα οτι εχει σωθεί παλιότερα εδω, ενα link για το πρώτο στησιμο. Να τον λάβω υπόψη ή έχει αλλάξει κατι; Ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665

Μεγειά σου φίλε! Εγώ θα σου πρότεινα να το στήσεις όπως είναι, χωρίς να πειράξεις κάτι, και αν δεις ότι δεν σε καλύπτει, μετά από 5-6 φορτίσεις που θα στρώσει και η μπαταρία, τότε να αρχίσεις να σκαλίζεις. Προσωπικά, δεν έχω απενεργοποιήσει τίποτα, το χρησιμοποιώ με 4 mail accounts, μόνιμα ανοικτα data, wifi και Bluetooth και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Γιατί να κλείσεις κάτι αν δεν δεις πρώτα αν σε επηρεάζει?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά σου φίλε! Εγώ θα σου πρότεινα να το στήσεις όπως είναι, χωρίς να πειράξεις κάτι, και αν δεις ότι δεν σε καλύπτει, μετά από 5-6 φορτίσεις που θα στρώσει και η μπαταρία, τότε να αρχίσεις να σκαλίζεις. Προσωπικά, δεν έχω απενεργοποιήσει τίποτα, το χρησιμοποιώ με 4 mail accounts, μόνιμα ανοικτα data, wifi και Bluetooth και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Γιατί να κλείσεις κάτι αν δεν δεις πρώτα αν σε επηρεάζει?

 

Απόλυτα σωστή προσέγγιση! Έτσι είναι. Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Νέο μέλος και εγώ εδώ.... η θόλωση κατά το video πως γίνεται ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι ρωτώ πράγματα που οι περισσότεροι τα έχετε κάνει καιρό πριν αλλά τώρα πηρά την συσκευή και ζήτω την βοήθεια σας.

Ξεκινώντας να την στήνω (τρέχω τον launcher nova prime ,φαντάζομαι δεν μου στερεί κατι απο τις δυνατότες του launcher της samsung) έχω τρεις βασικές ερωτήσεις.

1.Αποκλείεται τα 3 εικονικά κουμπιά Home, Back και Menu να μην παραμετροποιουνται....

Δεν το βρίσκω όμως πουθενά στις ρυθμίσεις. Βασικά θέλω με παρατεταμένο πάτημα του back να ανοίγει camera και διάφορα τέτοια αλλά στα υπόλοιπα . Φαντάζομαι ότι υπάρχει δυνατότατα… αλλά που;

2. Στις πληροφορίες κάθε εφαρμογής δεν βλέπω να υπάρχει (όπως έχω συνηθίσει) η επιλογή για εκκαθάριση δεδομένων. Από πού το κάνω αν χρειαστεί;

3. και σημαντικότερο μέχρι στιγμής. Δεν ανοίγει και δεν τρέχει την εφαρμογή Adclear ( όχι αυτή του store που δεν κόβει διαφημίσεις ούτε με βαλέ , την εφαρμογή κατεβασμένη από το site τους)

Αυτή είχα στην παλιά μου συσκευή και δούλευε άψογα. Δεν πήγα ποτέ και δεν ξέρω την διαδικασία με αλλαγή dns που ακούω κλπ

Υπάρχει θέμα με εφαρμογές τέτοιου τύπου στα Samsung ; Υπάρχει κάποια ανάλογη που δουλεύει κανονικά;

Ελπίζω στις συμβουλές σας ,Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα κρυφό μενού Galaxy Labs μέσα στο Gallery app της συσκευής, που μας δίνει περισσότερες δυνατότητες:

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι ρωτώ πράγματα που οι περισσότεροι τα έχετε κάνει καιρό πριν αλλά τώρα πηρά την συσκευή και ζήτω την βοήθεια σας.

 

Ξεκινώντας να την στήνω (τρέχω τον launcher nova prime ,φαντάζομαι δεν μου στερεί κατι απο τις δυνατότες του launcher της samsung) έχω τρεις βασικές ερωτήσεις.

 

1.Αποκλείεται τα 3 εικονικά κουμπιά Home, Back και Menu να μην παραμετροποιουνται....

 

Δεν το βρίσκω όμως πουθενά στις ρυθμίσεις. Βασικά θέλω με παρατεταμένο πάτημα του back να ανοίγει camera και διάφορα τέτοια αλλά στα υπόλοιπα . Φαντάζομαι ότι υπάρχει δυνατότατα… αλλά που;

 

2. Στις πληροφορίες κάθε εφαρμογής δεν βλέπω να υπάρχει (όπως έχω συνηθίσει) η επιλογή για εκκαθάριση δεδομένων. Από πού το κάνω αν χρειαστεί;

 

3. και σημαντικότερο μέχρι στιγμής. Δεν ανοίγει και δεν τρέχει την εφαρμογή Adclear ( όχι αυτή του store που δεν κόβει διαφημίσεις ούτε με βαλέ , την εφαρμογή κατεβασμένη από το site τους)

 

Αυτή είχα στην παλιά μου συσκευή και δούλευε άψογα. Δεν πήγα ποτέ και δεν ξέρω την διαδικασία με αλλαγή dns που ακούω κλπ

 

Υπάρχει θέμα με εφαρμογές τέτοιου τύπου στα Samsung ; Υπάρχει κάποια ανάλογη που δουλεύει κανονικά;

 

Ελπίζω στις συμβουλές σας ,Ευχαριστω!

 

 

1.Αν εννοείς μέσα απο τον nova να γίνεται αυτο με τα κουμπιά πλοήγησης, δεν γίνεται. Μπορείς όμως να βάλεις χειρονομίες και να κάνεις ότι θέλεις ή να κατεβάσεις το nicelock (goodlock) και το "one hand operation" και να το διαμορφώσεις οπως θέλεις.

 

2.θα μπεις στις πληροφορίες της εφαρμογής και θα βρεις το "αποθήκευση" εκει εχει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και cashe.

 

3. Όντως το adclear δεν ανοίγει καν.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέο μέλος και εγώ εδώ.... η θόλωση κατά το video πως γίνεται ?

Όκ παιδιά το βρήκα ....... πάντως εγώ έβαλα το Microsoft launcher και είναι κούκλα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, το One Ui είναι άψογο σε συνδυασμό και με τα goodlock modules.

Δεν χρησιμοποιώ κανέναν αλλον launcher, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

1.Αν εννοείς μέσα απο τον nova να γίνεται αυτο με τα κουμπιά πλοήγησης, δεν γίνεται. Μπορείς όμως να βάλεις χειρονομίες και να κάνεις ότι θέλεις ή να κατεβάσεις το nicelock (goodlock) και το "one hand operation" και να το διαμορφώσεις οπως θέλεις.

 

2.θα μπεις στις πληροφορίες της εφαρμογής και θα βρεις το "αποθήκευση" εκει εχει να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και cashe.

 

3. Όντως το adclear δεν ανοίγει καν.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για τις υποδείξεις. Εχω συνηθίσει χρόνια με xiaomi.

- Σχετικά με τα κουμπιά πλοήγησης δεν εννοώ από nova. Στις ρυθμίσεις που είχα στο mi9t είχε μια επιλογή "gesture sortcuts" και "Συντομεύσεις πλήκτρων" Θεωρούσα ότι είναι ρύθμιση android, την οποία δεν βρήκα εδω. Anyway ίσως επειδή είχα android 10.

 

-Το NiceLock που μου προτείνεις προϋποθέτει απεγκατάσταση του nova ή τρέχει και πάνω του;

Υπάρχει κάτι άλλο ανάλογο του adclear που να τρέχει;

Έστω και επί πληρωμή αν είναι σε καλή τιμή η αγορά για πάντα και όχι συνδρομή.

 

- Οκ για την εκκαθάριση δεδομένων και cashe.

 

Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ, το One Ui είναι άψογο σε συνδυασμό και με τα goodlock modules.

Δεν χρησιμοποιώ κανέναν αλλον launcher, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Τα goodlock modules τί είναι βρε παιδιά και από που τα κατεβάζω; Βοηθούν στην παραμετροποίηση; Τρέχουν μόνο σε ONE UI;

Βοηθήστε γιατί νοιώθω σαν χαμένος μαθητής στα 50 plus:)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα σε πολύ καλή τιμή την συσκευή την έκδοση 5G. Γνωρίζει κανείς αν είναι οκ; Μήπως τραβάει μπαταρία παραπάνω; Μπορώ να απενεργοποιήσω το 5G; Ευχαριστώ!

 

Αν κλεισεις το 5g θα σωθεις απο πολλα δεινα.

Link to comment
Share on other sites

Οπουδήποτε launcher πλέον αφαιρεί το smoothness της συσκευής καθώς το one ui πραγματικά πλέον είναι ότι καλύτερο έχω δει σε Android

 

sent from my S10 Lite

Θα συμφωνούσα εάν επέτρεπε την μείωση του μεγέθους των εικονιδίων

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Εδω ενα link για οποιον θελει original Good Lock!https://www.youtube.com/watch?v=g2J_UNoudgQ&t=243s Tο εγκατεστησα ηδη και δουλευει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Εδω ενα link για οποιον θελει original Good Lock!https://www.youtube.com/watch?v=g2J_UNoudgQ&t=243s Tο εγκατεστησα ηδη και δουλευει.

Τι είναι αυτό?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις υποδείξεις. Εχω συνηθίσει χρόνια με xiaomi.

 

- Σχετικά με τα κουμπιά πλοήγησης δεν εννοώ από nova. Στις ρυθμίσεις που είχα στο mi9t είχε μια επιλογή "gesture sortcuts" και "Συντομεύσεις πλήκτρων" Θεωρούσα ότι είναι ρύθμιση android, την οποία δεν βρήκα εδω. Anyway ίσως επειδή είχα android 10.

 

 

 

-Το NiceLock που μου προτείνεις προϋποθέτει απεγκατάσταση του nova ή τρέχει και πάνω του;

 

Υπάρχει κάτι άλλο ανάλογο του adclear που να τρέχει;

 

Έστω και επί πληρωμή αν είναι σε καλή τιμή η αγορά για πάντα και όχι συνδρομή.

 

 

 

- Οκ για την εκκαθάριση δεδομένων και cashe.

 

 

 

Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τα goodlock modules τί είναι βρε παιδιά και από που τα κατεβάζω; Βοηθούν στην παραμετροποίηση; Τρέχουν μόνο σε ONE UI;

 

Βοηθήστε γιατί νοιώθω σαν χαμένος μαθητής στα 50 plus:)

 

Το Nicelock ουσιαστικά είναι κάποια modules που ειναι σαν εξτρα εφαρμογή και έχει αρκετά για να κανεις παραμετροποίηση.

 

Δεν χρειάζεται απεγκατασταση ο nova... Το nice lock παίζει εννοείται σε οποιονδήποτε launcher.

 

Το goodlock και Nicelock είναι ακριβώς τα ιδια. Η βασική έκδοση ειναι το goodlock αλλα δεν παιζει σε όλες τις χώρες... Ουσιαστικά το nicelock είναι για να παίζει παντού.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές. Το στήνω σιγά σιγά με εφαρμογές άλλα ρε παιδιά ενώ συσκευή είναι σούπερ έχω σημαντικό πρόβλημα στις κλήσεις με τον ήχο του συνομιλητή. Στο τέρμα και ίσα που τον ακούω και μάλιστα σαν να μου μιλάει από πηγάδι.

Φαντάζομαι όταν βγω στο δρόμο θα είναι σίγουρα περισσότερο απογοητευτικό. Είναι μειονεκτήματα της συσκευής; Μπορώ να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές. Το στήνω σιγά σιγά με εφαρμογές άλλα ρε παιδιά ενώ συσκευή είναι σούπερ έχω σημαντικό πρόβλημα στις κλήσεις με τον ήχο του συνομιλητή. Στο τέρμα και ίσα που τον ακούω και μάλιστα σαν να μου μιλάει από πηγάδι.

Φαντάζομαι όταν βγω στο δρόμο θα είναι σίγουρα περισσότερο απογοητευτικό. Είναι μειονεκτήματα της συσκευής; Μπορώ να κάνω κάτι;

 

Επειδή κανονικά θα πρέπει να τον ακούς πολύ πολύ δυνατά ώστε ισως να πρέπει να χαμηλώσεις και 1 με 2 κλικ μηπως δεν έχεις δυναμώσει τέρμα την μπάρα ήχου ομιλίας? Γιατί αλλιως επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν στρώσει πας για σέρβις.... Δες και την περίπτωση να έχεις σύνδεση καμία συσκευή Bluetooth και να σου κάνει αυτή το θέμα...

Παντως ο ήχος κλήσης της συσκευής είναι αρκετά έως πολύ δυνατός και καθαρός

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές. Το στήνω σιγά σιγά με εφαρμογές άλλα ρε παιδιά ενώ συσκευή είναι σούπερ έχω σημαντικό πρόβλημα στις κλήσεις με τον ήχο του συνομιλητή. Στο τέρμα και ίσα που τον ακούω και μάλιστα σαν να μου μιλάει από πηγάδι.

Φαντάζομαι όταν βγω στο δρόμο θα είναι σίγουρα περισσότερο απογοητευτικό. Είναι μειονεκτήματα της συσκευής; Μπορώ να κάνω κάτι;

απο s9+ που ειχα και πηγα σε note 10 + ο ηχος του s9+ για μενα ηταν καλυτερος στη κληση.

σε καποια στιγμη στο νοτε ακουγα παρα πολυ αχνά. το πηγα στο σερβις και μου εκαναν επαναφορά και απο την αρχη περασμα λογισμικου.

ο ηχος εφτιαξε και ακουγα οκ μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ένας απλός καθαρισμός ηχείου είναι.... ούτε πέρασμα λογισμικού ούτε τίποτε. Το ανοίγουν απλά καθαρίζουν δύο καλωδιακά και το κλείνουν.. ακούς καμπάνα μετά

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ένας απλός καθαρισμός ηχείου είναι.... ούτε πέρασμα λογισμικού ούτε τίποτε. Το ανοίγουν απλά καθαρίζουν δύο καλωδιακά και το κλείνουν.. ακούς καμπάνα μετά

Εδώ ο φίλος έχει καινούργια συσκευή, τώρα την έβγαλε από το κουτί, δεν νομίζω να θέλει καθάρισμα.

@mixalhs^ πληκτρολόγησε *#0*# και κάνε δοκιμή στο speaker, για να δεις αν δουλεύει σωστά το ακουστικό. Πατάς το κουμπί τρεις φορές να δείχνει το επάνω ηχείο. Αν παίζει κανονικά, δεν έχει πρόβλημα υλικού, οπότε, να το πούμε πιο απλά, έτυχες στην περίπτωση, και δεν "έκατσε" καλά στην εγκατάσταση και θα χρειαστεί να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Πρώτα όμως, δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή του τηλεφώνου.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα! Διαβάζω οτι λόγω της θέσης του ακουστικού εντός της οθόνης ο συνομιλητής ακούγεται αδύναμα και ειδικά σε ανοικτούς χώρους άστα να πάνε. Γι'αυτό στο Note 20 ultra η samsung επέστρεψε στην κλασική επιλογή της "γρίλιας" για το ακουστικό. Αληθεύει επίσης οτι το κινητό στην μέγιστη ένταση των ηχείων κουνιέται όλο αν ακουμπάει στο τραπέζι; Τέλος σε σχέση με το Note 9 που εχω τώρα πόσο πιο λεία είναι η πίσω επιφάνεια του; Μπορείς να το κρατήσεις στο χέρι σου με ασφάλεια χωρις θήκη; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα! Διαβάζω οτι λόγω της θέσης του ακουστικού εντός της οθόνης ο συνομιλητής ακούγεται αδύναμα και ειδικά σε ανοικτούς χώρους άστα να πάνε. Γι'αυτό στο Note 20 ultra η samsung επέστρεψε στην κλασική επιλογή της "γρίλιας" για το ακουστικό. Αληθεύει επίσης οτι το κινητό στην μέγιστη ένταση των ηχείων κουνιέται όλο αν ακουμπάει στο τραπέζι; Τέλος σε σχέση με το Note 9 που εχω τώρα πόσο πιο λεία είναι η πίσω επιφάνεια του; Μπορείς να το κρατήσεις στο χέρι σου με ασφάλεια χωρις θήκη; Ευχαριστώ πολύ!

 

Φίλε μου έχω αλλάξει 3 Note 10 Plus και στα 3 ο ήχος του ακουστικού ηταν εξαιρετικός, καθαρός και πολύ δυνατός... Τώρα για ηχεία στην οθόνη κτλ δεν γνωρίζω αλλα νομίζω ότι και εδω ο ήχος βγαίνει απο μια πολύ μικρή εγκοπή στο τελείωμα της οθόνης με το μεταλλικό bazel οπως ακριβώς και στο S21 Ultra (δεν ειχα Note 20)

Κανένα θέμα με το ακουστικό σε οποιαδήποτε συνθήκη.

Δεν έχω παρατηρήσει να πάλλεται ολόκληρο το τηλέφωνο πανω στο τραπέζι με την ένταση στο τέρμα

Η πλάτη είναι λεία και γυάλινη και εγκυμονούν κίνδυνοι χωρίς την χρήση θήκης όσο σε κάθε άλλη συσκευή με την ίδια ποιότητα κατασκευής... Κοινός γλιστράει

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα! Διαβάζω οτι λόγω της θέσης του ακουστικού εντός της οθόνης ο συνομιλητής ακούγεται αδύναμα και ειδικά σε ανοικτούς χώρους άστα να πάνε. Γι'αυτό στο Note 20 ultra η samsung επέστρεψε στην κλασική επιλογή της "γρίλιας" για το ακουστικό.

Φυσικότατο ακουστικό εκτός οθόνης έχει το Note 10 plus με κανονικότατη "γρίλια". Απλά είναι τόσο λεπτή που με το ζόρι την διακρύνεις.

Έχει ήχο στο ακουστικό (κατα την συνομιλία) που θα ζήλευαν οι περισσότερες συσκευές. Ειδικά εάν είσαι σε Cosmote με VoLTE ο ήχος είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ. Γενικά οι σειρές Note και S της Samsung πάντα είχαν τρομερή ποιότητα ήχου στο ακουστικό. Είναι με διαφορά ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Παίζει όμως ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ο πάροχος. Αυτό στο υπογράφω με 10 υποργαφές. Άλλο να έχεις Cosmote, άλλο Wind.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας σας είναι η 1η φορά που μου μπήκαν σκέψεις να δώσω το Note 10 μου για να πάρω το plus.

Δεν ξέρω γιατί,ίσως για την μπαταρία πιο πολύ και την καμερα ,αλλιώς δεν έχω κανένα παράπονο.

Αλλά ξέρω θα έχω θέμα με το μέγεθος...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...