Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εκανα και εγω εγκατασταση αλλα επρεπε να κανω εγω αναζητηση για αναβαθμισεις, δεν την ειχε στο αυτοματο.

Διαφορα δεν ειδα πουθενα στην φωτογραφικη οπως εγραφε ουτε και στην επεξεργασια φωτογραφιες οπως παλι ελεγε... τα ιδια ειχε τα ιδια μεινανε.

 

 

A!!....Υ.Γ. Οταν εισαι σε πχ messenger και στελεις κατι ή βγαλεις φωτο....ο ηχος ειναι ΠΑΡΑ πολυ δυνατος....οσο και να το προσπαθεις εχεις 2 επιλογες, ή το κανεις mute ή το αφηνεις ως εχει!!

Edited by LDimitris74
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εγω εγκατασταση αλλα επρεπε να κανω εγω αναζητηση για αναβαθμισεις, δεν την ειχε στο αυτοματο.

Διαφορα δεν ειδα πουθενα στην φωτογραφικη οπως εγραφε ουτε και στην επεξεργασια φωτογραφιες οπως παλι ελεγε... τα ιδια ειχε τα ιδια μεινανε.

 

 

A!!....Υ.Γ. Οταν εισαι σε πχ messenger και στελεις κατι ή βγαλεις φωτο....ο ηχος ειναι ΠΑΡΑ πολυ δυνατος....οσο και να το προσπαθεις εχεις 2 επιλογες, ή το κανεις mute ή το αφηνεις ως εχει!!

Αυτό με το messenger και το facebook το έπαθαν μάλλον με τα τελευταία update που έκαναν γιατί το κάνει και σε xiaomi και ένα άλλο samsung που έχει η γυναίκα μου

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

:shock: καλα τι εχουν κανει με την μπαταρια !! Παω να κλεισω 24 ωρες σε λιγο και εχει πεσει στο 76% και με wifi συνεχεια ανοιχτο και bluetooth , μπραβοοοοο......:p Μακαρι να συνεχισει ετσι ! ! :p
Link to comment
Share on other sites

:shock: καλα τι εχουν κανει με την μπαταρια !! Παω να κλεισω 24 ωρες σε λιγο και εχει πεσει στο 76% και με wifi συνεχεια ανοιχτο και bluetooth , μπραβοοοοο......:p Μακαρι να συνεχισει ετσι ! ! :p
πόση οθόνη;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πόση οθόνη;

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

 

στο φροντιδα συκευης που ειδα , ειμαι τωρα απο 100% χτες φορτιση , στις 22ωρ 45λεπ Χρησιμ/ται και Χρονος λειτουργιας οθονης 1 ωρα και 24 λεπτα και ειμαι στο 71% μπαταρια , πιστευω ειναι πολυ καλα , αλλα θα το δω και στις επομενες μερες, οθονη την εχω σε FHD οχι σε QHD και σκουρο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω ποιες είναι η διάφορες με την 3.1 και δεν βρίσκω...και η μπαταρία σε μένα δεν έχει βελτιωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω ποιες είναι η διάφορες με την 3.1 και δεν βρίσκω...και η μπαταρία σε μένα δεν έχει βελτιωθεί.

Πολλες φορες παιζει κ το placebo σε μια νεα κατασταση..

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω ποιες είναι η διάφορες με την 3.1 και δεν βρίσκω...και η μπαταρία σε μένα δεν έχει βελτιωθεί.

Τα έξτρα που μπήκαν είναι τα εξής...

 

1. Στην κάμερα μπορείς να αλλάξεις την ανάλυση του βίντεο χωρίς να μπεις στις ρυθμίσεις, υπάρχει πάνω στην οθόνη σαν εικονίδιο.

 

2. Το live focus έγινε portrait mode απλά άλλαξε το όνομα.

 

3. Στο μία λήψη έχει πλέον πανω στην οθόνη κουμπί για επιλογές για να διαλέξεις τι θα βγάλει.

 

4. Μπορείς να αφαιρέσεις πλέον τα δεδομένα του gps απο μια φωτογραφία πριν την στείλεις σε κάποιον εν ώρα αποστολής.

 

5. Στην συλλογή όταν μπαίνεις σε ενα φάκελο φαίνονται οι επόμενες φωτογραφίες στην κάτω πλευρά της οθόνης, πλέον μπορείς να το αφαιρέσεις αν θέλεις.

 

6. Το φίλτρο μπλε έγινε πλέον φίλτρο άνεσης, απλα άλλαξαν το όνομα.

 

7. Στην αρχική σε ένα φάκελο πρόσθεσαν να μπορείς να έχεις και 4x4 και οχι μόνο 3x4 σε σειρα εφαρμογές.

 

8. Να μπορείς να συνεχίσεις σε άλλη συσκευή samsung κάποιες εφαρμογές πχ απο κινητό σε κινητό ή και ταμπλετ. Οι εφαρμογές είναι το samsung Internet και samsung notes. Για παράδειγμα μπορείς να αντιγράψεις ενα κείμενο απο την μια συσκευή, να πιάσεις την αλλη και να υπάρχει στο πρόχειρο της ώστε να την επικολλήσεις. Στον samsung Internet θα ανοίγεις μια σελίδα στο ενα κινητό και μόλις πιάσεις το αλλο θα σου έχει επιλογή να ανοίξεις την ιδια ακριβώς. Θα πρέπει και οι δύο συσκευές να είναι στο ιδιο samsung account συνδεδεμένες για να λειτουργεί.

 

9. Το εργαλείο βελτίωσης βίντεο έγινε φωτεινότητα βίντεο απλά άλλαξε το όνομα.

 

10. Το Samsung daily έγινε Samsung free.

 

11. Προστέθηκε το private share για να μπορείς να στέλνεις αρχεία με κωδικοποίηση σε αλλες επαφές.

 

 

 

Δεν προστέθηκαν τα εξής...

 

1.Πολλαπλή εγγραφή απο τα μικρόφωνα ή τα galaxy buds.

 

2. Το εργαλείο αφαίρεσης αντικειμένων στην επεξεργασία φωτογραφιών.

 

3. Η εγγραφή της μπροστά και της πίσω κάμερας ταυτόχρονα στο βίντεο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος μπράβο.

Κατατοπιστηκωτατος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου κάνει εντύπωση ρε παιδιά που μετά από ενάμιση χρόνο κυκλοφορίας του κινητού έχουμε εδω αυτό το forum το οποίο λειτουργεί με πάρα πολλούς συμμετέχοντες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα. Η αληθεια ειναι οτι αυτο το μοντελο της samsung με εχει κερδισει! Ειχα και το note 8, το s9 και παλιοτερα αλλα note.Το note 10plus εχει καταφερει να με κανει να βλεπω ψιλοαδιαφορα τα επομενα μοντελα. Θα περιμενω να δω τι θα γινει, αν θα βγει αλλο note δλδ και βλεπουμε. Σχετικα με την μπαταρια στην 3.1 δυστυχως δεν εχω δει διαφορα ακομα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το note 10+ ειναι η καλύτερη συσκευή που εχω πιάσει στα χέρια μου απο πολλές απόψεις κατα την δική μου εμπειρία...

Απο τιμή - επιδόσεις και επαγγελματική χρήση. Αυτή την στιγμή θα το αγόραζα ξανά επειδή δεν εχει να ζηλέψει πράγματα που να με έκαναν να πηγαινα σε αλλη συσκευή. Σίγουρα στην κάμερα θα ήθελα το module των s21 αλλα δεν θα με κανει μονο αυτό να δωσω 900+ € για να το πάρω...

Ως προκάτοχος των

s3 mini-S4-Note 3-Note 4-Note 8

Πιστεύω πως είναι η καλύτερη αναβάθμιση απο γενιά σε γενιά των συσκευών της Samsung. Πλέον δεν αγοράζω την επόμενη συσκευή που βγαίνει και περιμένω να δω ουσιαστικά αλλαγές και καινοτομίες που να αξίζουν.

Αυτή την στιγμή λειτουργώ αμιγώς σε samsung οικοσύστημα με το note10+ και tab s7 + και είμαι υπερ ευχαριστημένος με την εμπειρία. Οπότε για να μην μακρηγορώ θελω να πω πως η συσκευή θα στέκεται για 1.5 με 2 χρόνια ακόμα πολύ καλά, εφόσον και η Samsung θα μας δώσει ακόμα 1 μεγάλη αναβάθμιση!

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους γνωρίζοντες . υπάρχει τρόπος να χτυπώ κάποια οθόνη δύο φορές οι τρεις με το δάχτυλο και να μεγαλώνουν τα αντικείμενα, και πως γίνεται?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους γνωρίζοντες . υπάρχει τρόπος να χτυπώ κάποια οθόνη δύο φορές οι τρεις με το δάχτυλο και να μεγαλώνουν τα αντικείμενα, και πως γίνεται?

 

Ευχαριστω

Στην αναζήτηση πάτησε "βελτιώσεις ορατότητας" και μετα "μεγέθυνση"... Το ενεργοποιείς και σου εχει επιλογή να χτυπάς 3 φορές πάνω στην οθόνη και να ενεργοποιηθεί η μεγέθυνση οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geotrvs
Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα Note της samsung ειναι μια σειρα στην οποια ΟΣΟ παλια συσκευη και να ειναι ...ειναι κατι το ξεχωριστο.

Ακομη και το ΝΟΤΕ4 που εχω ειναι αψογο και το 10+ τα σπαει και ιδιως στο ποσο των 480€ απο μαγαζι σφραγισμενο που το αγορασα ειναι κινηταρα.

 

Τωρα οσο για την καινουργια αναβαθμιση οντως υπαρχει φοβερη διαφορα στην μπαταρια, απο χθες με ολα ανοιχτα εχει φτασει στο 65%:blink: χωρις βεβαια να παιζω καποιο παιχνιδι ή να κανω πλοηγηση στο δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα τα Note της samsung ειναι μια σειρα στην οποια ΟΣΟ παλια συσκευη και να ειναι ...ειναι κατι το ξεχωριστο.

Ακομη και το ΝΟΤΕ4 που εχω ειναι αψογο και το 10+ τα σπαει και ιδιως στο ποσο των 480€ απο μαγαζι σφραγισμενο που το αγορασα ειναι κινηταρα.

 

Τωρα οσο για την καινουργια αναβαθμιση οντως υπαρχει φοβερη διαφορα στην μπαταρια, απο χθες με ολα ανοιχτα εχει φτασει στο 65%:blink: χωρις βεβαια να παιζω καποιο παιχνιδι ή να κανω πλοηγηση στο δικτυο.

 

Θα συμφωνησω , και γω μαλιστα ειμαι απο αυτους :p που τα βαριεμε ευκολα τα κινητα και ολο ψαχνω το κατι παραπανω , μεσα στην τελευταια πενταετια πρεπει να εχω αλλαξει πανω απο 10 συσκευες , Huawei , honor, xiaomi , oneplus και τα δυο τελευταια χρονια πηγα παλι σε samsung με S9 plus , S10 , Note 9 και τωρα με τον Note 10+ και πραγματικα δεν ξερω αν θα το αλλαξω αυτο το κινητο , πιο ολοκληρωμενη συσκευη δεν ειχα ποτε , τοσο που μου εχουν καρφωθει ιδεες να ψαξω σε κανα εξωτερικο ( π.χ. ebay ) να βρω το 5G .

 

Eπισης , ειδα και τρομερη διαφορα στην ταχυτητα ( πιθανον θα βελτιωσει και την μπαταρια ακομα πιο πολυ ) με απο το Επιλογες Προγραμματιστη να αλλαξουμε στο "Σχεδιο" τις τρεις κλιμακες απο 1x σε 0,5x , παει πολυ πιο γρηγορα ! !

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς παιδιά... Εγω έχω daily drive το S21 Ultra 512gb και για backup συσκευή το Note 10 Plus 512gb.... Ειλικρινά εκτός από την λίγο καλύτερη ομαλότητα που δίνει το 120hz στην καθημερινή χρήση δεν βλέπω καμία μα καμία διαφορά... Αντίθετα υπάρχει μεγάλη διαφορά στο μέγεθος, πάχος, βάρος αν και overall δεν θα άλλαζα το s21 ultra
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς παιδιά... Εγω έχω daily drive το S21 Ultra 512gb και για backup συσκευή το Note 10 Plus 512gb.... Ειλικρινά εκτός από την λίγο καλύτερη ομαλότητα που δίνει το 120hz στην καθημερινή χρήση δεν βλέπω καμία μα καμία διαφορά... Αντίθετα υπάρχει μεγάλη διαφορά στο μέγεθος, πάχος, βάρος αν και overall δεν θα άλλαζα το s21 ultra
Και σκέψου τώρα ότι μιλάμε για το φρεσκότατο κορυφαίο S21 ultra με τον 2100 πάνω σχεδόν αντάξιο σε επιδόσεις με τον 888!!!

Και το λέει αυτό κάποιος που τα έχει δίπλα δίπλα και τα δουλεύει καθημερινά και γνωστός χρόνια εδώ στο φόρουμ!!

Άλλαζα πολύ συχνά συσκευές και εγώ κάθε ένα με τρεις μήνες αλλά τα τελευταία δύο χρόνια είχα χαλαρώσει.

Ήμουν με ένα xiaomi mi 9 128άρι ελληνικής εισαγωγής το οποίο με τον Snapdragon 855 πήγαινε σφαίρα και βέβαια το είχα παραμετροποιήσει όπως το ήθελα με nova prime.

Πήρα το note με την προσφορά σφραγισμένο από τον Κωτσόβολο έτσι από περιέργεια καθώς είχα όλα τα note απ'το πρώτο με εξαίρεση το 7.

Ήμουν σίγουρος θα το δώσω σε λίγες μέρες.

Άκουγα και για τον έξυνος γενικά χάλια αλλά τελικά από την ώρα που άνοιξα το κουτί και το έπιασα στα χέρια μου άλλαξαν όλα!!!!

Μπορεί τα specs των cpu να δίνουν ξεκάθαρο προβάδισμα στον 855 που φόραγε το μι 9 αλλά στη πράξη εγώ είδα άλλα πράγματα και το είχα ανεβάσει και σε βίντεο που είχα δώσει και το link εδώ.

Και βέβαια μόνο εκεί υπήρχε μία κάποια σύγκριση που και πάλι ήταν υπέρ του νότε που δεν το περίμενα.

Σε όλα τα άλλα πραγματικό χάος..

Οθόνη, ποιότητα γενικά κινητού και λειτουργίας και αυτή η διπλάσια RAM που κάνει τα πράγματα πολύ πιο όμορφα.

Και ναι στο xiaomi mi9 (αλλά και σε νεότερα Xiaomi) έχεις συνεχείς reload όταν ανοίξεις πολλές εφαρμογές τούτο εδώ ούτε καταλαβαίνει..

Και πιστεύω αυτό είναι μεγάλο ατου, τα 12 GB RAM δλδ μαζί εννοείται με τα 256 storage και την πανέμορφη χορταστική οθόνη του συν το πενάκι του της λειτουργίες του και βέβαια το όνομα galaxy note που το κάνει αρκετά future proof.

Καθημερινές εφαρμογές ακόμη και τις βαριές τα κινητά έχουν μικρές διαφορές από γενιά σε γενιά.

Πρέπει να είναι πολύ απαιτητική η διεργασία ή το παιχνίδι για να δεις κάποιες διαφορές.

Εκεί που υπάρχουν διαφορές είναι στην κάμερα αλλά μόνο στα πολύ ακριβά μοντέλα με το τρελό οπτικό ζουμ που έχουν βάλει.

Το galaxy note όμως έχει ένα πολύ φωτεινό διάφραγμα οπότε δεν νομίζω να απογοητεύσει κόσμο στο 90% των περιπτώσεων ακόμα και σε νυχτερινές οι οποίες είναι πολύ δύσκολες λήψεις για κινητό.

Για όλα αυτά και ακόμα άλλα πόσα είναι μία εξαιρετική συσκευή που όσοι την πήραμε 600 ευρώ σφραγισμένη ή ακόμα καλύτερα χωρίς ΦΠΑ όσοι είχαν δυνατότητα ήταν λίρα εκατό.

Εγώ κλασικά δε κρατάω πολύ τα κινητά μου κάποια στιγμή ίσως το δώσω αλλά με έχει κερδίσει

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς παιδιά... Εγω έχω daily drive το S21 Ultra 512gb και για backup συσκευή το Note 10 Plus 512gb.... Ειλικρινά εκτός από την λίγο καλύτερη ομαλότητα που δίνει το 120hz στην καθημερινή χρήση δεν βλέπω καμία μα καμία διαφορά... Αντίθετα υπάρχει μεγάλη διαφορά στο μέγεθος, πάχος, βάρος αν και overall δεν θα άλλαζα το s21 ultra

 

Η οθόνη του s21 σε σχεση με του Note; μιλάω για την ποιότητα, χρώματα, φωτεινότητα κτλ. Είναι αρκετά καλύτερη ή μικρή η διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

ΑΨΟΓΟΣ.

ευχαριστω πολυ το φιλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

geotrvs για την απαντηση του

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλός σας βρήκα. Από την επόμενη εβδομάδα κάτοχος κι εγώ της συγκεκριμένης συσκευής αγορασμένο από ελληνικό σαιτ αρκετά ακριβά οφείλω να πω για συσκευή περίπου 2ετιας αλλά με κέρδισε με την 1η ματιά. Η συσκευή που με συντροφέυει τα τελευταία 3 χρόνια και ακόμη είμαι καλά μαζί της είναι το mate 10pro της Huawei. Ελπίζω να μην το μετανιώσω!

Μπορεί κάποιος να προτείνει το καλύτερο αρχικό στήσιμο και αν χρειάζεται να γίνουν οι αναβαθμίσεις που έχει πάρει στο λειτουργικό του? Είμαι ανοικτός και σε προτάσεις μίας θηκούλας book σε λογική τιμή.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν απαντήσεις, βοήθεια που θα λάβω.

Και πάλι καλός σας βρήκα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλός σας βρήκα. Από την επόμενη εβδομάδα κάτοχος κι εγώ της συγκεκριμένης συσκευής αγορασμένο από ελληνικό σαιτ αρκετά ακριβά οφείλω να πω για συσκευή περίπου 2ετιας αλλά με κέρδισε με την 1η ματιά. Η συσκευή που με συντροφέυει τα τελευταία 3 χρόνια και ακόμη είμαι καλά μαζί της είναι το mate 10pro της Huawei. Ελπίζω να μην το μετανιώσω!

Μπορεί κάποιος να προτείνει το καλύτερο αρχικό στήσιμο και αν χρειάζεται να γίνουν οι αναβαθμίσεις που έχει πάρει στο λειτουργικό του? Είμαι ανοικτός και σε προτάσεις μίας θηκούλας book σε λογική τιμή.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν απαντήσεις, βοήθεια που θα λάβω.

Και πάλι καλός σας βρήκα!!

 

πιστευτώ αυτο να βοηθησει

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=482798

 

Καλοριζικο και καλοδουλευτο , και σιγουρα ΔΕΝ θα το μετανιωσεις , εγω στα 3 τελευταια χρονια σιγουρα εχω αλλαξει πανω απο 10 συσκευες ..... τωρα με το Note 10+ πολυ φοβαμαι οτι δυσκολα θα το αλλαξω , ειναι το πιο ολοκληρωμενο κινητο που εχω πιασει στα χερια μου ... και ακομα απο τα νεα μοντελα που βγαινουν τα χτυπαει στα ισα ... μη σου πω και τα περναει. Μονο και μονο η οθονη του με τοσο μεγεθος ειναι απολαυση ! ! Και τωρα και με την 11 και το UI 3.1 απογειώθηκε και η μπαταρια ! !

Ασε που σιγα σιγα αρχιζει να με τρωει κατι να ψαξω να βρω την 5G εκδοση απο εξωτερικο .....

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

με το one UI 3.1 ( το οποιο εβαλα με odin με νεα εγκασταση ) , απο 100% μεχρι 7% ποσο μου κρατησε η μπαταρια , πιστευω ειναι υπερτουμπανο ! !
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε ρε παιδιά μία ρύθμιση στην εισερχόμενη κλήση να μην φαίνεται ο καλούν σε ολόκληρη την οθόνη αλλά σε μία μπάρα επάνω σαν ειδοποίηση!

Που τη βρίσκω αυτή τη ρύθμιση!;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε ρε παιδιά μία ρύθμιση στην εισερχόμενη κλήση να μην φαίνεται ο καλούν σε ολόκληρη την οθόνη αλλά σε μία μπάρα επάνω σαν ειδοποίηση!

Που τη βρίσκω αυτή τη ρύθμιση!;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τηλέφωνο - Ρυθμίσεις - Προβολή κλήσεων στη χρήση εφαρμογών

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα λίγο πριν την συσκευή. Ψάχνοντας βρήκα οτι εχει σωθεί παλιότερα εδω, ενα link για το πρώτο στησιμο. Να τον λάβω υπόψη ή έχει αλλάξει κατι; Ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474665

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...