Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω εάν μια συμπεριφορά έχει διορθωθεί τώρα με τις νέες εκδόσεις.

 

Μια φωτό , όταν την προβάλεις ζουμάρει μέχρι τέρμα , ενώ όταν είναι σε επεξεργασία (π.χ γράφεις κάτι πάνω της με το μολυβί) δεν μπορείς να την ζουμάρεις τόσο πολύ.

 

Ισχύει ακόμα ?

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις/εφαρμογές/nova launcher/ και κάνε του clear cache.

Βασικά όταν πρωτοδιαλέγεις τις χειρονομιες και επιλέγεις με διπλο πατημα να κλειδωνει η οθονη και πας να το κανεις σου βγαζει ενα pop up παραθυρο όπου πρεπει να τσεκαρεις το πρωτο κουτακι. Αλλιως κανει αυτο που περιγραφεις.

Επίσης μηπως εχεις βαλει καμια εφαρμογη για lock screen και σου κανει το θεμα;

το ιδιο γινεται και σ εμενα , αν ενεργοποιησω κλειδωμα απο τις χειρονομιες του nova σταματαει να δουλευει το δαχτυλικο

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει κι εμένα ο Nova 3-4 φορές το τελευταίο δίμηνο.

Πηγαίνετε ρυθμίσεις/προσβασιμότητα/εγκατεστημένες υπηρεσίες και απενεργοποιήστε την επιλογή στον Nova και ξαναενεργοποιήστε την και θα είναι εντάξει!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν πρωτοδιαλέγεις τις χειρονομιες και επιλέγεις με διπλο πατημα να κλειδωνει η οθονη και πας να το κανεις σου βγαζει ενα pop up παραθυρο όπου πρεπει να τσεκαρεις το πρωτο κουτακι.

 

Πηγαίνετε ρυθμίσεις/προσβασιμότητα/εγκατεστημένες υπηρεσίες και απενεργοποιήστε την επιλογή στον Nova και ξαναενεργοποιήστε την και θα είναι εντάξει!

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια. Το θέμα με την ρύθμιση στην προσβασιμότητα, όντως γίνεται συχνά τελευταία και έκανες καλά που περιέγραψες την διαδρομή στις ρυθμίσεις, μήπως και το χρειαστεί κάνεις.

Ωστόσο σε μένα το πρόβλημα ήταν η ρύθμιση με το pop up στο nova παράθυρο που περιέγραψε ο φίλος. Για κάποιο λόγο αλλάχτηκε η αρχική μου επιλογή. Ίσως να το έκανα εγώ κατά λάθος. Για να βοηθήσω άλλον που τυχών τρέχει nova και έχει επιλέξει το συγκεκριμένο gesture, η διαδρομή στις ρυθμίσεις nova για να το αλλάξει: Για προχωρημένους/ Μεθοδος κλειδώματος οθόνης.

 

Σας ευχαριστώ και τους δυο! :)

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται και βελτίωση στην κάμερα. Όντως υπάρχει βελτίωση. Έτσι καταλαβαίνω τουλάχιστον.

(Αν και εδώ δεν ανεβαίνουν οι φωτογραφίες σε πλήρη ανάλυση).a82e42a943bfbdbe4c292a096514528f.jpg39f7eaf1183b8e1e3af6471d54d4bf73.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

7e9881fca26398dff70024d50139a9d6.jpg

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται και βελτίωση στην κάμερα. Όντως υπάρχει βελτίωση. Έτσι καταλαβαίνω τουλάχιστον.

 

Φίλε μου η συσκευή σου είναι Ελληνική? Βρίσκεσαι Ελλάδα ή είσαι σε κάποιον παροχο όπως cosmote?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η συσκευή σου είναι Ελληνική? Βρίσκεσαι Ελλάδα ή είσαι σε κάποιον παροχο όπως cosmote?
Ολλανδική.

Αλλά το στέλνω για να ενημέρωση όσον αφορά τις αλλαγές & να επιβεβαιώσω αυτό που είπε για την κάμερα κάποιος εδώ με γερμανική συσκευή, που παίρνουν την ενημέρωση πρώτα απ'όλους.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις/εφαρμογές/nova launcher/ και κάνε του clear cache.

Βασικά όταν πρωτοδιαλέγεις τις χειρονομιες και επιλέγεις με διπλο πατημα να κλειδωνει η οθονη και πας να το κανεις σου βγαζει ενα pop up παραθυρο όπου πρεπει να τσεκαρεις το πρωτο κουτακι. Αλλιως κανει αυτο που περιγραφεις.

Επίσης μηπως εχεις βαλει καμια εφαρμογη για lock screen και σου κανει το θεμα;

Εκανα τις λυσεις που προτειναν τα παιδια πιο πανω αλλα δεν αλλαξε τιποτε , τελικα το προβλημα λυθηκε μολις απενεργοποιησα το εντοπισμος on body.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα τη κατεβάζω να δούμε!c292b89f77f91fc9872e368adcfde4a2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το Α50 πήρε το 3.1 εμείς ακόμα με το 3.0 και με ασφάλεια Φεβρουαρίου
επισης το ιδιο εχει παραμεινει κ στο Νοτε 10 lite

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote ακόμα τπτ.. με το ui 3.0 έχουμε μεινει...
Πως γίνεται αυτό; μπορεί να το καθυστερήσει η cosmote? Το δικό μου αγορασμένο από public είναι στο 3.1 με ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου!
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; μπορεί να το καθυστερήσει η cosmote? Το δικό μου αγορασμένο από public είναι στο 3.1 με ενημέρωση ασφαλείας Απριλίου!

 

εγω παντως οταν ειχε αρχισει και εβγενε το 3.1 ημουν με cosmote 3.0 και κατεβασα την Greek EU με 3.1 και περασα μεσω odin , δεν καταλαβα καμια διαφορα με cosmote .... μη σας πω και πολυ καλυτερα παει το κινητο με την ΕU .

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το Α50 πήρε το 3.1 εμείς ακόμα με το 3.0 και με ασφάλεια Φεβρουαρίου

 

επισης το ιδιο εχει παραμεινει κ στο Νοτε 10 lite

 

Σε cosmote ακόμα τπτ.. με το ui 3.0 έχουμε μεινει...

 

Εγω απο εχθες την εχω...COSMOTE, μου κανει εντυπωση πως δεν σας εχει "ερθει" ακομα!!!

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα καταλάβετε ότι το Android δεν είναι ios να υπάρχει ταυτόχρονα για όλες τις συσκευές το κάθε update....

Και πριν προλάβεις να μου πεις ότι άλλοι με Κοτε την πήραν και άλλοι όχι θα σου απαντούσα πάλι το ίδιο...

 

sent from my S10 Lite

Σωστος ο συμφορουμιτης! Η λογικη των updatres ειναι διαφορετικη στο αντροιντ.Μαλλον ειμαστε ανυπομονοι:)

 

 

Sent from my SM-N770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Note 10 αγορασμένο από Middle East, μου είχε έρθει εκεί Μάρτιο update με το One UI 3.1

 

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update παρατηρώ ότι το face unlock ξεκλειδώνει πιο εύκολα το κινητό ακόμη και σε χαμηλό φωτισμό..

Καλό αυτό..

Επίσης διάφορες μικρές βελτιώσεις στη κάμερα ενώ το κινητό πάει μπάλα γενικά.

Θα ανεβάσω κάποια στιγμή κι ένα βιντεάκι πως έχω στήσει το δικό μου..

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πολύ ικανοποιημένος, τόσο όσο αναφορά την απόδοση όσο και από την κάμερα του . Βέβαια έχω βάλει τον Microsoft launcher και πάει σφαίρα. Μια ερώτηση... όσο και να έψαξα δεν κατάλαβα.... πως τραβάμε gif ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι πολύ ικανοποιημένος, τόσο όσο αναφορά την απόδοση όσο και από την κάμερα του . Βέβαια έχω βάλει τον Microsoft launcher και πάει σφαίρα. Μια ερώτηση... όσο και να έψαξα δεν κατάλαβα.... πως τραβάμε gif ?
Θα ανοίξεις το edge panel και θα πατήσεις αυτό που φαίνεται στην παρακάτω φωτογραφία. Είτε είσαι στην κάμερα είτε στο YouTube για παράδειγμα, θα πατήσεις εγγραφή και ουσιαστικά θα γράφει οτι φαίνεται στο πλαίσιο που έχεις προσαρμόσει. Θα σου δημιουργήσει ενα gif στην ανάλυση που θα επιλέξεις! 0baf6c7a4e9611436d17aa6aa34b1fd2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με cosmote παντως ερχονται ολα στην ωρα τους. 1.5 χρονο με note κ cosmote Κανενα θεμα σε αυτο το επιπεδο.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με cosmote παντως ερχονται ολα στην ωρα τους. 1.5 χρονο με note κ cosmote Κανενα θεμα σε αυτο το επιπεδο.

 

Τι να σου πω, εγώ βλέπω ότι το UI 3.1 για EUR έφτασε 8/3/2021 και σε COS 14/4/2021 ακόμα με UI 3.0 και SECURITY PATCH Μαρτίου είμαστε..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με cosmote παντως ερχονται ολα στην ωρα τους. 1.5 χρονο με note κ cosmote Κανενα θεμα σε αυτο το επιπεδο.

 

Σίγουρα έχεις COS firmware ? Δεν εννοούμε απλά cosmote πάροχο

Πως γίνεται να μην έχει βγει ακόμα και εσύ να εχεις πάρει το 3.1 ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...