Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζοντας σας είναι η 1η φορά που μου μπήκαν σκέψεις να δώσω το Note 10 μου για να πάρω το plus.

Δεν ξέρω γιατί,ίσως για την μπαταρία πιο πολύ και την καμερα ,αλλιώς δεν έχω κανένα παράπονο.

Αλλά ξέρω θα έχω θέμα με το μέγεθος...

 

Το Note 10 θεωρώ ότι είναι το ομορφότερο και βολικότερο τηλέφωνο που έχει κυκλοφορήσει η Samsung για να μην πω Αν και είναι εντελώς υποκειμενικό η ομορφότερη συσκευή που έχει κυκλοφορήσει ποτέ σε αυτό το μέγεθος οθόνης και πάνω... Στην κάμερα δεν νομίζω ότι θα δεις μεγάλες διαφορές στην μπαταρία όμως ίσως.... Το μέγεθος του είμαι μεγάλο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο φίλος έχει καινούργια συσκευή, τώρα την έβγαλε από το κουτί, δεν νομίζω να θέλει καθάρισμα.

@mixalhs^ πληκτρολόγησε *#0*# και κάνε δοκιμή στο speaker, για να δεις αν δουλεύει σωστά το ακουστικό. Πατάς το κουμπί τρεις φορές να δείχνει το επάνω ηχείο. Αν παίζει κανονικά, δεν έχει πρόβλημα υλικού, οπότε, να το πούμε πιο απλά, έτυχες στην περίπτωση, και δεν "έκατσε" καλά στην εγκατάσταση και θα χρειαστεί να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Πρώτα όμως, δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή του τηλεφώνου.

 

Είχα κάνει ήδη επαναφορά εργοστασιακών όταν το διάβασα. Ναι, βελτιώθηκε η χαμηλή ένταση ήχου του συνομιλητή. Για να πω την αλήθεια μου όμως, ακόμα και τώρα δεν έχει την ένταση που είχε παλιά μου συσκευή (mi9t). 50plus πλέον όπως και να το κάνω θέλω ένταση "για να την ακούσω"... Όμως δεν είναι και αυτό το χάλι πριν την επαναφορά.

Πιθανά να ευθύνεται μια από τις εφαρμογές που έβαλα και δεν είναι λίγες. Ίσως το cube acr . Δεν το πρόσεξα άλλα πιθανά να αποκτά δικαιώματα μικροφώνου κλπ και να επηρεάζει. Χρειάζομαι όμως μια τέτοια εφαρμογή. Την έχει κάποιος συμφωρουμίτης να μου υποδείξει κάτι στις ρυθμίσεις της εφαρμογής ή να έχει κάποια άλλη;

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τo tip με το πληκτρολόγιο. Θα χρειαστεί σε όλους. Έκανα το τεστ, λειτουργεί κανονικά, άλλα με την ένταση δεν τρελάθηκα κ όλας. Στα media πάντως ήχος ειναι απλά απίστευτος! Σε ευχαριστώ ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο

 

.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τo tip με το πληκτρολόγιο. Θα χρειαστεί σε όλους. Έκανα το τεστ, λειτουργεί κανονικά, άλλα με την ένταση δεν τρελάθηκα κ όλας. Στα media πάντως ήχος ειναι απλά απίστευτος! Σε ευχαριστώ ξανά!

Η ενταση του στην συνομιλια ειναι παρα πολυ δυνατη, εγω χαμηλωνω την ενταση στη μεση καθως οποιος στεκεται διπλα μου ακουει την συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Την βοηθεια σας.

Ξαφνικο σοβαρο προβλημα.

 

Ηρθε ενα εμαιλ και πγα να δω τι ειναι. Ανοιγω το gmail...και εκλεισε μονο του...

Λεω θα ετυχε...Ξανα το ιδιο...

Παω να πατησω το ταπαταλκ , κλεινει μονο του...Viber το ιδιο...

Δεν το κανει σε ολες τις εφαρμογες...

 

Μετα απο λιγο ανοιγει...σφαλμα σε εφαρμογη...καταναλωση μπαταριας...

Εκανα εκκαθαριση δεδομενων και cache στις εφαρμογες....τιποτα....

 

Τι μπορει να εγινε ρε παιδια ετσι ξαφνικα? Εκανα και μια σαρωση στις εφαρμογες και μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

Edited by Geo_F1

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Την βοηθεια σας.

Ξαφνικο σοβαρο προβλημα.

 

Ηρθε ενα εμαιλ και πγα να δω τι ειναι. Ανοιγω το gmail...και εκλεισε μονο του...

Λεω θα ετυχε...Ξανα το ιδιο...

Παω να πατησω το ταπαταλκ , κλεινει μονο του...Viber το ιδιο...

Δεν το κανει σε ολες τις εφαρμογες...

 

Μετα απο λιγο ανοιγει...σφαλμα σε εφαρμογη...καταναλωση μπαταριας...

Εκανα εκκαθαριση δεδομενων και cache στις εφαρμογες....τιποτα....

 

Τι μπορει να εγινε ρε παιδια ετσι ξαφνικα? Εκανα και μια σαρωση στις εφαρμογες και μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα...

Απενεργοποίησες κάποια εφαρμογή συστήματος;

Δοκίμασες να κάνεις διαγραφή της cache όλων των εφαρμογών μέσω recovery;

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω τωρα. Δεν εβρισκα τα ακουστικα.

Εχω καρα αγχωθει

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια. Δεν εστρωσε . Ανοιγω gmail κλεισει σε δεκατα, και η εφαρμογη που δειχνει κινηση δικτυου παιζει εκει στα 900 kb με 1,2 mb χωρις να κατεβαζω κατι....

 

Ετρεξα και μια σαρωση με το bitdefender δεν βρηκε κατι...Τι στο καλο γινεται ρε παιδες???

 

Βγαζει πχ

Η εφαρμογη ταδε διακοπτεται επανλειμημενα...

Και εχει 3 επιλογες

Αποστολη σχολιων

Κλεισιμο εφαρμογης και αλλη μια...

Αυτο τις περισσοτερες φορες το εμφανιζει αστραπιαια ...

Και μια στο τοσο παραμενει στην οθονη

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια. Δεν εστρωσε . Ανοιγω gmail κλεισει σε δεκατα, και η εφαρμογη που δειχνει κινηση δικτυου παιζει εκει στα 900 kb με 1,2 mb χωρις να κατεβαζω κατι....

 

Ετρεξα και μια σαρωση με το bitdefender δεν βρηκε κατι...Τι στο καλο γινεται ρε παιδες???

 

Βγαζει πχ

Η εφαρμογη ταδε διακοπτεται επανλειμημενα...

Και εχει 3 επιλογες

Αποστολη σχολιων

Κλεισιμο εφαρμογης και αλλη μια...

Αυτο τις περισσοτερες φορες το εμφανιζει αστραπιαια ...

Και μια στο τοσο παραμενει στην οθονη

 

Επειδή θα πας που θα πας σε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων δοκίμασε μια να διαγράψεις τον λογαριασμό Google, κάνε υποχρεωτική διακοπή εκκαθάριση cache και δεδομένων σε Google services, Google Playstore

Μετά επαννεκινηση σεταρεις ξανά Google και δοκιμάζεις.... Αν και πιστεύω ότι κάτι έχει συμβεί στο software και πας για επαναφορά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια. Δεν εστρωσε . Ανοιγω gmail κλεισει σε δεκατα, και η εφαρμογη που δειχνει κινηση δικτυου παιζει εκει στα 900 kb με 1,2 mb χωρις να κατεβαζω κατι....

 

Ετρεξα και μια σαρωση με το bitdefender δεν βρηκε κατι...Τι στο καλο γινεται ρε παιδες???

 

Βγαζει πχ

Η εφαρμογη ταδε διακοπτεται επανλειμημενα...

Και εχει 3 επιλογες

Αποστολη σχολιων

Κλεισιμο εφαρμογης και αλλη μια...

Αυτο τις περισσοτερες φορες το εμφανιζει αστραπιαια ...

Και μια στο τοσο παραμενει στην οθονη

 

 

Δοκίμασε να ανοίξεις εφαρμογή που δεν θέλει ίντερνετ. Όσες έγραψες όλες θέλουν ίντερνετ.

Εάν τρέχει κανονικά μια εφαρμογή που δεν θέλει ίντερνετ τότε αυτές που θέλουν θα κρασαρουν επειδή δεν έχεις καλή σύνδεση στο ίντερνετ σου.

 

Δοκίμασε το και πες μας.

 

Αλλιώς δεν γλιτώνεις την επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζα οταν διαπιστωσα το προβλημα...

 

Η συνδεση ειναι μια χαρα. 100αρα στα 108 συγχρονισμενη.

Δεν μπορω να περιγραψω αυτην την περιεργη συμπεριφορα.

Διεγραψα το viber. Και το ξανακατεβασα...Δεν αλλαξε κατι. Στο whatsapp ας πουμε δεν κανει το παραμικρο.

Απο αυτες που το κανει ειναι tapatalk, zedge, imdb gmail και ενα παιχνιδι..

Youtube παιζει μια χαρα...fb το ιδιο...

 

Εκανα και fix app απο το μενου που μπηκα με το volume up+power.

 

Εντωμεταξυ θελω να το συνδεσω στο pc να παρω back up και δεν εχω τροπο...:!:

Πελαγωσα...ειμαι και ψιλο ασχετος:p

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε ειδοποιηση για προβλημα μπαταριας σε εφαρμογη viber.

τοποθετηση εφαρμογης σε αδρανεια και κατι τετοια

 

Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες.

1 χρονο το εχω ρε γμτ

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Mην αγχώνεσαι. Είναι τέρας δεν χαλάει.

Το πολύ πολύ να φτάσεις σε επαναφορά και να ξανά στήσεις από την αρχή.

Κόλλημα software μοιαζει

 

Πρόσεξε όμως. Εάν κανείς επαναφορά στο κινητό και μετά κάνεις επαναφορά στο backup ίσως σου ξαναφορτωσει το πρόβλημα. Εγώ θα έκανα ένα reset και στήσιμο από την αρχή ολοκαθαρο

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπεις σε ασφαλή λειτουργία και να τρέξεις τις ίδιες εφαρμογές να δεις αν θα στις τρέξει;

 

Πάτησε παρατεταμένα το κόκκινο κουμπί Απενεργοποίηση για να σου εμφανίσει την επιλογή.

 

Είναι καθαρά θέμα λογισμικού, απλά κοιτάμε να σε βοηθήσουμε να αποφύγεις την επαναφορά, στην κατανάλωση ψηλά βλέπεις κάποια περίεργη εφαρμογή;

 

PS. Δεύτερο κρούσμα (!) στο thread του S20+ με τα ίδια συμπτώματα Gmail+Viber, άρα κάτι άλλο συμβαίνει σε κάποιο update των εφαρμογών πιθανολογώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μπεις σε ασφαλή λειτουργία και να τρέξεις τις ίδιες εφαρμογές να δεις αν θα στις τρέξει;

 

Πάτησε παρατεταμένα το κόκκινο κουμπί Απενεργοποίηση για να σου εμφανίσει την επιλογή.

 

Είναι καθαρά θέμα λογισμικού, απλά κοιτάμε να σε βοηθήσουμε να αποφύγεις την επαναφορά, στην κατανάλωση ψηλά βλέπεις κάποια περίεργη εφαρμογή;

 

PS. Δεύτερο κρούσμα (!) στο thread του S20+ με τα ίδια συμπτώματα Gmail+Viber, άρα κάτι άλλο συμβαίνει σε κάποιο update των εφαρμογών πιθανολογώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπηκα σε ασφαλη λειτουργια. Μονο το gmail με αφηνε να πατησω γιατι τις αλλες εφαρμογες τις εμφανιζε με γκρι χρωμα. Εκανε ακριβψς το ιδιο στο gmail.

Καταναλωση δεν δειχνει κατι ασχημο.

Τωρα ξαφνικα notification yahoo mail εντοπιστηκε προβλημα μπαταριας...Και οταν παταω την φροντιδα συσκευης μου βγαζει σκορ 80 και εχει κοκκινο χρωμα την μπαταρια. (βρεθηκε προβλημα)!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια απεγκατεστησα android webview και δουλεψε...Τι κουλο ηταν αυτο???? Να το κανει και το παιδι με το s20+ να δουμε.

 

thnx @drdino

Edited by Geo_F1

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Φίλε.μου, ίδια προβλήματα με εσενα σε yahoo, gmail, outlook kai viper εδώ και καναμισαωρο, απεγκαταστησα την ενηυ του webview όπως είπες και αμεσως λύθηκε. Χίλια ευχαριστώ, με έσωσες s20plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω vodafone, ξαφνικα απο χθες βραδυ δεν μπορω να ανοιξω υπηρεσιες οπως viber, vodafone app, πχ το car.gr σαν εφαρμογη παντα αν μπω σαν σελιδα ολα καλα, επισης μπαινω κ αμεσως με πεταει εξω κ στην εφαρμογη outlook αν ομως μπω απο την σελιδα δουλευει κανονικα. Υπαρχει καποιο γενικευμενο προβλημα?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μηπως με καποιο screenshot ειναι ευκολο να δω ποιο ακριβως ειναι? Γραφω στην αναζητηση αυτο αλλα εμφανιζει διάφορα ασχετα

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα

Πηγαινεις playstore στις εφαρμογες που εχεις. Εκει θα το βρεις. Και θα πατησεις καταργηση εγκαταστασης. το update βασικα καταργει αν εχω καταλαβει καλα.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το βρηκα πατησα απενεργοποιηση το κατω αριστερα δλδ κ δεν βοηθησε σε κατι εκανα κ επανεκκινηση τα ιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χιλια ευχαριστω! Εκανα και καταργηση κ αμεσως εστρωσε! Παιδια ευγνωμων!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Το βρηκα πατησα απενεργοποιηση το κατω αριστερα δλδ κ δεν βοηθησε σε κατι εκανα κ επανεκκινηση τα ιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χιλια ευχαριστω! Εκανα και καταργηση κ αμεσως εστρωσε! Παιδια ευγνωμων!

 

Αυτο το webview τι ακριβως βοηθουσε πχ? Οντας απενεργοποιημενο χανουμε κατι?

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα! Το ιδιο και στο δικό μου. Και το εχω 3 μερες μονο και τα ειχα παίξει. Εκανα κ εγω απεγκαταστησω εμνημερωσεων της συγκεκριμενης εφαρμογης, επανεκκίνηση κ όλα οκ. Το ερώτημα μου ειναι, δεν θα ξανακάνει κάποια στιγμή μόνο του ξανα update και άρα θα ξαναπροκυψει το θεμα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...