Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν άλλαξε κάτι σε μπαταρία performance

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο περνάνε οι μέρες μπορεί να παρατηρηθεί ίσως και τπτ άλλο είμαι δυσπιστος με τα update

Link to comment
Share on other sites

Αν άλλαξε κάτι σε μπαταρία performance

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο περνάνε οι μέρες μπορεί να παρατηρηθεί ίσως και τπτ άλλο είμαι δυσπιστος με τα update

 

 

Μια χαρα ειναι η καταναλωση μπαταριας και απο ταχυτητα ειναι καλυτερα αν οχι ιδια με την προηγουμενη.

Δεν υπαρχει κανενα θεμα για να μην αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος και εγώ από χθες της συσκευής την απέκτησα από public στα 199 ευρώ σε προσφορά.

 

Εξαιρετική προσφορα, μπράβο

Edited by Lacrymosa
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα ναι, αλλά χωρις emoticon δεν είναι προφανές.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν σωστό εκ μέρος σου να εξηγήσεις τον λόγο της ειρωνίας σου. Καλά κάνεις και εκφράζεις την άποψη σου και είναι σεβαστή. Η ειρωνία απλά δεν πρόσφερε ποτέ τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν σωστό εκ μέρος σου να εξηγήσεις τον λόγο της ειρωνίας σου. Καλά κάνεις και εκφράζεις την άποψη σου και είναι σεβαστή. Η ειρωνία απλά δεν πρόσφερε ποτέ τίποτα...

 

E δεν καταλαβαίνεις γιατί ,; Γτ κάποιοι κάθονται με την καραμπίνα στο χέρι και κοιτάζουν ποια είναι η χαμηλότερη τιμή στο Σκρουτζ και με αυτη πορεύονται .. ότι αυτή η τιμή στο κινητό αρχικά δεν το έχει ποτε μα ποτέ ετοιμοπαραδοτο.καξ ότι δεν έχει καμία εγγύηση τους είναι αδιάφορο . Μόνο.αν τους δώσει κ λεφτά καποιος στο χέρι το θεωρούν προσφορά ...

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται το πηρε κι ο brunos σε προσφορά.Αγορασατε μήπως και επέκταση εγγύησης public;Ασφάλεια κλοπης; Θραύση κρυσταλλων;

 

Εγώ έπεσα θύμα, πήρα το 128αρι €140 με 12 μήνες εγγύηση. Αφήστε με, μη μου το θυμιζετε.

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται το πηρε κι ο brunos σε προσφορά.Αγορασατε μήπως και επέκταση εγγύησης public;Ασφάλεια κλοπης; Θραύση κρυσταλλων;

 

 

 

Εγώ έπεσα θύμα, πήρα το 128αρι €140 με 12 μήνες εγγύηση. Αφήστε με, μη μου το θυμιζετε.

Εάν δεν πήραν και ασφάλεια περιόδου συζύγου, καταγγελία στην προστασία καταναλωτή asap
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε παιδιά, δεν χρειάζεται να κάνουμε πλάκα. Και δεν είναι οι ανάγκες όλων των ανθρώπων ίδιες. Ξέρω κόσμο που αγόρασε ασφάλεια για συσκευή και πραγματικά του χρειάστηκε. Από την άλλη ο καθένας ζυγίζει τα δεδομένα και επιλέγει. Προσωπικά δεν το σκέφτηκα πολύ να το πάρω από Σκρουτζομάγαζο. Δεν μου έχει χαλάσει ποτέ συσκευή και πάντα τις προσέχω αρκετά.

Βέβαια υπάρχει και το άλλο. Βάσει νόμου, οποιοσδήποτε πουλάει ηλεκτρονικά σε χώρα της Ευρώπης υποχρεούται να παρέχει διετή εγγύηση. Σαν πωλητής, άσχετα του ότι γράφει για ένα έτος. Όποτε για κάτι χοντρό που μπορεί να συμβεί μετά το πρώτο έτος, αν κυνηγήσει κανείς υπάρχει περίπτωση να καλυφθεί.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το να αγοράζει ο καθένας από πού γουστάρει εσείς το κατακρίνετε γτ είστε Έλληνες ...εσείς κ ξέρετε . Θέλετε να ειρωνεύτειτε κιόλας τρομάρα σας
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται το πηρε κι ο brunos σε προσφορά.Αγορασατε μήπως και επέκταση εγγύησης public;Ασφάλεια κλοπης; Θραύση κρυσταλλων;

 

Εγώ έπεσα θύμα, πήρα το 128αρι €140 με 12 μήνες εγγύηση. Αφήστε με, μη μου το θυμιζετε.

+ 1000 :)

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται το πηρε κι ο brunos σε προσφορά.Αγορασατε μήπως και επέκταση εγγύησης public;Ασφάλεια κλοπης; Θραύση κρυσταλλων;

 

Εγώ έπεσα θύμα, πήρα το 128αρι €140 με 12 μήνες εγγύηση. Αφήστε με, μη μου το θυμιζετε.

Εμ.. βασικά ..με μηδενική εγγύηση το πήρες αλλά μην το κάνουμε θέμα που λέει κ ο.μηδε

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο με επίσημη εγγύηση έχει σχεδόν διπλάσια τιμή.

Αν δεν είναι απο την αρχή ελαττωματικό το πιο πιθανό που μπορείς να πάθεις ειναι να σπάσει η οθόνη που δεν τη βρίσκω καλύπτει καμία εγγύηση.

Οπότε συμφέρει να πάρεις άλλο

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο με επίσημη εγγύηση έχει σχεδόν διπλάσια τιμή.

Αν δεν είναι απο την αρχή ελαττωματικό το πιο πιθανό που μπορείς να πάθεις ειναι να σπάσει η οθόνη που δεν τη βρίσκω καλύπτει καμία εγγύηση.

Οπότε συμφέρει να πάρεις άλλο

 

Στα 199 ομως που επαιξε προσφορα από public ειναι μια χαρα.

 

Μολονότι προσωπικά θα το έπαιρνα πάλι απο σκρουτζ αφού δεν τα κρατάω πάνω απο 2-3 μηνες τα κινητά μου, για 40 ευρω διαφορά αξίζει να το πάρει κάποιος που θα το κρατήσει με εγγύηση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από σκρουτζομαγαζο το πήρα απλά θεωρώ άσκοπο να κρίνω κάποιον από πού θα αγοράσει τι και ούτε πως τις βλέπεις ο καθένας τις προσφορές.χαλαρωστε λίγο δεν είμαστε όλοι ίδιοι άλλοι γουστάρουν να καίγονται ψάχνοντας προσφορές στο διαδίκτυο και άλλοι να βγαίνουν βόλτα στα μαγαζιά για να πάρουν τον αέρα τους.
Link to comment
Share on other sites

Την γνώμη σας...

MI A3 4/64 με 140€ ή Redmi Note 8T 4/64 στα 150€?

Είναι για φίλο...

 

 

Κατα την γνωμη μου το MI A3?

Ο λογος ειναι απλος.

Ειναι πιο μαζεμενο καλυτερη οθονη καλυτερο λογισμικο μεγαλυτερο διαστημα ενημερωσεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσο για τις αγορες θα πω αυτο εγω.

Ολοι ειναι ελευθεροι να επιλεγουν οτι θελουν οσο θελουν σε οτι τιμη θελουν ενα προιον.

Πρεπει ομως να μην ειναι καταναλωτικα ρομποτακια και πρεπει με τις επιλογες τους να ρυθμιζουν και την αγορα ωστε να κερδιζουμε ολοι και ο ιδιος.

Το να δινεις 1000 ευρο για να αγιρασεις ενα κινητο σαν το iphone ας πουμε για να κανεις τον μαγκα δεν ειναι λογικη επιλογη ειναι αρρωστια.

Το να αγοραζεις απο lidl οταν ξερεις οτι δεν πληρωνει φορους και κατακλεβει την ελλαδα η χωρα που την καλυπτει η γερμανια δηλαδη δεν ειναι λογικο ειναι αρρωστια.

Το να βγαινεις στα μαγαζια και να αγοραζεις οτι βρεις μπεοστα σου χωρις ερευνα και να το πληρωνεις στην δυπλη τιμη σεν ειναι λογικο αλλα χαζομαρα.

Στην περιπτωση του φιλου που το πηρε στα 199 και οχι 300 δεν μπορω να πω τα προηγουμενα αλλα εγω δεν θα τα εδινα ουτε αυτα αφου παιζει στα 140.

Πρεπει να γινουμε πολιτες και οχι προβατα σε καθε επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Την γνώμη σας...

MI A3 4/64 με 140€ ή Redmi Note 8T 4/64 στα 150€?

Είναι για φίλο...

 

Το ένα είναι το ακριβώς αντίθετο του άλλου.

 

Mi A3.

 

Stock Android, HD Amoled οθόνη, κάτω από 6" (που σημαίνει βολικό στο χειρισμό με το 1 χέρι), 3 κάμερες, με τη 1 στα 48MP.

 

Redmi Note 8 Pro.

 

Miui, Full HD IPS οθόνη, 6,5" (που σημαίνει σχεδόν αδύνατος χειρισμός με το 1 χέρι), 4 κάμερες, με τη 1 στα 64MP.

 

Κατασκευαστικά ακολουθούν το ίδιο μοτίβο, με σάντουιτς γυαλιού μπρος/πίσω και στη μέση πλαστικό. Και τα 2 είναι πολύ γρήγορα, το ένα λόγω stock android, το άλλο λόγω δυνατού επεξεργαστή.

 

P.S.: Και τα 2 έχουν πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

To 8t είναι αισθητά πιο μεγάλο και ίσως ενοχλήσει αυτό

 

 

Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατα την γνωμη μου το MI A3?

Ο λογος ειναι απλος.

Ειναι πιο μαζεμενο καλυτερη οθονη καλυτερο λογισμικο μεγαλυτερο διαστημα ενημερωσεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσο για τις αγορες θα πω αυτο εγω.

Ολοι ειναι ελευθεροι να επιλεγουν οτι θελουν οσο θελουν σε οτι τιμη θελουν ενα προιον.

Πρεπει ομως να μην ειναι καταναλωτικα ρομποτακια και πρεπει με τις επιλογες τους να ρυθμιζουν και την αγορα ωστε να κερδιζουμε ολοι και ο ιδιος.

Το να δινεις 1000 ευρο για να αγιρασεις ενα κινητο σαν το iphone ας πουμε για να κανεις τον μαγκα δεν ειναι λογικη επιλογη ειναι αρρωστια.

Το να αγοραζεις απο lidl οταν ξερεις οτι δεν πληρωνει φορους και κατακλεβει την ελλαδα η χωρα που την καλυπτει η γερμανια δηλαδη δεν ειναι λογικο ειναι αρρωστια.

Το να βγαινεις στα μαγαζια και να αγοραζεις οτι βρεις μπεοστα σου χωρις ερευνα και να το πληρωνεις στην δυπλη τιμη σεν ειναι λογικο αλλα χαζομαρα.

Στην περιπτωση του φιλου που το πηρε στα 199 και οχι 300 δεν μπορω να πω τα προηγουμενα αλλα εγω δεν θα τα εδινα ουτε αυτα αφου παιζει στα 140.

Πρεπει να γινουμε πολιτες και οχι προβατα σε καθε επιπεδο.

 

 

 

Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ένα είναι το ακριβώς αντίθετο του άλλου.

 

Mi A3.

 

Stock Android, HD Amoled οθόνη, κάτω από 6" (που σημαίνει βολικό στο χειρισμό με το 1 χέρι), 3 κάμερες, με τη 1 στα 48MP.

 

Redmi Note 8 Pro.

 

Miui, Full HD IPS οθόνη, 6,5" (που σημαίνει σχεδόν αδύνατος χειρισμός με το 1 χέρι), 4 κάμερες, με τη 1 στα 64MP.

 

Κατασκευαστικά ακολουθούν το ίδιο μοτίβο, με σάντουιτς γυαλιού μπρος/πίσω και στη μέση πλαστικό. Και τα 2 είναι πολύ γρήγορα, το ένα λόγω stock android, το άλλο λόγω δυνατού επεξεργαστή.

 

P.S.: Και τα 2 έχουν πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.

 

 

Ευχαριστώ...

Και τα δύο τον 665 δε φοράνε?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Ευχαριστώ...

Και τα δύο τον 665 δε φοράνε?

 

 

Αν ενοεις το note 8T ναι.

Αν ενοεις το note 8 pro οχι.φοραει mediatek οτι χειροτερο κατα την γνωμη μου οσο και αν δειχνει βελτιωμενος σε σχεση με τις παλιες υλοποιησεις της εταιριας.

H QUALCOM ειναι χρονια μπροστα ακομα.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Για το 8t ρώτησε, όχι για το 8 pro, άρα μιλάμε για ίδια ταχύτητα σαν κινητά

 

Εγώ επειδή ποτέ δεν είχα amoled οθόνη θα επέλεγα το A3, και ας είμαι ευχαριστημένος με το miui 11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...