Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ξέρετε κάποια που να συνεργάζονται με iphone μιας και τα AirPods είναι πανάκριβα για τη χρήση που θέλω. Βασικά μουσική δεν ακούω καθόλου μόνο για κλήσεις και κυρίως αυτοκίνητο. Γυμναστήριο δεν κάνω ούτε τρέξιμο. Βλέπω κάτι οικονομικά με τιμή γύρω στα 30€ αλλά δεν ξέρω αν συνεργάζονται με τη συσκευή μου

Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε αυτή την κατηγορία τιμής, θα έλεγα ότι τα Xiaomi είναι αρκετά τίμια...

 

Παρεμπιπτόντως @panosz75 έχεις και τις θήκες φόρτισης στα Edge, 3200?

Αντικατέστησα το Edge με το 3200, και ενώ η θήκη του Edge αρκούσε για να το φορτίσει εντελώς, η ίδια (του Edge) για το 3200 φτάνει μέχρι τη μέση. Έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία του είναι μεγαλύτερη, χωρίς βέβαια να μεταφράζεται και σε διάρκεια.

Το έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε αυτή την κατηγορία τιμής, θα έλεγα ότι τα Xiaomi είναι αρκετά τίμια...

 

Παρεμπιπτόντως @panosz75 έχεις και τις θήκες φόρτισης στα Edge, 3200?

Αντικατέστησα το Edge με το 3200, και ενώ η θήκη του Edge αρκούσε για να το φορτίσει εντελώς, η ίδια (του Edge) για το 3200 φτάνει μέχρι τη μέση. Έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία του είναι μεγαλύτερη, χωρίς βέβαια να μεταφράζεται και σε διάρκεια.

Το έχεις δοκιμάσει;

Διαφορά στην ακουστική εχεις δει φίλε μου ανάμεσα στα δύο;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε ευχαριστημένοι από τα Galaxy buds τα χρησιμοποιείτε σε συσκευές Samsung;

 

Με Android συσκευές άλλων κατασκευαστών είναι πλήρως λειτουργικά; Πώς τα πάνε από πλευράς απόδοσης;

Τα galaxy buds έχουν ακριβώς την ίδια απόδοση σε όλα τα android κινητά εφόσον τα συνδέσεις με την εφαρμογή. 2 μοναδικές διάφορες υπάρχουν μόνο. Η πρώτη είναι ότι δεν υπάρχει το pop up ,όπως υπάρχει στα Samsung κινητά, όταν ανοίγεις την θήκη για να συνδεθούν , (μικρό το κακό). Η δεύτερη πού είναι και πιο σημαντική είναι ότι η samsung χρησιμοποιεί δικό της πρότυπο σύνδεσης, το scalable codec, και για αυτο το λόγο δεν υπάρχει λαγκ στην μεταξύ τους διασύνδεση. Στα android κινητά Δεν υπάρχει αυτό το πρότυπο με αποτέλεσμα να υπάρχει lag στα βίντεο, παιχνιδια κτλ. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Υγ: αυτές τις λειτουργίες που έβαλε η apple τώρα στα airpods (εκτός από το noice cancelling) και τα ονόμασε και pro, τις έχουμε εδώ και οκτώ μήνες στα galaxy buds. Γενικά για τα λεφτά που παίζουν αυτή την στιγμή στη αγορά, για εμένα ( ειδικά αν έχεις samsung συσκευή και δεν είσαι audiophile του κερατά) δεν υπάρχει καλύτερη λύση.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα galaxy buds έχουν ακριβώς την ίδια απόδοση σε όλα τα android κινητά εφόσον τα συνδέσεις με την εφαρμογή. 2 μοναδικές διάφορες υπάρχουν μόνο. Η πρώτη είναι ότι δεν υπάρχει το pop up ,όπως υπάρχει στα Samsung κινητά, όταν ανοίγεις την θήκη για να συνδεθούν , (μικρό το κακό). Η δεύτερη πού είναι και πιο σημαντική είναι ότι η samsung χρησιμοποιεί δικό της πρότυπο σύνδεσης, το scalable codec, και για αυτο το λόγο δεν υπάρχει λαγκ στην μεταξύ τους διασύνδεση. Στα android κινητά Δεν υπάρχει αυτό το πρότυπο με αποτέλεσμα να υπάρχει lag στα βίντεο, παιχνιδια κτλ. Ελπίζω να βοήθησα.

 

Υγ: αυτές τις λειτουργίες που έβαλε η apple τώρα στα airpods (εκτός από το noice cancelling) και τα ονόμασε και pro, τις έχουμε εδώ και οκτώ μήνες στα galaxy buds. Γενικά για τα λεφτά που παίζουν αυτή την στιγμή στη αγορά, για εμένα ( ειδικά αν έχεις samsung συσκευή και δεν είσαι audiophile του κερατά) δεν υπάρχει καλύτερη λύση.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ για την αναλυτική σου περιγραφή.

 

Αν και φαίνονται αξιόλογα, μάλλον θα προσπεράσω λόγω του ότι δεν έχω Samsung συσκευή, οπότε δεν ξέρω πώς θα συμπεριφέρονται από πλευράς lag κλπ..

 

Οπότε, είμαι στην αναζήτηση στερεοφωνικών bluetooth ακουστικών (true wireless ή μη) με όσο το δυνατόν ικανοποιητικό ήχο για μουσική και ομιλία σε εξωτερικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως @panosz75 έχεις και τις θήκες φόρτισης στα Edge, 3200?

Αντικατέστησα το Edge με το 3200, και ενώ η θήκη του Edge αρκούσε για να το φορτίσει εντελώς, η ίδια (του Edge) για το 3200 φτάνει μέχρι τη μέση. Έχω την αίσθηση ότι η μπαταρία του είναι μεγαλύτερη, χωρίς βέβαια να μεταφράζεται και σε διάρκεια.

Το έχεις δοκιμάσει;

Ναι, τις έχω και τις δύο.

Αν κατάλαβα καλά εννοείς ότι η μπαταρία της βάσης φόρτισης του Edge πλήρως φορτισμένη δεν επαρκεί για να φορτίσει πλήρως το 3200;

Όχι, δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Ως γνωστόν, και στις δύο περιπτώσεις, το κάθε ακουστικό δίνει 6 ώρες, και η κάθε θήκη δίνει άλλες 10. Το να μη δίνει η θήκη του Edge πλήρη φόρτιση στο 3200, το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι η δική σου θήκη έχει πολύ ταλαιπωρημένη μπαταρία. Εμένα, η θήκη του Edge, αν και πάνω από 5 ετών πια, αντέχει να δώσει τουλάχιστο μια φόρτιση στο 3200, και παραπάνω.

 

Πάντως και τα δύο είναι πολύ καλά ακουστικά, αλλά το νεοαποκτηθέν 5200 UC είναι από άλλο πλανήτη. Και σε ποιότητα ήχου συνομιλίας, και σε εξάλειψη ανέμου, και σε μπαταρία, και όλως περιέργως, και σε άνεση καθώς το φοράς στο αυτί. Δεν το περίμενα να βολεύει τόσο πολύ, και νόμιζα ότι θα εμποδίζει να το φοράς μαζί με γυαλιά οράσεως ή ηλίου, αλλά υπολόγιζα λάθος. Είναι πολύ ευέλικτο και ελαστικό. Χαλάλι τα χρήματα.

Το μόνο στο οποίο τα Edge και 3200 είναι ασύγκριτα είναι η ευκολία χρήσης στο αυτοκίνητο, συνήθως κολλάω τη θήκη τους με velcro στο ταμπλό του αυτοκινήτου και όταν χτυπάει κλήση το βγάζω απ' τη θήκη και το φοράω και απαντώ πολύ εύκολα. Αυτό στο 5200 δε γίνεται. Πρέπει να το φοράς μονίμως στο αυτί.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το συγκεκριμένο Bluetooth εδώ και 1 χρόνο

PLANTRONICS EXPLORER 500. Όλα καλά μέχρι τώρα. Ευχαριστημένος εκτός από την ομιλία σε θορυβώδες περιβάλλον που είχα συχνά παράπονα ότι δεν με ακούν καλά. Ξαφνικά εδώ και μια εβδομάδα χάθηκε όλη τους η ένταση και πλέον απλά δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα. Το 5ο Bluetooth της συγκεκριμένης εταιρείας με ακριβώς την ίδια συμπεριφορά. Προφανώς και το τελευταίο που αγόρασα. Προϊόντα με ημερομηνία λήξης ξεκάθαρα η Plantronics.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το συγκεκριμένο Bluetooth εδώ και 1 χρόνο

PLANTRONICS EXPLORER 500. Όλα καλά μέχρι τώρα. Ευχαριστημένος εκτός από την ομιλία σε θορυβώδες περιβάλλον που είχα συχνά παράπονα ότι δεν με ακούν καλά. Ξαφνικά εδώ και μια εβδομάδα χάθηκε όλη τους η ένταση και πλέον απλά δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα. Το 5ο Bluetooth της συγκεκριμένης εταιρείας με ακριβώς την ίδια συμπεριφορά. Προφανώς και το τελευταίο που αγόρασα. Προϊόντα με ημερομηνία λήξης ξεκάθαρα η Plantronics.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ακριβώς τα ίδια με 3 που έχω αγοράσει από την εταιρεία αυτή.. ξεφτίλα

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχετε απολυτο δικιο για τα Plantronics.

Ειχα παλαιοτερα, πριν αρχισουν να κυκλοφορουν τα ''διπλα'', Voyager Legend και Edge.

Ειναι πραγματικα απο τα καλυτερα ΒΤ αλλα χαλανε ευκολα, συνηθως μεσα στον χρόνο.

Το καλο βεβαια ειναι οτι, σου κανουν αντικατασταση αμεσα και χωρις πολλα πολλα!

 

 

ps

Χρησιμοποιω ΒΤ ακουστικα ανελλιπως απο το 2006 και εχω αγορασει παρα πολλα ολα αυτα τα χρονια.

Να πω και να προτεινω οτι τα καλυτερα αυτη την στιγμη, κυριως για ομιλια αλλα και μουσικη ειναι:

αν εχετε Samsung [Galaxy Buds] και αν iPhone [Airpods] pro

Edited by Jig
PS
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω ΒΤ ακουστικα ανελλιπως απο το 2006 και εχω αγορασει παρα πολλα ολα αυτα τα χρονια.

Να πω και να προτεινω οτι τα καλυτερα αυτη την στιγμη, κυριως για ομιλια αλλα και μουσικη ειναι:

αν εχετε Samsung [Galaxy Buds] και αν iPhone [Airpods] pro

Γιατί λένε ότι τα Galaxy Buds δεν κάνουν για ομιλία και είναι μόνο για μουσική; Σε ένα βιντεάκι το άκουσα

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

εχω τα sοny sbh 50 απο τοτε που ειχα παρει το note 3 επειδη δεν ειχε ραδιο. εκτοτε τα χρησιμοποιω με ολα τα τηλεφωνα που εχω. κανενα προβλημα, και ακομη και τωρα κρατει η μπαταρια του μια χαρα. Μπορει και να ειναι και η μακροβιωτερη ηλεκτρονικη συσκευη που εχω
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λένε ότι τα Galaxy Buds δεν κάνουν για ομιλία και είναι μόνο για μουσική; Σε ένα βιντεάκι το άκουσα

Τα ειχα με το Note 9 αλλα και με iPhone μεχρι προχθες που πηρα τα Pro

Α ψ ο γ α και ποτε κανενα προβλημα με τους συνομιλητες μου

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα με το Note 9 αλλα και με iPhone μεχρι προχθες που πηρα τα Pro

Α ψ ο γ α και ποτε κανενα προβλημα με τους συνομιλητες μου

Συγκεκριμένα σε ένα βιντεάκι στο youtube έλεγε ότι οκ με τη μουσική αλλά στις κλήσεις αν είναι συνέχεια να σου λένε ότι δεν άκουσαν καλύτερα είναι να τα βγάλεις και να μιλήσεις απευθείας από το κινητό.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα σε ένα βιντεάκι στο youtube έλεγε ότι οκ με τη μουσική αλλά στις κλήσεις αν είναι συνέχεια να σου λένε ότι δεν άκουσαν καλύτερα είναι να τα βγάλεις και να μιλήσεις απευθείας από το κινητό.

Τοτε ακουσε αυτον και μην δινεις σημασια σε εμενα :)

 

 

ps

αν καποιος εχει προτεραιοτητα στην μουσικη τα Sony WF-1000XM3 ειναι μονοδρομος

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τοτε ακουσε αυτον και μην δινεις σημασια σε εμενα :)

 

 

 

 

 

ps

 

αν καποιος εχει προτεραιοτητα στην μουσικη τα Sony WF-1000XM3 ειναι μονοδρομος

Υπάρχουν και καλύτερα για μουσική και είναι αυτά

https://www.skroutz.gr/s/18250663/Master-Dynamic-MW07-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5.html

Και στο λέω γιατί τα έχω και επίσης φίλος έχει τα σονυ και τα έχω συγκρίνει

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα σε ένα βιντεάκι στο youtube έλεγε ότι οκ με τη μουσική αλλά στις κλήσεις αν είναι συνέχεια να σου λένε ότι δεν άκουσαν καλύτερα είναι να τα βγάλεις και να μιλήσεις απευθείας από το κινητό.
Εχω τα samsung buds στο note10+ εδω και 10 μέρες και δεν εχω δεχτεί κανένα παράπονο απο συνομιλητή μου είτε μιλάω στο αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο είτε στο σπίτι που έχει ησυχία! Συγκεκριμένα οταν είμαι στο αμάξι με ρωτανε αν μπορώ να μιλάω ενώ οδηγώ γιατι πολυ απλά δεν καταλαβαίνουν οτι έχω ακουστικά!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα samsung buds στο note10+ εδω και 10 μέρες και δεν εχω δεχτεί κανένα παράπονο απο συνομιλητή μου είτε μιλάω στο αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο είτε στο σπίτι που έχει ησυχία! Συγκεκριμένα οταν είμαι στο αμάξι με ρωτανε αν μπορώ να μιλάω ενώ οδηγώ γιατι πολυ απλά δεν καταλαβαίνουν οτι έχω ακουστικά!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Κι εγώ τα έχω απο day one, 0 προβλήματα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τους πρώτους μήνες υπήρχαν προβλήματα, αλλά με τα updates της Samsung διορθώθηκαν.

 

Εγώ είχα όλα σχεδόν τα προβλήματα που περιγράφει ο linus

 

Τώρα σχεδόν κανένα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εχετε απολυτο δικιο για τα Plantronics.

Ειχα παλαιοτερα, πριν αρχισουν να κυκλοφορουν τα ''διπλα'', Voyager Legend και Edge.

Ειναι πραγματικα απο τα καλυτερα ΒΤ αλλα χαλανε ευκολα, συνηθως μεσα στον χρόνο.

Το καλο βεβαια ειναι οτι, σου κανουν αντικατασταση αμεσα και χωρις πολλα πολλα!

 

 

ps

Χρησιμοποιω ΒΤ ακουστικα ανελλιπως απο το 2006 και εχω αγορασει παρα πολλα ολα αυτα τα χρονια.

Να πω και να προτεινω οτι τα καλυτερα αυτη την στιγμη, κυριως για ομιλια αλλα και μουσικη ειναι:

αν εχετε Samsung [Galaxy Buds] και αν iPhone [Airpods] pro

 

Τα ειχα με το Note 9 αλλα και με iPhone μεχρι προχθες που πηρα τα Pro

Α ψ ο γ α και ποτε κανενα προβλημα με τους συνομιλητες μου

 

Εχω τα samsung buds στο note10+ εδω και 10 μέρες και δεν εχω δεχτεί κανένα παράπονο απο συνομιλητή μου είτε μιλάω στο αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο είτε στο σπίτι που έχει ησυχία! Συγκεκριμένα οταν είμαι στο αμάξι με ρωτανε αν μπορώ να μιλάω ενώ οδηγώ γιατι πολυ απλά δεν καταλαβαίνουν οτι έχω ακουστικά!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ τα έχω απο day one, 0 προβλήματα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

... και ειδικα τωρα που τα Buds εχουν πεσει κατω απο 100€ ειναι μακραν οτι καλυτερο σε αυτη την τιμη!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πραγματικά απορώ, για τα Plantronics που λέτε, τι τους κάνετε και σας χαλάνε; Πριν λίγες μέρες απέκτησα αισίως το 5ο μου ακουστικό Plantronics. Ξεκινώντας πριν αρκετά χρόνια με το m1100, μετά τα BackBeat Go2, και τα Edge, 3200 και τελευταίο μου απόκτημα τα 5200. Ούτε μείωση έντασης είχα ποτέ, ούτε χάλασε κανένα, ούτε γενικώς κανένα πρόβλημα. Δε μπορώ να καταλάβω, είμαι τόσο τυχερός και έπεσα στις εξαιρέσεις του κανόνα, κι ενώ τα Plantronics υποτίθεται είναι όλα μπακατέλες, εμένα μου έτυχαν τα καλά; :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τοτε ακουσε αυτον και μην δινεις σημασια σε εμενα :)

Δε βάζω "κόντρα" μεταξύ εσού και του youtuber (άλλη δουλειά δεν είχα να κάνω...)! Απλά σου λέω τι αναφέρθηκε και επειδή είπε κάτι διαφορετικό, το ανέφερα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω τα samsung buds στο note10+ εδω και 10 μέρες και δεν εχω δεχτεί κανένα παράπονο απο συνομιλητή μου είτε μιλάω στο αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο είτε στο σπίτι που έχει ησυχία! Συγκεκριμένα οταν είμαι στο αμάξι με ρωτανε αν μπορώ να μιλάω ενώ οδηγώ γιατι πολυ απλά δεν καταλαβαίνουν οτι έχω ακουστικά!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ τα έχω απο day one, 0 προβλήματα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τους πρώτους μήνες υπήρχαν προβλήματα, αλλά με τα updates της Samsung διορθώθηκαν.

 

Εγώ είχα όλα σχεδόν τα προβλήματα που περιγράφει ο linus

 

Τώρα σχεδόν κανένα.

Αν είναι έτσι, προφανώς όλα λύθηκαν με updates. Αυτό είναι πολύ καλό γιατί πλέον τα έχω στα υπόψη μου για αγορά. Από εκεί και πέρα, ισχύει ή έχω την εντύπωση ότι τα true wireless δε συνδέονται ταυτόχρονα σε δύο τηλέφωνα; Το ρωτάω γιατί χρησιμοποιώ δύο συσκευές οπότε θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση.

Οι συσκευές μου αυτή τη στιγμή είναι της OnePlus. Χάνω τίποτα στα samsung buds που δεν έχω samsung κινητό; Προφανώς χρησιμοποιούν κάποια εφαρμογή την οποία και θα χρησιμοποιώ, αλλά από εκεί και πέρα αν υπάρχει κάποια διαφορά στα samsung κινητά.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και καλύτερα για μουσική και είναι αυτά

https://www.skroutz.gr/s/18250663/Master-Dynamic-MW07-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5.html

Και στο λέω γιατί τα έχω και επίσης φίλος έχει τα σονυ και τα έχω συγκρίνει

Αν είναι να φτάσετε σε τέτοια τιμή,παντε σε Shure η Clipsch..
Sennheiser momentum true wireless.

Ότι καλύτερο κυκλοφορεί με διαφορά σε σχέση με όλα τα true wireless (για ήχο πάντα).

Και συν φυσικά το μηδενικό latency στα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για ακουστικά τύπου OnePlus bullets αλλά πιο οικονομικά. Βλέπω στο skroutz ότι πολύ δημοφιλή είναι τα huawei AM61. Τα έχει δοκιμάσει κανείς ή έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα δουλεύω εδώ και δύο μήνες καθε μέρα.

Μπαταρία τούμπανο, ακουστική αν φοράς ταυτόχρονα και τα δύο είναι τέλειο. Με το ένα αρκετά καλή.

Η εφαρμογή στο αυτί είναι άριστη.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνάδελφος έχει Samsung buds και τον ακούω όταν μιλάμε σα να μιλάει από πηγάδι!!

Τι φταίει; εσείς που τα έχετε σας έχουν κάνει παράπονα;

Τα θέλω καθαρά για ομιλία και είμαι αρκετές ώρες στο δρόμο.

Θα ακούω τον συνομιλητή καλά; θα ακούει καθαρά την φωνή μου από τους εξωτερικούς ήχους;

Και τέλος με ποιά εφαρμογή τα δουλεύετε;

 

Παρακαλώ όσοι μπορείτε απαντήστε;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Από εκεί και πέρα, ισχύει ή έχω την εντύπωση ότι τα true wireless δε συνδέονται ταυτόχρονα σε δύο τηλέφωνα; Το ρωτάω γιατί χρησιμοποιώ δύο συσκευές οπότε θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση.

 

 

 

 

Είχα πάρει κάτι κινέζικα true wireless με 25€ και τα οποία συνδέονταν με 2 κινητά ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά στην ακουστική εχεις δει φίλε μου ανάμεσα στα δύο;

 

Όχι, το Edge και το 3200 είναι πρακτικά το ίδιο ακουστικό. Έχει βελτιώσεις, όπως την δυνατότητα αναβάθμισης firmware από την εφαρμογή (το Edge έπρεπε να συνδεθεί σε υπολογιστή), αλλά τίποτα σημαντικό.

 

Ευχαριστώ και @panosz75 για την απάντηση.

 

Εμένα η εμπειρία με τα Plantronics είναι καλή, αλλά όχι χωρίς προβλήματα. Έχω δουλέψει και κάποια μικρομεσαία μοντέλα, που θεωρώ ότι είναι τίμια για τα χρήματά τους. Το πρώτο μου Edge το πρόσεχα αρκετά και δεν είχε κανένα πρόβλημα μέχρι που το σούφρωσαν.

Το δεύτερο το πήρα ταλαιπωρημένο δεύτερο χέρι και είχε ήδη εμφανίσει το πρόβλημα της κακής αποθορυβοποίησης (εικάζεται ότι μπαίνει κάποιο σκουπιδάκι στις τρυπούλες του εξωτερικού μικροφώνου). Το χρησιμοποίησα για λίγους μήνες χωρίς πρόβλημα, μέχρι που άρχισαν να λένε και σε εμένα ότι ακούγομαι από πολύ μακριά (αυτό είναι σύμπτωμα). Δεν κατάφερα να το ξαναδιορθώσω, και τελικά πήρα το 3200. Είμαι ευχαριστημένος όσο με το πρώτο μου Edge, από όλες τις απόψεις...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...