Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Επειδή είναι σημαντικό μειον αυτό, συνήθως οι εταιρείες δεν το αναφέρουν στα specs η το έχουν κάπου βαθιά χωμένο μέσα. Η καλύτερη λύση είναι τα reviews, που δεν θα σας πουν αν ένα ακουστικό είναι καλό η όχι, καθώς τα περισσότερα είναι sponsored (και ο νοων νοητό) αλλά τουλάχιστον θα το δείτε ότι κατά την σύνδεση θα πρέπει πρώτα να βγάλει το αριστερό πχ για να συνδεθεί με το τηλ και μετά το δεξί για να συνδεθεί με το άλλο ακουστικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επειδή άλλαξα γνώμη και σκέφτομαι και εγώ για true wireless, τελικά και για android κινητά (γιατί σε δύο θα τα συνδέσω, δύο χρησιμοποιώ) είναι μονόδρομος της Apple τα airpods; Γιατί λένε κάποιοι ότι τα μισά χαρακτηριστικά αφορούν τα iphone; Εννοείται ότι το πρόγραμμα θα το έχω στο κινητό. Επίσης αν θες να τα φορτίσεις καθ' οδόν πρέπει να έχεις και το καλώδιό του μιας και δεν είναι usb-c/miniusb (υπάρχει κάποιος αντάπτορας σε miniusb/type c που να βολεύει; Αναφέρομαι σε μεγάλα ταξίδια συνήθως σε διακοπές που μπορεί να υπερβούν τις 24 ώρες).

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο μέχρι το ποσό των 130 που πωλούνται τώρα τα airpods για android κινητά ή παύω να ασχολούμαι και αγοράζω τα airpods;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν αυτά σήμερα:

https://www.amazon.de/gp/product/B07NRMWZC8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Έως τώρα φαίνονται εξαιρετικά και πολύ ποιοτικά!

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμάσει χιλιαδες ακουστικά ακριβά και φτηνά..αγόρασα λοιπόν τα plantronics 3200 και καπου εδω αλλάζουν όλα...ανοιχτα παραθυρα στο αυτοκίνητο κομπρεσερ να βαράνε διπλα μου η ποιοτητα κλησης ειναι σαν ειμαι σε κλειστό χώρο ...παιδια μην το σκέφτεστε και πολυ αν θελετε να μιλατε στο τηλεφωνο ειναι μονοδρομος ...τα 5200 σίγουρα

θα ειναι εφάμιλλα αλλα μου φαίνονται λιγο κουμουτσες

Link to comment
Share on other sites

Plantronics είναι κορυφή..Και τα airpods όλα τα reviews λένε τα καλύτερα για ομιλία,αλλά όχι το ίδιο και για μουσική..Πρόσεξε μη κλαίς τα λεφτά μόνο!Γιατί απο το σχήμα τους και μόνο που βλέπω..δε νομίζω να έχουν και κάνα σοβαρό isolation και ειδικά μπάσο..
Link to comment
Share on other sites

Για μουσική, μόνο ένας εντελώς άσχετος ή κουφός θα πρότεινε airpods τη σήμερον ημέρα.

Όχι μονόδρομος, ούτε παράδρομος δεν είναι.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει αν τα δύο τελευταία posts αναφέρονται ως απάντηση σε μένα (γιατί δεν υπάρχει και κάποια παράθεση).
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όλα αναφέρονται σε εσένα, δεν υπάρχει άλλος που ρώτησε η ανέφερε airpods.

Κάποια φόρουμ ζητάνε παραθέσεις, κάποια να τις αποφεύγεις, μην κολλάς εκεί.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τέθηκε θέμα αποφυγής παραθέσεων στο myphone τουλάχιστον τα τελευταία 15 χρόνια που είμαι μέλος. Και επειδή δεν κολλάω σε αυτό, να σου πω ότι συνήθως δε χρησιμοποιείται παράθεση όταν δε μεσολαβεί κάποιο μήνυμα που δεν έχει σχέση με την ερώτηση. Οκ τα airpods είναι ό,τι χειρότερο. Δηλαδή μέχρι το εύρος των 130 ευρώ πού να πάω;

Κώστα δεν το είπα αρνητικά, απλά πραγματικά δεν κατάλαβα ότι αναφέρουν σε μένα. Προτεραιότητά μου είναι να είναι true wireless με ταυτόχρονο σήμα και στα δύο ακουστικά και όχι να παίρνει το ένα από το άλλο, μετά η ποιότητα κλήσεων σε θορυβώδες περιβάλλον και τέλος η μουσική που δεν ψάχνω κάποιο τρελό πράγμα απλά να ακούω αξιοπρεπώς. Επίσης κάτι gestures του στυλ να κάνει pause μόλις βγάλεις το ένα από το αυτί θα μου ήταν ιδανικό!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω να μένω στα κλασικά ΒΤ ακουστικά με καλωδιάκι πίσω απ' το αυτί, για ποιοτική ακρόαση μουσικής χωρίς καθυστέρηση, και χωρίς να δώσεις μια περιουσία. Προφανώς και τα true wireless είναι το μέλλον, απλά βλέπω ότι η αγορά αυτή τη στιγμή δεν έχει ωριμάσει όσο πρέπει για να κάνεις μια τέτοια επένδυση, ιδίως αν μιλάμε για τιμές τάξης μεγέθους 200€++++. Δε νομίζω ότι αξίζει, τουλάχιστο όχι ακόμα.

Για παράδειγμα, πριν αρκετούς μήνες είχα πάρει τα Sony MDR-XB50BS, γύρω στο 70άρι €, και πριν κανένα μήνα πήρα σε προσφορά 99€ τα Sony WF-1000X, που κανονικά η τιμή τους είναι κοντά στα 200€. Η σύγκριση: σε ήχο (κυρίως μέγιστη ένταση και μπάσο) και latency, αμείλικτα υπέρ των "φτηνών". Να μη βάλω στην εξίσωση ότι στην πλειοψηφία τους τα true wireless δεν έχουν έλεγχο έντασης, μεγάλο μείον για μένα.

Δεν ξέρω οι άλλες φίρμες πέραν Sony τι προσφέρουν, αλλά μια απλή σύγκριση μεταξύ δύο μοντέλων της ίδιας εταιρίας με αρκετή διαφορά τιμής, νομίζω είναι ενδεικτική.

 

εχω δοκιμάσει χιλιαδες ακουστικά ακριβά και φτηνά..αγόρασα λοιπόν τα plantronics 3200 και καπου εδω αλλάζουν όλα...ανοιχτα παραθυρα στο αυτοκίνητο κομπρεσερ να βαράνε διπλα μου η ποιοτητα κλησης ειναι σαν ειμαι σε κλειστό χώρο ...παιδια μην το σκέφτεστε και πολυ αν θελετε να μιλατε στο τηλεφωνο ειναι μονοδρομος ...τα 5200 σίγουρα

θα ειναι εφάμιλλα αλλα μου φαίνονται λιγο κουμουτσες

 

Έχοντας ήδη το Edge κάπου 5 χρόνια, και κάποιους μήνες το 3200, την έκανα την κουτουράδα και αύριο συμπληρώνω τη συλλογή μου με την ναυαρχίδα της Plantronics. Μου έρχεται το 5200 UC με το charging case, να δούμε πόσο καλύτερο είναι στην εξάλειψη ανέμου, κάτι που κανένα απ' όσα Plantronics είχα δεν το κατάφεραν στο σημείο που θέλω.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χμμ δύσκολη απόφαση γιατί είναι αρκετά τα λεφτά + ό,τι πλέον έχεις άπειρες επιλογές!Θα έλεγα να ψάξεις κάτι σε Klipsch,Sennheizer,Sony,Cambridge audio,Bose.Είναι τόσα τα reviews,τόσες οι επιλογές,που στο τέλος θα μαζέψεις αν τα διαβάσεις όλα και στην τελική μπορεί ενώ τα πάρεις,να βρεις καλή κινεζια με 70€ που να ήταν καλύτερη από οτιδήποτε!Χαχαχα.Μάλλον θα πρέπει να ψάξεις κάποιο "παγκόσμιο" forum από άτομα που τα έχουν δοκιμάσει.Αν και εγώ στη θέση σου με αυτά που ζητάς,δε θα έδινα πάνω από 60€.Δεν είσαι τόσο απόλυτος/απαιτητικός δηλαδή..
Link to comment
Share on other sites

Τα samsung galaxy buds έχουν τα εξής...

1)έλεγχο έντασης

2)Στιγμιαία ήχο περιβάλλοντος με παρατεταμένο πάτημα

3)αλλαγή τραγουδιού στο επόμενο - προηγούμενο

4)με την αφαίρεση τους απο το αυτί παύση ηχου σε αυτο που αφαιρείς και αν αφαιρεθεί και το δεύτερο παύση αναπαραγωγής

5)ασύρματη φόρτιση

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με Plantronics 3200 που να του έχει μειωθεί η ένταση του ?

 

Δεν έχω το 3200 αλλά το voyager edge. Μετά από δυο χρόνια λοιπόν η ένταση μειώθηκε στο μισό, ότι είχε συμβεί στο ίδιο διάστημα με ενα Jabra stealth. Απαράδεκτη πολιτική των εταιριών για να σε αναγκάσουν να αλλάξεις ακουστικό. Και μην πει κανείς ότι είναι τυχαίο γιατί με μια αναζήτησή στο διαδίκτυο βρίσκει άπειρες αναφορές.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε ευχαριστημένοι από τα Galaxy buds τα χρησιμοποιείτε σε συσκευές Samsung;

 

Με Android συσκευές άλλων κατασκευαστών είναι πλήρως λειτουργικά; Πώς τα πάνε από πλευράς απόδοσης;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για ακουστικά τύπου OnePlus bullets αλλά πιο οικονομικά. Βλέπω στο skroutz ότι πολύ δημοφιλή είναι τα huawei AM61. Τα έχει δοκιμάσει κανείς ή έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με Plantronics 3200 που να του έχει μειωθεί η ένταση του ?

 

Δεν έχω το 3200 αλλά το voyager edge. Μετά από δυο χρόνια λοιπόν η ένταση μειώθηκε στο μισό, ότι είχε συμβεί στο ίδιο διάστημα με ενα Jabra stealth. Απαράδεκτη πολιτική των εταιριών για να σε αναγκάσουν να αλλάξεις ακουστικό. Και μην πει κανείς ότι είναι τυχαίο γιατί με μια αναζήτησή στο διαδίκτυο βρίσκει άπειρες αναφορές.

 

Πολύ παράξενο. Έχω και τα δύο. Ούτε στο Edge ούτε στο 3200 παρατήρησα κάτι τέτοιο όσο καιρό τα έχω.

Το Jabra Stealth είχε από την αρχή πολύ χαμηλή ένταση, η οποία μειώθηκε ακόμα περισσότερο στην πορεία. Και το μεγάλο τους μειονέκτημα είναι η έλλειψη πλήκτρων ελέγχου έντασης.

 

Σκέφτομαι για ακουστικά τύπου OnePlus bullets αλλά πιο οικονομικά. Βλέπω στο skroutz ότι πολύ δημοφιλή είναι τα huawei AM61. Τα έχει δοκιμάσει κανείς ή έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα πήρα λίγο πριν το καλοκαίρι, αλλά δεν τα χρησιμοποίησα ποτέ, τα έχω κάθονται σε ένα συρτάρι για το λόγο ότι δε μπόρεσα ποτέ να τα φορέσω χωρίς να μου πέσουν. Ουσιαστικά ανύπαρκτη η εφαρμογή στο δικό μου αυτί, και είναι πολύ περίεργο γιατί γενικώς έχω δοκιμάσει αρκετά ακουστικά και δεν είχα σχεδόν ποτέ θέμα, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για ακουστικά τύπου OnePlus bullets αλλά πιο οικονομικά. Βλέπω στο skroutz ότι πολύ δημοφιλή είναι τα huawei AM61. Τα έχει δοκιμάσει κανείς ή έχει κάποιος να προτείνει κάτι άλλο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εξαρτάται από τις απαιτήσεις. Πολύ καλή αυτονομία και ήχος. Σε θέμα ομιλίας όμως είναι αρκετά ευαίσθητα και ας μην είσαι σε ιδιαίτερα θορυβώδες περιβάλλον.

 

Από θέμα εφαρμογής όμως είναι απλά από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει. Και το μαξιλαράκι είναι ενιαίο οπότε δεν έχεις φόβο να τα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπω σε καλή τιμή στο σκρουτζ τα huawei κι ελλείψη εναλλακτικής στην τιμή αυτή βλέπω να τα χτυπάω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποια που να συνεργάζονται με iphone μιας και τα AirPods είναι πανάκριβα για τη χρήση που θέλω. Βασικά μουσική δεν ακούω καθόλου μόνο για κλήσεις και κυρίως αυτοκίνητο. Γυμναστήριο δεν κάνω ούτε τρέξιμο. Βλέπω κάτι οικονομικά με τιμή γύρω στα 30€ αλλά δεν ξέρω αν συνεργάζονται με τη συσκευή μου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπω σε καλή τιμή στο σκρουτζ τα huawei κι ελλείψη εναλλακτικής στην τιμή αυτή βλέπω να τα χτυπάω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν τελικά τα πάρεις περιμένουμε άποψη από τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...