Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Θα συμφωνήσω.

Χρησιμοποιώ αποκλειστικά sennheiser momentum για μουσική όλη μέρα και πούλησα όλα τα υπόλοιπα true wireless.

Τα airpods όμως τα κράτησα γιατί είναι απλά άψογα σε κλήσεις.

Αν θες να τα συνδυάσεις και για μουσική βέβαια, προτίμησε κάτι άλλο.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για χρήση σε εξωτερικούς χώρους (κέντρο Αθήνας), είμαι μεταξύ των δύο plantronics expoler 500 & voyager 3200, η διπλάσια τιμή που τα χωρίζει θα κάνει την διαφορά αισθητή;

Το πρώτο λέει έχει 2 μικρόφωνα και το δεύτερο 3 για την απομόνωση θορύβων.

Υπάρχει κάποιος που τα έχει δοκιμάσει να μοιραστεί την εμπειρία του;

Με ενδιαφέρει μόνο η τηλεφωνική συνομιλία, όχι μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Για χρήση σε εξωτερικούς χώρους (κέντρο Αθήνας), είμαι μεταξύ των δύο plantronics expoler 500 & voyager 3200, η διπλάσια τιμή που τα χωρίζει θα κάνει την διαφορά αισθητή;

 

Το πρώτο λέει έχει 2 μικρόφωνα και το δεύτερο 3 για την απομόνωση θορύβων.

 

Υπάρχει κάποιος που τα έχει δοκιμάσει να μοιραστεί την εμπειρία του;

 

Με ενδιαφέρει μόνο η τηλεφωνική συνομιλία, όχι μουσική.

Να πάρεις το 3200.τεραστια η διαφορα σε ποιότητα ομιλίας. Και το πως ακούς αλλά και το πως σε ακούνε όταν έχει θόρυβο.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και με το explorer 500 με ακούνε και τους ακούω μια χαρά και μάλιστα και σε θορυβώδες περιβάλλον!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και με το explorer 500 με ακούνε και τους ακούω μια χαρά και μάλιστα και σε θορυβώδες περιβάλλον!
Έχω το 500 το 3200 το 110 και το 6200. Οπότε καταλαβαίνεις ότι έχω γνώμη για το πιο είναι καλύτερο και που.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 500 το 3200 το 110 και το 6200. Οπότε καταλαβαίνεις ότι έχω γνώμη για το πιο είναι καλύτερο και που.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ, αφού έχεις ολόκληρη συλλογή καταλαβαίνω απόλυτα την πρόταση σου. Θα πάω στα σίγουρα λοιπόν, ευχαριστώ.

Edited by antonis_kiriazis
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 500 το 3200 το 110 και το 6200. Οπότε καταλαβαίνεις ότι έχω γνώμη για το πιο είναι καλύτερο και που.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Εννοείται πως το ακριβότερο είναι και το καλύτερο. Δεν διαφωνώ σε αυτό παρόλο που δεν το έχω δοκιμάσει. Τα χαρακτηριστικά του είναι ανώτερα.

 

Απλά ενημερώνω ότι ακόμα και με το 500 εκτος απροόπτου θα μείνει πολύ ευχαριστημένος. Ανάλογα με το budget που έχει ο φίλος, ας επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψαχνω καποια ακουστικα για μουσικη και ομιλια με καλο noise cancelation σε λογικές τιμές μεχρι 80€ αν εχει κανεις να προτείνει κατι καλο

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 500 το 3200 το 110 και το 6200. Οπότε καταλαβαίνεις ότι έχω γνώμη για το πιο είναι καλύτερο και που.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μεταξυ 500 και 110;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω ένα ακουστικό Bluetooth για την οδήγηση με noise cancelation για καλή ποιότητα κλήσης το οποίο κατά προτίμηση δεν θέλω να το έχω μόνιμα πάνω στο αυτί οπότε κάτι που να πιάνει στην μπλούζα και να έχει και καλή αυτονομία. Θα προτιμούσα μέχρι 50 ευρώ κάτι αν έχετε να προτείνετε.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Explorer 500 : παραπολυ καλό και του γούστου μου. Όχι καλύτερο από το voyager αλλά "πάρα πολύ καλό". Είχα αγοράσει 5 το ένα πίσω από το άλλο... ΑΛΛΆ... το μαλακό ελαστικό καπάκι φεύγει μετά από 3 ή 4 μήνες χρήσης... Απογοητευτικα και πήρα Μ185 (marque 2) και το έχω 2 χρόνια.

Αυτό μόνο αλλιώς το ξαναεπερνα.

Αλλά και πάλι δεν είναι καλύτερο από voyager αλλά δεν ήθελα και εκείνο το στυλ.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Explorer 500 : παραπολυ καλό και του γούστου μου. Όχι καλύτερο από το voyager αλλά "πάρα πολύ καλό". Είχα αγοράσει 5 το ένα πίσω από το άλλο... ΑΛΛΆ... το μαλακό ελαστικό καπάκι φεύγει μετά από 3 ή 4 μήνες χρήσης... Απογοητευτικα και πήρα Μ185 (marque 2) και το έχω 2 χρόνια.

Αυτό μόνο αλλιώς το ξαναεπερνα.

Αλλά και πάλι δεν είναι καλύτερο από voyager αλλά δεν ήθελα και εκείνο το στυλ.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Πραγματικά πολύ καλό, με μοναδικό μειονέκτημα την πολύ μικρή αυτονομία, σε σχέση με m70.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ καλό, με μοναδικό μειονέκτημα την πολύ μικρή αυτονομία, σε σχέση με m70.
Η εγώ τότε είμαι κουφός η το ακουστικό του είναι πολύ χαμηλό σε ένταση.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εγώ τότε είμαι κουφός η το ακουστικό του είναι πολύ χαμηλό σε ένταση.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι προτεινεις με λιγο καλο noise cancellation οικονομικο

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινεις με λιγο καλο noise cancellation οικονομικο

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανένα δεν έχει καλό Noise cancelation σε χαμηλή τιμή. Σε 70 περίπου ευρώ θα πήγαινα νομίζω στο jabra tall 45. Μέχρι τα 70 τα Plantronics που έχουν 2 μικρόφωνα έχουν χαμηλό ακουστικό και τα υπόλοιπα φτηνά μπορεί κάποια να ακούς καλά αλλά σε θόρυβο ο συνομιλητής σου δεν σε ακούει. Άρα γνώμη μου η πάρε κάποιο φτηνό να κάνεις κάπως την δουλειά σου. Η δίνεις πάνω από 70 και παίρνεις ένα καλό.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα δεν έχει καλό Noise cancelation σε χαμηλή τιμή. Σε 70 περίπου ευρώ θα πήγαινα νομίζω στο jabra tall 45. Μέχρι τα 70 τα Plantronics που έχουν 2 μικρόφωνα έχουν χαμηλό ακουστικό και τα υπόλοιπα φτηνά μπορεί κάποια να ακούς καλά αλλά σε θόρυβο ο συνομιλητής σου δεν σε ακούει. Άρα γνώμη μου η πάρε κάποιο φτηνό να κάνεις κάπως την δουλειά σου. Η δίνεις πάνω από 70 και παίρνεις ένα καλό.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και για καλό τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Η εγώ τότε είμαι κουφός η το ακουστικό του είναι πολύ χαμηλό σε ένταση.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, εχεις απόλυτο δίκιο.

Έχει αρκετά χαμηλή ένταση και μπορώ να το συγκρίνω με όλα τα Plantronics που είχα κατά καιρούς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.ειμαι ανάμεσα σε 2 Bluetooth. Στο Huawei AM61 Sport Headphones Lite και στα Xiaomi Redmi AirDots. Έχει κάποιος άποψη για αυτά τα δύο; Μέχρι τώρα είχα το plantronics explorer 10 το οποίο έχει χαλάσει μετά από χρήση χρόνων. Με ενδιαφέρουν πιο πολύ για ομιλία στο αμάξι....απλά έλεγα να αλλάξω στυλ μην πάρω πάλι μονό ακουστικό από plantronics.τι λέτε;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και για καλό τι προτείνετε;
Explorer 110, όσοι γνωστοί μου το έχουν, τους ακούω μια χαρά χωρίς προβλήματα. Όσοι έχουν iPhone ακόμα καλύτερα.

Ο συνδυασμός είναι μεγάλος παράγοντας όσον αφορά την τελική εμπειρία.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Explorer 110, όσοι γνωστοί μου το έχουν, τους ακούω μια χαρά χωρίς προβλήματα. Όσοι έχουν iPhone ακόμα καλύτερα.

Ο συνδυασμός είναι μεγάλος παράγοντας όσον αφορά την τελική εμπειρία.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Το έχω το 110.πολύ καλό οντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα, αν θες οπωσδήποτε καλό και αποτελεσματικό noise cancellation, πας σε κάποιο Plantronics Voyager. Προφανώς και το 5200 είναι η βέλτιστη επιλογή, αλλά κουμούτσα. Το 3200 επομένως η πιο βολική επιλογή. Και αν ψάξεις σε ebay-amazon κλπ, μπορείς να το βρεις πολύ φτηνότερα από τα 140+ € που υπάρχει στην Ελλάδα. Πήρα πριν αρκετούς μήνες την έκδοση 3240 (με τη βάση φόρτισης) κοντά στα 85-90€ από αξιόπιστο πωλητή του αγγλικού ebay. Απροβλημάτιστο και άψογο. Μόνο που δεν ξέρω αν και εφόσον παίζει εγγύηση αν μου πάθει κάτι.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το 3200 εγω γιατι το βρισκω στα 84? Κανω κατι λάθος? Αυτο δεν είναι?

https://www.electroholic.gr/el/product/ACSPLA00063?skr_prm=WyI2Y2E2ZjAzZi02NDlhLTQ1YTEtYjFhZi05ZjM1YjUyOGEyOTEiLDE1Njg4Mzc3NDYzMDEseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 3200 εγω γιατι το βρισκω στα 84? Κανω κατι λάθος? Αυτο δεν είναι?

https://www.electroholic.gr/el/product/ACSPLA00063?skr_prm=WyI2Y2E2ZjAzZi02NDlhLTQ1YTEtYjFhZi05ZjM1YjUyOGEyOTEiLDE1Njg4Mzc3NDYzMDEseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, εκεί κυμαίνεται η έκδοση με μόνο το ακουστικό μέσα (3200 version). Αν θες και τη θήκη φόρτισης (3240 version) πρέπει να τα σκάσεις:

https://www.skroutz.gr/s/13652490/Plantronics-Voyager-3240.html?keyphrase=plantronics+voyager+3240

 

Είναι άλλη η φάση σε σχέση με το Edge που έδιναν τσάμπα και τη θήκη.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκεί κυμαίνεται η έκδοση με μόνο το ακουστικό μέσα (3200 version). Αν θες και τη θήκη φόρτισης (3240 version) πρέπει να τα σκάσεις:

https://www.skroutz.gr/s/13652490/Plantronics-Voyager-3240.html?keyphrase=plantronics+voyager+3240

 

Είναι άλλη η φάση σε σχέση με το Edge που έδιναν τσάμπα και τη θήκη.

Ωραίος σε ευχαριστώ δεν ηξερα

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...