Jump to content

[S10 series] Διαθεσιμότητα & αγορά


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις παρελαβα. Η ταινια ασφαλειας υπηρχε κανονικα, απλα δεν ειχε ζελατινα ουτε η συσκευασια περιμετρικα ούτε τα ακουστικα ο φορτιστης κτλ.

 

Τις κατηργησαν για λογους οικολογιας, και καλα εκαναν εδω που τα λεμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 338
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις κατηργησαν για λογους οικολογιας, και καλα εκαναν εδω που τα λεμε.

 

Σ ευχαριστώ. Τα ακουστικά είναι σίγουρα αρκετά ποιοτικά για δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλιαρακι είναι στην ουγγρική γλώσσα.

Η επισημη εγγύηση ισχύει κανονικά, έτσι?

Φυσικότατα!!!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είχε κάνεις καμία τύχη με Αγορά τιμολογίου μπας και πέσει λίγο η τιμή; Η το παίζουν δύσκολοι

 

Μόνο στον Καραβασιλη πήρα, μετά από 3 προσπάθειες και αφού μου είπαν ότι στέλνουν αγγλικό χωρίς ελληνικά, κλειδωμένο, χωρίς εγγύηση κλπ και τους είπα οκ στείλτε το, μετά από μερικές μέρες με παίρνει και μου λέει έχω παραλαβή ευρωπαϊκό, σε ενδιαφέρει ? Λέω ναι, και μου έστειλε κανονικά με τιμολόγιο. Απλα αυτός δεν είναι τόσο κάφρος όσο οι άλλοι και πάει να αποφύγει, αν εσύ δεν μασησεις με αυτά που θα πει έχεις κινητό με τιμολόγιο αλλά όχι στο ελάχιστο κόστος, σε καλη τιμη όμως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στον Καραβασιλη πήρα, μετά από 3 προσπάθειες και αφού μου είπαν ότι

στέλνουν αγγλικό χωρίς ελληνικά, κλειδωμένο, χωρίς εγγύηση κλπ

 

Μισο για να καταλαβω καλα.Τι εννοεις οτι σου ειπε οτι στελνουν αγγλικο,χωρις ελληνικα,κλειδωμενο,χωρις εγγυηση?

Νεο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Μισο για να καταλαβω καλα.Τι εννοεις οτι σου ειπε οτι στελνουν αγγλικο,χωρις ελληνικα,κλειδωμενο,χωρις εγγυηση?

Νεο κινητο?

Διαβασε ολο το στορι για να καταλαβεις τι, και γιατι τα ειπε..

 

οταν ηθελα να παρω s10 plus για τη γυναικα μου γιατι δεν αντεχε το νοτε 9 ειπα να το παρω με τιμολογιο μιας και εγω ειχα παρει το snapdragon απεξω. Οποτε αφου ειδα οτι αρνουνται με τροπο εριξα παραγγελια σε ολα τα μαγαζια που ειχαν τιμη χαμηλη εως και μεχρι τον Καραβασιλη που ηταν λιγο πιο πανω αλλα σε σχετικα καλη τιμη (παρεπιπτοντως οταν ψωνισα το ειχε πιο φθηνα).

Ολοι λοιπον μου ελεγαν σε 1 μηνα θα το εχετε κλπ κλπ...

Ο καραβασιλης ομως με πηρε τηλ (ο υπαλληλος) και μου λεει, ξερεις εχουν τελειωσει τα ευρωπαικα ,γιαυτο και δεν λεει EU στο site..

Του λεω, τι εννοεις? Μου λεει εχω αγγλικο που ειναι branded κλειδωμενο, με μενου κλειδωμενο, μονο αγγλικα, χωρις εγγυηση εδω αφου η Αγγλια ειναι εκτος ΕΕ (την εβγαλε πριν την ωρα της ο παιχτης), branded κλπ κπλ κλπ.

Την 1η φορα κωλωσα, ενω ξερω πως αυτα ειναι μπουρδες, και του ειπα αστο να παρω smartec, πηρα μου ειπαν οτι απο αγγλια καλυπτονται και ξανα ριχνω παραγγελια...

τη 2η φορα ειχε πεσει η τιμη μαλιστα, μου ειπε οκ αφου το δεχεσαι θα σου στειλω μαιλ την τελικη τιμη χωρις φπα και πληρωσε για να παρεις. Το μαιλ δεν το ειδα (ειχε παει σπαμ..) και μετα απο 10 μερες ξανα ριχνω παραγγελια αφου ειχε πεσει αρκετα, νομιζοντας οτι με εχουν γειωσει.

Με πηρε νευριασμενος να μου την πει οτι γιατι ξανα ριχνω αφου μου εστειλε να πληρωσω, του ειπα οκ δεν το ειδα κλπ, και μετα μου ελεγε, ξερεις δεν εχω,εχω μονο κινεζικο, χωρις εγγυηση χωρις χωρις χωρις.....

του λεω, σ10 ναναι και ο,τι ναναι..στειλε, δεχομαι...

μου στελνει μαιλ την τελικη αξια χωρις φπα, τα βαζω, και μετα απο 2 μερες με παιρνει ενα αλλο παλικαρι και μου λεει, φιλε μου λεει βρηκα 5 κομματια ευρωπαικα, θες να στο κανω ευρωπαικο να μην εχεις και θεμα με εγγυηση? (ουαου του λεω, τι τυχερος που ειμαι....δουλευομαστε μεταξυ μας αλλα οκ). του λεω στειλε, και μου εστειλε με τιμη αρκετα καλυτερη απο λιανικη αλλα οχι την κατωτατη που θα μπορουσαμε να πιασουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την διευκρίνηση για να ξερω αλλη φορα να μην ξανακοιταξω για αγορα απο τον συγκεκριμενο.

 

Ακου εκει δεν εχει εγγυηση λεει επειδη ειναι απο Αγγλια.

 

Ρε μηπως σε δουλευε και απλα ηθελε να αποφυγει το τιμολόγιο?

Τι ασυναρτησιες σου ειπε ο αλλος περι branded κλειδωμενα και μονο Αγγλικα?

 

Προσπερναω το ''μονο Αγγλικα'' (λες και υπαρχει κινητο παγκοσμιως που να εχει μονο 1 γλωσσα),αλλα σε ποιους ακριβως θα τις πουλουσε αυτες τις συσκευες ή τα αλλα που σου ελεγε οτι ειναι απο ΚΙνα?

 

Επρεπε να ησουν απο καμια προστασια του καταναλωτη ή να του ειχες ριξει καμια καταγγελια,να βλεπαμε μετα τι θα ελεγε(γιατι χλωμο το κοβω ο υπαλληλος να τα εβγαλε αυτα απο το μυαλο του).

 

Κατα τα αλλα 5αστερακια στο skroutz χωρις καμια αρνητικη αξιολόγηση.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει σε πάρα πολλά. Κανείς δεν απαντάει ξεκάθαρα, Καλύτερα να βρω κάποιο και να δώσω 100 ευρώ παραπάνω και να γλιτώσω αυτή την αβεβαιότητα και την ταλαιπωρία.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την διευκρίνηση για να ξερω αλλη φορα να μην ξανακοιταξω για αγορα απο τον συγκεκριμενο.

 

Ακου εκει δεν εχει εγγυηση λεει επειδη ειναι απο Αγγλια.

 

Ρε μηπως σε δουλευε και απλα ηθελε να αποφυγει το τιμολόγιο?

Τι ασυναρτησιες σου ειπε ο αλλος περι branded κλειδωμενα και μονο Αγγλικα?

 

Προσπερναω το ''μονο Αγγλικα'' (λες και υπαρχει κινητο παγκοσμιως που να εχει μονο 1 γλωσσα),αλλα σε ποιους ακριβως θα τις πουλουσε αυτες τις συσκευες ή τα αλλα που σου ελεγε οτι ειναι απο ΚΙνα?

 

Επρεπε να ησουν απο καμια προστασια του καταναλωτη ή να του ειχες ριξει καμια καταγγελια,να βλεπαμε μετα τι θα ελεγε(γιατι χλωμο το κοβω ο υπαλληλος να τα εβγαλε αυτα απο το μυαλο του).

 

Κατα τα αλλα 5αστερακια στο skroutz χωρις καμια αρνητικη αξιολόγηση.....

 

Μαλλον δεν καταλαβες το κειμενο μου..

Το ζουμι ειναι οτι προφανως ηθελε να αποφυγει το τιμολογιο, αλλα δεν το εκανε οπως τα αλλα μαγαζια που απλα δε θα στο κοψουν ποτε, αλλα ελεγε δικαιολογιες οτι το κινητο ειναι απο Αγγλια ή κινα και τετοια για να σε κωλωσει, και στο τελος αφου του λες προχωρα δε με νοιαζει, ξαφνικα βρισκει ευρωπαικο.....ολο αυτο ειναι ενα "σοου" φαντασου το που στηνεται απο αυτους για αποφυγη, και οπου πιασει.

Σε μενα επιασε την 1η φορα, μετα δεν κωλωσα ο,τι και να ελεγε, του ελεγα φερε και ας ειναι και απο το διαστημα, και στο τελος μου εστειλε ευρωπαικο..

Αρα αν θες με τιμολογιο θα πας Καραβασιλη και απλα ο,τι σου πει για μη εγγυηση, κλειδωμενα κλπ θα πεις δε με πειραζει, και θα παραγγειλεις, και μετα θα σου στειλει κανονικο.

Προσωπικα σκεφτηκα οτι απλα στην χειροτερη θα μου εδινε ενα snapdragon με τιμη χαμηλη που δεν με χαλαγε, αααν ισχυαν οσα ελεγε. αλλα οκ, τελικα ηρθε ευρωπαικο.

 

Έχω στείλει σε πάρα πολλά. Κανείς δεν απαντάει ξεκάθαρα, Καλύτερα να βρω κάποιο και να δώσω 100 ευρώ παραπάνω και να γλιτώσω αυτή την αβεβαιότητα και την ταλαιπωρία.

 

Κανε ο,τι λεω παραπανω, παρε απο Καραβασιλη και απλα μην κωλωσεις ο,τι σου πει για μη υπαρξη εγγυησης κλπ κλπ

 

 

Επισης να πω οτι σε 4 μερες το ειχα, πληρωσα δηλαδη και την επομενη το εστειλε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Mobile phones κ την άλλη μέρα το έχεις στα χέρια σου χωρίς πολλές φαμφαρες

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mobile phones κ την άλλη μέρα το έχεις στα χέρια σου χωρίς πολλές φαμφαρες

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απλα με παραπανω κοστος....

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με τα μαγαζιά του Σκρουτζ?μόδα είναι και θα περάσει?πουθενά διαθέσιμο και αν το βρεις η τιμή στα ύψη?
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με τα μαγαζιά του Σκρουτζ?μόδα είναι και θα περάσει?πουθενά διαθέσιμο και αν το βρεις η τιμή στα ύψη?

Καλοκαιράκι...

Οι μισοί δεν το έχουν και οι άλλοι μισοί έχουν βάλει στόχο το επίδομα αδείας μας!!!

Φθινοπωράκι που θα ανοίξει πάλι ο ανταγωνισμός τα πράγματα θα επιστρέψουν στα φυσιολογικά τους επίπεδα.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν έχουν καμία διαφορά πέρα απτον προφανή λόγο της μιας sim κ της δύο sim στο άλλο...

Δεν έχει ζήτηση το single sim κ το φέρνουν λίγα καταστήματα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κύριοι σκέφτομαι να μεταπηδήσω από το S9 plus μου στο S10 plus. Το abox.gr το γνωρίζει κανένας σαν κατάστημα; Έχει αγοράσει κάποιος κάτι;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Προτιμαμε κυριως καταστηματα με φυσικη εδρα/παρουσια/καταστημα και οχι αυτα που πουλανε μονο διαδικτυακα,ειδικα αν δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Προτιμαμε κυριως καταστηματα με φυσικη εδρα/παρουσια/καταστημα και οχι αυτα που πουλανε μονο διαδικτυακα,ειδικα αν δεν εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη.

Απόλυτο δίκιο έχεις και αυτό έκανα πάντα. Απλά ρώτησα για το συγκεκριμένο κατάστημα γιατί θέλω και να πάρω στη σύζυγο μου το A50 και εδώ και καιρό δε μπορώ να το βρω πουθενά ενώ αυτοί το έχουν...

Εγώ αν τελικά αλλάξω και πάω στο s10 plus, θα κάνω την αγορά από κατάστημα γνωστό στην "πιάτσα" μας εδώ στο myphone.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με τα μαγαζιά του Σκρουτζ?μόδα είναι και θα περάσει?πουθενά διαθέσιμο και αν το βρεις η τιμή στα ύψη?

 

 

1 μήνα μετά και συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο. S8,S9 είχανε φάει κατρακύλα και υπήρχε και πληθώρα επιλογών.

Τόσο καλά πάνε οι πωλήσεις, ή προσπαθούν με μειωμένη παραγωγή να κρατάνε την τιμή ψηλά;

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

1 μήνα μετά και συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο. S8,S9 είχανε φάει κατρακύλα και υπήρχε και πληθώρα επιλογών.

Τόσο καλά πάνε οι πωλήσεις, ή προσπαθούν με μειωμένη παραγωγή να κρατάνε την τιμή ψηλά;

 

Προφανώς κάτι γίνεται, όταν βλέπεις σ8 και σ9 στο Θεό κάτι γίνεται.

Θεωρώ ότι μετά τα σ7 είχαν στο πλάνο τους παρόμοια μεγέθη πωλήσεων τα οποία από σ8 μέχρι σήμερα κάθε χρόνο πάνε και πιο κάτω και έτσι η υπέρ παραγωγή έριχνε τις τιμές.. Προφανώς τώρα πλέον έχουν πάρει τα μέτρα τους και γιαυτό δεν πέφτει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι γίνεται, όταν βλέπεις σ8 και σ9 στο Θεό κάτι γίνεται.

Θεωρώ ότι μετά τα σ7 είχαν στο πλάνο τους παρόμοια μεγέθη πωλήσεων τα οποία από σ8 μέχρι σήμερα κάθε χρόνο πάνε και πιο κάτω και έτσι η υπέρ παραγωγή έριχνε τις τιμές.. Προφανώς τώρα πλέον έχουν πάρει τα μέτρα τους και γιαυτό δεν πέφτει

 

s8/9 είναι ακόμα σε παραγωγή; Πραγματικά αξιοσημείωτο το που βρίσκεται η τιμή τους σήμερα, δεν το είχα παρατηρήσει.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

s8/9 είναι ακόμα σε παραγωγή; Πραγματικά αξιοσημείωτο το που βρίσκεται η τιμή τους σήμερα, δεν το είχα παρατηρήσει.

 

Πιθανόν όχι αλλά επίσης πιθανό να μείωσε απότομα παραγωγή αυτών όταν είδε ότι δεν είναι τα πράγματα όπως ς παλιά και ξαφνικά να υπάρχει έλλειψη που σε συνδυασμό με την μικρή παραγωγή νέων να μένουν όλα ψηλά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...