Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το πρώτο feedback, την 3MK και την X-One μην μπείτε καν στη διαδικασία να τις αγοράσετε, πεταμένα λεφτά.

Ειδικά η πρώτη ήταν ήδη γρατσουνισμένη από το εργοστάσιο και πολύ μικρή για το τζάμι του S10+.

H δεύτερη χάλια επαφή με το τζάμι.

Έβαλα πάλι της Samsung (το δεύτερο πακέτο που παραλαμβάνω) και για άλλη μία φορά δε μου έκατσε καλά η πρώτη και η δεύτερη είναι ντεμί ντεμί. Ουσιαστικά από τις 4 ζελατίνες της Samsung που είχαν τα 2 κουτάκια όλες σχεδόν έχουν πάει στο καλάθι. Σε ποιότητα είναι εξαιρετικές αλλά για κάποιο λόγο δε μπορώ να τις κεντράρω σωστά.

Τελευταία επιλογή το Dome.

 

Καλά κάνετε με τα πειράματα. Εγώ είμαι με του εργοστασίου ακόμα ούτε την καταλαβαίνω ότι υπάρχει.. Νιώθω κ ασφαλής από γρατσουνιες άκυρες που μπορεί να μας τύχουν.. Ίσως βάλω κάνα τζάμι του δεκάρικου κ δεν θα έχω αποτύπωμα.. Μέχρι να νευριασω κ να το βγάλω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτα...

Εμενα το εμφανισε αριστερα και πανω....

Την ωρα που καθαριζω ολο το τζαμι , ξερεις απο αποτυπωματα κτλ.οταν εφτανα εκει πανω εδινα ενα κλικ παραπανω πιεση...

Μετα την τριτη-τεταρτη μερα εξαφανιστηκε...

Δεν ξερω κατα ποσο θα πετυχει σε εσενα...Εαν μιλαμε για σημειο που σου κανει θολουρα με ριγες μεσα ετσι ηταν το δικο μου...

 

Έτσι ναι, αυτό κάνει.

Θα το δοκιμάσω μήπως και εξαφανιστεί.

Ευχαριστώ!

 

Πάντως το Dome έχει άλλη χάρη!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνετε με τα πειράματα. Εγώ είμαι με του εργοστασίου ακόμα ούτε την καταλαβαίνω ότι υπάρχει.. Νιώθω κ ασφαλής από γρατσουνιες άκυρες που μπορεί να μας τύχουν.. Ίσως βάλω κάνα τζάμι του δεκάρικου κ δεν θα έχω αποτύπωμα.. Μέχρι να νευριασω κ να το βγάλω

Μια χαρά ειναι αυτή του εργοστασίου.

Εδω και μια βδομάδα που εχω τη συσκευή δείχνει αψεγάδιαστη...

Μακάρι να αντέξει!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω το λόγο Ναμη βγάλει ένα μεγάλο διάστημα.. Για μένα έπρεπε να δίνουν κ μια διαφανή θήκη απλή δεν θα τους έπεφτε το μαγαζί έξω..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω το λόγο Ναμη βγάλει ένα μεγάλο διάστημα.. Για μένα έπρεπε να δίνουν κ μια διαφανή θήκη απλή δεν θα τους έπεφτε το μαγαζί έξω..

 

ο ανηψιος μου πηρε το xiaomi note 7 210 ευρω και ειχε μεσα διαφανη θηκη αξιοπρεπεστατη, με 1000 ευρω επρεπε να δινουν μια απο αυτες που πουλανε πανακριβα, οι καρμιριδες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει κάποιο καλώδιο Tape c to HDMI δοκιμασμένο για Dex?

Από ότι έχω διαβάσει δουλεύει μόνο με καλώδιο το Dex στα S10.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε να μπει στις αγγελιες αλλα αν καποιος ενδιαφερεται για τις Spigen Neo Hybrid artic silver και Spigen Thin Fit σε γκρι τις δινω πακετακι σε πολυ καλη τιμη. Για το S10e. PM για λεπτομερειες...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις καποια αδιαβροχη θηκη που να επιτρεπει την εγγραφη βιντεο για καλοκαιρι στη θαλασσα;

βγαζει διαφορες στο ebay και amazon αλλα δεν ξερω τι να προτιμισω

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει ξεκολλήσει η εργοστασιακή μεμβράνη του S10+ στο πλάι. Τι αξίζει να πάρω σε αυτή την περίπτωση ώστε να την αντικαταστησω;
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει ξεκολλήσει η εργοστασιακή μεμβράνη του S10+ στο πλάι. Τι αξίζει να πάρω σε αυτή την περίπτωση ώστε να την αντικαταστησω;

 

 

Tzimh κ συ εδώ δεν κρατήθηκες ούτε εσύ. Από πρώτες μέρες το έχεις; δεν περίμενα ότι μπορεί να ξεκολλήσει τόσο εύκολα... Εγώ μέχρι στιγμής ολα good.

Αν πας σε φθηνό τζαμακι θα έχεις θέμα δεν θα πιάνει το αποτύπωμα σίγουρα... Η αφή δουλεύει οκ αλλά για να το. Ανοίγεις με το πρόσωπο δεν ανοίγει πάντα..

Μετα πας σε dome με 50αρικο που λένε πως αξίζει κ αν το έχεις λίγες κοίτα μήπως προλάβεις καμία ασφάλεια

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει ξεκολλήσει η εργοστασιακή μεμβράνη του S10+ στο πλάι. Τι αξίζει να πάρω σε αυτή την περίπτωση ώστε να την αντικαταστησω;
Διάβασε λίγο τα παραπάνω posts, έχω δοκιμάσει πολλές μεμβράνες.

Πάλι της Samsung να πάρεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει ποτέ κανείς την original LED Cover View θήκη (είτε στο S10 είτε σε οποιοδήποτε άλλη σειρά S) να μου πει εντυπώσεις;

Τα δύο πράγματα που με αφορούν περισσότερο είναι αν είναι η θήκη αδιάβροχη και αν έχει μεγάλη κατανάλωση στην μπαταρία του κινητού.

Ευχαριστώ!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μόλις βεβαιώθηκα ότι το Dome glass έφταιγε που εδώ και τόσες μέρες που έχω την συσκευή δεν μπορούσα να την χαρώ..

Έβλεπα δείγματα ξεκλειδωματος από άλλους χρήστες και ήμουν έτοιμος να το στείλω στο service ή να το δώσω τόσο που με έσκασε..

 

Δεν ήθελα να βγάλω το Dome γιατί εκτός από τα αρκετά χρήματα που κοστίζει, είναι και ότι καλύτερο από tempered glass σε απόκριση οθόνης, απεικόνιση αίσθηση.

 

Χθες έκανα μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, στήσιμο με τον οδηγό του s wind με την ευκαιρία, αλλά τίποτα.

Το δακτυλικο έπιανε μία στις δέκα επιεικώς!

(σε συνεχόμενες δοκιμές οκ δούλευε αλλά ήθελε πίεση)

Αν το άφηνες και δοκίμαζες πάλι χωρίς να έχεις το μυαλό σου 2-3 αρχικές λάθος και μετά με "νεύρα" τουλάχιστον άλλες 6-7 δοκιμές μέχρι να ξεκλειδώσει..

 

Τελευταία λύση να βγάλω το αγαπημένο :) Dome glass.

Με γυμνή οθόνη πύραυλος το δακτυλικο :lol:.

Με μεμβράνη spigen, το ίδιο πύραυλος πάλι. :)

 

Άρα όποιος θέλει δακτυλικο αποτύπωμα όπως πρέπει, το Dome δεν κάνει.

Ίσως είναι καλύτερο από άλλα tempered glass αλλά ιδανική δεν είναι σε καμία περίπτωση η λειτουργία του.

 

Όλα καλά λοιπόν, μεμβράνη και πάλι, όπως παλιά! :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Μόλις βεβαιώθηκα ότι το Dome glass έφταιγε που εδώ και τόσες μέρες που έχω την συσκευή δεν μπορούσα να την χαρώ..

Έβλεπα δείγματα ξεκλειδωματος από άλλους χρήστες και ήμουν έτοιμος να το στείλω στο service ή να το δώσω τόσο που με έσκασε..

 

Δεν ήθελα να βγάλω το Dome γιατί εκτός από τα αρκετά χρήματα που κοστίζει, είναι και ότι καλύτερο από tempered glass σε απόκριση οθόνης, απεικόνιση αίσθηση.

 

Χθες έκανα μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, στήσιμο με τον οδηγό του s wind με την ευκαιρία, αλλά τίποτα.

Το δακτυλικο έπιανε μία στις δέκα επιεικώς!

(σε συνεχόμενες δοκιμές οκ δούλευε αλλά ήθελε πίεση)

Αν το άφηνες και δοκίμαζες πάλι χωρίς να έχεις το μυαλό σου 2-3 αρχικές λάθος και μετά με "νεύρα" τουλάχιστον άλλες 6-7 δοκιμές μέχρι να ξεκλειδώσει..

 

Τελευταία λύση να βγάλω το αγαπημένο :) Dome glass.

Με γυμνή οθόνη πύραυλος το δακτυλικο :lol:.

Με μεμβράνη spigen, το ίδιο πύραυλος πάλι. :)

 

Άρα όποιος θέλει δακτυλικο αποτύπωμα όπως πρέπει, το Dome δεν κάνει.

Ίσως είναι καλύτερο από άλλα tempered glass αλλά ιδανική δεν είναι σε καμία περίπτωση η λειτουργία του.

 

Όλα καλά λοιπόν, μεμβράνη και πάλι, όπως παλιά! :)

 

Έπρεπε να το σκεφτείς νωρίτερα φίλε γιατί όλοι σχεδόν γράφουμε τα καλύτερα για το αποτυπωμα... Όσοι το κράζουν απλά δεν έχουν τη συσκευή κ ξέρουν τα πάντα.. Από το YouTube...

Κρίμα όμως να έχεις δώσει ένα 50αρικο κ να πάει χαμένο αλλά μπροστά στην ηρεμία σου καλά έκανες.. Επίσης καλά έκανες κ το έγραψες διότι θα είναι αρκετά άτομα που σκέφτονται για dome κ θα περιμένουν να πιάνει το αποτύπωμα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το σκεφτείς νωρίτερα φίλε γιατί όλοι σχεδόν γράφουμε τα καλύτερα για το αποτυπωμα... Όσοι το κράζουν απλά δεν έχουν τη συσκευή κ ξέρουν τα πάντα.. Από το YouTube...

Κρίμα όμως να έχεις δώσει ένα 50αρικο κ να πάει χαμένο αλλά μπροστά στην ηρεμία σου καλά έκανες.. Επίσης καλά έκανες κ το έγραψες διότι θα είναι αρκετά άτομα που σκέφτονται για dome κ θα περιμένουν να πιάνει το αποτύπωμα..

 

Είπα δεν μπορεί, τα βίντεο στο YouTube έδειχναν πόσο άψογα δουλεύει με Dome glass.

Σκεφτόμουν συνέχεια ότι κάνω κάτι λάθος εγώ ,

Δεν καταχωρώ σωστά, δεν σημαδεύω σωστά κτλ?

Δεν είχα άλλη εμπειρία από αισθητήρα εντός της οθόνης, αλλά από την άλλη δεν είμαι και τελείως άσχετος! :)

 

Το YouTube έδειχνε ότι δουλεύει άψογα,

Οι χρήστες όλοι ευχαριστημένοι,

Δεν μπορούσα να καταλάβω τι συμβαίνει..

 

Δύο μόνο πράγματα με πείραζαν στο s10 plus,

Το δακτυλικο και οι φωτογραφίες εντός σπιτιού (στο αυτόματο) σε σχέση με το ταπεινό pixelaki xl 3 που είχα πριν.

 

Τώρα με πειράζει το δεύτερο μόνο :lol:

Και σε πολύ μικρότερο βαθμό από ότι με πειράζει μέχρι χθες το πρώτο.!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό για πολύ χαμηλό φωτισμό με τις ρυθμίσεις που λέει και θα πάθεις πλάκα κάνε μια δοκιμή.. https://youtu.be/QnMr3uIdE_Q

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πήρα για το s10e μου το παρακάτω γυαλί. Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή και θα σας πω. da6cce5c75ccc3f8a37abf4424899b42.jpg

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ωπα! αυτο εχω βαλει στο ματι και εγω ! Περιμενω εντυπωσεις :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το s10+....

Θέλω να μου πείτε ποιο τζάμι προστασίας θα βάλω που όμως να λειτουργεί και το αποτύπωμα..

Να μπορώ δηλαδή να το ξεκλειδώνω εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το s10+....

Θέλω να μου πείτε ποιο τζάμι προστασίας θα βάλω που όμως να λειτουργεί και το αποτύπωμα..

Να μπορώ δηλαδή να το ξεκλειδώνω εύκολα...

 

 

Με υγεία να το χαρείς..

Δυστυχώς τα φθηνά τζαμακια με 5 - 15 ευρώ δεν δουλεύει το αποτύπωμα... Θα πρέπει να πας σε μάρκα dome που έχει 45-50 ευρώ. Η πλειοψηφία λέει ότι δουλεύει το αποτύπωμα.. Υπάρχουν όμως κ γιαυτό παράπονα..

Η συσκευή έρχεται με καλη ζελατίνα απτό εργοστάσιο κολλημένη κ είναι μια χαρά δίχως να ενοχλει... Σκέψου μηπως βρεις καμία ασφάλεια μέσω ιντερνετ να καλύπτει το 70 % σε περίπτωση ζημιάς.. Μια άλλη λύση είναι βάζεις φθηνό τζάμι και ξεκλειδώνεις τη συσκευή μέσω προσώπου... Αλλιώς μένεις έτσι και το. Προσέχεις σαν τα μάτια σου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πήρα το s10+....

Θέλω να μου πείτε ποιο τζάμι προστασίας θα βάλω που όμως να λειτουργεί και το αποτύπωμα..

Να μπορώ δηλαδή να το ξεκλειδώνω εύκολα...

 

Εγώ σκέψου που αμέσως σχεδόν έβαλα Dome glass,

Που είναι ότι καλύτερο από άποψη εφαρμογής, αίσθησης αφής, απόκριση οθόνης, απεικόνιση χρωμάτων κτλ, ήμουν έτοιμος να στείλω τη συσκευή στο service.

Λόγο του δακτυλικου αποτυπώματος..

 

Έλεγα δε μπορεί όλοι να γράφουν τα καλύτερα για τον αισθητήρα αυτόν και εγώ να τον βλέπω τόσο χάλια..

 

Κρατώντας το πχ με δύο χέρια και αρκετή πίεση οκ ξεκλείδωνε.

Και πάλι όχι πάντα.

 

Δεν είναι όμως δουλειά αυτή σε μια λειτουργία που χρησιμοποιούμε τόσες φορές την ημέρα..

 

Το πέταξα, έβαλα μία μεμβράνη spigen υγρής τοποθέτησης, και σώθηκα.

Έστω μία μικρή προστασία από γρατζουνιες, ταιριάζει με όλες σχεδόν τις θήκες, και το δακτυλικο αποτύπωμα σφαίρα.

Ούτε πίεση ούτε δύο χέρια ούτε προσευχή για να ξεκλειδώσει.

Αγγίζεις ξεκλειδώνει. Τέλος.

 

Βέβαια η αίσθηση στο χέρι και η απεικόνιση καμία σχέση με το Dome glass δεν έχουν.

 

Προτείνω να μείνεις με την εργοστασιακή μεμβράνη, που είναι καλύτερη από την spigen.

 

Εγώ διάλεξα spigen αντί γνήσιας μεμβράνης μόνο γιατί θεωρώ ότι στην τοποθέτηση η spigen είναι πολύ πιο εύκολη από την Samsung..

 

Καλή ανάσταση να έχετε όλοι! :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το Dome glass ειναι η ιδανικη επιλογη για το S10e... 3 βδομαδες το φοραω τωρα. Ειναι σαν να μην υπαρχει τζαμι. Ισως ειμαι τυχερος οτι εγινε αψογη τοποθετηση...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Dome glass ειναι η ιδανικη επιλογη για το S10e... 3 βδομαδες το φοραω τωρα. Ειναι σαν να μην υπαρχει τζαμι. Ισως ειμαι τυχερος οτι εγινε αψογη τοποθετηση...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τα παιδιά αναφέρονται σε s10 κ στο plus... Το e δεν έχει ούτε κυριότητα κ νομίζω το αποτύπωμα δεν είναι στην οθόνη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο αναφερω το S10e... Οποιος το εχει ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...