Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειάζομαι μία θήκη όσο πιο προστατευτική γίνεται (S10e), για δραστηριότητες. Έλεγα να πάρω την Spigen Tough Armour, τις UAG δεν μπορώ να τις βλέπω. Την έχει κανείς?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες έχετε να προτείνεται θήκη η οποία να είναι ελάχιστα ανασηκωμένη περιμετρικά του S10+ έτσι ώστε να ακουμπούν και οι 4 πλευρές με τη θήκη αν γυρίσουμε ανάποδα τη συσκευή;

Όχι όμως γκουμούτσες UAG κτλ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχει "ειδικό" δεικτη γι αυτό που ρωτάς συγκεκριμένα

 

[

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο service αντικαθιστούν και την εργοστασιακή μεμβράνη? Ή μόνο αν την τοποθετήσω μόνος μου?

 

Κάπως το γραντζούνησα με το ρολόι μου και φαίνεται απίστευτα χάλια.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αν κ έχω ρωτήσει πρόσφατα αλλά Θέλω να μ γράψετε έναν ασύρματο φορτιστή οικονομικό value for money που να φορτίζει σε φυσιολογικό χρόνο.. Των 15-20 ευρώ αν υπάρχει..

Κ έναν με 30-40 ευρώ κ ποιες διαφορές έχουν ώστε να πάω στον πιο ακριβό πιστεύω θα βοηθήσετε κι άλλους από αυτό το δίλημμα οι πιο έμπειροι

Ευχαριστώ

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνεται θήκη η οποία να είναι ελάχιστα ανασηκωμένη περιμετρικά του S10+ έτσι ώστε να ακουμπούν και οι 4 πλευρές με τη θήκη αν γυρίσουμε ανάποδα τη συσκευή;

Όχι όμως γκουμούτσες UAG κτλ.

Οι Spigen Core Armor και Liquid Air...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι Spigen Core Armor και Liquid Air...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την Core armor την ειδα για πρωτη φορα αυτες τις μερες και την επελεξα εναντι της κλασικης και δοκιμασμενης rugged armor. Εξαιρετικη θηκη...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την Liquid Air αλλα καποια στιγμη θα χτυπησω την Core Armor...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω spigen core armor, liquid Air, και την γνήσια δερμάτινη σε μαύρο και λευκό χρώμα.

Καμία δεν ενοχλεί την spigen neo flex μεμβράνη και το Dome glass.

Την γνήσια μεμβράνη samsung, περασμένη από εμένα όχι την εργοστασιακή, μου την ξεκολουσαν οι spigen.

Nα τονίσω εδώ ότι η γνήσια samsung μεμβράνη που πωλείται, δεν είναι ακριβώς ίδια με την εργοστασιακή.

Έχει άλλο κόψιμο στις κάμερες σίγουρα και στις γωνίες από όσο θυμάμαι.

Με την εργοστασιακή δεν πρόλαβα πολλές δοκιμές γιατί την έβγαλα κατευθείαν και έβαλα Dome.

Να γράψω άλλη μία φορά ότι με Dome glass η λειτουργία του δακτυλικου καμία σχέση δεν έχει με τις απλές μεμβρανες.

Με Dome glass ενώ όλα είναι τέλεια το δακτυλικο αποτύπωμα δεν λειτουργεί καθόλου καλά σε σχέση με τις μεμβρανες πάντα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αν κ έχω ρωτήσει πρόσφατα αλλά Θέλω να μ γράψετε έναν ασύρματο φορτιστή οικονομικό value for money που να φορτίζει σε φυσιολογικό χρόνο.. Των 15-20 ευρώ αν υπάρχει..

Κ έναν με 30-40 ευρώ κ ποιες διαφορές έχουν ώστε να πάω στον πιο ακριβό πιστεύω θα βοηθήσετε κι άλλους από αυτό το δίλημμα οι πιο έμπειροι

Ευχαριστώ

 

Αγορασα πριν 2-3 βδομάδες αυτόν εδω https://www.skroutz.gr/s/16670743/Samsung-Wireless-Charger-Pad-Μαύρο.html#reviews

Πολυ μικρος βολικοτατος φορτιζει με θηκη spiegen κανονικα. Δε ξερω ποση ωρα κανει να φορτισει το κινητο γιατι παντα το βαζω την ωρα που πεφτω για υπνο. Ειναι fast charge παντως. Σε επωνυμο φορτιστη δε ξερω αν παιζει πιο vfm.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Τελικά προσωπικά αγόρασα την Liquid Air και την Tough Armor για πιο ζόρια. Και οι δύο κουμπώνουν μια χαρά με την Cellular Line Capsule που μου δώσανε με την αγορά (S10e). Πολύ χάλια touch όμως. Αργότερα θα βάλω Dome μάλλον. Η Thin μου έδωσε εντύπωση ότι είναι μόνο για γρατσουνιές...

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η Thin Fit ηταν η αγαπημενη μου στο S8 και στο S7 Edge, αλλα εκει εξειχε αρκετα πανω και κατω. Στο S10e δεν εξεχει καθολου δυστυχως...

 

Liquid Air με Core Armor λογικα ειναι πολυ κοντα αλλα στο ματι μου φαινεται πιο ωραια η Core Armor.

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Από θήκες εγώ την Spigen rugged armour που έχω πάντα τα τελευταία 3-4 χρόνια και την γνήσια clear view cover. Η τελευταία είναι ποιοτική, όμορφη, προστατεύει από τις καθημερινές φθορές, δεν προσθέτει όγκο και προβάλλει στην οθόνη κάποια από τα στοιχεία του AOD (ημερομηνία, ώρα, μπαταρία), αλλά όχι και τις ειδοποιήσεις δυστυχώς. Αν έκανε αυτό και αν, με κάποιον τρόπο, το κάλυμμα έμενε στην θέση του και δεν ήταν συνεχώς ανοιχτό, θα ήταν τέλεια, αλλά και έτσι είναι πολύ καλή.

 

Και μία ερώτηση, έχουμε βρει κάποια θήκη clear (διαφανή) που να μην κιτρινίζει ή γενικά να μην αλλάζει το χρώμα της μετά από μερικούς (λίγους) μήνες;

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω την Spigen Liquid Crystal Back Cover για τις διακοπές του καλοκαιριού (που σίγουρα το κινητό θα βουτήξει σε πισίνες).

Την έχει φορέσει κανείς να μου πει εντυπώσεις; Περισσότερο με απασχολεί η ασφάλεια του κινητού και όχι τόσο η αίσθηση.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα μηνα μου ηρθε απο Κινα η Nillkin Frosted σε μπλε χρωμα. Ομορφη αλλα εξεχει ελαχιστα πανω και καθολου κατω. Τι στο καλο, οικονομια στο πλαστικο κανουν με το S10e η θεωρουν οτι αφου δεν ειναι curved θελει λιγοτερη προστασια;

 

Edit: 2 μερες τη φορεσα και φυσικα νιωθοντας σαν να το εχω τελειως γυμνο την εβαλα στην ακρη. Θα συνεχισω με τις 2 Spigen προς το παρων. Liquid Clear/Liquid Air...

Στο S8 υπηρχε καλυτερη ποιοτητα θηκων...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και αλλη μια ξενερα. Whitestone Dome glass. Ελεγα τα καλυτερα... 6 βδομαδες μετα εμφανιζονται αρκετα μεγαλα σημαδια-γρατζουνιες... Χωρις πτωση. Μονο στο τσαντακι το εβαλα και χωρις κλειδια η αλλα αιχμηρα αντικειμενα... Κολλαει και σκονη στις ακρες. Το ξεκολλησα. Τελος οι προστασιες.... Εχω ηδη μια γρατζουνια ας κανει και αλλες.... Επισης το olephobic coating ηταν σαν να μην υπηρχε....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και αλλη μια ξενερα. Whitestone Dome glass. Ελεγα τα καλυτερα... 6 βδομαδες μετα εμφανιζονται αρκετα μεγαλα σημαδια-γρατζουνιες... Χωρις πτωση. Μονο στο τσαντακι το εβαλα και χωρις κλειδια η αλλα αιχμηρα αντικειμενα... Κολλαει και σκονη στις ακρες. Το ξεκολλησα. Τελος οι προστασιες.... Εχω ηδη μια γρατζουνια ας κανει και αλλες.... Επισης το olephobic coating ηταν σαν να μην υπηρχε....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω κατηγορισει πολλές φορές το whitestone dome glass στην s8 plus εποχή,

Πάντα μου έκανε μία δύο φουσκάλες στην τοποθέτηση και δεν είχα δοκιμάσει και λίγες φορές.

Ευθύνη δική μου μάλλον.

 

Αν κάτσει σωστά όμως από την αρχή, όπως έκατσε σε s9 plus (που το έχει η σύζυγος τώρα)

Μετά από αρκετούς μήνες είναι άψογο ακριβώς όπως όταν το τοποθέτησα.

 

Σε note 9 σε pixel xl 3 που έβαλα και σε αυτά όσες φορές τα πήρα, άψογο το τζαμάκι για όσο καιρό το είχα.

Note 9 πχ κοντά 4 μήνες.

 

Το κατηγόρησα και στο s10 plus που διαφημίζετε ως tempered glass που λειτουργεί κανονικά ο ultrasonic αισθητήρας.

 

Εδώ σίγουρα δεν ευθύνομαι εγώ γιατί το πέρασα με 1000% επιτυχία.

Ούτε φουσκαλες ούτε να τρέξει κόλλα από τα πλαϊνά ούτε τίποτα.

Όλα άψογα.

Απόκριση οθόνης και αίσθηση άριστη!

Αλλά το δακτυλικο αποτύπωμα δεν λειτουργεί σωστά.

 

Καμία μα καμία σχέση το ξεκλείδωμα με Dome glass σε σχέση με απλή μεμβράνη πχ spigen neo flex.

 

Με το Dome έπιανε μια στης 10 φορές.

Με την μεμβράνη δεν έχω καμία αποτυχία.

 

Το ξυλωσα το πέταξα.

Το καλύτερο προϊόν σε αίσθηση, απόκριση, εμφάνιση για μένα.

 

Αλλά με τον νέο αισθητήρα δακτυλικου αποτυπώματος δεν τα πάει καθόλου καλά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειμαι ατυχος η δεν προσεχω αρκετα... Παντως οσο καλο και να ειναι το dome η γυμνη οθονη ειναι αλλη φαση....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειμαι ατυχος η δεν προσεχω αρκετα... Παντως οσο καλο και να ειναι το dome η γυμνη οθονη ειναι αλλη φαση....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε κριμα τα λεφτα που πεταξες και το εχεις χωρις καποια προστασια ...

Και νομιζω ξερεις ποσο κοτσιζει αλλαγη οθονης ....

Προς το παρων το δικο μου dome δεν εχει θεμα .... θελει και λιγο να το προσεχεις :p

Link to comment
Share on other sites

Αν γινει εγινε τι να κανεις; Ξενερωσα γιατι το προσεχω πολυ. Δεν μπορω να καταλαβω πως εγιναν τα σημαδια...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο update για το Dome. Τελικα δεν ηταν σημαδια πανω στο τζαμακι αλλα απο κατω. Ξερασε η κολλα μαλλον. Τον εχουν παθει και αλλοι... Πραγματικα δεν ξαναασχολουμαι.

Αν σπασει.... ΟΚ.

 

 

Θα το προσεχω οσο γινεται... Αραχνιες σιγουρα θα γεμισει.... Ηδη η μεταπωλητικη του αξια εχει πεσει τρελα αφου το αγορασα 789 και σκρουτζ παιζει απο 500... Απλα θα το κρατησω παραπανω απο οτι συνηθιζω

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για wireless stand; Όχι οριζόντιο, απαραίτητα σε μαύρο χρώμα, αν είναι δυνατόν με διακόπτη on/off και σε χαμηλή τιμή; Από Ελλάδα ή εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε για wireless stand; Όχι οριζόντιο, απαραίτητα σε μαύρο χρώμα, αν είναι δυνατόν με διακόπτη on/off και σε χαμηλή τιμή; Από Ελλάδα ή εξωτερικό.

Εγώ θα σου πρότεινα τον γνήσιο της Samsung (τον κάθετο).

Έχει όλα αυτά που ζητάς.

Μπορεί να μην έχει διακόπτη on/off αλλά είναι περιττός.

Δεν λειτουργεί αν δεν τοποθετήσεις το κινητό επάνω του.

Σου παραθέτω το παλιότερο μοντέλο για να το πάρεις σε καλή τιμή.

https://www.skroutz.gr/s/8758675/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-NG930BB.html

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Είναι κ ενας άλλος Sammi φορτιστής με 15 ευρώ εδώ στο σκρουτζ τι διαφορές έχουν;

https://www.skroutz.gr/s/16670743/Samsung-Wireless-Charger-Pad-Μαύρο.html?from=account_favorites

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα τον γνήσιο της Samsung (τον κάθετο).

Έχει όλα αυτά που ζητάς.

Μπορεί να μην έχει διακόπτη on/off αλλά είναι περιττός.

Δεν λειτουργεί αν δεν τοποθετήσεις το κινητό επάνω του.

Σου παραθέτω το παλιότερο μοντέλο για να το πάρεις σε καλή τιμή.

https://www.skroutz.gr/s/8758675/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-EP-NG930BB.html

 

O λόγος που θα ήθελα να έχει διακόπτη on/off είναι για να μην φορτίζει το κινητό συνέχεια όποτε το βάζω επάνω, σκοπεύω να το χρησιμοποιώ και ως απλό stand. Αν και από ο,τι βλέπω δεν υπάρχει τέτοιο χαρακτηριστικό, μάλλον θα πρέπει να βάζω/βγάζω το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...