Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω το ιδιο εχω εδω και 2 βδομαδες. Δεν το περιμενα οτι θα ηταν τοσο καλο.... Το εβαλα προσωρινα μεχρι να βρω κατι καλυτερο απο ebay, amazon και να ερθει αλλα δεν ψαχνω καν πλεον. Εκατσε τελεια, δεν μαζευει ευκολα δαχτυλιες, αριστη αφη και ευκρινεια....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα αγόρασα το ασύρματο power bank της Sammy στα 50 Ευρώ.

Ακριβούτσικο βέβαια, αλλά γλύτωσα αρκετά χρήματα που θα ξόδευα σε κινέζικες λύσεις με "υποσχόμενες" 5W ασύρματη φόρτιση και με τιμές άνω των 20 ευρώ.

Τουλάχιστον με το συγκεκριμένο έχω 10W ασύρματη φόρτιση (όπως έχω συνηθίσει να το φορτίζω στο σπίτι και τον ασύρματο φορτιστή της Sammy) χωρίς να περιμένω έναν αιώνα να φτάσει στα 100% η πλήρης φόρτιση.

Με 10.000 Ah και ασύρματη φόρτιση στα 10W νομίζω πως αξίζει την αγορά του.

 

001_Gallery_1600x1200-Silver-All.jpg?$product-details-jpg$

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το ασύρματο power bank της Sammy στα 50 Ευρώ.

Ακριβούτσικο βέβαια, αλλά γλύτωσα αρκετά χρήματα που θα ξόδευα σε κινέζικες λύσεις με "υποσχόμενες" 5W ασύρματη φόρτιση και με τιμές άνω των 20 ευρώ.

Τουλάχιστον με το συγκεκριμένο έχω 10W ασύρματη φόρτιση (όπως έχω συνηθίσει να το φορτίζω στο σπίτι και τον ασύρματο φορτιστή της Sammy) χωρίς να περιμένω έναν αιώνα να φτάσει στα 100% η πλήρης φόρτιση.

Με 10.000 Ah και ασύρματη φόρτιση στα 10W νομίζω πως αξίζει την αγορά του.

 

001_Gallery_1600x1200-Silver-All.jpg?$product-details-jpg$

 

Εδώ δε θα με βρεις σύμφωνο φίλε υπάρχει το xiaomi power bank που το έχω με 15 ευρώ κ έχει ταχεία φόρτιση κ έχει δεκάδες καλά σχόλια στο σκρουτζ.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δε θα με βρεις σύμφωνο φίλε υπάρχει το xiaomi power bank που το έχω με 15 ευρώ κ έχει ταχεία φόρτιση κ έχει δεκάδες καλά σχόλια στο σκρουτζ.
Έχεις δίκιο.

Είχα δει μερικά video στο YT για το συγκεκριμένο wireless power bank της xiaomi και είχα ψηθεί να το πάρω αλλά δεν το βρήκα πουθενά σε ελληνικό κατάστημα.

Τουλάχιστον στο σκρουτζ που είχα κοιτάξει.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος μιλάει για το απλό powerbank της xiami όχι το wireless. Ενώ εσύ έψαχνες για wireless.

 

Όσο για τα xiaomi powerbank καλά για τα λεφτά τους αλλά όχι τα καλύτερα όσο υπάρχουν anker και ravpower.

Link to comment
Share on other sites

Απτην ασύρματη φόρτιση δεν είμαι κ πολύ ευχαριστημένος.. Η συσκευή ακόμα κ σε γρήγορη φόρτιση αργεί πολύ.. Η συσκευή έχω παρατηρήσει ότι ανεβάζει θερμοκρασία... Το Σκέφτομαι αν θα την κρατήσω...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Απτην ασύρματη φόρτιση δεν είμαι κ πολύ ευχαριστημένος.. Η συσκευή ακόμα κ σε γρήγορη φόρτιση αργεί πολύ.. Η συσκευή έχω παρατηρήσει ότι ανεβάζει θερμοκρασία... Το Σκέφτομαι αν θα την κρατήσω...

Η θερμοκρασία φόρτισης πάνω στον ασύρματο είναι σίγουρα πιο αυξημένες σε αντίθεση με την παραδοσιακή φόρτιση.

Τώρα το καλοκαίρι οι θερμοκρασίες φόρτισης παίζουν γύρω στους 32-36 βαθμούς. Αν κάποια εφαρμογή ξυπνήσει τον επεξεργαστή του κινητού (όπως οι ενημερώσεις του Play Store) τότε η θερμοκρασία μπορεί να υπερβεί τους 40. Στην περίπτωση μου, σε αυτούς τους βαθμούς η γρήγορη ασύρματη φόρτιση πάει περίπατο: Το κινητό για την ασφάλεια του σταματάει την γρήγορη φόρτιση και συνεχίζει με την αργή μέχρι η θερμοκρασία να πέσει γύρω στους 35. Αυτό είναι ένα μείον της ασύρματης φόρτισης, η οποία βολεύει μόνο σε μερικές περιπτώσεις:

α) Αν δεν έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις το κινητό για όση ώρα φορτίζει.

β) Αν συνηθίζεις να φορτίζεις το κινητό σου σβηστό για όλο το βράδυ.

γ) Αν είσαι τύπος του γραφείου, ή η δουλειά σου είναι δουλειά γραφείου.

δ) Αν κάνεις light χρήση του κινητού και δεν χρειάζεται να αναγκαστείς να το φορτίσεις πάνω από μία φορά την ημέρα.

Για όλες τις υπόλοιπες κατηγορίες, η παραδοσιακή φόρτιση είναι μονόδρομος... δυστυχώς.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ τον ασύρματο από το eshop και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

 

Να ρωτήσω κάτι. Όταν φτάσει στο 100% σταματάει η φόρτιση ή συνεχίζει να φορτίζει - ξεφορτίζει όλο το βράδυ όπως θα έκανε με τον ενσύρματο? Κάπου είχα διαβάσει ότι οι ασύρματοι σταματάνε να φορτίζουν στο 100.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ τον ασύρματο από το eshop και είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.

 

Να ρωτήσω κάτι. Όταν φτάσει στο 100% σταματάει η φόρτιση ή συνεχίζει να φορτίζει - ξεφορτίζει όλο το βράδυ όπως θα έκανε με τον ενσύρματο? Κάπου είχα διαβάσει ότι οι ασύρματοι σταματάνε να φορτίζουν στο 100.

Δουλεύει με την ίδια φιλοσοφία του ενσύρματου φορτιστή.

Μόλις φτάσει στα 100 η φόρτιση σταματάει (το πράσινο φωτάκι έχει ανάψει) και από εκεί και πέρα περνάει στην συντήρηση κάνοντας φορτίσεις όποτε χρειαστεί για να βρίσκεται το κινητό πάντα στο 100% της χωρητικότητας του.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από όσα έχω διαβάσει και δει στο YouTube καλό είναι οταν φτάσει στο 100% να το βγάζεις απο την φόρτιση είτε είναι ασύρματα είτε είναι ενσύρματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγόρασα και εγω τον μικρό ασύρματο της samsung στα 15.9€ αλλα δεν φορτίζει τόσο γρήγορα όσο το καλώδιο.Δεν ξερω αν αυτός που έχει 35 ευρώ και μπορείς να έχεις και το κινητό όρθιο φορτίζει πιο γρήγορα.Πάντως δεν μου το ζεσταίνει το κινητό.Νομιζω οι ασύρματοι είναι πιο βολικοι για τον χώρο εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο για την μπαταρια ειναι να μην γινονται πολυ συχνα πληρεις φορτισεις...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα το Spigen neo flex, μεμβράνη για την οθόνη. Είναι "υγρού τύπου", δηλαδή ψεκάζεις την οθόνη και την ζελατίνα με ένα υγρό, την τοποθετείς και την αφήνεις να στεγνώσει. Υπάρχουν πολλά βίντεο που δείχνουν τον τρόπο εφαρμογής.

Η τοποθέτησή της μου πήρε κανένα πεντάλεπτο. Η μεμβράνη είναι ελάχιστα μεγαλύτερη από την εργοστασιακή, πιο εύκπαμπτη και στο τέλος μου έδωσε την εντύπωση ότι είναι πιο γλιστερή στην αφή. Το contrast μου φαίνεται πως είναι πολύ καλύτερο, τα χρώματα μοιάζουν αρκετά πιο ζωντανά.

Εκεί που μου τα χαλάει λίγο είναι όταν η οθόνη είναι σβηστή. Υπό συγκεκριμένες γωνίες φαίνεται ένα ελαφρύ "τρεμούλιασμα" στην οθόνη, δεν είναι αυτό το ωραίο λείο και γυαλιστερό του γυμνού gorilla, ούτε της εργοστασιακής ζελατίνας. ΑΠό ό,τι βλέπω, όσο περνάει η ώρα, τόσο το φαινόμενο εξαφανίζεται, μάλλον στεγνώνει απόλυτα, αλλά και πάλι δύσκολο μου φαίνεται να εξαφασιστεί τελείως, θα αναφέρω αργότερα.

Η Spigen προτείνει επανακαταχώρηση των δακτυλικών αποτυπωμάτων. Δεν το έκανα και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, ίσα-ίσα που η απόδοση μου φαίνεται καλύτερη και από πριν.

Παραγγέλνω άλλο ένα πακέτο, πέρασε τα τεστ!

 

Update. Τρεις ώρες μετά δεν είχε μείνει ούτε ίχνος από τις υποψίες φυσαλίδας που έβλεπα, ενώ και αυτός ο κυματισμός είναι απειροελάχιστος, καθόλου ενοχλητικός και φαίνεται μόνο αν το επιδιώξεις. Από ό,τι φαίνεται, χρειάζεται υπομονή, να μην παρασυρθείς από τις ατέλειες που βλέπεις και να περιμένεις αρκετά.

Η αίσθησή του είναι ελαφρά κολλώδης και είναι κάπως παχύ και "απορροφητικό", το ακουμπάω δυνατά με το νύχι, το σημαδεύω και αυτό επανέρχεται!

Δεν ξέρω τι ετυμηγορία να βγάλω. Σίγουρα αυτό που πιάνω δεν έχει σχέση με γυαλί, δεν είναι τόσο γλυστερό όσο θα μου άρεζε, αλλά είναι εξαιρετικά ομοιογενές, καλύπτει τέλεια την οθόνη, το δακτυλικό δουλεύει καλύτερα από πριν, η διαύγειά του είναι εξαιρετική. Θα το κρατήσω.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο ψεγαδι του τζαμακιου της Cellular Line: 3 βδομαδες μετα μπορω να διακρινω ελαφριες γρατζουνιες. Ορατες υπο φωτισμο μονο με κλειστη οθονη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Voodooman για τα ωραία σχόλια σου. Εμένα παιδιά μου έκαναν δώρο με το νέο μου Galaxy s10 μια θήκη Spigen Core Armor αλλα εμένα δεν με βόλεψε.. Είναι άριστη προστατεύει σούπερ αλλά θέλω κάτι άλλο. Αν την θέλει και κανένας ας μου πει. Από καλό tempered glass για το απλό Galaxy s10 ποιο προτείνετε που να κολλάει καλά και κυρίως να δουλεύει και σωστά με το fingerprint in display scanner??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λεπτή καλή θήκη με stand για S10+;

Έχω δει τη Spigen Tough Armor και τη Samsung Rugged αλλά είναι αρκετά bulky.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λεπτή καλή θήκη με stand για S10+;

Έχω δει τη Spigen Tough Armor και τη Samsung Rugged αλλά είναι αρκετά bulky.

Έχω την Samung rugged δεν είναι τόσο bulky όσο νομίζεις....

Και έχω είχα αυτήν την εντύπωση πριν την πάρω....82d10fb295dda729488442e854afdc5b.jpgd74591c9165040c1e7df13ae6edc9575.jpg1089f1923647e5fe49819951eb465086.jpgb8b885b3056b69cfbbaf8e318477b6d3.jpg6176734e084de7934ee19bf106512ffd.jpg

 

Και σε σχέση με μια Ringke πιο λεπτή

 

4403b32f86a5dd9f1620e859e8237bac.jpg

 

Έχει πολύ καλή προστασία και φυσικά ποιότητα.....

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ωπ ωραίες φωτογραφίες, πράγματι δε φαίνεται τόσο bulky. Σιλικόνης είναι στο εσωτερικό και στο πλάι; 1 κομμάτι ή 2 κομμάτια είναι;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Οντως φαινεται πολυ καλη η Samsung Rugged.Την εχει καποιος για S10e να μας πει αν εξεχει ωστε να προστατευει την οθονη;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωπ ωραίες φωτογραφίες, πράγματι δε φαίνεται τόσο bulky. Σιλικόνης είναι στο εσωτερικό και στο πλάι; 1 κομμάτι ή 2 κομμάτια είναι;
Το πίσω είναι σκληρό πλαστικό, το πλαϊνό σχετικά μαλακο ελαστικό ..Είναι ενιαία ένα κομμάτι....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω είναι σκληρό πλαστικό, το πλαϊνό σχετικά μαλακο ελαστικό ..Είναι ενιαία ένα κομμάτι....

Σε ευχαριστώ πολύ. :cool:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.γνωριζει κανείς αν στο προσεχές μέλλον θα κυκλοφορήσει η γνήσια θήκη Alcantara για το s10 όπως και στις προηγούμενες σειρές S?

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.γνωριζει κανείς αν στο προσεχές μέλλον θα κυκλοφορήσει η γνήσια θήκη Alcantara για το s10 όπως και στις προηγούμενες σειρές S?

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δύσκολο το βλέπω. Συνήθως το line-up των θηκων ανακοινώνεται και αυτό με την παρουσίαση του κινητού. Kαι την είχα ερωτευτεί αυτή τη θήκη, την είχα στο S9 Plus. τώρα είμαι Εν αναμονή του s10 Plus Δεν βλέπω κάποια άλλη αντίστοιχη σε ποιότητα παρά μόνο τη δερμάτινη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ έχω την δερμάτινη σε κόκκινη χίλιες φορές καλύτερη από την alcantara που είχα στο s8 plus που συνέχεια βρόμιζε και έπρεπε να την καθαρίζεις

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σε κανα δυο βδομαδες περιπου θα εχω το s10+ αλλα πρωτα θελω να παρω την θηκη και τζαμακι οπωσδηποτε.απο τζαμακι εχει μεσα εργοστασιακο σωστα? Για θηκη λεω να παρω την S-View Cover της samsung εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη θηκη η ενα τζαμακι που να δουλευει και ο αισθητηρας αποτυπώματον? Σορρυ αν εχει απαντηθει αλλα επειδη δουλευω σε νησι και δεν εχω χρονο ψαχτω θαηθελα την βοηθεια σας.σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σε κανα δυο βδομαδες περιπου θα εχω το s10+ αλλα πρωτα θελω να παρω την θηκη και τζαμακι οπωσδηποτε.απο τζαμακι εχει μεσα εργοστασιακο σωστα? Για θηκη λεω να παρω την S-View Cover της samsung εχετε να μου προτεινετε καποια αλλη θηκη η ενα τζαμακι που να δουλευει και ο αισθητηρας αποτυπώματον? Σορρυ αν εχει απαντηθει αλλα επειδη δουλευω σε νησι και δεν εχω χρονο ψαχτω θαηθελα την βοηθεια σας.σας ευχαριστω πολυ.

1. Το S10+ δεν έρχεται με εργοστασιακό τζαμάκι, αλλά έχει εργοστασιακή απλή ζελατίνα, η οποία δεν θα κρατήσει για πολύ καιρό αν το έχεις το κινητό σου "γυμνό".

2. Με την S-View και τζαμάκι... το θεωρώ υπερβολικό. Αν αφήσουμε κατά μερους το ότι θα χάσεις το δακτυλικό αποτύπωμα, νομίζω πως είναι ανούσιο να έχεις ένα τζάμι ενώ ήδη προστατεύεται η οθόνη σου από την ίδια την θήκη... Γνώμη μου. Αν χρησιμοποιούσες μόνο back cover ίσως να το συζητούσαμε.

3. Χρησιμοποιώ την LED Cover View. Θα προτιμούσα να έχω το κινητό μου μόνο με back cover για άμεση χρήση, αλλά νιώθω πιο προστατευμένος με την θήκη αυτή όσο αναφορά την οθόνη του. Αυτό και μόνο θα με αποτρέψει από το να ψάχνω τζαμάκια που ίσως να έχουν πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα, το οποίο και χρησιμοποιώ δίχως πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...