Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προτείνω οχι ακομα... Ειμαι στην αναζητηση 2 βδομαδες τωρα κ γω.. Απλα ακομα διαβαζω ξενα rewiew κ κριτικές....

 

Μεχρι ποσα χρηματα δινεις ?? Γιατι εγω ψαχνω εως 30 ευρω max!

 

Επισης θες μονο macro φακο η set με cpl πχ κ telephoto ας πιούμε??

 

Γιατι αν θες μονο macro με ενα 30αρι παίρνεις καλο φακο.

Βασικά macro μ ενδιαφέρει κυρίως !!

 

Έχω δει στο amazon , έχει κυρίως set. Δε με πειράζει να Ναι και set αρκεί ο macro να αξίζει!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό παιδιά για s10 plus πως θα τα πάει;; 79031b41982e4444f47cacfe9801d72b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ποιον ασύρματο φορτιστή θα προτείνατε κ γιατί;

41Cmv91eZ4L.jpg

 

Τον συγκεκριμένο φορτιστή τον έχω από την εποχή του S7 Edge και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο.

Έπειτα από 3 χρόνια ακόμη δουλεύει απρόσκοπτα και φορτίζει το S10 μου μια χαρά, δίχως προβλήματα και καθυστερήσεις.

Εν κατακλείδι, είναι το καλύτερο αξεσουάρ που αγόρασα για τις συσκευές samsung μου, ever!!!!

Νομίζω πως υπάρχει ακόμη γύρω στα 30€ στα καταστήματα.

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι αυτός που ανέβασα σε άσπρο απτό eshop. Δεν διαφωνώ ότι θα είναι κομπλέ αλλά να ρωτήσω πόσες διαφορές θα έχει με έναν φορτιστή που βγήκε φέτος; απλά στον καινούργιο μπορείς να έχεις και ξαπλωμένο το κινητό;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι αυτός που ανέβασα σε άσπρο απτό eshop. Δεν διαφωνώ ότι θα είναι κομπλέ αλλά να ρωτήσω πόσες διαφορές θα έχει με έναν φορτιστή που βγήκε φέτος; απλά στον καινούργιο μπορείς να έχεις και ξαπλωμένο το κινητό;

Απ'ότι βλέπω, η Sammy κρατάει ακόμη τους ίδους ασύρματους φορτιστές για χρόνια στα μοντέλα της.

'Εβγαλε δύο τύπους, έναν επιτραπέζιο στρογγυλό για να ακουμπάς το κινητό επάνω του όσο φορτίζει και ένα, το stand (που έχω πάρει) για να το φορτίζεις και να διαβάζεις τις ειδοποιήσεις σου όταν το έχει μπροστά στο γραφείο σου.

Και οι δυο είναι fast charge, νομίζω στα 15W, και φορτίζουν το κινητό στον ίδιο χρόνο που θα έκανες να το φορτίσεις με τον φορτιστή πρίζας που σου παρέχει στην συσκευασία.

Ακόμη κι αν υπάρξει update που να υποστηρίζει 20 ή 25W φόρτιση μέσω καλωδίου η Sammy, εγώ θα επιμείνω με τον ασύρματο φορτιστή μου. Σε λιγότερο από 2 ώρες έχεις φορτισμένο το κινητό σου από 0-100%. Δεν μπλέκεις με καλώδια και πρίζες και το έχεις πάντα δίπλα σου να το πάρεις στα χερια σου ανα πάσα στιγμή.

Γενικώς, επέλεγα κινητό σαν MUST την ασύρματη φόρτιση. Το πέταξες απάνω στον φορτιστή, φόρτισε, το πήρες και έφυγες.

Το καλύτερο gadget που μας έφερε η τεχνολογία!!!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι προστασία οθόνης έχετε,?

Ψάχνω κάτι που κυρίως να δουλεύει το δακτυλικο αποτύπωμα και σε δεύτερη φάση να συνεργάζεται με spigen θήκες.

 

Έχω δοκιμάσει Dome glass.

Ότι καλύτερο αλλά το δακτυλικο δεν δουλεύει σωστά.

 

Έχω δοκιμάσει spigen neo flex όλα καλά αλλά αυτά τα "νερά" που κάνειιιιι.....

 

Έχω δοκιμάσει γνήσιες samsung μεμβράνη, αλλά δεν είναι σαν την εργοστασιακή.

Από χθες που την πέρασα, χρειάζεται να πατάω τις edge πλευρές για να κολλήσει και αυτό το χιλιοστό αέρα που φαίνεται.

Κολλάει αλλά σε λίγα λεπτά πάλι φαίνεται.

Και χωρίς να το ακουμπάει η θήκη.

 

Δεν έχει πάρει σκόνες φυσικά, ίσως φταίει το κεντραρισμα.

 

Υπάρχει κάτι που να είναι καλό σε όλους τους τομείς?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την πειράζω την εργοστασιακή. Δεν φαίνεται καθόλου, δεν κουνιέται καθόλου και προστατεύει από τις καθημερινές μικροφθορές. Έκανα και μια ασφάλεια θραύσης και έτσι θα πάω, και για εμένα το δακτυλικό αποτύπωμα είναι απαραίτητο.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Έχω δοκιμάσει γνήσιες samsung μεμβράνη, αλλά δεν είναι σαν την εργοστασιακή.

 

Από χθες που την πέρασα, χρειάζεται να πατάω τις edge πλευρές για να κολλήσει και αυτό το χιλιοστό αέρα που φαίνεται.

 

Κολλάει αλλά σε λίγα λεπτά πάλι φαίνεται.

 

Και χωρίς να το ακουμπάει η θήκη.

Μπορείς να παραθέσεις σύνδεσμο του τύπου μεμβράνης που παρήγγειλες;

 

Γιατί έλεγα κι εγώ να αγοράσω πλαστική Samsung μεμβράνη με το σκεπτικό πως θα είναι ίδια με την εργοστασιακή.

 

Επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για τη μεμβράνη που περνάει το Media Markt στα 18€ αλλά δε μιλάμε για γυαλί.

 

 

Sent from my Galaxy S10

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για τη μεμβράνη που περνάει το πλαίσιο στα 18€ αλλά δε μιλάμε για γυαλί.

 

 

Sent from my Galaxy S10

 

μήπως εννοείς της media markt την zagg; αυτή ναι αξίζει, για το πλαίσιο δεν ξερω αν και τι μάρκα περνάει

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

μήπως εννοείς της media markt την zagg; αυτή ναι αξίζει, για το πλαίσιο δεν ξερω αν και τι μάρκα περνάει
Ωπ δίκιο έχεις το διόρθωσα!

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να παραθέσεις σύνδεσμο του τύπου μεμβράνης που παρήγγειλες;

 

Γιατί έλεγα κι εγώ να αγοράσω πλαστική Samsung μεμβράνη με το σκεπτικό πως θα είναι ίδια με την εργοστασιακή.

 

Επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για τη μεμβράνη που περνάει το Media Markt στα 18€ αλλά δε μιλάμε για γυαλί.

 

 

Sent from my Galaxy S10

 

Ναι είναι αυτή.

https://www.skroutz.gr/s/17456981/Samsung-2x-Screen-Protector-Galaxy-S10.html

 

Σαν ποιότητα από όσο θυμάμαι την εργοστασιακή είναι ίδια.

Έχει ξεκάθαρα άλλο κόψιμο στις κάμερες, δεν είναι οβάλ τρύπα δηλαδή σε εκείνο το σημείο.

Απλά έχουν αφαιρέσει μια γωνίτσα.

Επίσης φαίνεται να πιάνει ποιο μικρή επιφάνεια από την εργοστασιακή.

 

Η zagg μεμβράνη που περνάνε στα media markt μικρή διαφορά έχει από την spigen neo flex.

Σαν υγρής τοποθέτησης και αυτή αφήνει "νερά".

 

Την έχω βάλει σε άλλες συσκευές που είχα.

Επίσης δεν πωλείτε απλά να την πάρεις και να φύγεις.

Ή να την παραγγείλεις.

 

Την πουλάνε μόνο με δική τους τοποθέτηση.

 

Με τον ultrasonic γυρίσαμε πάλι σε εποχές s7 edge που δεν είχαμε επιλογές προστασίας.

Όλες ένα κουσούρι είχαν.

Έτσι και τώρα από ότι έχω δει μέχρι στιγμής,πλιν της εργοστασιακής μεμβράνης..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πάρα πολλές απομιμήσεις της clear view και μερικές απ'αυτές είναι αρκετά αξιόλογες.

Απλώς θέλει καλό ψάξιμο. Μια που είχα πάρει από το eBay παλιότερα για το S7 Edge μόνο clear δεν ήταν. Εφάρμοζε απόλυτα στο κινητό αλλά το μπροστά τζάμι ήταν τόσο φιμέ που στο φως της μέρας ήταν αδύνατο να δω τις ενημερώσεις ή το ποιος με καλεί.

 

Μπορείς να στείλεις μερικά links; Εγώ ψάχνοντας βρήκα δύο-τρεις διαφορετικές, που δεν μου λένε και πολλά. Ίσως φταίει το ότι ψάχνω μόνο για μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά macro μ ενδιαφέρει κυρίως !!

 

Έχω δει στο amazon , έχει κυρίως set. Δε με πειράζει να Ναι και set αρκεί ο macro να αξίζει!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδη το παραψαχνω περισσοτερο απ οσο πρεπει κ εχω φάει το κεφαλι μου, στο μονο που συμφωνούν ολοι είναι οτι οι macro καλο ειναι να παίζουν εως 15x... Μετα εκτος του οτι πρεπει να κολλησεις τον φακο στο θέμα, παιζει bokeh κ παραμορφωση γυρω απ το θεμα... Οποτε στο 15x ειναι καλα.

Ποσα χρήματα θεςνα δώσεις?

Τα κιτ έχουν wide, fisheye κ μακρο.

Κάποια έχουν κ cpl φιλτρο μεσα.

Wide δεν σε ενδιαφερει γιατί εχει το s10 ...

Fisheye δεν είμαι αυτη της φασης γιατί παραμορφωνει αρκετα κ αυτη η μαυρη μπορντουρα γυρω γυρω με χαλαει. (δεν ξερω για σενα).

CPL αξιζει να έχεις.. Κανει δουλεια σε φωτο με υγρα στοιχεία, πολυ ηλιο κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα κι εγώ πάνω από 30€ δε θέλω να πάει !

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την clear view cover και βλέπω ότι μετά από λίγη ώρα απενεργοποιείται το AOD. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να παραμένει ενεργό, ακόμη και όταν το κάλυμμα καλύπτει την οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την clear view cover και βλέπω ότι μετά από λίγη ώρα απενεργοποιείται το AOD. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να παραμένει ενεργό, ακόμη και όταν το κάλυμμα καλύπτει την οθόνη;

Ρυθμίσεις > Κλείδωμα Οθόνης > Always On Display > Λειτουργία προβολής (Εκεί επέλεγε το Εμφάνιση Πάντα)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Κλείδωμα Οθόνης > Always On Display > Λειτουργία προβολής (Εκεί επέλεγε το Εμφάνιση Πάντα)

 

Έλα, ευχαριστώ! Ούτε σε ξένα fora δεν το βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο χρωματακι, καλοκαιρινο... Εχω παραγγειλει μια αντιστοιχη της Nillkin. Παραειναι ακριβη της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μήοως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω από Ελλάδα screen protector αλλά για την πίσω μερια-πλάτη του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μήοως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω από Ελλάδα screen protector αλλά για την πίσω μερια-πλάτη του κινητού;

Εδώ Ελλαδίτσα δεν βρήκα τίποτε σε όσες αναζητήσεις έχω κάνει.

Μάλλον την θεωρούν όλοι περιττή γιατί οι περισσότεροι δεν θέλουν "γυμνό" το κινητό τους χωρίς θήκη.

Παρόλ'αυτά, στο ebay γίνεται χαμός από δαύτες:

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=s10%2B+back+protector+film&_sacat=0

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μήοως γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω από Ελλάδα screen protector αλλά για την πίσω μερια-πλάτη του κινητού;

 

στα media markt πουλάνε και τοποθετούν μεμβράνη zagg για μπροστά αλλά και αυτοκόλλητα carbon για το πίσω μέρος.. κάνε μια ερώτηση μήπως έχουν και μεμβράνη μόνο για πίσω

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

στα media markt πουλάνε και τοποθετούν μεμβράνη zagg για μπροστά αλλά και αυτοκόλλητα carbon για το πίσω μέρος.. κάνε μια ερώτηση μήπως έχουν και μεμβράνη μόνο για πίσω

 

Βασίλη , έβαλες μήπως τη μεμβράνη που ανέφερες;

:D
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη , έβαλες μήπως τη μεμβράνη που ανέφερες;

 

κράτησα την εργοστασιακή Βαγγέλη.. πέμπτη μέρα και δεν έχει ίχνος γρατζουνιάς, το προσέχω πολύ βέβαια

 

την zagg την είχα βάλει σε αρκετές συσκευές στο παρελθόν και είναι πολύ ποιοτική

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αν κ το s10 εχει wide angle φακό, αλλα εχει δοκιμάσει κάποιος εξτρα φακους για τις καμερες.. Πχ macro η fisheye η τπτ φιλτρα ND η CPL ??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...