Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει πάρει κανείς τζαμάκι; ή μείνατε με τον σκριν προτεκτορ που είχε η συσκευασία;

 

Φίλε μου μήπως κανείς κάποιο λάθος? Εμένα στην συσκευασία δεν είχε κάποιο τζαμακι... (s10+ 1TB)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου μήπως κανείς κάποιο λάθος? Εμένα στην συσκευασία δεν είχε κάποιο τζαμακι... (s10+ 1TB)

 

Την εργοστασιακή μεμβράνη που είναι είδη τοποθετημένη στην οθόνη εννοεί.

Δεν είχε τέτοια το δικό σου?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

 

Το ξέρω οτι υπάρχει και αλλού,αν την έχει πάρει κανείς ρωτάω να μου πει την γνώμη του αν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Την εργοστασιακή μεμβράνη που είναι είδη τοποθετημένη στην οθόνη εννοεί.

Δεν είχε τέτοια το δικό σου?

 

Α οκ... είπα κι εγώ!! , ναι λογικά θα ναι τοποθετημένη και στο δικό μου, δεν μπορώ να την διακρίνω, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

8 μερες το εχω και η εργοστασιακη μεμβρανη γεμισε γρατζουνιες...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι που το εχω απο day one ουτε μια γρατζουνια δεν εχω,και φανταζομαι οτι σε αυτο παιζει ρολο που εχω θηκη πορτοφολι :)
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα! Και εγω μεχρι χθες δεν ειχα τιποτα. Το εβαλα σε μια τσαντα με αλλα αντικειμενα -οχι αιχμηρα- και γεμισε!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το s7 edge πήγα στο s10+ σήμερα.

Πήρα τις δύο θήκες που χρησιμοποιούσα και στο προηγούμενο, την διάφανη back cover και την leather cover. Μου φαίνονται πιο λεπτές απο τις αντίστοιχες του s7, και με μικρότερες εγκοπές για να προστατεύουν. Από την άλλη είναι πιο διακριτικές.

Αλλά θα προτιμούσα να προστατεύουν περισσότερο όπως οι προηγούμενες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Χθες τεσταρα χωρις να θελω την αντοχη της οθονης (S10e)... Με θηκη Spigen Thin Fit που εξεχει λιγοτερο απο χιλιοστο και χωρις καμια προστασια οθονης μου εφυγε απο τσαντακι και εσκασε με την μουρη σε ανοιχτο γηπεδο μπασκετ...Ευτυχως, ουτε αμυχη...

 

Ηταν η μονη μερα που θα εμενα χωρις προστασια οθονης και παραλιγο...

 

Σημερα παρελαβα Spigen Liquid Air που εξεχει αρκετα για προστασια και μεμβρανη Spigen Neo Flex.

 

Η Liquid Air νομιζω ειναι ιδανικη για προστασια χωρις να το κανει τουβλακι το κινητο και εχει τρομερο grip ωστε να μην γλιστραει...

 

Η Thin Fit αν και στυλατη δυστυχως δεν εξεχει σχεδον καθολου οποτε χρειαζεται τζαμακι....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την Neo Flex μεμβρανη θελει πολυ προσοχη στην τοποθετηση λογω μικρων bezel της συσκευης. Εχει 2 μεσα, η πρωτη δεν μου εκατσε καλα και την εβγαλα. Στο S8 ηταν πολυ πιο ευκολη η τοποθετηση. Ευτυχως η 2η εκατσε καλα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την Neo Flex μεμβρανη θελει πολυ προσοχη στην τοποθετηση λογω μικρων bezel της συσκευης. Εχει 2 μεσα, η πρωτη δεν μου εκατσε καλα και την εβγαλα. Στο S8 ηταν πολυ πιο ευκολη η τοποθετηση. Ευτυχως η 2η εκατσε καλα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απ'ότι βλέπω σε S10e την έβαλες που έχει flat οθόνη ε;

Αυτό ερχόταν με εργοστασιακή μεμβράνη για να μπορείς να κάνεις σύγκριση με τη Spigen;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η εργοστασιακη μου γεμισε γρατζουνιες σε 2 βδομαδες. Την Νeo Flex την ειχα στο S8 μηνες και δεν ειχε το παραμικρο σημαδακι.... Σε ευκρινεια ειναι το ιδιο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εργοστασιακη μου γεμισε γρατζουνιες σε 2 βδομαδες. Την Νeo Flex την ειχα στο S8 μηνες και δεν ειχε το παραμικρο σημαδακι.... Σε ευκρινεια ειναι το ιδιο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο πως κυλάει το δάχτυλο πάνω στη μεμβράνη; Σε αυτό τον τομέα αυτή της Samsung είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει, αλλά θέλω να την αλλάξω γιατί μου έχει κάνει ένα σημάδι.

Έχει το γνωστό orange peel effect?

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κοιλαει το δαχτυλο... Οσο για το orange peel υπαρχει αλλα ισως λιγοτερο απο το S8 πχ. Εμενα δεν με ενοχλει....

 

 

Εdit: Οσο περνανε οι ωρες και στεγνωνει το υγρο μου φαινεται παρα πολυ κοντα στην εργοστασιακη.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή έχω το πράσινο και ήθελα να φαίνεται πήρα την back cover της samsung και μόλις την Ultra Hybrid της Spigen.

Η πρώτη είναι σούπερ διακριτική αλλά φοβάμαι ότι σε ενδεχόμενη πτώση δεν θα προστατέψει.

Η δεύτερη φαίνεται σούπερ από προστασία. Απλά χάνει λίγο στην "πρόσοψη" γιατί φαίνεται η σιλικόνη γύρω γύρω της οθόνης.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έχω έχω στο s10 την spigen tough armor. Απλα απίστευτη θήκη, πολύ λεπτή, δεν γλιστράει και μου αρέσει πάρα πολύ η αίσθηση όταν πατάς τα κουμπιά.

Από προστασία οθόνης έχω βαλει της nano optics το curve glass uv full glue ,

προσωπικά δεν εχω κανενα πρόβλημά. Δεν είμαι φαν του δακτυλικου αποτυπώματος ,οπου δε το χρησιμοποιώ , και δε εχω κανενα προβλημα στην απόκριση της αφής της οθόνης. Ίσα ίσα που πιστεύω ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα από την χαζομεμβραμη που είχε στην αρχή

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ενώ είχα το back cover της samsung δεν ήμουν ευχαριστημένη γιατί ένιωθα να γλιστρά κι ήταν τόσο λεπτό που δεν προστάτευε καμερες-οθονη.

 

Με την ultra hybrid είμαι 1000% ευχαριστημένη. Ούτε το κάνει βαρίδι αλλά και είναι υπερυψωμένη για να προστατεύει οθονη-καμερες.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την spigen silicone fit η οποία είναι πολύ καλή εφαρμόζει πολύ καλά και σταθερά στο τηλέφωνο και δίνει ένα πολύ ωραίο κράτημα στ τηλέφωνο και από προστασία Επίσης φαίνεται πολύ καλή. Στα + ότι έχει και βελούδινη επένδυση από μέσα . Είχα την Samsung leather από την πρώτη μέρα από την οποία δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος παρά μόνο στην ομορφιά. Καθόλου καλή εφαρμογή περνούσαν πολλά σκουπίδια μέσα και βγαιενι πολύ εύκολα, πολύ λεπτή και το κράτημα της δεν ήταν και τόσο βολικό.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά reviews που είδα στο YouTube για να αλλάξω το εργοστασιακό screen protector έβαλα αυτό της Ringke. Ειδικά επειδή η οθόνη ήταν καθαρή από το εργοστασιακό μπήκε πανεύκολα. So far so good.

Όσον αφορά την αφή θέλω να το τσεκάρω λίγο ακόμη πρώτα.

Το θετικό είναι ότι καλύπτει την κάμερα και δεν μαζεύει σκόνη γύρω από αυτή όπως και το δάχτυλο δε βρίσκει πάνω στο σκαλοπατάκι που δημιουργεί η εργοστασιακή.

Εννοείται δε χαλάει η εικόνα της κάμερας.

Τέλος δεν υπάρχει διαφορά με πριν όσον αφορά το δακτυλικό αποτύπωμα. 7396d9cdab9eb69b66a7eff661edae44.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις μου από το Dome

1. Απολυτά ικανοποιημένος. Το touch δεν έχει κανένα πρόβλημα και δεν υπάρχει καμιά αλλοίωση στα χρώματα. Το περίμενα όντας πιστός οπαδός της εταιρείας από S8 S9+ και τώρα S10.

2. Χρειάστηκε να απενεργοποιήσω το παλιό αποτύπωμα και να ξαναπεράσω καινούριο. Πιάνει με την ίδια συχνότητα αλλά είναι λίγο πιο αργό για κλάσματα του δευτερολέπτου.

3. Η τοποθέτηση είναι λίγο μπελαλίδικη σε σύγκριση με το S9+ λόγω της κάμερας, οπότε πρέπει να είναι 100% σωστή και όχι 99%. Χρειάστηκε να κουνήσω λίγο την οθόνη με το που έπεσε στην κόλα γιατί ήταν ελάχιστα αριστερά δίχως να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στο τελικό αποτέλεσμα.

4. Και τώρα στο ζουμί ... είναι σχεδόν edge to edge! Λόγω του υψηλού Screen Body Ratio στα S10 το γυαλί έχει έρθει αναγκαστικά πολύ ψηλά και χαμηλά! Έβαλα μια απλή λεπτή θήκη που έχω και κυριολεκτικά δεν έμεινε κενό ανάμεσα σε θήκη και γυαλί, οπότε μεγάλη προσοχή στις θήκες. Ειδικά στις Spigen που κάνουν μεγάλο στρίφωμα εσωτερικά! Φοβήθηκα πως θα το πετάξει με το καλημέρα αλλά έκατσε ακριβώς στις εγκοπές, δεν φαίνονται οι εγκοπές του γυαλιού φορώντας την θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά reviews που είδα στο YouTube για να αλλάξω το εργοστασιακό screen protector έβαλα αυτό της Ringke. Ειδικά επειδή η οθόνη ήταν καθαρή από το εργοστασιακό μπήκε πανεύκολα. So far so good.

Όσον αφορά την αφή θέλω να το τσεκάρω λίγο ακόμη πρώτα.

Το θετικό είναι ότι καλύπτει την κάμερα και δεν μαζεύει σκόνη γύρω από αυτή όπως και το δάχτυλο δε βρίσκει πάνω στο σκαλοπατάκι που δημιουργεί η εργοστασιακή.

Εννοείται δε χαλάει η εικόνα της κάμερας.

Τέλος δεν υπάρχει διαφορά με πριν όσον αφορά το δακτυλικό αποτύπωμα. 7396d9cdab9eb69b66a7eff661edae44.jpg

 

 

Bill δώσε ένα link που την πήρες ρε συ....Θέλω κ εγώ στο plus να την αλλαξω...

Άσε βρήκα....

Edited by Sobebe
Link to comment
Share on other sites

Φθηνή είναι πάρτην για δοκιμή.

Ωστόσο, η εργοστασιακή έχει καλύτερη αφή. Νομίζεις ότι ακουμπάς το τζαμί ενώ με τη Ringke καταλαβαίνεις ότι ακουμπάς ζελατίνα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Είχα προπαραγγείλει και την εργοστασιακή και σήμερα με ενημέρωσαν ότι αρχές της εβδομάδας θα παραλάβω. Μάλλον θα τη βάλω εκείνη πάλι λόγω καλύτερης υφής, και ας έχει το cutout στην κάμερα, τι να κάνω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...