Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν είναι καινούργιο από την κούτα που θα το πάρω, έχει εργοστασιακή μεμβράνη που μπορεί να μείνει με αυτή.?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν είναι καινούργιο από την κούτα που θα το πάρω, έχει εργοστασιακή μεμβράνη που μπορεί να μείνει με αυτή.?

 

Ναι, μπορεί να μείνει με αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι καινούργιο από την κούτα που θα το πάρω, έχει εργοστασιακή μεμβράνη που μπορεί να μείνει με αυτή.?
Απλα εχε υποψιν οτι μετα απο λιγο καιρο θα πρεπει να βαλεις κατι αλλο. Τζαμακι η μεμβρανη. Γεμιζει γρατζουνιες ευκολα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αγαπητοι συνφορουμιτες!

αγορασα το S10+, θηκη Ultra Hybrid Spigen διαφανη και δυο μεμβρανες spigen.

Τωρα που το εχω αμεταχειριστο, βλεπω τη μεμβρανη που φοραει το καινουργιο ειναι κολλημενη πολυ καλα! Αλλα μου φαινεται πολυ λεπτη, επισης μου ειπατε οτι κανει γρατσουνιες με τη σκεψη και λεω να περασω πανω απο τη μεμβρανη του καινουργιου και αμεταχειριστου ακομα, τη μεμβρανη spigen που εχω! Θα εχω εχω ετσι σημαντικη και χονδρή προστασια οθονης. Γινεται ή θα ξεκολλησει με τη μια η νεα μεμβρανη;

σας ευχαριστω εκ των πρωτερον για τη βοηθεια σας!

Edited by ANTON
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .

Να περασεις μεμβρανη πανω σε αλλη μεμβρανη ισως χαθει η ευαισθησια οθονης και χανεις στην πορεια πατηματα εδω και κει.Ζημια δεν θα παθει αλλα κατα πασα δυνατοτητα θα σε δυσκολεψει στην καθημερινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν θα κολλησει καλα η μεβρανη πανω σε αλλη μεμβρανη.... Κρατησε την εργοστασιακη και οταν χαλασει βαλε την Spigen. Οσο χοντρη και να ειναι η μεμβρανη την ιδια προστασια προσφερει. Για κατι παραπανω πας τζαμακι.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από παραλία το εργοστασιακό μεμβρανακι μου έκανε αραχνια ψιλό Βαθιά με τι να το αντικαταστήσω;;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από παραλία το εργοστασιακό μεμβρανακι μου έκανε αραχνια ψιλό Βαθιά με τι να το αντικαταστήσω;;

 

Αναλόγως τι προτιμάς.

Μεγάλη προστασία άψογη απόκριση απεικόνιση αίσθηση στο χέρι, αλλά σχεδόν ανύπαρκτο δακτυλικό? Dome glass.

 

Μεγάλη προστασία όλα καλά αλλά μια τρύπα να φαίνεται με σβηστή οθόνη στη θέση του δακτυλικου? Tempered glass με κόλλα μόνο περιμετρικά και λεπτό σημείο μοιάζει με τρύπα στην θέση του αισθητήρα.

 

Μικρή προστασία (μεμβράνη) άψογη απόκριση δακτυλικό κανένα πρόβλημα με θήκες αλλά μειωμένη απεικόνιση και αίσθηση στο χέρι?

Spigen neo flex.

 

Μικρή προστασία (μεμβράνη) άψογη απόκριση δακτυλικο καλή απεικόνιση καλή αίσθηση στο χέρι αλλά να ξεκκολαει με θήκες spigen κυρίως?

Γνήσια μεμβράνη samsung.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα για φιλο το Tempered Glass της Nillkin γοα το S10e και με προσεκτικη τοποθετηση ειναι αψογο... Θα το χτυπησω και εγω...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα για φιλο το Tempered Glass της Nillkin γοα το S10e και με προσεκτικη τοποθετηση ειναι αψογο... Θα το χτυπησω και εγω...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν σου ειναι κοπος καμια φωτο να δουμε πως καθεται γιατι το σκεφτομαι κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι μπορεις να την διακρινεις σε φωτο. Ειναι πολυ κοντα στο Dome Glass σε αυτο το θεμα αν κατσει σωστα... Οταν ερθει και την βαλω και στο δικο μου θα βαλω φωτο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πετυχα τοσο αψογη τοποθετηση σε ενα αλλο τζαμακι που εχω (LK απο Amazon) που και να ερθει η Nillkin δεν θα αλλαξω μεχρι να υπαρχει λογος. Το μονο παραπανω στη Nillkin ειναι οτι δεν εχει τρυπα για την καμερα....ec9e84b1b10de4163ee409fd950409ea.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πετυχα τοσο αψογη τοποθετηση σε ενα αλλο τζαμακι που εχω (LK απο Amazon) που και να ερθει η Nillkin δεν θα αλλαξω μεχρι να υπαρχει λογος. Το μονο παραπανω στη Nillkin ειναι οτι δεν εχει τρυπα για την καμερα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμ αυτη η τρυπα ειναι που με ενοχλει. Θελει συνεχεια καθαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Και το Whitestone Dome που ειναι το καλυτερο μακραν(αν δεν ξερασει κολλα) εχει τρυπα....

 

Το τελειο δεν υπαρχει δυστυχως σε συσκευες με ελαχιστα bezels, notches κλπ... Τελειο θα ηταν να μην χρειαζονταν τζαμακια..... Παρα την τελεια τοποθετηση προλαβε σκονη και μπηκε κατω κατω. Βεβαια δεν ενοχλει εκει που ειναι και δυσκολα διακρινεται σε ανοιχτη οθονη, ειπαμε τελειο δεν υπαρχει....

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αλλη μια καλη επιλογη tempered για S10e. Evelatus tempered glass. Το εχει σκρουτζαδικο κοντα μου προσφορα στα 9.90 οποτε ειπα να το τσεκαρω αφου δεν θα πληρωσω και μεταφορικα. Αψογο! Δεν εχει τρυπα και εχει μαυρα πλαισια περιμετρικα... Με προσεκτικη εγκτασταση ειναι τελειο! Πηρα 2 κομματια να εχω stock!

 

Οποτε οι προτασεις μου ειναι:

Νillkin tempered glass

LK (Απο Amazon)

Και Everlatus

 

Και τα 3 πολυ καλα!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ερώτηση. Το Dome έχει τρύπα στο σημείο του δαχτυλικού; Όσοι το έχετε πάνω από ένα μήνα, σας έκανε Hallo (αραχνιές);

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή ήρθε η ώρα να αλλάξω την εργοστασιακή του s10+ έχει βρεθεί κάποιο τζαμάκι που να λειτουργεί σωστά με το αποτύπωμα να μην σηκώνεται να μην αλλοιώνει τα χρώματα όλα αυτά τα γνωστά η να πάω να βάλω τις samsung την γνήσια να ξεμπερδεύω?

 

Σας ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ερώτηση. Το Dome έχει τρύπα στο σημείο του δαχτυλικού; Όσοι το έχετε πάνω από ένα μήνα, σας έκανε Hallo (αραχνιές);

 

Note 10+

 

Όχι δεν έχει τρύπα.

Το δακτυλικο λειτουργεί αλλά πολύ χειρότερα από ότι με απλή μεμβράνη.

Έχω βάλει πολλές φορές Dome glass και το τελευταίο το κράτησα σχεδόν 2 μήνες.

Κανένα πρόβλημα (εκτός του δακτυλικου και την ασυμβατότητα με κάποιες θήκες).

 

Το πρόβλημα με τις θήκες το ξεπερνω.

Ενώ χωρίς κανονικό δακτυλικο δεν αντέχω και Παααρα πολύ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τρύπα.

 

Το δακτυλικο λειτουργεί αλλά πολύ χειρότερα από ότι με απλή μεμβράνη.

 

Έχω βάλει πολλές φορές Dome glass και το τελευταίο το κράτησα σχεδόν 2 μήνες.

 

Κανένα πρόβλημα (εκτός του δακτυλικου και την ασυμβατότητα με κάποιες θήκες).

 

 

 

Το πρόβλημα με τις θήκες το ξεπερνω.

 

Ενώ χωρίς κανονικό δακτυλικο δεν αντέχω και Παααρα πολύ.

Με βλέπω να συνεχίζω με την ζελατίνα χαχαχα

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Βάλε να ανοίγει με πρόσωπο.. Υπάρχει και το μοτίβο για τους παλιακους.. Οκ δεν είναι οι καλύτερες λύσεις αλλά απτό να γκρινιάζουμε να θυμώνουν η να στεναχωριουνται μερικοί ας κάνουν κάτι άλλο... Δεν μιλάω για σένα γενικά μιλάω..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/17985514/Mocolo-UV-Full-Face-Tempered-Glass-Liquid-Galaxy-S10.html

 

Καλησπέρα παιδιά λέω να πάρω αυτό το τζαμακι για το s10+ ,δείχνει ότι δουλεύει το αποτύπωμα στα βίντεο.εσεις τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ερώτηση. Το Dome έχει τρύπα στο σημείο του δαχτυλικού; Όσοι το έχετε πάνω από ένα μήνα, σας έκανε Hallo (αραχνιές);

 

Note 10+

Οσον αφορα σε αραχνιες σε 2 μηνες που το ειχα δεν ειχε τπτ... Αλλα εβγαλε κολλα εσωτερικα πανω στο τζαμακι και το σουταρα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...