Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

0 στα 2 για μενα με το Dome... Την 1η φορα εβγαλε κολλα εσωτερικα μετα απο 1μιση μηνα.

Την 2η αρκετα μεγαλη γρατζουνια-εμφανης και με ανοιχτη οθονη μετα απο μια βδομαδα! Το προσεχα και με το παραπανω... Παντα μονο του σε τσεπη η τσαντακι... Μπορει απο εμφανιση να ειναι τελειο αλλα μαλλον δεν ειναι τοσο ανθεκτικο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ στο ΝΟΤΕ 9 έχω το T-Max, 4 μήνες ακάλυπτο από μπροστά. Κάτι απειροελάχιστα hairlines. Και στη μισή τιμή του Dome. Αν και παρασύρθηκα με τα UV full glue λόγω της μόδας, δεν ξέρω αν υπερτερούν ουσιαστικά από κάποιο άλλο full glue. Στο NOTE 3 είχα 5 χρόνια ένα iNOS με hairlines που έγιναν έντονα τώρα προς το τέλος.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δοκιμάσει κάποιες επώνυμες ζελατίνες σε Samsung, αυτή που μου έκανε εντύπωση για την αίσθηση στην αφή είναι η x-one.

Είναι κάπως σκληρή και προσομοιάζει με τζαμάκι. Κολλάει στη πίσω μεριά της συσκευής και έτσι δεν έχει κίνδυνο να σηκωθεί στο edge της οθόνης

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προτείνετε μεμβράνη οθόνης Samsung η Spigen η Ringke ;

Η εργοστασιακή έχει αρχίσει να κάνει αραχνιες και μου έκανε και ένα βαθουτσικο σημαδακι και πέφτει το μάτι μου πάνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προτείνετε μεμβράνη οθόνης Samsung η Spigen η Ringke ;

Η εργοστασιακή έχει αρχίσει να κάνει αραχνιες και μου έκανε και ένα βαθουτσικο σημαδακι και πέφτει το μάτι μου πάνω

 

Δοκίμασα την Samsung καλή σε αίσθηση αλλά περιμετρικά ξεκόλλησε σε μια εβδομάδα, ringke δοκίμασα τέλεια τοποθέτηση αλλά όχι ότι καλύτερο σε αίσθηση τώρα ίσως δοκιμάσω spigen ή την baseus

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βάλει κάνεις την προστασία της media markt ?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προτείνετε μεμβράνη οθόνης Samsung η Spigen η Ringke ;

Η εργοστασιακή έχει αρχίσει να κάνει αραχνιες και μου έκανε και ένα βαθουτσικο σημαδακι και πέφτει το μάτι μου πάνω

 

Από αυτές τις 3 θα πρότεινα ringke, αν η θήκη που χρησιμοποιείς δεν την ξεκολλάει.

Για συμβατότητα με το μεγαλύτερο ποσοστό από τις θήκες που κυκλοφορούν πας σε neo flex.

Χειρότερη ποιότητα κατά την γνώμη μου από την ringke αλλά με τις θήκες κανένα πρόβλημα.

 

Samsung η καλύτερη ποιότητα και από τις 3, αλλά ξεκολλάει πολύ εύκολα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι η ιδια με αυτη που εχει το κινητο της samsung?

όχι δεν είναι ίδιες. η εμφανής διαφορά είναι στην γωνία με τις selfie κάμερες και μερικοί λένε ότι έχει και διαφορετική αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο καιρο με Spigen πηρα την Dux Ducis skin lite. Πολυ ποιοτικη θηκη και σε καλη τιμη σε σχεση με τις αντιστοιχες της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Η ειμαι πολυ ατυχος η το Whitestone Dome Glass ειναι πεταμενα λεφτα για το S10e.

1η φορα ηταν ενταξει μεχρι που εβγαλε κολλα πανω στο τζαμακι 1μιση μηνα μετα...

2η φορα... Στη μια βδομαδα αρκετα μεγαλη γρατζουνια και 2 βδομαδες μετα κολλα πανω στο τζαμακι παλι....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

https://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc512ga-eu-evo-plus-512gb-micro-sdxc-uhs-i-u3-class-10-adapter-p-PER.306265

 

Αξίζει ? Έχετε κάποια άλλη κάρτα μνήμης να προτείνετε ? Θέλω ή 256gb ή 512gb.

 

Στη σειρά της Samsung καλύτερες είναι οι Pro απ'τις Evo, ε? Αλλά βλέπω στο αμαζον ότι στις Pro πάει μέχρι 128gb.

Link to comment
Share on other sites

Η EVO είναι η κορυφαία τους σειρά. Η Pro έχει περισσότερη "μηχανική" αντοχή. Και οι δύο 100mb/s διάβασμα. Evo 90mb/s, Pro 30mb/s εγγραφή. Προσωπικά έχω την 256 Evo και είναι μια χαρά. Εξαρτάται πόσο χώρο θες. Στα 100ευρώ παίζει η 512, καλή περίπτωση και χωρίς έξοδα αποστολής απ'το eshop που τη βρήκες. Στα 50+- είναι η 256.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Ναι την βρήκα καλή τιμή, αλλιώς θα πήγαινα στην 256gb η αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

ScreenKnight κορυφή για μένα με πολύ καλή λειτουργία του fingerprint. Αρνητικό ότι υπάρχει οπή στις σελφι κάμερες με αποτέλεσμα να μην τις καλύπτει.
Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος ασύρματος φορτιστής που πιστεύετε ότι ταιριάζει με το S10+ ποιος είναι ?

 

Ο https://www.e-shop.gr/samsung-ep-p5200tb-wireless-charging-duo-pad-black-p-TEL.060570 ?

Αν υποθέσουμε ότι δε μας νοιάζει η τιμή τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος ασύρματος φορτιστής που πιστεύετε ότι ταιριάζει με το S10+ ποιος είναι ?

 

Ο https://www.e-shop.gr/samsung-ep-p5200tb-wireless-charging-duo-pad-black-p-TEL.060570 ?

Αν υποθέσουμε ότι δε μας νοιάζει η τιμή τόσο.

 

αυτός που έβαλες είναι ο σωστός και στην συσκευασία περιέχει και φορτιστεί και καλώδιο έναντι τον άλλον samsung που δεν έχουν και χρησιμοποιείς του κινητού

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σε διάφανη θήκη, η Ultra Hybrid της Spigen τι λέει ??

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s10-plus/products/galaxy-s10-plus-case-ultra-hybrid?variant=12074245685295

 

Υποθέτω ότι μόνο ζελατίνα θα εφαρμόζει (της Spigen πάλι η Neo Flex?) και όχι κάποιο τζαμάκι, ε?

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα παρει στο S10e. Αρνητικο οτι γεμισε ευκολα γρατζουνιες η πλατη...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάντως την έχω πάρει και είναι πολύ καλή και με το τζαμακι της belkin που έχω βάλει αλλά και ζελατίνα που είχα πιο πριν καθονταν τέλεια.για γρατσουνιές δεν έχω δει ακόμη την έχω 20 μέρες θα δείξει.5bc69b60a8f740209a7f9d1be5c2c925.jpg77639a14f5b0e3123ac6104d34d13748.jpg0720311ce1a7111196cfb30598d9648b.jpg69225c02e656b5b12d3cb7a3f6362a83.jpg0d055940a8f713bfa37e18356394b539.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη της Spigen (Ultra Hybrid), μόνο η Neo Flex κάθεται χωρίς να ξεκολλήσει ? Η γνήσια της Samsung η η άλλη η Rinkle που λέτε ξεκολλάνε ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το μήνυμα για αφαίρεση της προστασίας το αναφέρει ΠΡΙΝ κάνουμε την αναβάθμιση. Εγώ έχω το πακέτο της Samsung με τις 2 μεμβράνες 10€ περίπου και αφού δεν έχω κάποιο πρόβλημα θα βγάλω σε λίγο καιρό την πρώτη λόγω γρατζουνιών. Θα μείνω χωρίς με book θήκη για το χειμώνα και το καλοκαίρι θα βάλω την 2 μεμβράνη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενα τζαμακι που με εχει εντυωσιασει ειναι το LK tempered απο Amazon. Ειναι σε 3αδες (και πολυ οικονομικο) και εχει και lifetime guarantee. Σου στελνουν δωρεαν αλλο αν παθει κατι. Ειναι λιγο ζορικο να βγαλεις τον αερα στην εγκατασταση αλλα αν κατσει καλα (τελεια δυσκολο, ολο και καποια σκονιτσα θα χωθει) μοιαζει σε εμφανιση με το Dome. Χθες μου εσκασε με τη μουρη σε τσιμεντο με την Thin Fit θηκη που δεν εξεχει μπροστα και δεν επαθε ουτε αμυχη. S10E

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να αγοράσω το κινητό με τιμολόγιο Α39 από το γνωστό skroutzoμαγαζο. Με παιδεύει εδώ με 3 τρεις εβδομάδες ότι δεν το έχει απόθεμα το αγγλικό και καλά... Μου είπε την προηγούμενη εβδομάδα ότι θα το φέρουν αυτή την εβδομάδα και να πάρω τηλέφωνο. Πήρα σήμερα και μου είπε να πάρω πάλι τέλη Νοεμβρίου... Είναι συμπεριφορά αυτή τους ρώτησα; Και μου έκλεισαν το τηλέφωνο... Απίστευτα πράγματα. Ελλάδα το μεγαλείο σου. Τι μπορώ να κάνω;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...