Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο mythiki εχει 55% σε ολα τα αξεσουαρ. Dome Glass στα 19ευρω....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο mythiki εχει 55% σε ολα τα αξεσουαρ. Dome Glass στα 19ευρω....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπήκα αλλά δε βλέπω κάποια προσφορά. Το Dome 39€ το έχει. Μπορείς να βάλεις το link μπας και βλέπω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα αλλά δε βλέπω κάποια προσφορά. Το Dome 39€ το έχει. Μπορείς να βάλεις το link μπας και βλέπω λάθος?

 

μονο για το s10e https://www.mythiki.gr/memvranes/samsung/samsung-galaxy-s10e/whitestone-dome-full-tempered-glass-galaxy-s10e-detail.html

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει τον πιο φθηνό ασύρματο φορτιστή; Να μπορεί και να φορτίζει το gear S3 επίσης. Αυτός εδώ; https://www.e-shop.gr/4smarts-inductive-fast-charger-voltbeam-n8-10w-with-clock-and-light-white-p-TEL.056429 Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει τον πιο φθηνό ασύρματο φορτιστή; Να μπορεί και να φορτίζει το gear S3 επίσης. Αυτός εδώ; https://www.e-shop.gr/4smarts-inductive-fast-charger-voltbeam-n8-10w-with-clock-and-light-white-p-TEL.056429

 

Ο συγκεκριμένος δεν είναι καθόλου καλός. Πρώτον η επιφάνεια φόρτισης μπορεί να φαίνεται μεγάλη αλλά στην ουσία πρέπει να κεντράρεις το κινητό για να πιάσει. Δεύτερον το φωτάκι που έχει είναι πάρα πολύ εκνευριστικό γιατί ενεργοποιείται με το παραμικρό άγγιγμα, έτσι όταν ακουμπάς το κινητό για φόρτιση ανοίγει και το φωτάκι και μετά πρέπει να το κλείσεις με αντίστοιχο "χτύπημα"¨. Αυτό βέβαια μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να μην έχει καθόλου φως αλλά εκτός αυτού το κινητό όταν φτάσει την πλήρη φόρτιση βγάζει ένα κόκκινο φως το οποίο μετά για να φύγει εγώ έπρεπε να βγάλω το καλώδιο και να το ξαναβάλω.

 

Δε ξέρω αν το δικό μου ήταν ελαττωματικό αλλά δεν το χρησιμοποίησα πάνω από 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα της φορτισης προσωπικα δεν θα εμπιστευομουν φορτιστες απο μαρκες οπως 4smarts, Esperanza κλπ....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει τον πιο φθηνό ασύρματο φορτιστή; Να μπορεί και να φορτίζει το gear S3 επίσης. Αυτός εδώ; https://www.e-shop.gr/4smarts-inductive-fast-charger-voltbeam-n8-10w-with-clock-and-light-white-p-TEL.056429

 

https://www.plaisio.gr/catalog?location=product%3d3099326%3bpagesize%3d4%3bsearchtext%3dασυρματος+φορτιστης

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά ορισμένες θήκες του Σκρουτζ, παίζει να είναι απομιμήσεις; Γίνεται η spigen rugged armour να κοστίζει μόλις 7 ευρώ για s10?
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά ορισμένες θήκες του Σκρουτζ, παίζει να είναι απομιμήσεις; Γίνεται η spigen rugged armour να κοστίζει μόλις 7 ευρώ για s10?

 

Ναι. Εγώ πήρα Spigen Liquid Air στα 10€ για S10 Plus και είναι αυθεντικότατη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παίδες. Έχετε να προτείνετε κάποια hands-free (bluetooth) μήπως ? Σκεφτόμουν για τα ear-buds της Samsung, αλλά διάβασα σε reviews ατόμων που τα έχουν εδώ μέσα ότι το μικρόφωνό τους δεν είναι και ότι καλύτερο. Κατά κύριο λόγο με ενδιαφέρουν για ομιλία, και κατά δεύτερον να έχουν και καλό ήχο θα ήταν στα +. Στο οικονομικό δεν έχω κάποιο θέμα μπάτζετ, δηλαδή είμαι υπέρ του ποιοτικού κι ας είναι και ακριβότερο, μιας και δεν είναι κάτι που παίρνεις και κάθε μέρα (εγώ τουλάχιστον). Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Αν ο σκοπός χρήσης τους είναι μόνο για ομιλία... τότε μείνε μακρυά από τα buds της Sammy... Άριστα για μουσική, αλλά για ομιλία δεν αξίζουν με την καμία.

Αν δεν σε ενδιαφέρει να ακούς μουσική και το θέλεις μόνος για κλήσεις.... τότε Plantronics δαγκωτό! Έχω δοκιμάσει πολλά hands free, αλλά κανένα δεν μπόρεσε να με ικανοποιήσει τόσο όσο η συγκεκριμένη μάρκα. Άριστο σε όλα του.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Αν ο σκοπός χρήσης τους είναι μόνο για ομιλία... τότε μείνε μακρυά από τα buds της Sammy... Άριστα για μουσική, αλλά για ομιλία δεν αξίζουν με την καμία.

Αν δεν σε ενδιαφέρει να ακούς μουσική και το θέλεις μόνος για κλήσεις.... τότε Plantronics δαγκωτό! Έχω δοκιμάσει πολλά hands free, αλλά κανένα δεν μπόρεσε να με ικανοποιήσει τόσο όσο η συγκεκριμένη μάρκα. Άριστο σε όλα του.

 

Είχα παλιότερα Plantronics η αλήθεια, αλλά ήταν απλά ένα μονό ακουστικό hands free bluetooth. Από τότε η τεχνολογία προχωράει.. :) Θέλω να μου προτείνετε συγκεκριμένα μοντέλα να κοιτάξω αν γίνεται. Θέλω να ναι 2 ακουστικά είτε συνδεδεμένα με καλώδιο μεταξύ τους μόνο αυτά είτε όχι, wireless πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Έχει βάλει κανείς από την smartech στο Χαϊδάρι σε S10 η s10+ αυτήν την ειδική μεμβράνη που την κόβουν και την βάζουν λέει με ειδικό μηχάνημα με 10 ευρώ και είναι σαν αυτή που έρχεται από το εργοστάσιο να μας πει αν είναι καλή και αν αξίζει ?? Απλά λένε έχει διαφορά στο κόψιμο της οπής της κάμερας .. :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Έχει βάλει κανείς από την smartech στο Χαϊδάρι σε S10 η s10+ αυτήν την ειδική μεμβράνη που την κόβουν και την βάζουν λέει με ειδικό μηχάνημα με 10 ευρώ και είναι σαν αυτή που έρχεται από το εργοστάσιο να μας πει αν είναι καλή και αν αξίζει ?? Απλά λένε έχει διαφορά στο κόψιμο της οπής της κάμερας .. :confused:
Εγώ σε S10, είχα γράψει την εμπειρία μου εδώ.

 

Δεν την κόβουν και δεν είναι η εργοστασιακή, χωρίς απαραίτητα να είναι κακή, αλλά θα σου πρότεινα στην ίδια τιμή να την παραγγείλεις και να την περάσεις ο ίδιος, να σου μείνει διαθέσιμη και η δεύτερη.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε S10, είχα γράψει την εμπειρία μου εδώ.

 

Δεν την κόβουν και δεν είναι η εργοστασιακή, χωρίς απαραίτητα να είναι κακή, αλλά θα σου πρότεινα στην ίδια τιμή να την παραγγείλεις και να την περάσεις ο ίδιος, να σου μείνει διαθέσιμη και η δεύτερη.

 

Sent from my Galaxy S10

 

Όπα για μισό.. Εμένα μου είπαν ότι την κόβουν και τους ρώτησα συγκεκριμένα αν είναι ίδια με αυτή που πουλάει η Samsung σε πακέτο τον 2 μαζί και μου είπαν όχι.. :wacko:

Άρα η κοροϊδεύουν η είναι όντως διαφορετική γιατί μου είπαν ότι μπαίνει σε μηχάνημα και κόβεται για το κινητό απλά έχει κόψιμο στην μεριά της κάμερας.. Τι παίζει ρε παιδιά?? :X

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όπα για μισό.. Εμένα μου είπαν ότι την κόβουν και τους ρώτησα συγκεκριμένα αν είναι ίδια με αυτή που πουλάει η Samsung σε πακέτο τον 2 μαζί και μου είπαν όχι.. :wacko:

 

Άρα η κοροϊδεύουν η είναι όντως διαφορετική γιατί μου είπαν ότι μπαίνει σε μηχάνημα και κόβεται για το κινητό απλά έχει κόψιμο στην μεριά της κάμερας.. Τι παίζει ρε παιδιά?? :X

 

Αν δεν κάνω λάθος πριν 2 μήνες ήμουν στο ίδιο κατάστημα (βρήκα και την απόδειξη), όχι δεν πιστεύω πως έκοψαν κάποια μεμβράνη για τη δική μου συσκευή και όχι δεν έχει κάποια σχέση με την εργοστασιακή.

Ωστόσο αυτή που φοράω και που μου έβαλαν είναι αυθεντικό προϊόν Samsung, απλά όχι η εργοστασιακή.

 

Ευχαριστημένος παρόλα αυτά - αυτήν σου περνάνε.

 

Μπορεί να άλλαξε η τακτική τους, αν σου περάσουν την εργοστασιακή ενημέρωσε ώστε να γνωρίζουν και οι υπόλοιποι στο φόρουμ.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω αυτό ότι είναι αυτή η έτοιμη και αν ισχύει αυτό τότε είναι μεγάλη κλεψιά και κοροϊδία από μέρους τους και άπλα κρατάνε την μία και μάλιστα αν ξαναπεράσω από εκεί θα τους ζητήσω να μου την δείξουν πρώτα πριν την περάσουν ... Ε έχει να πέσει πολύ γέλιο.. Μακάρι να έχει αλλάξει η πολιτική τους αλλά δεν νομίζω !! Παιδιά όποιος φίλος περάσει πρώτος από εκεί ας ρωτήσει και να μας πει !! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω αυτό ότι είναι αυτή η έτοιμη και αν ισχύει αυτό τότε είναι μεγάλη κλεψιά και κοροϊδία από μέρους τους και άπλα κρατάνε την μία και μάλιστα αν ξαναπεράσω από εκεί θα τους ζητήσω να μου την δείξουν πρώτα πριν την περάσουν ... Ε έχει να πέσει πολύ γέλιο.. Μακάρι να έχει αλλάξει η πολιτική τους αλλά δεν νομίζω !! Παιδιά όποιος φίλος περάσει πρώτος από εκεί ας ρωτήσει και να μας πει !! ;)
Θα συμφωνήσω, μπροστά σε τόσα που προσφέρουν βέβαια ως service και ειδικά στο επίπεδο που τα προσφέρουν, θα μου επιτρέψεις να πω χαλάλι!

 

Δεν παύει να είναι από τα καλύτερα service τεχνολογίας που έχω συναντήσει και αποτελεί έναν από τους λόγους που συνεχίζω ως καταναλωτής με Samsung συσκευές.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, μπροστά σε τόσα που προσφέρουν βέβαια ως service και ειδικά στο επίπεδο που τα προσφέρουν, θα μου επιτρέψεις να πω χαλάλι!

Δεν παύει να είναι από τα καλύτερα service τεχνολογίας που έχω συναντήσει και αποτελεί έναν από τους λόγους που συνεχίζω ως καταναλωτής με Samsung συσκευές.

 

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!! Έτσι είναι όπως τα λες είναι το καλύτερο service μακράν. Έβαλα τελικά screen protector της ringke πολύ καλό.

Ίσως με την πρώτη ευκαιρία να δοκιμάσω και κάποια στιγμή και αυτό της Samsung !! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Whitestone Dome Glass το ανάγνωσμα πρόοοοσχωωμεεεεν...

Τελικά είπα να το διακινδυνεύσω και να το δοκιμάσω. Είδα καμιά δεκαριά φορές το επίσημο βίντεο, είδα και μερικά άλλα, έκανα πολλές ασκήσεις με όλο το σετ, σαν να το έβαζα κανονικά στο κινητό και ξεκίνησα. Πολλά κομμάτια, αρκετά σύνθετη διαδικασία και με το λάθος να είναι εύκολο, αρκετά πιθανό και μη αναστρέψιμο. Λάθος και (σχεδόν) πενηντάρικο...

Παρά τις δοκιμές και τι πρόβες λοιπόν έκανα το λάθος και δεν μπόρεσα να αποφύγω δύο φούσκες συνολικά 2 τετ.εκ. σχεδόν στο κέντρο της οθόνης. Θέλει απόλυτα επίπεδο πάγκο (εννοώ επίπεδο με αλφάδι), απόλυτα απαλές κινήσεις και απόλυτο συγχρονισμό. Εκνευρίστηκα, αλλά είπα ότι αν δουλεύει σωστά το δακτυλικό, θα το κρατήσω.

Και, διάολε, δουλεύει σωστά. Με τον κίνδυνο να φανώ περίεργος, θα πω ότι δουλεύει καλύτερα από πριν. Σετάρισα ξανά 4 δακτυλικά, όλα δουλεύουν ακαριαία. Μέχρι τώρα σε καμιά πενηνταριά προσπάθειες υπό διαφορετικές συνθήκες είχα τέσσερεις αποτυχίες. Άριστη διαύγεια, άριστη αίσθηση, επιτέλους ξανά γυαλί. Οι μόνες μου επιφυλάξεις είναι πλέον η αντοχή στο χρόνο (μην τυχόν και εμφανίσει φούσκες αργότερα), καθώς και η συμπεριφορά του με θήκες, για την ώρα τα πάει μια χαρά με μια Ringke Fusion. Αν έχω κάτι, θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ. Τον προμηθεύτηκα αλλά δεν φορτίζει το gear s3. Επίσης σε 3 ώρες πήγε μόλις από το 0% στο 82%. Φυσιολογικο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Whitestone Dome Glass το ανάγνωσμα πρόοοοσχωωμεεεεν...

 

Τελικά είπα να το διακινδυνεύσω και να το δοκιμάσω. Είδα καμιά δεκαριά φορές το επίσημο βίντεο, είδα και μερικά άλλα, έκανα πολλές ασκήσεις με όλο το σετ, σαν να το έβαζα κανονικά στο κινητό και ξεκίνησα. Πολλά κομμάτια, αρκετά σύνθετη διαδικασία και με το λάθος να είναι εύκολο, αρκετά πιθανό και μη αναστρέψιμο. Λάθος και (σχεδόν) πενηντάρικο...

 

Παρά τις δοκιμές και τι πρόβες λοιπόν έκανα το λάθος και δεν μπόρεσα να αποφύγω δύο φούσκες συνολικά 2 τετ.εκ. σχεδόν στο κέντρο της οθόνης. Θέλει απόλυτα επίπεδο πάγκο (εννοώ επίπεδο με αλφάδι), απόλυτα απαλές κινήσεις και απόλυτο συγχρονισμό. Εκνευρίστηκα, αλλά είπα ότι αν δουλεύει σωστά το δακτυλικό, θα το κρατήσω.

 

Και, διάολε, δουλεύει σωστά. Με τον κίνδυνο να φανώ περίεργος, θα πω ότι δουλεύει καλύτερα από πριν. Σετάρισα ξανά 4 δακτυλικά, όλα δουλεύουν ακαριαία. Μέχρι τώρα σε καμιά πενηνταριά προσπάθειες υπό διαφορετικές συνθήκες είχα τέσσερεις αποτυχίες. Άριστη διαύγεια, άριστη αίσθηση, επιτέλους ξανά γυαλί. Οι μόνες μου επιφυλάξεις είναι πλέον η αντοχή στο χρόνο (μην τυχόν και εμφανίσει φούσκες αργότερα), καθώς και η συμπεριφορά του με θήκες, για την ώρα τα πάει μια χαρά με μια Ringke Fusion. Αν έχω κάτι, θα επανέλθω.

Ελπιζω να εχεις καλυτερη τυχη απο μενα. Εγινε αριστη τοποθετηση -εμφανιασιακα τουλαχιστον- σε μαγαζι και τις 2 φορες. Την 1η ξερασε κολλα πανω στο γυαλι εσωτερικα με αποτελεσμα να μην βλεπεις την οθονη σε ενα σημειο 1μιση μηνα μετα.

Ξαναπηρα την αποφαση μετα απο καιρο και εκανε το ιδιο στις 10 μερες..RIP 80 euros!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τον προμηθεύτηκα αλλά δεν φορτίζει το gear s3. Επίσης σε 3 ώρες πήγε μόλις από το 0% στο 82%. Φυσιολογικο είναι;

 

Καλημέρα αυτός που πήρες δεν είναι για την σειρά 10 αλλά για galaxy s9 και note 9 και για αυτό αργεί να φορτίσει ούτε κάνει και για το ρολόι https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/wireless-charger-pad-slim-ep-p1100bbegww/

 

Κανονικά έπρεπε να πάρεις αυτόν

https://www.samsung.com/hk_en/mobile-accessories/wireless-charger-pad-ep-p3105/

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εχεις καλυτερη τυχη απο μενα. Εγινε αριστη τοποθετηση -εμφανιασιακα τουλαχιστον- σε μαγαζι και τις 2 φορες. Την 1η ξερασε κολλα πανω στο γυαλι εσωτερικα με αποτελεσμα να μην βλεπεις την οθονη σε ενα σημειο 1μιση μηνα μετα.

Ξαναπηρα την αποφαση μετα απο καιρο και εκανε το ιδιο στις 10 μερες..RIP 80 euros!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, δεν χαίρομαι ακόμη, αλλά το ότι το δακτυλικό δουλεύει τόσο καλά είναι ενθαρρυντικό. Και οι δύο φούσκες είναι εξαιρετικά εκνευριστικές και το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω τί να κάνω για να τις αποφύγω, αν αποφάσιζα ποτέ να ξαναβάλω .

Και η τιμή είναι εξωφρενικά εξωφρενική, δεν παλεύεται όπως και να το δει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...