Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://m.banggood.com/BlitzWolf-BW-CW1-10W-7_5W-5W-360Rotation-Qi-Wireless-Charger-Car-Phone-Holder-for-iPhone-11-Pro-XR-X-for-Samsung-S9-S10-for-Xiaomi-Huawei-p-1565709.html

Ειναι καλη τιμη για καποιες ωρες ακομα.

Θα φορτιζει το S10 lite πανω απο μια θηκη liquid της spiegen τι λετε; Ή θελει magnetic case?

Καμια αλλη αποψη;

Link to comment
Share on other sites

Τα link σου είναι παρόμοια, μάλλον αναφέρεσαι τελικά στο Mocolo UV Nano optics για το S10. Έχω γράψει αναλυτικά για αυτό εδώ και εδώ. Συνοπτικά είναι ολόιδιο με το Dome, χωρίς τα φρου φρου εκείνου και στο 1/4 της τιμής. Αγόρασέ το από εδώ, σε τιμή λογική για αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το πρώτο σε "απλό" S10 έβγαλε εις πέρας όλη την εκπαίδευση ΣΠΕΝ του στρατού με το κινητό στην τσέπη:p Πολύ καλό.Μετά από 3 μήνες δεν έχει ξεκολλήσει καθόλου αλλά δεν θα έχεις αποτύπωμα :rolleyes:

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Τα link σου είναι παρόμοια, μάλλον αναφέρεσαι τελικά στο Mocolo UV Nano optics για το S10. Έχω γράψει αναλυτικά για αυτό εδώ και εδώ. Συνοπτικά είναι ολόιδιο με το Dome, χωρίς τα φρου φρου εκείνου και στο 1/4 της τιμής. Αγόρασέ το από εδώ, σε τιμή λογική για αυτά που προσφέρει.

Δυστυχώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για s10+. Έχει ότι χρειάζεται για να περαστεί το γυαλί μέσα στη συσκευασία?

Επίσης υπάρχει και αυτό που δεν είναι με uv και το σκέφτομαι

https://www.stoucky.gr/samsung-accessories/samsung-screen-protectors-en/mocolo-skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-pleres-kalepses-fingerprint-unlock-yia-samsung-galaxy-s10-plus-ma-ro.html?filter=567

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για s10+. Έχει ότι χρειάζεται για να περαστεί το γυαλί μέσα στη συσκευασία?

Επίσης υπάρχει και αυτό που δεν είναι με uv και το σκέφτομαι

https://www.stoucky.gr/samsung-accessories/samsung-screen-protectors-en/mocolo-skleremeno-yeali-tempered-glass-prostasias-othones-pleres-kalepses-fingerprint-unlock-yia-samsung-galaxy-s10-plus-ma-ro.html?filter=567

 

Ναι, έχει τα πάντα μέσα, εκτός από το καλώδιο USB για την σύνδεση του UV lamp. Αλλά είναι σχεδόν αδύνατον να υπάρχει σπίτι χωρίς αυτό το καλώδιο!..

Αυτό που δίνεις στο link είναι σχεδόν σίγουρα το ίδιο γυαλί, μάλλον δεν έγραψαν ολόκληρο το όνομα στην περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ποία είναι η γνώμη σας για την γνήσια θήκη σιλικόνης της samsung;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πολύ καλή εμπειρία που είχα με το Dome στο S8+ και αφού η αξιοπρεπέστατη εργοστασιακή μεμβράνη της Sammy γέμισε αραχνιές μετά από 6 μήνες χρήσης είπα να δώσω πάλι το 40άρι...

 

Εγκατάσταση αρκετά πιο εύκολη από αυτή που είχα κάνει στο S8+. Έγινε τέλεια χωρίς ίχνος φουσκάλας ή κενού στα πλαϊνά. Η τοποθέτηση έγινε 99% τέλεια. Τα πλαϊνά είναι συμμετρικά με μόνη πολύ μικρή παραφωνία ότι μπήκε ελάχιστα πιο κάτω με αποτέλεσμα η κάμερα να μην είναι 100% κεντραρισμένη στην τρύπα. Εννοείται ότι δεν προκαλεί κανένα θέμα στην κάμερα και ότι θα το προσέξουν οι πολύ τιτίζιδες (δυστυχώς είμαι ένας απ' αυτούς...!).

 

Εκτός από αυτό που πέρα από την πλάκα ούτε εμένα δεν ενοχλεί η εμπειρία χρήσης είναι τέλεια! Φοβερή αίσθηση και πολύ καλή επίστρωση που δεν κρατάει πολλές δαχτυλιές και στίγματα.

 

Και πάμε τώρα στο αποτύπωμα που ήταν και η μεγαλύτερη ανησυχία μου... Ε-ξ-α-ι-ρ-ε-τ-ι-κ-ό!!! Αν όχι καλύτερο τότε σίγουρα στα ίδια ακριβώς επίπεδα με την εργοστασιακή μεμβράνη. Απλώς θέλει προσοχή στην εγγραφή των αποτυπωμάτων έτσι ώστε να καταγραφούν όσο το δυνατόν περισσότερες γωνίες των δακτύλων. Επίσης όταν περάσετε το κανονικό "στεγνό" σας δάχτυλο, πλύνετε 5 λεπτά τα πιάτα σας και περάστε ξανά το ίδιο δάχτυλο ώστε να προσομοιάσετε το υγρό και ιδρωμένο χέρι.

 

Στο S8+ μου είχε κρατήσει 1,5 χρόνο και το έχασα από δικό μου λάθος και άτσαλη πτώση με την οθόνη προς τα κάτω. Αν αντέξει και αυτό τουλάχιστον τόσο χαλάλι τα 40€ χωρίς δεύτερη σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πολύ καλή εμπειρία που είχα με το Dome στο S8+ και αφού η αξιοπρεπέστατη εργοστασιακή μεμβράνη της Sammy γέμισε αραχνιές μετά από 6 μήνες χρήσης είπα να δώσω πάλι το 40άρι...

 

Εγκατάσταση αρκετά πιο εύκολη από αυτή που είχα κάνει στο S8+. Έγινε τέλεια χωρίς ίχνος φουσκάλας ή κενού στα πλαϊνά. Η τοποθέτηση έγινε 99% τέλεια. Τα πλαϊνά είναι συμμετρικά με μόνη πολύ μικρή παραφωνία ότι μπήκε ελάχιστα πιο κάτω με αποτέλεσμα η κάμερα να μην είναι 100% κεντραρισμένη στην τρύπα. Εννοείται ότι δεν προκαλεί κανένα θέμα στην κάμερα και ότι θα το προσέξουν οι πολύ τιτίζιδες (δυστυχώς είμαι ένας απ' αυτούς...!).

 

Εκτός από αυτό που πέρα από την πλάκα ούτε εμένα δεν ενοχλεί η εμπειρία χρήσης είναι τέλεια! Φοβερή αίσθηση και πολύ καλή επίστρωση που δεν κρατάει πολλές δαχτυλιές και στίγματα.

 

Και πάμε τώρα στο αποτύπωμα που ήταν και η μεγαλύτερη ανησυχία μου... Ε-ξ-α-ι-ρ-ε-τ-ι-κ-ό!!! Αν όχι καλύτερο τότε σίγουρα στα ίδια ακριβώς επίπεδα με την εργοστασιακή μεμβράνη. Απλώς θέλει προσοχή στην εγγραφή των αποτυπωμάτων έτσι ώστε να καταγραφούν όσο το δυνατόν περισσότερες γωνίες των δακτύλων. Επίσης όταν περάσετε το κανονικό "στεγνό" σας δάχτυλο, πλύνετε 5 λεπτά τα πιάτα σας και περάστε ξανά το ίδιο δάχτυλο ώστε να προσομοιάσετε το υγρό και ιδρωμένο χέρι.

 

Στο S8+ μου είχε κρατήσει 1,5 χρόνο και το έχασα από δικό μου λάθος και άτσαλη πτώση με την οθόνη προς τα κάτω. Αν αντέξει και αυτό τουλάχιστον τόσο χαλάλι τα 40€ χωρίς δεύτερη σκέψη...

 

Είσαι ιδιοφυία! Το να καταχωρήσω δύο φορές τον αντίχειρα, μία στεγνό και μία βρεγμένο, έλυσε και τα τελευταία προβλήματα που είχα με το δακτυλικό!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την πολύ καλή εμπειρία που είχα με το Dome στο S8+ και αφού η αξιοπρεπέστατη εργοστασιακή μεμβράνη της Sammy γέμισε αραχνιές μετά από 6 μήνες χρήσης είπα να δώσω πάλι το 40άρι...

 

Εγκατάσταση αρκετά πιο εύκολη από αυτή που είχα κάνει στο S8+. Έγινε τέλεια χωρίς ίχνος φουσκάλας ή κενού στα πλαϊνά. Η τοποθέτηση έγινε 99% τέλεια. Τα πλαϊνά είναι συμμετρικά με μόνη πολύ μικρή παραφωνία ότι μπήκε ελάχιστα πιο κάτω με αποτέλεσμα η κάμερα να μην είναι 100% κεντραρισμένη στην τρύπα. Εννοείται ότι δεν προκαλεί κανένα θέμα στην κάμερα και ότι θα το προσέξουν οι πολύ τιτίζιδες (δυστυχώς είμαι ένας απ' αυτούς...!).

 

Εκτός από αυτό που πέρα από την πλάκα ούτε εμένα δεν ενοχλεί η εμπειρία χρήσης είναι τέλεια! Φοβερή αίσθηση και πολύ καλή επίστρωση που δεν κρατάει πολλές δαχτυλιές και στίγματα.

 

Και πάμε τώρα στο αποτύπωμα που ήταν και η μεγαλύτερη ανησυχία μου... Ε-ξ-α-ι-ρ-ε-τ-ι-κ-ό!!! Αν όχι καλύτερο τότε σίγουρα στα ίδια ακριβώς επίπεδα με την εργοστασιακή μεμβράνη. Απλώς θέλει προσοχή στην εγγραφή των αποτυπωμάτων έτσι ώστε να καταγραφούν όσο το δυνατόν περισσότερες γωνίες των δακτύλων. Επίσης όταν περάσετε το κανονικό "στεγνό" σας δάχτυλο, πλύνετε 5 λεπτά τα πιάτα σας και περάστε ξανά το ίδιο δάχτυλο ώστε να προσομοιάσετε το υγρό και ιδρωμένο χέρι.

 

Στο S8+ μου είχε κρατήσει 1,5 χρόνο και το έχασα από δικό μου λάθος και άτσαλη πτώση με την οθόνη προς τα κάτω. Αν αντέξει και αυτό τουλάχιστον τόσο χαλάλι τα 40€ χωρίς δεύτερη σκέψη...

Στοίχημα ότι αυτό το 1% ,θα σε κάνει να το βγάλεις...

Link to comment
Share on other sites

Στοίχημα ότι αυτό το 1% ,θα σε κάνει να το βγάλεις...

 

Μπα δεν παίζει. Δεν με ενοχλεί καθόλου πλέον. Οριακά το καταλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το 1 % εξαρταται σε ποιο σημειο βρισκεται... Εγω εβαλα 100% τελεια το T-Max για το S20+. Εκανα ενα λαθακι σε αλλαγη θηκης και το σηκωσα λιγο. Ξανακολλησε αλλα φαινεται λιγη κολλα στην κατω δεξια γωνια πανω στο bezel. Αν ηταν σε αλλο σημειο θα με ενοχλουσε. Εκει δεν το βλεπω καν...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Παιδια ψαχνω να βρω μεμβρανη samsung αλλα δε βρισκω πουθενα(s 10 plus) αν εχει βρει καποιος ας μου πει.
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια ψαχνω να βρω μεμβρανη samsung αλλα δε βρισκω πουθενα(s 10 plus) αν εχει βρει καποιος ας μου πει.

H original samsung μεμβράνη είναι και πάλι διαθέσιμη στο σκρουτζ.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα το απεφευγα. Καλυτερα να δοκιμασεις καποιο σαν τον T-max η X-one. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

αυτό το έχει βάλει κανείς;;; να πει εντυπώσεις

https://www.skroutz.gr/s/25475563/Forever-5D-UV-Full-Face-Tempered-Glass-Galaxy-S10.html

Με τα περισσότερα γυαλιά προστασίας δεν λειτουργεί το αποτύπωμα. Καλύτερα να επιλέξεις το samsung

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

εσείς ποιο τζαμακι έχετε βάλει και έχετε μείνει κατα κάποιο τρόπο ικανοποιημένοι;;; Edited by Giambas
Link to comment
Share on other sites

μόνο με το μαμά της samsung αν δες θες να έχεις θεματάκια
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

εσείς ποιο τζαμακι έχετε βάλει και έχετε μείνει κατα κάποιο τρόπο ικανοποιημένοι;;;

 

Με αυτό και έχοντας καταχωρήσει τον αντίχειρά μου δύο φορές (μία απολύτως στεγνό και μία νοτισμένο) το αποτέλεσμα είναι απολύτως άριστο. Κάποιες, ελάχιστες φορές, θα περάσει 1 δευτερόλεπτο πριν ξεκλειδώσει, αλλά μη αναγνώριση αποτυπώματος δεν έχω εδώ και πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

To οποιο δεν υπαρχει πουθενα

Αν υπάρχει έλλειψη αυτή τη περίοδο δεν το γνωρίζω. Το φθινόπωρο πάντως υπήρχαν σχεδόν σε όλα τα μαγαζιά

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό και έχοντας καταχωρήσει τον αντίχειρά μου δύο φορές (μία απολύτως στεγνό και μία νοτισμένο) το αποτέλεσμα είναι απολύτως άριστο. Κάποιες, ελάχιστες φορές, θα περάσει 1 δευτερόλεπτο πριν ξεκλειδώσει, αλλά μη αναγνώριση αποτυπώματος δεν έχω εδώ και πολύ καιρό.

να σε ρωτήσω... αμα θέλεις να τη βγάλει βγαίνει εύκολα... γιατί διάβασα ότι κόλλα σκληραίνει και ότι δεν βγαίνει απο την οθόνη..ξερεισ κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...