Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι πάλι αυτή η μεμβράνη.

 

 

 

 

 

f3a9d8cdbe7ff4388f9032bd52aca3ab.jpg

Link?

Αυτή μπαίνει με υγρή τοποθέτησή;

Η είναι απλή μεμβράνη;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δεν ειναι υγρης τοποθετησης. Πανω κατω η ιδια τοποθετηση με την μεμβρανη της Samsung και της Ringke.

 

https://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=27373&virtuemart_category_id=1197&skr_prm=WyIwMzVlYzg3ZC1jOWE4LTRhZTEtOWE1OS0yOGFhY2Q4YmNhNmUiLDE1ODEyMjk0MTczODQseyJhcHBfdHlwZSI6Im5hdGl2ZSIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

 

 

Αν δεν το εχεις με τις μεμβρανες ειναι λιγο ζορικο να την βαλεις.

 

Ειχε παρει 2 και μου εδωσε την 2η. Ζοριστικα λιγο στην τοποθετηση αλλα ημουν τυχερος και εκατσε αψογα. Εχει κατι μικρες φουσκες κατω κατω που σιγα σιγα φευγουν.

 

Σιγουρα ειναι καλυτερη απο αυτη που βαζουν στα i-repair. Δεν κραταει πολλες δαχτυλιες και καθαριζει ευκολα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος της mocolo για s10 ή s10 plus; Έχω διαβάσει τα καλύτερα για το oneplus 7 pro που έχει και αυτό κυρτή οθόνη

 

Όχι, αλλά θα το δοκιμάσουμε και αυτό!..Θα αγοράσω να υπάρχει, για την ώρα θα μείνω με το Whitestone, μου δουλεύει καλά.

Μου μοιάζει μία πιο φτηνή έκδοση του Whitestone χωρίς όλα αυτά τα υπερβολικά μπλιμπλίκια που έχει αυτό, σούπερ καλούπια και λάμπες με USB και καλώδια. Στα βίντεο που είδα το mocolo φαίνεται να επιτρέπει την χρήση του δακτυλικού.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν βλέπω να παίρνω το s20 πήγα και τσίμπησα τη μόνη θήκη που δεν είχα. :lol: Led back cover..

Ωραίο blue black χρώμα...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει μεγαλη πτωση στην τιμη της δερματινης της Samsung. Εξεχει καθολου για προστασια η ειναι σαν την σιλικονης που δεν προστατευει καθολου;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτη εδω τι λεει σαν θηκη http://global.nillkin.com/goodsdetail.aspx?id=4025 προστατευει καθολου?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει μεγαλη πτωση στην τιμη της δερματινης της Samsung. Εξεχει καθολου για προστασια η ειναι σαν την σιλικονης που δεν προστατευει καθολου;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την από τα Χριστούγεννα σε μαύρο. Πολύ ωραία αίσθηση, καλή ποιότητα δέρματος, αρκετό χείλος για προστασία της οθόνης αλλά γυμνό στην κάτω πλευρά. Προσωπικά την φοράω συνέχεια γιατί μου αρέσει η αίσθηση.

 

παιδια αυτη εδω τι λεει σαν θηκη http://global.nillkin.com/goodsdetail.aspx?id=4025 προστατευει καθολου?

 

Την είχα σε S8 Plus. Πολύ ωραία αίσθηση, καλό grip λόγω της σαγρέ πλάτης αλλά καθόλου χείλος για προστασία της οθόνης.

Edited by super_f
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις θηκες που προστατευουν την πανω πλευρα αλλα οχι την κατω δεν μπορω να το καταλαβω.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις θηκες που προστατευουν την πανω πλευρα αλλα οχι την κατω δεν μπορω να το καταλαβω.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υποτίθεται για πιο εύκολη πρόσβαση στις θύρες. Και γω εκτός από την δερμάτινη δεν τον προτιμώ αυτόν τον σχεδιασμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το s10+ πια θήκη clear θα μου προτείνατε?

 

Σιλικόνης Nilkin Nature ή Baseus. Πλαστική την επίσημη της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Σιλικονης θα προτεινα την Spigen Liquid Clear και της Ringke....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πάλι οικονομικό τζαμακι των δέκα ευρώ γιατί έσπασα από χαζομάρα το αλλοκ

έχει τρύπες στις κάμερες κ λεπτότερο τζάμι στο δαχτυλικό κ δουλευει κομπλέ... Για των φόβο των ιουδεων το έβαλα.. Δεν έβαζα ποτέ κ λέω ας προσέχω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κλεισει 2 βδομαδες με μια φτηνη μεμβρανη. Μια χαρα κραταει. Κανενα ψεγαδι προς το παρων.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πουθενα αυτη η θηκη ?https://www.spigen.com/collections/galaxy-s10/products/galaxy-s10-case-slim-armor-crystal?variant=12073431990319&fbclid=IwAR3_vBCBmsivETH4ZepgHzPj8UObxvdrlzfxc77sYrqQIETfkHnOSJ41kqs και ποια η διαφορα της με την https://www.spigen.com/products/galaxy-s10-case-ultra-hybrid-s?variant=12074246963247
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει να μου προτεινει καποιος ενα τζαμακι για το S10e που το εχει δοκιμασει και κανει δουλεια .... (μολις εσπασα το whitestone που ειχα :p)
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με μεμβρανη 3 μηνες και βρηκα την ηρεμια μου.

Ξοδεψα πολυ χρημα σε τζαμακια και κανενα δεν εκανε δουλεια. Το whitestone μου χαλασε 2 φορες.

Απο τα υπολοιπα θα σου προτεινα ειτε το Eiger Tempered glass το οποιο ειναι πολυ καλης ποιοτητας και χωρις μαυρα πλαισια αλλα ειναι πιο ζορικο στην τοποθετηση ωστε να πετυχεις αψογο αποτελεσμα ειτε τα Ringke και Cellular Line τα οποια εχουν μαυρα πλαισια και χαλανε λιγο την αισθητικη της οθονης...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βάλε θήκη να σου καλύπτει την οθόνη. με τζάμι δεν δουλεύει το touch
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει το touch στη flat οθονη του S10e. Η μονη περιπτωση να εχεις θεμα ειναι με καποιο τζαμακι του ευρω απο ebay...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δοκιμάσει αρχικά ένα nillkin αν θυμάμαι καλά, με μαύρο πλαίσιο. Δεν είχε θέμα στο touch, με ενεργοποιημένη την ευαισθησία αφής στις ρυθμίσεις, όπως έγραφε στις οδηγίες του. Αλλά δεν μου άρεσε γιατί όπως όλα αυτά που κολλάνε μόνο στο πλαίσιό τους με κόλλα, βγάζουν κάποια σημάδια στην οθόνη όταν τα κοιτάς κάτω από το φως από συγκεκριμένες λάμπες.

Μετά έψαξα να βρω κάποιο καλό απλό τζάμι. Βρήκα κάποιες προτάσεις και πήρα κάποιο, δεν θυμάμαι μάρκα, από το Amazon. Πήρα 3 πακέτα, και είχαν και ένα ειδικό πλαίσιο για να τοποθετηθεί εύκολα ακριβώς εκεί που πρέπει. Στην αφή δεν είχε θέμα αυτό, αν και είχα προσέξει πολύ σπάνια, να πιάνει κάτι ενώ το δάχτυλο ήταν σε πολύ μικρή απόσταση από την οθόνη (δεν ακουμπούσε ακόμη). Ωστόσο, το σπαστικό στο συγκεκριμένο είναι πως το φάρδος του είναι πολύ ελαφρώς μικρότερο από το πλάτος του ορατού πλαισίου της οθόνης. Ίσως και κάτι λιγότερο από μισό χιλιοστό σε κάθε πλευρά, αλλά φαινόταν άσχημα όταν το φόντο δεν ήταν σκουρόχρωμο.

Τελικά το έβγαλα και αυτό πριν λίγες μέρες, ειδικά αφού δεν βγάζω τη συσκευή από το σπίτι. Αν είναι μάλλον θα πάω σε μεμβράνη κι εγώ ξανά αργότερα. Προς το παρόν, έτσι "σκέτη" την χαίρομαι όσο δεν πάει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Κανενα τζαμακι εκτος Dome δεν με ιανοποιησε απολυτα. Αλλα το Dome μου βγηκε προβληματικο. Αλλα αφηνουν κενα στις ακρες οπως ειπες αλλα με τα μαυρα πλασια κρυβουν λιγο απο την οθονη... Η μεμβρανη ειναι καλη επιλογη ειδικα αν εχει θηκη που εξεχει λιγο οπως η Spigen Rugged Amor και Liquid Crystal που χρησιμοποιω τους τελευταιους μηνες.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν βρίσκω πλέον τις γνήσιες ζελατίνες της Samsung για s10+. Έχετε υπόψιν κάποιο μαγαζι που τις εχει;( εκτός smartec φυσικα)

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει το touch στη flat οθονη του S10e. Η μονη περιπτωση να εχεις θεμα ειναι με καποιο τζαμακι του ευρω απο ebay...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εχω το 10+ με τζαμακι των 20€ δεν δουλευε και αυτο δεν συμβαινει μόνο σ εμενα. Τέλος πάντων προσωπικα θεωθω καλύτερη μια θηκη βιβλιο παρα τζαμακι. Γούστα είναι αυτά

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...