Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικα εχω ξοδεψει οσο αλλο ενα καλο κινητο σε προστασιες οθονης για το S10e. Τα ιδια και για το S8... Το καλυτερο νομιζω ειναι η μεμβρανη της Samsung με αριστη τοποθετηση (ειναι ζορικες οι μεμβρανες) μαζι με θηκη τυπου clear view..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα αυτός που πήρες δεν είναι για την σειρά 10 αλλά για galaxy s9 και note 9 και για αυτό αργεί να φορτίσει ούτε κάνει και για το ρολόι https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/wireless-charger-pad-slim-ep-p1100bbegww/

 

Κανονικά έπρεπε να πάρεις αυτόν

https://www.samsung.com/hk_en/mobile-accessories/wireless-charger-pad-ep-p3105/

 

Υπέροχα. Την πάτησα δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω ξοδεψει οσο αλλο ενα καλο κινητο σε προστασιες οθονης για το S10e. Τα ιδια και για το S8... Το καλυτερο νομιζω ειναι η μεμβρανη της Samsung με αριστη τοποθετηση (ειναι ζορικες οι μεμβρανες) μαζι με θηκη τυπου clear view..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω άλλο ένα Dome glass. Αν με εκνευρίσει αυτό που έχω, θα περάσω εκείνο και αν και εκεί τα πράγματα πάνε άσχημα (αρκετά πιθανό...) θα γυρίσω και εγώ στην μεμβράνη, πενηντάρικα είναι, όχι μαρουλόφυλλα!..

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα. Την πάτησα δηλαδή

 

αν δεν σε ενοχλεί που φορτίζει αργά τότε δεν έχεις κανένα θέμα για το ρολόι έχεις φορτιστεί ήδη απλά θα τους έχεις και τους 2

τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τον βάλεις αγγελία και να πάρεις τον άλλον ή να τον πας πίσω και να τούς πεις ότι αυτός που μου δώσατε δεν κάνει για τo galaxy s10

Εγώ έχω αυτόν εδώ που υποστηρίζει Fast Wireless Charging 2.0 που είναι ακόμα πιο γρήγορος και φορτίζω μαζί και το s10 plus και το gear s3 χωρίς κανένα πρόβλημα https://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/wireless-charger-duo-pad-p5200/EP-P5200TBEGGB/

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε ενοχλεί που φορτίζει αργά τότε δεν έχεις κανένα θέμα για το ρολόι έχεις φορτιστεί ήδη απλά θα τους έχεις και τους 2

τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τον βάλεις αγγελία και να πάρεις τον άλλον ή να τον πας πίσω και να τούς πεις ότι αυτός που μου δώσατε δεν κάνει για τo galaxy s10

Εγώ έχω αυτόν εδώ που υποστηρίζει Fast Wireless Charging 2.0 που είναι ακόμα πιο γρήγορος και φορτίζω μαζί και το s10 plus και το gear s3 χωρίς κανένα πρόβλημα https://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/wireless-charger-duo-pad-p5200/EP-P5200TBEGGB/

 

Ευχαριστώ πολύ. Από Κωτσόβολο τον πήρα αλλά έχουν περάσει ήδη δυο βδομάδες απ' τότε. Δεν το περίμενα είμαι η αλήθεια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σήμερα έκανα παρέα σε ένα φίλο μου που πήγε στο service (Θεσσαλονίκη) το S8+ του για αλλαγή οθόνης/μπαταρίας. Όσο περιμέναμε ρώτησα το παλικάρι που μας εξυπηρετούσε (πολύ σωστός και εξυπηρετικός υπάλληλος btw) αν υπάρχει τρόπος να βρούμε κάπου την εργοστασιακή μεμβράνη που φοράει το κινητό out of the box. Μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση, και ότι δεν υπάρχει καν σαν επίσημο ανταλλακτικό για αυτούς στο service και έτσι όταν κάνουν αλλαγές οθόνης βάζουν και αυτοί αυτό με το κόψιμο στην επάνω δεξιά γωνία.

Μετά μου είπε ότι ο λόγος που δεν είναι διαθέσιμη είναι ότι έχει κάποιου είδους επίστρωση στη μεριά που κολλάει στην οθόνη που αν το δει φυσικό φως σκληραίνει και μετά δεν μπορεί να μπει η μεμβράνη, γι αυτό και εφαρμόζεται στο εργοστάσιο. Το δεύτερο δε ξέρω αν το πιστεύω...

Τέλος τον ρώτησα αν έχει άποψη για κάποιο γυαλί. Με τη μια μου είπε για Panzer Glass το οποίο μάλιστα το είχε εκεί και πήγε να μου το προξενέψει και δεύτερον για το Dome το οποίο όμως είπε ότι δεν αξίζει τόσο πολύ τα λεφτά του. Για το Panzer οι αξιολογήσεις που βρήκα δε λένε και τα καλύτερα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Για το S10e ενα απο τα τζαμακια που ειναι ευχαριστη εκπληξη ειναι αυτο της Cellular line. Αν δεν ενοχλουν καποιους βεβαια τα μαυρα περιθωρια τα οποια τρωνε καποια χιλιοστα απο την οθονη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα παρέα σε ένα φίλο μου που πήγε στο service (Θεσσαλονίκη) το S8+ του για αλλαγή οθόνης/μπαταρίας. Όσο περιμέναμε ρώτησα το παλικάρι που μας εξυπηρετούσε (πολύ σωστός και εξυπηρετικός υπάλληλος btw) αν υπάρχει τρόπος να βρούμε κάπου την εργοστασιακή μεμβράνη που φοράει το κινητό out of the box. Μου είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση, και ότι δεν υπάρχει καν σαν επίσημο ανταλλακτικό για αυτούς στο service και έτσι όταν κάνουν αλλαγές οθόνης βάζουν και αυτοί αυτό με το κόψιμο στην επάνω δεξιά γωνία.

Μετά μου είπε ότι ο λόγος που δεν είναι διαθέσιμη είναι ότι έχει κάποιου είδους επίστρωση στη μεριά που κολλάει στην οθόνη που αν το δει φυσικό φως σκληραίνει και μετά δεν μπορεί να μπει η μεμβράνη, γι αυτό και εφαρμόζεται στο εργοστάσιο. Το δεύτερο δε ξέρω αν το πιστεύω...

Τέλος τον ρώτησα αν έχει άποψη για κάποιο γυαλί. Με τη μια μου είπε για Panzer Glass το οποίο μάλιστα το είχε εκεί και πήγε να μου το προξενέψει και δεύτερον για το Dome το οποίο όμως είπε ότι δεν αξίζει τόσο πολύ τα λεφτά του. Για το Panzer οι αξιολογήσεις που βρήκα δε λένε και τα καλύτερα πάντως...

 

Το panzer το είχα δει και εγώ στο media markt. Νομίζω ότι είχε μία τρύπα στο σημείο του δακτυλικού αποτυπώματος, πολύ άκομψη λύση.

Το Dome μπορεί να είναι πανάκριβο, αλλά είναι ό,τι καλύτερο. Κοντεύει μήνας και δεν έχει αλλαξει τίποτα, άριστη διαφάνεια, αντοχή, χωρίς κόλλες και άλλες παρενέργειες. Το δακτυλικό αποτύπωμα θα έλεγα 95% με το βασικό (δεξί αντίχειρα), 80% με τα υπόλοιπα τρία, όταν (και αν) τα χρησιμοποιήσω. Μάλλον θα πρέπει να τα καταχωρήσω ξανά, το είχα κάνει βιαστικά όταν είχα περάσει το γυαλί.

Το site της Wihitestone συχνά-πυκνά βγάζει "προσφορές", αλλά με μεταφορικά €22 δεν κάνουμε τίποτα. Έλεγα να αγοράσω 2 replacement packs να υπάρχουν, αλλά ό,τι έκπτωση και να δώσουν, η τιμή δεν πέφτει κάτω από $70 σε καμιά περίπτωση. Τόσα χρήματα για τζαμάκι δεν ξαναδίνω.

Link to comment
Share on other sites

Το panzer το είχα δει και εγώ στο media markt. Νομίζω ότι είχε μία τρύπα στο σημείο του δακτυλικού αποτυπώματος, πολύ άκομψη λύση.

Το Dome μπορεί να είναι πανάκριβο, αλλά είναι ό,τι καλύτερο. Κοντεύει μήνας και δεν έχει αλλαξει τίποτα, άριστη διαφάνεια, αντοχή, χωρίς κόλλες και άλλες παρενέργειες. Το δακτυλικό αποτύπωμα θα έλεγα 95% με το βασικό (δεξί αντίχειρα), 80% με τα υπόλοιπα τρία, όταν (και αν) τα χρησιμοποιήσω. Μάλλον θα πρέπει να τα καταχωρήσω ξανά, το είχα κάνει βιαστικά όταν είχα περάσει το γυαλί.

Το site της Wihitestone συχνά-πυκνά βγάζει "προσφορές", αλλά με μεταφορικά €22 δεν κάνουμε τίποτα. Έλεγα να αγοράσω 2 replacement packs να υπάρχουν, αλλά ό,τι έκπτωση και να δώσουν, η τιμή δεν πέφτει κάτω από $70 σε καμιά περίπτωση. Τόσα χρήματα για τζαμάκι δεν ξαναδίνω.

 

Ναι όντως η υλοποίηση με την τρύπα είναι απαράδεκτη. Καλύτερα να το έχω γυμνό παρά έτσι! Χθες το βράδυ μου έρχεται ένα newsletter από Dome για 40% σε όλα τα προϊόντα. Λέω καλό ακούγεται. Μπαίνω, τσιμπάω ένα replacement (τη λάμπα την έχω κρατήσει από το S8) και πάω ταμείο. 14€ τα μεταφορικά και σύνολο 35€. 39€ στο skroutz και χωρίς το άγχος μη σου έρθει "τσαλακωμένο" απ' τη μεταφορά. Δεν ολοκλήρωσα ποτέ την αγορά εννοείται. Θα κρατήσω την μανίσια μεμβράνη μέχρι να αποκτήσει αρκετές γρατζουνιές και κάποια στιγμή θα πάω στο Dome χωρίς δεύτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγα σε i-repair για να δω για μια επισκευη για το κινητο της γυναικας μου και εμφανιστηκε ενας πειρασμος... Εχουν ενα μηχανημα που περναει μια μεμβρανη στην οθονη με 12 ευρω. Ξηλωσα το τζαμακι απο το οποιο ημουν ευχαριστημενος αλλα με ενοχλουσε λιγο οτι εχει μαυρα πλαισια και ειπα να δοκιμασω. Σημερα σιγα σιγα που φευγουν οι φουσκαλες εμφανισιακα πλησιαζει την εργοστασιακη μεμβρανη. Αν ειναι και ανθεκτικο ο καιρος θα δειξει....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγα σε i-repair για να δω για μια επισκευη για το κινητο της γυναικας μου και εμφανιστηκε ενας πειρασμος... Εχουν ενα μηχανημα που περναει μια μεμβρανη στην οθονη με 12 ευρω. Ξηλωσα το τζαμακι απο το οποιο ημουν ευχαριστημενος αλλα με ενοχλουσε λιγο οτι εχει μαυρα πλαισια και ειπα να δοκιμασω. Σημερα σιγα σιγα που φευγουν οι φουσκαλες εμφανισιακα πλησιαζει την εργοστασιακη μεμβρανη. Αν ειναι και ανθεκτικο ο καιρος θα δειξει....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υφή είναι σαν την εργοστασιακή ή έχει υφή πορτοκαλιού?

Βέβαια για όποιον είναι κοντά στο Χαϊδάρι η smartec την βάζει με 10 ευρώ (γνήσια Samsung). Επίσης από Σκρουτζ , είναι η ίδια, στοιχίζει 10 ευρώ και έχει 2 μέσα,αν πιάνουν τα χέρια σας.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαν την την εργοστασιακη ειναι.

Μου ειχε βαλει μεμβρανη η Smartec οταν το ειχα στειλει στο service αλλα 1η μερα ειχε αποκτησει μια μεγαλη γρατζουνια χωρις να βγει το κινητο καν απο το σπιτι. Μονο στην τσεπη το ειχα βαλει που ηταν αδεια.

Ειχα χτυπησει σε προσφορα επισης τη μεμβρανη της Samsung αλλα δεν τα καταφερα με την τοποθετηση. Η 1η εκατσε ασχημα και η 2η πηρε σκονη και εκανα τρελο καθαρισμο στην οθονη....

 

Edit: Εχει θεμα με την Rugged Armor της Spigen... Τη σηκωνει λιγο. Με την Thin Fit δεν εχει προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βιαστηκα να βγαλω συμπερασματα για την μεμβρανη απο το i-repair. Σαν την εργοστασιακη δεν ειναι.

Οι φουσκαλες εφυγαν αλλα εμειναν 2 παραλληλες καθετες γραμμες που φαινονται αν το ψαξεις. Μοιαζει σαν να μην εχει olephobic coating και με τις θηκες εχει θεμα εκτος και αν ειναι minimal.

Δεν ειναι για πεταμα αλλα δεν ειναι και τπτ τρομερο. Θα την κρατησω προς το παρων παντως. Εχει καλη ευκρινεια και απολαμβανεις την οθονη. Το τζαμακι που ειχα με τα μαυρα πλαισια μεγαλωνε λιγο τα bezel...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι απο το I-repair αλλα σε βγαζει την παναγια στο καθαρισμα και τιγκα στις δαχτυλιες... .Το εβγαλα δεν αντεξα πανω απο μια εβδομαδα.Εγω θελω το υλικο να καθαριζεται ευκολα ακομα και εαν το περνας στα γρηγορα επανω στην μπλουζα που φορας... Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω δυσκολια στον καθαρισμο του. Ακομα και με υγρο καθαρισμου δεν γλιστραει το πανακι ευκολα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Whitestone Dome glass συνέχεια.

Προχθές κοιτάω το κινητό και βλέπω το τζαμάκι ελαφρά σηκωμένο κάτω δεξιά. Πάω να το πιέσω (ελαφρότατα) προς τα κάτω, σπάει.

ΟΚ λέω, πάλι καλά που κλείσαμε μήνα. Να σημειωθεί ότι όλο αυτό το διάστημα άλλαξα θήκη μία φορά μόνο. Ίσως να έγινε από αυτό, αλλά αλοίμονο αν δεν μπορούμε να αλλάξουμε μία θήκη.

Τέλος πάντων, βάζω το καινούργιο. Αυτή τη φορά τα πήγα καλύτερα, έχω μόνο μία πολύ μικρή φούσκα, 2Χ2 mm. Ασήμαντο. Το πρόβλημα είναι τώρα στο δακτυλικό, δεν έχει καμιά σχέση με πριν. Δεν είναι πολύ κακό, αλλά θέλει λίγο περισσότερη πίεση και λίγο περισσότερο χρόνο.

Δεν μου περισσεύουν αρκετά σαραντάευρα για παιχνίδια, τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι απο το I-repair αλλα σε βγαζει την παναγια στο καθαρισμα και τιγκα στις δαχτυλιες... .Το εβγαλα δεν αντεξα πανω απο μια εβδομαδα.Εγω θελω το υλικο να καθαριζεται ευκολα ακομα και εαν το περνας στα γρηγορα επανω στην μπλουζα που φορας...
Και εγω τα πηρα σημερα και το εβγαλα. Θα βαλω την clear view θηκη προς το παρων και βλεπουμε....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αλλο ενα πειραμα....Eiger Tempered glass. Δεν εκανα δυστυχως την τελεια τοποθετηση (πηρε σκονη σε καποια σημεια και αερα στις ακρες στη μια πλευρα που δεν φευγει) αλλα φαινεται πολυ ποιοτικο... Αψογη ευκρινεια και αφη. Ελαχιστα μικροτερο στα πλαγια για να εφαρμοζει με ολες τις θηκες.

Αν μετρουσα ποσα εχω ξοδεψει τον τελευταιο χρονο σε τζαμακια και μεμβρανες θα αγοραζα αλλο ενα καλο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα πειραμα....Eiger Tempered glass. Δεν εκανα δυστυχως την τελεια τοποθετηση (πηρε σκονη σε καποια σημεια και αερα στις ακρες στη μια πλευρα που δεν φευγει) αλλα φαινεται πολυ ποιοτικο... Αψογη ευκρινεια και αφη. Ελαχιστα μικροτερο στα πλαγια για να εφαρμοζει με ολες τις θηκες.

Αν μετρουσα ποσα εχω ξοδεψει τον τελευταιο χρονο σε τζαμακια και μεμβρανες θα αγοραζα αλλο ενα καλο κινητο...

 

Τα βάσανά μας λογικά θα τελειώσουν οριστικά στην επόμενη γενιά του in display fingerprint scanner!..

Εν τω μεταξύ, εγώ απενεργοποίησα την αυξημένη ευαισθησία του fingerprint reader παρά τις συμβουλές για το αντίθετο της Whitestone και τώρα δουλεύει καλύτερα και με απόλυτα κριτήρια πολύ ικανοποιητικά...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ εδώ και 2 εβδομάδες την θήκη Spigen Silicone Fit.Ειναι ακριβώς ίδια με την γνησια Apple Silicone Case.Εξωτερικα σαν γόμα και μέσα επένδυση σαν βελούδο.

 

Είναι καλυμμένο το κάτω μέρος και είναι υψωμένη προστατεύοντας αρκετά την οθόνη.Στο πίσω καπάκι δεν εχει περάσει το παραμικρό από σκόνη που έκανα έναν γρήγορο έλεγχο .

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Επισης γνωστος εβαλε Hydrogel μεμβρανη και φαινεται πολυ καλη! Για S10e μιλαω παντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισης γνωστος εβαλε Hydrogel μεμβρανη και φαινεται πολυ καλη! Για S10e μιλαω παντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι είναι πάλι αυτή η μεμβράνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...