Jump to content

LG G8 / G8s


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, loumos123 said:

ναι φιλε το διαβασα οτι το αφαιρεσανε,ειναι αστειο παντως οτι εχει καλυτερο ηχο με type c DAC adapter παρα με το κλασσικο audio jack,παντως ειναι ενα κινητο που δεν του λειπει τιποτα , εκαναν καλη δουλεια , android 11 δεν βλεπω κι ας επρεπε να παρει καιρο τωρα.

τελος εχεις καποια λινκ με τις gcam να δοκιμασω ?

thanks !

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1500/

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1526/
( δεν περιλαμβανει ομως την ευρεια )


https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/



 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ran_tan_plan said:

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1500/

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1526/
( δεν περιλαμβανει ομως την ευρεια )


https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-arnova8G2/

στην τελευταια του arnova εχει παρα πολλα λινκ , ποιο απ ολα κατεβαζω ?

τελος χρειαζονται καποιες ρυθμισεις ειναι ετοιμες για το g8 

ευχαριστω ran_tan_plan

 

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

χρειάζονται config , το δίνουν μαζί
είναι το ίδιο πάντως και για τις δυο , κατέβασε μερικές και κανε δοκιμές ποια θα σου "κάτσει" καλυτερα

έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ gcam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, loumos123 said:

κριμα που δεν εχει καλη συμβαοτητα με gcam γιατι το βραδυ οι φωτο βγαινουν πρασινες....

 

 

On 3/9/2020 at 3:41 ΜΜ, Antretng said:

Είτε θα αλλαξεις κάμερα (gcam) είτε θα αφιερώσεις μισό λεπτό (χωρίς υπερβολη) να την επεξεργαστείς με κάποιο gallery (πχ google photos) και να διορθωσεις το wb. Αν βγαίνει πράσινη σέρνεις τη μπάρα μωβ/πρασινο προς το μωβ. Αν βγαίνει κίτρινη σέρνεις τη μπάρα μπλε/κινητρο προς το μπλε.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, R_Bachman said:

 

καλο κολπο θα το δοκιμασω αλλα μια καλη version tis gcam δεν ειναι ασχημα,

καλυτερες νυχτερινες , night sight και hdr+

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδια και κατι ακομα,βλεπω οτι το κινητο ενω δεν ζεστενεται καθολου και η μπαταρια επισης ,παρολα αυτα πεφτει η μπαταρια του παρα πολυ ευκολα και δεν καταλαβαινω γιατι,

ειναι used σιγουρα αλλα εχω πολλα αλλα κινητα παλιοτερα ακομα και με ιδια mah η και λιγοτερο και εχουν καλυτερη αποδοση μπαταριας.

by the way του χω κανει hard reset 

φωτεινοτητα στο 60% , λιγα apps οχι δονησεις κινουμενα wallpaper κλπ.

ουτε 2 χρονων δεν ειναι η μπαταρια , δεν φαινεται χαλασμενη σε καμια αλλα δεν ειναι οτι περιμενα για 3550 mah

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Άφησε μερικές ημέρες να σε "μάθει" η συσκευή. Ρώτα και πόσο θα σου βγει να αλλάξεις την μπαταρία.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, R_Bachman said:

Άφησε μερικές ημέρες να σε "μάθει" η συσκευή. Ρώτα και πόσο θα σου βγει να αλλάξεις την μπαταρία.

thanks man !

απλα τωρα δεν το δουλευω ακομα για κυρια συσκευη γιατι δεν ειχα χρονο να το στησω , απλα αμα το πειραζεις λιγο χανει μπαταρια και στην αδρανεια χανει ευκολα,

εχω το adaptive baterry on και 15 apps απο τη μαμα του σε restrict backgroud activity γιατι δεν τα χρειαζομαι

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

κατι που ξεχασα παιδια , στα dev options - runninng services βλεπω λιγη σχετικα ελευθερη ραμ 2.4gb απο τα 6,

system 2.5gb

apps 820mb

free 2.4gb

 

καπως ετσι,εσεις εχετε τα ιδια η περισσοτερο ραμ ελευθερη ?

 

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 hours ago, loumos123 said:

κατι που ξεχασα παιδια , στα dev options - runninng services βλεπω λιγη σχετικα ελευθερη ραμ 2.4gb απο τα 6,

system 2.5gb

apps 820mb

free 2.4gb

 

καπως ετσι,εσεις εχετε τα ιδια η περισσοτερο ραμ ελευθερη ?

 

Μια χαρά είναι… η ram είναι για να καταλαμβάνεται, όχι να μένει ελεύθερη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, athanaso77 said:

Μια χαρά είναι… η ram είναι για να καταλαμβάνεται, όχι να μένει ελεύθερη.

thanks man !

δεν ξανα ασχολουμαι με ραμ τοτε !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το κινητό πάει τρένο. Δεν ξέρω τα high κινητά τις 2ετιας αλλά το lg 2 χρόνια τώρα είναι ταχύτατο έχει όλα τα specs από τις high σειρές των κινητών και αν ξέρεις από φώτο να παίξεις με το προ της stock κάμερας θα το ευχαριστηθείς. Εμένα έμεινε στην σύζυγο γιατί μπήκα στο τρυπάκι να πάρω το pixel 4a το απλό είναι στα ίδια επίπεδα φώτο και βίντεο το οποίο δε η λήψη και ο ήχος είναι το κάτι άλλο. Απολαύστε το όπως είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, cfotis13 said:

Φίλε μου το κινητό πάει τρένο. Δεν ξέρω τα high κινητά τις 2ετιας αλλά το lg 2 χρόνια τώρα είναι ταχύτατο έχει όλα τα specs από τις high σειρές των κινητών και αν ξέρεις από φώτο να παίξεις με το προ της stock κάμερας θα το ευχαριστηθείς. Εμένα έμεινε στην σύζυγο γιατί μπήκα στο τρυπάκι να πάρω το pixel 4a το απλό είναι στα ίδια επίπεδα φώτο και βίντεο το οποίο δε η λήψη και ο ήχος είναι το κάτι άλλο. Απολαύστε το όπως είναι!!!

εχεις δικιο ειναι κινηταρα,

855 snapdragon , τελεια οθονη , τον καλο 12αρι αισθητηρα των pixel , απλα τις νυχτερινες μου τις βγαζει πρασινες , ενας φιλος στο νημα μου ειπε να παιξω στο google photos me wb αλλα δεν τα καταφερα,

ψαχνω για gcam αλλα εχω χαθει στο ψαξιμο , παιζει πολυ πραγμα, θελω να βαλω μια και τελος.

ευχαριστω ξανα !

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loumos123 said:

εχεις δικιο ειναι κινηταρα,

855 snapdragon , τελεια οθονη , τον καλο 12αρι αισθητηρα των pixel , απλα τις νυχτερινες μου τις βγαζει πρασινες , ενας φιλος στο νημα μου ειπε να παιξω στο google photos me wb αλλα δεν τα καταφερα,

ψαχνω για gcam αλλα εχω χαθει στο ψαξιμο , παιζει πολυ πραγμα, θελω να βαλω μια και τελος.

και κατι τελευταιο σε σχεση με τα running services , τρεχουν ενα σωρο σκουπιδια και ειτε τα κανεις στοπ ειτε restrict background access απο το battery , αυτα παλι ειναι ανοιχτα και τρωνε πορους,

το καλο τουλαχιστον με τα πιξελ ειναι οτι δεν εχουν bloatware , και αν δεν σ αρεσει κατι το κανεις disable , εδω πολλα apps δεν γινονται disable και τεχουν οπως προειπα....

ευχαριστω 

 

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω και εγω σαν δευτερη συσκευη ! ειναι μιλαμε τουμπανο ! δεν μασαει τιποτα ! γρηγορο δυνατη καμερα φοβερο βιντεο αδιάβροχο κτλ ! ενω μου δοθηκε η ευκαιρια να το πουλησω δεν μου εκανε καρδια και το κρατησα ! ημουν μαλιστα απο τους τυχερους που το ειχα προλαβει τοτε λιγο κατω απο τα 3 κατοσταρικα ! εδω βιντεο απο συναυλια της βισση που βρεθηκα προσφατα ! ακουστε τον ηχο ειναι ΚΡΥΣΤΑΛΟ ! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G8 / G8s
  • 1 month later...

το G8s που το εχω σαν δευτερη συσκευη παραμένει τούμπανο παιδια ! βλεπω το redmi note 10 pro (βασικη μου συσκευη ) πλεον να ζορίζεται σαν συσκευη και το lg αν και παλιοτερη συσκευη να μου φαινεται πυραυλος μπροστα του !  πραγματικα αν ειχε καλυτερη μπαταρια θα το ειχα ακομη βασικο ! αλλα και σαν δευτερο που το εχω δεν με χαλαει καθολου ! σε συναυλιες οπως πανω (βισση φοβερο βιντεο) στην θαλασσα το καλοκαιρι (ειναι αδιαβροχο και μπορεις να το παρεις και στο νερο μεσα εννοείται δεν το βαζεις ΜΕΣΑ στο αλατι ) το ειχα παντα μαζι μου !μου λειπει ηδη η LG ...και σκεφτομαι οτι μια τετοια κινηταρα τοτε στο σκρουτζ το ειχα παρει λιγο πιο κατω απο τα 300 οπως εγραψα και πιο πανω ! 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυτό το κρίμα για την LG που εγκατέλειψε το κομμάτι του mobile, το λέμε και εμείς. Είναι μεγάλη απώλεια στο χώρο…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, freddaras said:

το G8s που το εχω σαν δευτερη συσκευη παραμένει τούμπανο παιδια ! βλεπω το redmi note 10 pro (βασικη μου συσκευη ) πλεον να ζορίζεται σαν συσκευη και το lg αν και παλιοτερη συσκευη να μου φαινεται πυραυλος μπροστα του !  πραγματικα αν ειχε καλυτερη μπαταρια θα το ειχα ακομη βασικο ! αλλα και σαν δευτερο που το εχω δεν με χαλαει καθολου ! σε συναυλιες οπως πανω (βισση φοβερο βιντεο) στην θαλασσα το καλοκαιρι (ειναι αδιαβροχο και μπορεις να το παρεις και στο νερο μεσα εννοείται δεν το βαζεις ΜΕΣΑ στο αλατι ) το ειχα παντα μαζι μου !μου λειπει ηδη η LG ...και σκεφτομαι οτι μια τετοια κινηταρα τοτε στο σκρουτζ το ειχα παρει λιγο πιο κατω απο τα 300 οπως εγραψα και πιο πανω ! 

Βέβαια συγκρίνεις mid range με flagship. Έστω και προηγούμενης γενιάς, παραμένει πολύ πιο ισχυρό. Ο 855 είναι σαφέστατα πιο δυνατός απο τον 732.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Antretng said:

Βέβαια συγκρίνεις mid range με flagship. Έστω και προηγούμενης γενιάς, παραμένει πολύ πιο ισχυρό. Ο 855 είναι σαφέστατα πιο δυνατός απο τον 732.

Το ξερω! δεν εχω παραπονα απο το redmi note 10 pro σαν συνολο για τα ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ μου αρεσει ! απλά σκεφτομαι οτι στα ιδια λεφτα πηρα και τα 2 κινητα ! (το lg το πετυχα λιγο κατω απο 300) ! και το ενα (LG)  το κραταω ΑΝΕΤΟΤΑΤΑ ακομη και σημερα σαν βασικο κινητο+αδιαβροχο+ποσα ακομη !  για αυτο λεω πανω η LG λειπει 😉 

 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή είχε ανακοινωθεί απο την LG οτι το G8s θα πάρει το Android 11 στο Q4 2021 και βλέποντας πως πλησιάζει ο Δεκέμβριος και ακόμα τίποτα, είπα να ψάξω λίγο στο internet να δω τι παίζει και αν ξεκίνησε κανείς να αναβαθμίζεται (γενικότερα στις χώρες που κυκλοφόρησε). Δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα, είναι λες και δεν το έχει κανένας το κινητό πλέον. Απο περιέργεια είπα να ρωτήσω εδώ το forum, χρησιμοποιεί κανείς ακόμα το κινητό σαν πρώτη συσκευή ή είμαι ο μόνος στην Ελλάδα που απέμεινε; 😐

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το χρησιμοποιώ ακόμα μιας και είμαι ευχάριστημένος σχεδόν σε ολα.ωστοσο είναι λίγο κινητό φάντασμα γιατί στο ίντερνετ δεν βρίσκεις τίποτα για αυτό.Παρ όλα αυτά αν είναι να το πάρουμε το 11αρι λογικά μέσα με τέλος Δεκέμβρη μην σου πω Ιανουάριο.Εδω δεν μας τα έδινε τα updates στην ώρα της όταν ήταν ανοιχτή η LG τώρα που έκλεισε και το mobile τμήμα θα μας τα δωσει

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω ακόμα. Μια χαρά σε όλα του. Ελπίζω να το πάρουμε το 11. Θα δείξει.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν θα μπορούμε να ξεκλειδώσουμε bootloader από το νέο έτος https://www.xda-developers.com/lg-bootloader-unlocking-shut-down-december-31/

 

Απ' 'οτι λέει υπάρχει και πιο δύσκολος τρόπος να το κάνει κάποιος αν χρειαστεί.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...