Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα με το WiFi παραμένει μετά και την αναβάθμιση. Μήπως είναι hardware το πρόβλημα; Ακόμα και μέσα στο σπίτι χάνει τη σύνδεση, έξω ακόμα πιο χάλια. Με βάζει σε σκέψεις αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το WiFi παραμένει μετά και την αναβάθμιση. Μήπως είναι hardware το πρόβλημα; Ακόμα και μέσα στο σπίτι χάνει τη σύνδεση, έξω ακόμα πιο χάλια. Με βάζει σε σκέψεις αυτό το πρόβλημα.

 

Εγω δεν ειδα διαφορα, απλα ενα κακης εμβελειας wifi εχει, που ειναι ενα κλικ χειροτερο απο note 9 και 3 κλικ χειροτερο απο v30 πχ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει γραφτει παραπάνω,αλλά μετα την τελευταία αναβάθμιση παρατηρώ οτι ειναι αδυνατον να ρυθμίσω τη διαρκεια ανοικτής οθόνης στο χρόνο που επιθυμώ και αυτή πάει αυτόματα απο μόνη της στα 30"...

Υπάρχει κάποιο bug ή ειναι καποια ρύθμιση που αγνοώ?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγη ώρα με πήραν τηλέφωνο θα έχω τα ear buds άργησαν αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ για το δώρο μας

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειδα διαφορα, απλα ενα κακης εμβελειας wifi εχει, που ειναι ενα κλικ χειροτερο απο note 9 και 3 κλικ χειροτερο απο v30 πχ.

Ετσι ειναι...

Ουτε εγω ειδα καμμιά διαφορά και σε σχέση με το S9+ αλλά και το παλαιότερό μου S7edge ειναι απογοητευτική η λήψη του.

Θεωρω οτι δεν πρόκειται να φτιάξει και οτι ειναι θεμα hardware...:(

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι...

Ουτε εγω ειδα καμμιά διαφορά και σε σχέση με το S9+ αλλά και το παλαιότερό μου S7edge ειναι απογοητευτική η λήψη του.

Θεωρω οτι δεν πρόκειται να φτιάξει και οτι ειναι θεμα hardware...:(

 

Αν τελικά είναι έτσι και δεν αλλάξει πρέπει να ζητήσουμε αντικατάσταση, ποτέ δεν είχα κινητό samsung με τόσο χάλια wifi. Είναι πολύ σοβαρό θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά είναι έτσι και δεν αλλάξει πρέπει να ζητήσουμε αντικατάσταση, ποτέ δεν είχα κινητό samsung με τόσο χάλια wifi. Είναι πολύ σοβαρό θέμα αυτό.

Εννοείται οτι ειναι πολύ σοβαρό,αλλά δεν νομίζω να βγάλουμε άκρη με τη samsung...

Θα το κάνουν γαργαρα πιστευω εις υγειαν των κορόιδων...

Του χρόνου θα τρέξουμε πάλι αλλόφρονες για το S11 και αν το S11 έχει καλό wifi θα το θεωρούμε και προσόν της συσκευής...:p

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι...

Ουτε εγω ειδα καμμιά διαφορά και σε σχέση με το S9+ αλλά και το παλαιότερό μου S7edge ειναι απογοητευτική η λήψη του.

Θεωρω οτι δεν πρόκειται να φτιάξει και οτι ειναι θεμα hardware...:(

Εγώ, να πω την αλήθεια, δεν βλέπω και μεγάλες διαφορές με το δικό μου S10 (απλό) σε σχέση με το S7 edge που είχα.

Π.χ. στο μπάνιο, σε κλειστό χώρο και μακριά από το router μου με το S7 είχα 2 γραμμές wi-fi ενώ τώρα έχω 3 με το S10...

Τι να πω... Θα το δω σε όλες τις συνθήκες και θα ενημερώσω για οτιδήποτε στραβό θα συναντήσω.

Υποθέτω πως και τα δυο μοντέλα (S10 και S10+) έχουν τον ίδιο δέκτη Wi-Fi, έτσι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα κάτοχος από χθες . Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το Bixby πατάω έναρξη με πετάει στη οθόνη του Bixby για 1 δευτερόλεπτο και μετά πίσω..Έχω βάλει το Samsung account στα accounts. Επίσης έχω κάνει restart, soft reset, clear cache της εφαρμογής.. αλλά τιποτα μια από τα ίδια

 

Έχει κανείς ιδέα?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Για να σου κλείνει η Bixby μετά από ένα δευτερόλεπτο (με μήνυμα σφάλματος ή μη) σημαίνει πως κάτι δεν πάει καλά με την εφαρμογή.

Λογικά θα υπάρχει στο galaxy store να την ξανακατεβάσεις. Κάνε μια απεγκατάσταση και εγκατέστησέ την ξανά μπας και στρώσει.

Από όσα έχω διαβάσει πρέπει να είναι 3 apk αρχεία: Bixby Global, Bixby Services και Bixby Home.

Παρόλ'αυτά, αν έχεις κανένα πρόγραμμα βελτίωση μνήμης ή μπαταρίας, απενεργοποίησε τα προσωρινά μήπως σου κλείνουν την εφαρμογή αυτόματα για εξοικονόμηση ενέργειας.

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Λέγανε κάποια παιδιά δεν τα δικαιούσαι αφού μας αρνήθηκαν εμάς άρα δε σε πιστεύουμε οτι σου είπαν εσύ ότι θα τα πάρεις..

Θοδωρή επειδή ενημέρωσες.. και samsung thanks... Μετά από 35 μέρες.. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 5ae8ce10054c813285d59f759d2207c7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μετάβαση από S9+ σε S10+..

Φορτίζει βουβά τωρα, σβηστό χωρις ένδειξη, τουλάχιστον θα έχει ring notifications μετά.

Μικροβιακή πιο πολύ η αλλαγή (και εν μερη λογω ευρυγωνιου) καθώς το S9+ είναι και θα είναι μάχιμο για καιρό σαν συσκευή με τόση μνημη και επεξεργαστή.

Μου λείπουν ήδη το iris scanner που ήταν βολικό σε αρκετές περιπτώσεις και το εικονικό home button που το είχα συνηθίσει πολύ.

Edited by Invoked
Link to comment
Share on other sites

Λέγανε κάποια παιδιά δεν τα δικαιούσαι αφού μας αρνήθηκαν εμάς άρα δε σε πιστεύουμε οτι σου είπαν εσύ ότι θα τα πάρεις..

Θοδωρή επειδή ενημέρωσες.. και samsung thanks... Μετά από 35 μέρες.. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 5ae8ce10054c813285d59f759d2207c7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Finally......

Link to comment
Share on other sites

Ωπ τι έγινε... Γιατί δεν έχει full immersive mode στον Samsung Internet;; βγάλανε για κάποιο λόγο το hide status bar.

 

 

Κ μένα με ενοχλεί αυτό που δεν μπορώ να σερφαρω σε όλη την οθόνη.. Θα ήθελα να γινόταν όπως γίνεται σε νετφλιξ και youtube full οθόνη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση...Στον Samsung internet έχετε την σκουρόχρωμη λειτουργία;;;Έχετε βάλει και κάποιο από τα adblock που έχει η σελίδα για αποφυγή διαφημίσεων;;;Και αν ναι ποιο,και αν κάνει δουλειά...

Ευχαριστώ και καλήμερα....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση...Στον Samsung internet έχετε την σκουρόχρωμη λειτουργία;;;Έχετε βάλει και κάποιο από τα adblock που έχει η σελίδα για αποφυγή διαφημίσεων;;;Και αν ναι ποιο,και αν κάνει δουλειά...

Ευχαριστώ και καλήμερα....

Έχει και night mode λειτουργία και για adblock εγώ βάζω adguard extension και δουλεύει μια χαρά και αποτελέσματικα κόβοντας τα πάντα.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγκατέστησα την εφαρμογή notistar η οποία είναι πάρα μα πάρα πολύ εξυπηρετική. Εάν υπήρχε η δυνατότητα να εμφανίζεται ως ξεχωριστή εφαρμογή και όχι σαν add - on και την περνάγαμε στο κουμπί της bixby θα ήταν με διαφορά από τις πιο ωφέλιμες εφαρμογές

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Εγκατέστησα την εφαρμογή notistar η οποία είναι πάρα μα πάρα πολύ εξυπηρετική. Εάν υπήρχε η δυνατότητα να εμφανίζεται ως ξεχωριστή εφαρμογή και όχι σαν add - on και την περνάγαμε στο κουμπί της bixby θα ήταν με διαφορά από τις πιο ωφέλιμες εφαρμογές

Υπάρχει δυνατότητα με το bxActions και σε ευχαριστώ για την πολύ ωραία ιδέα!

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί η φωτεινότητα αλλάζει από μόνη της σε πολλές εφαρμογές, χωρίς να ειναι στο αυτόματο η αντίστοιχη επιλογή;

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί η φωτεινότητα αλλάζει από μόνη της σε πολλές εφαρμογές, χωρίς να ειναι στο αυτόματο η αντίστοιχη επιλογή;

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

Αν έχεις ενεργοποιήσει το εργαλείο βελτίωσης βίντεο

Θα γίνεται αυτό που λες σίγουρα σε Netflix, bs player αναπαραγωγή βίντεο. You tube, ΟΤΕ tv κλπ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα και μπορώ να πω είμαι αρκετά ικανοποιημένος.Οι κάμερες φοβερές, ταχύτητα, απόκριση τα αναμενόμενα, η μπαταρία 2η φόρτιση αυτή την στιγμή 9ωρες SOT στο 5%, ήχος ακόμα πιο βελτιωμένος σε σχέση με το S9+ (μπράβο με τόσο μαζεμένο ακουστικό) το ring αν και είμαι νευρικός με κάτι τέτοια και πρώτος κορόϊδευα το τεράστιο Apple notch παραδόξως δεν με ενοχλεί τόσο πολύ, δεν θα πω κάτι χαζό τύπου "μου αρέσει" αλλά γενικά οκ. Έχω ένα θεματάκι όμως. Με έχει προβληματίσει η οθόνη του. Τώρα εχω αρχίσει και διαβάζω το θέμα, δεν ξέρω αν έχει σχολιαστεί, αλλά σε σχέση με το S9+ που δεν το έχω δώσει ακόμα, είναι αισθητά πιο μουντή. Είχα διαβάσει ότι έχουν μειώσει το blue light 40%+ και ίσως να είναι απόρροια αυτού, αλλα σε παράθεση με το S9+ βλέπω το λευκό του αρκετά θερμό και τα χρώματά του λιγότερο λαμπερά και κορεσμένα. Σε HDR υλικό ξυπνάει, αλλά τί ποσόστωση χρήσης να είναι αυτο; Έχω παίξει με τις ρυθμίσεις κτλ, το γνωρίζω ότι και με τις oled μερικές φορές είναι λοταρία, αν και σε ένα συνάδελφο για λίγο που το είχα δει έτσι ήταν (θα παω και σε κατάστημα με ησυχία). Αν είναι έτσι όντως, που μάλλον είναι, τι να κάνουμε, θα το συνηθίσω. Κατά τα άλλα πολύ θετικές εντυπώσεις. Δεν περίμενα από τις εποχές που κράταγα κάτι Nokia 3110 και τα πρώτα Symbian να φτάσω να δω τέτοιες υλοποιήσεις.. 21ος αιώνας ε; :) Edited by Invoked
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να περάσει καμία βδομάδα που θα το συνηθίσεις. Μετά αν έχεις τη δυνατότητα να το συγκρίνεις με το παλιό σου, ενδεχομένως να τα βλέπεις αντίθετα από ότι τώρα.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλη παρασκευη ευχομαι. Δυστοιχως εχω προσεξει δυο φορες σημερα ειναι η δευτερη φορα οτι η καμερα της Samsung η εφαρμογη δηλ καποιες φορες οταν την ανοιγω την εχω σταθερη σε ενα σημειο για να βγαλω φωτογραφια με πεταει εξω απο μονο της και πανω στην μπαρα ειδοποιησεων λεει αποθηκευη.... ενω δεν αποθηκευει την φωτο που τραβηξα. Επισης κολλαει οταν την ξανα ανοιξω. Μετα απο επαννεκινηση ομως επανερθετε στους φυσικους της ρυθμους νορμαλ. Το προσεξε κανεις αλλος αυτο το προβλημα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλη παρασκευη ευχομαι. Δυστοιχως εχω προσεξει δυο φορες σημερα ειναι η δευτερη φορα οτι η καμερα της Samsung η εφαρμογη δηλ καποιες φορες οταν την ανοιγω την εχω σταθερη σε ενα σημειο για να βγαλω φωτογραφια με πεταει εξω απο μονο της και πανω στην μπαρα ειδοποιησεων λεει αποθηκευη.... ενω δεν αποθηκευει την φωτο που τραβηξα. Επισης κολλαει οταν την ξανα ανοιξω. Μετα απο επαννεκινηση ομως επανερθετε στους φυσικους της ρυθμους νορμαλ. Το προσεξε κανεις αλλος αυτο το προβλημα ;
Έχεις πειράξει τίποτα στις επιλογές προγραμματιστή? Εγώ ένα πρόβλημα που είχα με το s8 είχα κάνει μια ρύθμιση στις επιλογές προγραμματιστή (Δεν θυμάμαι τι ακριβώς) και με πέταγε έξω από την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πειράξει τίποτα στις επιλογές προγραμματιστή? Εγώ ένα πρόβλημα που είχα με το s8 είχα κάνει μια ρύθμιση στις επιλογές προγραμματιστή (Δεν θυμάμαι τι ακριβώς) και με πέταγε έξω από την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα οχι δεν ανοιξα καν τις επιλογες προγραμματιστη.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...