Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρώτα που το στέλνουν για επισκευή... Μόνο η smartec αξίζει
Θα το ρωτήσω, αν και για να είμαι ειλικρινής δε με πολύ ενδιαφέρει από τη στιγμή που υπάρχει η εγγύηση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κάποια γραπτά είναι καλό να γίνονται σκρινσοτ... Τελικά αν κ με καθυστέρηση απτή σαμι τα πήραμε όλοι τα ακουστικά όσοι λάβαμε email ότι θα μας τα στείλουν

 

Εγώ με μείωση φόρου 20% με κουπόνι

- 150ευρω Γερμανός , με πώληση s9plus και αν κ δεν έκανα προπαραγγελια το s10 plus. Όπως και άλλα παιδιά μας τα στείλανε τα ακουστικά...

Nino_ s10 plus θα ήθελα πολύ να μάθω τη γνώμη σου νομίζω πως πέτυχα καλούτσικο deal; 55ccf45d0750f803abba6ad188575fd8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα το θεμα με την μπαταρια του ξεχαστε το. Προεκηψε ενα αλλο θεμα και το εστηλα στην αντιπροσωπια για να μου το φτιαξουν παιδια. Το προβλημα ειναι οτι το συρμα δεν κουμπωνει καλα στην θυρα υποδοχης λιγο να το μετακινησεις βγαινει ενω σε αλλα κινητα μ samsung που ειχα δεν μ εκανε ποτε αυτο το προβλημα. Επισης η καμερα μου εβγαλε σφαλμα καμερας υπηρχε μονο το ΟΚ οπου το πατησα και βγηκα εξω απο την εφαρμογη. Καινουργιο κινητο με αυτα τα δυο προβληματα φιλοι μου ; Εσεις προσεξατε κατι απ αυτα τα δυο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Yeah από το 2003 που χρησιμοποιώ συσκευές με οθόνη αφής έφτασε η στιγμή που έσπασα την πρώτη οθόνη αφού μου έπεσε το S10+ από τα χέρια. Φυσικά στο σημείο που κάνει την κυρτότητα.

Ευτυχώς όμως είχα κάνει την επέκταση εγγύησης στα Public και θα μου δώσουν συσκευή αντικατάστασης συν τη δωρεάν επισκευή εννοείται.

Ειχες βαλει τζαμακι η θηκη;

Link to comment
Share on other sites

σας συμβαινει να βγαινουν οι φωτο θολες (blurred) , οπχι κουνημενες ?

Μερικες φορες φαινεται σα ναμην μπορει να εστιασει σωστα και βγαινουν ολες θολες, ανεστιαστες (οχι απο κουνημα).

 

Εχω κανει ρεσετ τη συσκευη και την εφαρμογη, δεν εχω προφανως καποιο πλαστικο ή κατι αλλο στο φακο, τα εχω τσεκαρει ολα.

 

Εχω διαβασει και σε παλαιοτερα samsung οτι συνεβαινε αυτο...εμενα πρωτη φορα μου συμβαινει.

 

Παει για επισκευη ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Ειχες βαλει τζαμακι η θηκη;
Μια απλή διάφανη οπότε θήκη μόστρα είναι και όχι για 100% προστασία. Τζαμάκι όχι δεν είχα βάλει, έχω το Dome 20 μέρες και δεν είχα προλάβει να το εγκαταστήσω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρόσφατα είδα στο internet πως η Samsung έβγαλε επίσημη εφαρμογή για led notification στο notch η οποία ονομάζεται "Edge Lighting+" και μπορεί να την κατεβάσει κάποιος από το Galaxy Store, το θέμα είναι πως όταν κάνω αναζήτηση στο Galaxy Store για την συγκεκριμένη εφαρμογή δεν υπάρχει η εφαρμογή, τι μπορεί να συμβαίνει;

Παίζει να υπάρχουν περιορισμοί τοποθεσίας (Σε ποια χώρα λειτουργεί το τηλέφωνο);

Ακόμη και στο YouTube υπάρχει παρουσίαση της εφαρμογής...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρόσφατα είδα στο internet πως η Samsung έβγαλε επίσημη εφαρμογή για led notification στο notch η οποία ονομάζεται "Edge Lighting+" και μπορεί να την κατεβάσει κάποιος από το Galaxy Store, το θέμα είναι πως όταν κάνω αναζήτηση στο Galaxy Store για την συγκεκριμένη εφαρμογή δεν υπάρχει η εφαρμογή, τι μπορεί να συμβαίνει;

Παίζει να υπάρχουν περιορισμοί τοποθεσίας (Σε ποια χώρα λειτουργεί το τηλέφωνο);

Ακόμη και στο YouTube υπάρχει παρουσίαση της εφαρμογής...

 

μαλλον η πηγη που το ειδες δεν ειναι αξιοπιστη ή απλα ειναι φημη και δεν εχει βγει ακομα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρόσφατα είδα στο internet πως η Samsung έβγαλε επίσημη εφαρμογή για led notification στο notch η οποία ονομάζεται "Edge Lighting+" και μπορεί να την κατεβάσει κάποιος από το Galaxy Store, το θέμα είναι πως όταν κάνω αναζήτηση στο Galaxy Store για την συγκεκριμένη εφαρμογή δεν υπάρχει η εφαρμογή, τι μπορεί να συμβαίνει;

Παίζει να υπάρχουν περιορισμοί τοποθεσίας (Σε ποια χώρα λειτουργεί το τηλέφωνο);

Ακόμη και στο YouTube υπάρχει παρουσίαση της εφαρμογής...

Σωστά, δε το βλέπουμε γιατί είναι μέρος του GoodLock που δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα. Αντ'αυτού, μπορείς να κατεβάσεις το NiceLock από Play Store.

 

μαλλον η πηγη που το ειδες δεν ειναι αξιοπιστη ή απλα ειναι φημη και δεν εχει βγει ακομα.

Έχει βγει Νίκο, είναι μέρος του GoodLock.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρόσφατα είδα στο internet πως η Samsung έβγαλε επίσημη εφαρμογή για led notification στο notch η οποία ονομάζεται "Edge Lighting+" και μπορεί να την κατεβάσει κάποιος από το Galaxy Store, το θέμα είναι πως όταν κάνω αναζήτηση στο Galaxy Store για την συγκεκριμένη εφαρμογή δεν υπάρχει η εφαρμογή, τι μπορεί να συμβαίνει;

Παίζει να υπάρχουν περιορισμοί τοποθεσίας (Σε ποια χώρα λειτουργεί το τηλέφωνο);

Ακόμη και στο YouTube υπάρχει παρουσίαση της εφαρμογής...

Αυτη τη στιγμή υπάρχει η εφαρμογη του chainfire "holey light" η οποία λειτουργεί άψογα με ελάχιστη κατανάλωση μπαταρίας (αμελητεα θα έλεγα) αν ρυθμιστεί σωστά και με ευέλικτες επιλογές τυπου ειδοποίησης.

Τη λειτουργω εδω και ενα μήνα σχεδόν και σώθηκα απο τη "μαυρίλα" που ειχα ως τωρα στην οθόνη,ενω απο κάτω γινονταν ο χαμός απο τις ειδοποιήσεις...

Και όλα αυτα χωρις ουσιαστική καταναλωση μπαταρίας (επαναλαμβάνω)...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Η μαμα (εργοστασιακη) ζελατινα συνεργαζεται με θηκες spigen (πχ rugged armor)? Εχει κανεις αυτο το σετακι;
Ναι κανονικά Βαγγέλη, μάλιστα το γράφει και κάποιο παιδί στο skroutz.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, δε το βλέπουμε γιατί είναι μέρος του GoodLock που δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα. Αντ'αυτού, μπορείς να κατεβάσεις το NiceLock από Play Store.

 

 

Έχει βγει Νίκο, είναι μέρος του GoodLock.

 

ΤΟ goodlock ειναι επισημη εφαρμογη της samsung? αν ειναι ετσι τοτε μακαρι να ερθει σιγα σιγα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά Βαγγέλη, μάλιστα το γράφει και κάποιο παιδί στο skroutz.

 

Ευχαριστω! Ηρθε η ωρα να δοκιμασω κι εγω πιο προσεκτικα ενα S10 plus. Για να δουμε αν εχει αυτο το κατι παραπανω απο το note 9, μηπως καταφερω να μεινω σε αυτο μεχρι note 10...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Ηρθε η ωρα να δοκιμασω κι εγω πιο προσεκτικα ενα S10 plus. Για να δουμε αν εχει αυτο το κατι παραπανω απο το note 9, μηπως καταφερω να μεινω σε αυτο μεχρι note 10...

 

Πάρε snapdragon γιατί θεωρώ ότι θα σε καλύψει απόλυτα...και θα κάτσεις μήνες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μαλλον η πηγη που το ειδες δεν ειναι αξιοπιστη ή απλα ειναι φημη και δεν εχει βγει ακομα.

 

Καλησπέρα Νίκο, σου παραθέτω το link στο youtube που δείχνει την συγκεκριμένη εφαρμογή και φαίνεται ξεκάθαρα ότι είναι της Samsung Electronics Co.Ltd.

Όμως από ότι καταλαβαίνω για κάποιο λόγο δεν είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα.

Πάντως θεωρώ πως είναι προτιμότερο να βάλει κάποιος την original εφαρμογή εφ' όσον την δώσουν και στην Ελλάδα, από οποιαδήποτε άλλη τρίτου κατασκευαστή, για απόλυτη συμβατότητα, ακόμη κι αν έχει λιγότερες επιλογές παραμετροποίησης, που πολλές φορές όμως είναι περιττές και σε μπερδεύουν περισσότερο (οι πάρα πολλές επιλογές).

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Πάρε snapdragon γιατί θεωρώ ότι θα σε καλύψει απόλυτα...και θα κάτσεις μήνες

 

Θελω την αψογη υποστηριξη της smartek (που ειναι και κοντα μου). Οσες φορες τη χρειαστηκα, καταλαβα τι σημαινει σοβαρο after sales support...;)

Διαφορετικα,ναι, το snap θα ηταν μονοδρομος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Η μαμα (εργοστασιακη) ζελατινα συνεργαζεται με θηκες spigen (πχ rugged armor)? Εχει κανεις αυτο το σετακι;
Κανονικά με την rugged armor Βαγγέλη.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά με την rugged armor Βαγγέλη.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Ευχαριστω κι εσενα Γιωργο. Με αυτη θα παιξω, καθως παντα με βολευει ο ογκος και το grip αυτης της θηκης, σε ολες τις συσκευες μου...

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω αποθηκευμένα κανονικά τα ονόματα σαν Μαρία τσίχλα. Όταν τα ψάχνω στον κατάλογο μου το βγάζει Τσίχλα Μαρία σε μερικά μου γυρνάει πρώτα το επίθετο ενώ εγώ θέλω πρώτα το όνομα. Κ όχι να βγαίνει. Κατσικης Σάββας που το ρυθμίζω δεν θυμάμαι

 

Το βρήκα απτις ρυθμίσεις επαφών κτλ

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Πως μπορούμε να δούμε την υγεία της μπαταρίας.... Το ποσοστό....

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Ηρθε η ωρα να δοκιμασω κι εγω πιο προσεκτικα ενα S10 plus. Για να δουμε αν εχει αυτο το κατι παραπανω απο το note 9, μηπως καταφερω να μεινω σε αυτο μεχρι note 10...

 

Να το δοκιμάσεις Βαγγέλη, εγώ που δεν δούλευα και πολύ το πενάκι μια χαρά με βόλεψε.

 

Άνετα περιμένω μέχρι το Note 10 ή το pixel xl 4.

Πλέον αν δεν βγει κάτι super ουαου θα παίρνω μόνο samsung ή Google.

Με note 9 και pixel xl 3 έσπασα ρεκόρ σε χρόνο που τα κράτησα.

Τώρα το επόμενο ρεκόρ θα γράφει s10 plus. :)

 

 

Σίγουρα αν υπήρχε παροχή εγγύησης στην Ελλάδα και εγώ θα διάλεγα snapdragon.

Παρόλα αυτά είμαι πολύ ευχαριστημένος και με τον exynos.

Έχουμε επιλογή με εγγύηση εδώ και δεν γινόταν να μη το λάβω υπόψιν.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να το δοκιμάσεις Βαγγέλη, εγώ που δεν δούλευα και πολύ το πενάκι μια χαρά με βόλεψε.

 

Άνετα περιμένω μέχρι το Note 10 ή το pixel xl 4.

Πλέον αν δεν βγει κάτι super ουαου θα παίρνω μόνο samsung ή Google.

Με note 9 και pixel xl 3 έσπασα ρεκόρ σε χρόνο που τα κράτησα.

Τώρα το επόμενο ρεκόρ θα γράφει s10 plus. :)

 

 

Σίγουρα αν υπήρχε παροχή εγγύησης στην Ελλάδα και εγώ θα διάλεγα snapdragon.

Παρόλα αυτά είμαι πολύ ευχαριστημένος και με τον exynos.

Έχουμε επιλογή με εγγύηση εδώ και δεν γινόταν να μη το λάβω υπόψιν.

 

Ναι Νίκο, θα κανω τη δοκιμή κι ελπίζω να αράξω εδώ λίγους μήνες. Παράλληλα θα δοκιμάσω ενα oneplus 7 pro και βλεπουμε... Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι Νίκο, θα κανω τη δοκιμή κι ελπίζω να αράξω εδώ λίγους μήνες. Παράλληλα θα δοκιμάσω ενα oneplus 7 pro και βλεπουμε... Για να δούμε...

 

Εγώ αν κ κάνω αλλαγές συχνά. Δεν μ λείπει κάτι κ δεν ξέρω τι μπορεί ναμε κάνει να ζηλέψω κάτι νέο για να το αλλάξω πέρα απτό πενάκι που έχω να πάω σε note απτό 4

Η τέταρτη κάμερα που είναι για καλύτερο βάθος δεν μ λέει κάτι... Ίσως η pop up camera. Που θα ρθει λογικά στο s11? Ούτε το ζουμ πιστεύω.. Λιγάκι στο πλάτος μεγαλύτερη οθόνη ίσως αν κ θα ήταν δύσκολο στο κράτημα..

Με νυχτερινές είμαι καλυμμένος για τέρμα σκοτάδι με gcam αν κ δεν δουλεύει σε όλα κομπλέ αλλά με καλύπτει για νύχτα... Ήχος μπαταρία οθόνη ταχύτητα είμαι κομπλέ. Αναδιπλωμενο της σαμι πάει για φούντο οπότε αν δεν ζηλέψω της Huawei το αναδιπλωμενο ίσως μείνω 2χρονια εδώ κ βλέπουμε εσείς τι λέτε;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...