Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι Νίκο, θα κανω τη δοκιμή κι ελπίζω να αράξω εδώ λίγους μήνες. Παράλληλα θα δοκιμάσω ενα oneplus 7 pro και βλεπουμε... Για να δούμε...
Καλώς ήρθες Βαγγέλη. Ποιο γρήγορα σε περίμενα :D

Η ζελατίνα είναι τοπ και συνεργάζεται με τις spigen. Περιμένω συγκριτικό με op7 αν και δεν το κουνάω από Samsung. Ασύρματη φόρτιση, Samsung pass, one ui, audio jack και κάμερες με κρατάνε δεμένο εδώ. :D

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Βαγγέλη. Ποιο γρήγορα σε περίμενα :D

Η ζελατίνα είναι τοπ και συνεργάζεται με τις spigen. Περιμένω συγκριτικό με op7 αν και δεν το κουνάω από Samsung. Ασύρματη φόρτιση, Samsung pass, one ui, audio jack και κάμερες με κρατάνε δεμένο εδώ. :D

 

Καπως ετσι το βλεπω κι εγω Λαζαρε. Η συνηθεια των samsung pass/cloud, το ομορφο (στα ματια μου) one ui, το οικοσυστημα με gear 360 / galaxy watch active (πληρεις λειτουργιες στα ρολογια με tizen), το εξαιρετικο service της smartek, με κρατανε στην εταιρια. Η γραφιδα παντα μου λειπει οταν την αποχωριζομαι (note series), αλλα η "λοξα" του να εχεις το τελευταιο soc δεν ξεπερνιεται...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ αν κ κάνω αλλαγές συχνά. Δεν μ λείπει κάτι κ δεν ξέρω τι μπορεί ναμε κάνει να ζηλέψω κάτι νέο για να το αλλάξω πέρα απτό πενάκι που έχω να πάω σε note απτό 4

Η τέταρτη κάμερα που είναι για καλύτερο βάθος δεν μ λέει κάτι... Ίσως η pop up camera. Που θα ρθει λογικά στο s11? Ούτε το ζουμ πιστεύω.. Λιγάκι στο πλάτος μεγαλύτερη οθόνη ίσως αν κ θα ήταν δύσκολο στο κράτημα..

Με νυχτερινές είμαι καλυμμένος για τέρμα σκοτάδι με gcam αν κ δεν δουλεύει σε όλα κομπλέ αλλά με καλύπτει για νύχτα... Ήχος μπαταρία οθόνη ταχύτητα είμαι κομπλέ. Αναδιπλωμενο της σαμι πάει για φούντο οπότε αν δεν ζηλέψω της Huawei το αναδιπλωμενο ίσως μείνω 2χρονια εδώ κ βλέπουμε εσείς τι λέτε;;

 

2 χρονια? Αν μενουμε 2 μηνες σε μια συσκευη καλα ειμαστε. Και μονο που μπαινεις στη διαδικασια να "αναρωτηθεις" αν μπορεις να μεινεις στη συσκευη, εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση για την επομενη :lol:

Στα του oneplus, το σημαντικοτερο "συν" στα ματια μου ειναι η απολυτη συμμετρια και χορταστικη οθονη, οταν εχεις απαλλαγει απο notch, τρυπες και αλλες ομορφιες στην οθονη. Αυτο ειναι το μεγαλυτερο benefit...

Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι το βλεπω κι εγω Λαζαρε. Η συνηθεια των samsung pass/cloud, το ομορφο (στα ματια μου) one ui, το οικοσυστημα με gear 360 / galaxy watch active (πληρεις λειτουργιες στα ρολογια με tizen), το εξαιρετικο service της smartek, με κρατανε στην εταιρια. Η γραφιδα παντα μου λειπει οταν την αποχωριζομαι (note series), αλλα η "λοξα" του να εχεις το τελευταιο soc δεν ξεπερνιεται...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

2 χρονια? Αν μενουμε 2 μηνες σε μια συσκευη καλα ειμαστε. Και μονο που μπαινεις στη διαδικασια να "αναρωτηθεις" αν μπορεις να μεινεις στη συσκευη, εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση για την επομενη :lol:

Στα του oneplus, το σημαντικοτερο "συν" στα ματια μου ειναι η απολυτη συμμετρια και χορταστικη οθονη, οταν εχεις απαλλαγει απο notch, τρυπες και αλλες ομορφιες στην οθονη. Αυτο ειναι το μεγαλυτερο benefit...

 

 

 

Ε όχι 2 μήνες είναι υπερβολή έχω αλλάξει στους 4 χα χα :lol: να σ πω κ γω την αλήθεια το ζήλεψα λίγο το όλο οθόνη αλλά κ ότι είναι λίγο μεγαλύτερη.. Αλλά θα μείνω εδώ αρκεί να συνεχίσω να το κρατάω στα χέρια όπως οι γριές τη σύνταξη για Ναμη σπάσει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το samsung pass που το χρησιμοποιείτε;

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Το samsung pass αποθηκεύει κωδικούς πρόσβασης από εφαρμογές (τραπεζών, forums, εφαρμογές κινητής τηλεφωνίας, και γενικώς εφαρμογές που χρειάζεται να δώσεις username και password για να μπεις).

Το pass ανοίγει τις εφαρμογές αυτές μόνο με το δακτυλικό σου αποτύπωμα και έτσι γλυτώνεις χρόνο από το να πληκτρολογείς εκ νέου κάθε φορά τους κωδικούς σου.

Είναι ένα από τα πιο εύχρηστα εργαλεία που έχει βγάλει η samsung.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το χρησιμοποιώ επειδή δεν προσφέρει cross platform λειτουργικότητα (εκτός αν δεν το έχω βρει τις εφαρμογές για άλλες πλατφόρμες).
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το χρησιμοποιώ επειδή δεν προσφέρει cross platform λειτουργικότητα (εκτός αν δεν το έχω βρει τις εφαρμογές για άλλες πλατφόρμες).
Δοκίμασε το LastPass.

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lastpass χρησιμοποιώ (αν και με τα τελευταία update δεν πετάγεται σωστά το pop up παράθυρο για την αυτόματη συμπλήρωση).

 

Επίσης έχει παρατηρήσει κάνεις ότι όταν κάνεις κλήση αναβοσβήνει πάνω από το ποσοστό της μπαταρίας ένα Pixel σε πράσινο χρώμα;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Mια από τις καλύτερες εφαρμογές για αποθήκευση /δημιουργία κωδικών...ανοικτού κώδικα και Πάντα Δωρεάν

Είναι cross platform και δεν με έχει προδωσει Ποτέ....

 

Bidwarden

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.x8bit.bitwarden&hl=el

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

εδώ και μια μέρα χωρίς να έχω πειράξει στο κινητό wifi και data είναι σαν να μην υπάρχουν

αργά δίχως πραγματικότητα

 

στο wifi θαυμαστικό και Internet May not be available.

στα data συνδέεται κανονικά αλλά σερνεται.

 

έχω δοκιμάσει από safeboot, forereboot, clear catche, και συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα.

 

συμβουλη;

απαράδεκτο με εχει κρεμάσει ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Επίσης έχει παρατηρήσει κάνεις ότι όταν κάνεις κλήση αναβοσβήνει πάνω από το ποσοστό της μπαταρίας ένα Pixel σε πράσινο χρώμα;

 

Ο αισθητήρας εγγύτητας είναι ο οποίος δεν χωρούσε αλλού και τοποθετήθηκε εντός της οθόνης. Στην αρχή κι εγώ νόμιζα ότι είχε πρόβλημα με κάποια pixel...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

εδώ και μια μέρα χωρίς να έχω πειράξει στο κινητό wifi και data είναι σαν να μην υπάρχουν

αργά δίχως πραγματικότητα

 

στο wifi θαυμαστικό και Internet May not be available.

στα data συνδέεται κανονικά αλλά σερνεται.

 

έχω δοκιμάσει από safeboot, forereboot, clear catche, και συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα.

 

συμβουλη;

απαράδεκτο με εχει κρεμάσει ασχημα.

Τα ιδια ακριβώς συμπτώματα είχα και εγώ στο s9plus. Μετα απο πολυ ψαξιμο στη συσκευη και καθαριζοντας cache παντου εφτασα εκεί που λεει περισσότερες ρυθμίσεις συνδεσης > προσωπικό DNS. Ειχα βαλει πριν καιρο το adguard. Το απενεργοποιησα και επανειλθε και το wifi και τα δεδομένα κινητης. Δεν ξερω αν εχεις πειράζει το dns σου εσυ αλλα το αναφερω και για άλλους γενικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εδώ και μια μέρα χωρίς να έχω πειράξει στο κινητό wifi και data είναι σαν να μην υπάρχουν

αργά δίχως πραγματικότητα

 

στο wifi θαυμαστικό και Internet May not be available.

στα data συνδέεται κανονικά αλλά σερνεται.

 

έχω δοκιμάσει από safeboot, forereboot, clear catche, και συνεχίζει το ίδιο πρόβλημα.

 

συμβουλη;

απαράδεκτο με εχει κρεμάσει ασχημα.

 

Μήπως έχετε βάλει DNS το testdns.adguard.com ;

Είχα το ίδιο θέμα και το έβγαλα και σώθηκα (από το να σπάσω το κιν)

Edited by ALIEN_3_
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε βάλει DNS το testdns.adguard.com ;

 

Είχα το ίδιο θέμα και το έβγαλα και σώθηκα (από το να σπάσω το κιν)

Έχω το ίδιο θέμα αλλά με μικρότερη συχνότητα.

Που το βρίσκω αυτό με το DNS ;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

Άκυρο,Έχω το private DNS στην επιλογή off

Edited by Grgasteus
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Κάθε κλήση που κάνω, ανεβαίνει η ένταση στο μέγιστο και πρέπει κάθε φορά να το κατεβάζω, γιατί δεν μένει εκεί που το άφησα ;

Αλλάζει από κάπου αυτο;

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα... Μόλις ήρθα στο s10+ από note 9...

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες το μόνο που μου λείπει λίγο είναι το led στις ειδοποιήσεις...

 

Σε όλα τα άλλα θεωρώ πολύ μπροστά την συσκευή... Εξαιρετική φάση τα bixby routines...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα... Μόλις ήρθα στο s10+ από note 9...

 

 

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες το μόνο που μου λείπει λίγο είναι το led στις ειδοποιήσεις...

 

 

 

Σε όλα τα άλλα θεωρώ πολύ μπροστά την συσκευή... Εξαιρετική φάση τα bixby routines...

Καλορίζικο, να το ευχαριστηθείς!!!

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα... Μόλις ήρθα στο s10+ από note 9...

 

Πρώτες εντυπώσεις άριστες το μόνο που μου λείπει λίγο είναι το led στις ειδοποιήσεις...

 

Σε όλα τα άλλα θεωρώ πολύ μπροστά την συσκευή... Εξαιρετική φάση τα bixby routines...

 

 

Με υγεία να το χαρείς.. Υπάρχει εφαρμογή στο play store μια χαρά δουλειά κάνει για led ειδοποιήσεων holey light

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία να το χαρείς.. Υπάρχει εφαρμογή στο play store μια χαρά δουλειά κάνει για led ειδοποιήσεων holey light

 

Επειδή δεν μιλάει ελληνικά εγώ ο αγράμματος δεν μπορώ να την σεταρω ούτε να την δοκιμάσω.

Επίσης ερώτηση, πρέπει να είναι ανοιχτή η Aod για να δουλέψει?

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μιλάει ελληνικά εγώ ο αγράμματος δεν μπορώ να την σεταρω ούτε να την δοκιμάσω.

Επίσης ερώτηση, πρέπει να είναι ανοιχτή η Aod για να δουλέψει?

Μπορείς να δεις στο παρακάτω βίντεο ένα σετάρισμα και απλά να κάνεις βήμα βήμα ότι κάνει και ο τύπος:

Όσο για την AOD, ναι, οι ειδοποιήσεις γύρω από την κάμερα φαίνονται σε αναμονή όσο η AOD είναι ενεργή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση: Κάθε κλήση που κάνω, ανεβαίνει η ένταση στο μέγιστο και πρέπει κάθε φορά να το κατεβάζω, γιατί δεν μένει εκεί που το άφησα ;

Αλλάζει από κάπου αυτο;

Εμένα μου κάνει ακριβώς το αντίθετο...

Τι να πω... Ακόμη ψάχνω λύση γι'αυτό το θέμα.

:(

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ξανα παραθετω το προβλημα μου επειδη το εχω στηλει στην αντιπροσωπια (Samsung Cyprus) και ακομη περιμενω μια εβδομαδα με δεκα μερες περιπου. Το προβλημα ειναι οτι αν οχι και πολυ συχνα τοτε σπανια μου εμφανιζει σφαλμα στην εφαρμογη της καμερας οπου παταω το ΟΚ εκει βγαινει εξω απο την εφαρμογη οταν παω να την ξανα ανοιξω βλεπω ενα ΜΑΥΡΟ φοντο με εκκαθαριση cache φυσικα επανερθετε στα συνκαλα του αλλα οσο και να πεις μου το κανει αυτο το θεμα.

Το δευτερο μου προβλημα τωρα αφορα την θυρα φορτισης του φορτιστη και την υποδοχη:

Ο φορτιστης μπαινει κανονικα μεσα στην θυρα υποδοχης του αλλα δεν μπαινει ολος μεσα παρα μονο ο μισος θα ελεγα οπου μολις τον μετακινησω ή τον κουνισω τελια λιγο βγαινει απο την θυρα. Καινουργιο κινητο 2 μηνων υπολογιζω ειναι λογικο να εχει αυτα τα δυο προβληματα και που οφειλονται ; Το Note 9 μου πχ δεν μου παρουσιασε ποτε του τετοια προβληματα δηλ ελεος να πληρωνουμε 1000 ευρω και να ναι προβληματικη ή η συσκευη ή η παρτιδα επειδη ηταν απο πρωτη παρτιδα. Δεν ξερω τι αλλο να πω. Συνηθως προσεχω τα κινητα μου εγω δεν εχει κανα γραουνισμα ή τιποτα απο πτωση ή φτωρα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ξανα παραθετω το προβλημα μου επειδη το εχω στηλει στην αντιπροσωπια (Samsung Cyprus) και ακομη περιμενω μια εβδομαδα με δεκα μερες περιπου. Το προβλημα ειναι οτι αν οχι και πολυ συχνα τοτε σπανια μου εμφανιζει σφαλμα στην εφαρμογη της καμερας οπου παταω το ΟΚ εκει βγαινει εξω απο την εφαρμογη οταν παω να την ξανα ανοιξω βλεπω ενα ΜΑΥΡΟ φοντο με εκκαθαριση cache φυσικα επανερθετε στα συνκαλα του αλλα οσο και να πεις μου το κανει αυτο το θεμα.

Το δευτερο μου προβλημα τωρα αφορα την θυρα φορτισης του φορτιστη και την υποδοχη:

Ο φορτιστης μπαινει κανονικα μεσα στην θυρα υποδοχης του αλλα δεν μπαινει ολος μεσα παρα μονο ο μισος θα ελεγα οπου μολις τον μετακινησω ή τον κουνισω τελια λιγο βγαινει απο την θυρα. Καινουργιο κινητο 2 μηνων υπολογιζω ειναι λογικο να εχει αυτα τα δυο προβληματα και που οφειλονται ; Το Note 9 μου πχ δεν μου παρουσιασε ποτε του τετοια προβληματα δηλ ελεος να πληρωνουμε 1000 ευρω και να ναι προβληματικη ή η συσκευη ή η παρτιδα επειδη ηταν απο πρωτη παρτιδα. Δεν ξερω τι αλλο να πω. Συνηθως προσεχω τα κινητα μου εγω δεν εχει κανα γραουνισμα ή τιποτα απο πτωση ή φτωρα.

 

Το θέμα του βύσματος μάλλον θέλει αντιπροσωπεία.. Το άλλο με την κάμερα έχεις δοκιμάσει άλλο firmware με odin?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του βύσματος μάλλον θέλει αντιπροσωπεία.. Το άλλο με την κάμερα έχεις δοκιμάσει άλλο firmware με odin?

 

Για να πω την αληθεια οχι παρολο που το εκανα εργοστασιακη επαναφορα ρυθμισεων. Ποιο Firmware να βαλω ; Εχει το Ευρωπαικο (νμζω)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...