Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο για Rooted συσκευές δεν κάνει όμως?
Η διαδικασία περιγράφετε στο ανάλογο link.

https://twrp.me/samsung/samsunggalaxys10plus.html

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει αυτό αλλά γιατί δεν βάζεις ξυπνητήρι μόνιμα την ίδια ώρα κάθε μέρα μέχρι να βγάλεις άκρη με τις υπενθυμίσεις;;; ξυπνητήρια δουλεύουν όσα κ να βάλεις αποτι ξέρω
Καλημέρα...

Δεν το ειχα σκεφτει με ξυπνητηρη...

Αλλά οι υπενθυμήσεις γιατί να μην δουλεύουν δεν μπορω να καταλάβω,λες να είναι θέμα του λογισμικού;

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία περιγράφετε στο ανάλογο link.

https://twrp.me/samsung/samsunggalaxys10plus.html

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

 

για αυτό το ανέφερα,δύσκολο να το κάνει κάποιος με καινούργιο κινητό με εγγύηση όπως λέει και ο @akizaki

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ρουτάρει ρε παιδιά συσκευή στο 2019?

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αμα κοιτας καρφι την μπαταρια κ μονο, ρουταρεις κ παραρουταρεις...

S9 απλο, συναδελφου, εβγαζε πριν 4.30 ωρες οθονη μεσο ορο...

Ρουταρε, εβαλε μια rom ελαφρια απο xda, κ τωρα παιζει 9.30 με 10 ωρες ....

Κ γω θα το έκανα εφ οσον τελειωνε η εγγυηση..

Αποψεις ειναι αυτες... Εμενα μ αρεσει εσενα οχι!?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι χαζό;; περιμένουμε update. Για σούπερ ταχεία φόρτιση και καλά.. Θα πρέπει να πάρουμε κ νέο φορτιστή 25 watt για να πετύχουμε αυτά τα 7 λεπτά πιο γρήγορα;;

Πάντως το νέο huawei θα είναι 55 w αν διάβασα καλά..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι χαζό;; περιμένουμε update. Για σούπερ ταχεία φόρτιση και καλά.. Θα πρέπει να πάρουμε κ νέο φορτιστή 25 watt για να πετύχουμε αυτά τα 7 λεπτά πιο γρήγορα;;

Πάντως το νέο huawei θα είναι 55 w αν διάβασα καλά..

Πάντως αυτοί που χρησιμοποιούν ασύρματη φόρτιση καθόλου δεν τους νοιάζει πια για το πόσο γρήγορα φορτίζει ένα κινητό, χρόνια έχω να βάλω το καλώδιο στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτοί που χρησιμοποιούν ασύρματη φόρτιση καθόλου δεν τους νοιάζει πια για το πόσο γρήγορα φορτίζει ένα κινητό, χρόνια έχω να βάλω το καλώδιο στο κινητό
Ακριβώς! Ποιος ασχολείται με καλώδια; :D

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν Όλοι Φορτίζουν το βράδυ....

Προσωπικά έχω φορτίσει με fast charge ελάχιστες φορές εδώ και τόσα χρόνια...(Τον original φορτιστή πάντα στο κουτι)

Και εγω χρησιμοποιω ασύρματη φόρτιση ...που είναι αργή και δεν φθείρει την μπαταρία....(Ήταν κάτι που μου είχε λείψει στο 1+6)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγω σίγουρα είμαι η εξαίρεση μιας και πολύ σπάνια φορτίζω βράδυ:lol:

Και ειναι σχεδόν δεδομένο θα κανω χρήση κινητό ενω φορτίζω και αρα δεν βολεύει ασύρματη φόρτιση.

 

btw μαλλον ο καλύτερος πελάτης πυροσβεστικης η Sammy τελευταία έτη.:lol:

Samsung Galaxy S10 5G variant goes up in flames

https://mspoweruser.com/samsung-galaxy-s10-5g-variant-goes-up-in-flames/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από χθες και μετά από αρκετό διάστημα θεωρώ ότι μπορώ να μείνω εδώ και να μην επιστρέψω στο iOS και στο XS Max. Μέγεθος και form factor υποδειγματικά, μπαταρία φανταστική (2,5 ώρες οθόνη ανοικτά όλα χωρίς σκοτεινά φόντα και γενικά χωρίς κανένα περιορισμό με γνώμονα την οικονομία, όπως λειτουργώ και το XS Max δλδ), περιμένω να το δω κάνα δυο μέρες και θα αποφασίσω.. Γενικά όλα δείχνουν θετικά, έκδοση με τον Exynos πήρα εδώ στο Κατάρ, είναι η επίσημη

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ από χθες και μετά από αρκετό διάστημα θεωρώ ότι μπορώ να μείνω εδώ και να μην επιστρέψω στο iOS και στο XS Max. Μέγεθος και form factor υποδειγματικά, μπαταρία φανταστική (2,5 ώρες οθόνη ανοικτά όλα χωρίς σκοτεινά φόντα και γενικά χωρίς κανένα περιορισμό με γνώμονα την οικονομία, όπως λειτουργώ και το XS Max δλδ), περιμένω να το δω κάνα δυο μέρες και θα αποφασίσω.. Γενικά όλα δείχνουν θετικά, έκδοση με τον Exynos πήρα εδώ στο Κατάρ, είναι η επίσημη

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

 

Κ γω έτσι νιώθω πως θα μείνω για καιρό εδώ πιστεύω κ σένα θα συνεχίσει ο ενθουσιασμός για πολύ καιρό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Μια ερώτηση. Έχω βάλει σε αδράνεια κάποιες εφαρμογές, αλλά μου εμφανίστηκαν από το πουθενά κάποιες που δε γνωρίζω τι είναι. Ξέρει κανείς να μου πει τι είναι αυτές οι δύο εφαρμογές; e758fa96b1a074c50f106c2734a1a108.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τα σχόλια που αφορούν επιλογή συσκευής μεταφέρθηκαν σε νέο θέμα στην κατάλληλη ενότητα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7833108#post7833108

Link to comment
Share on other sites

Ομαδα μια ερώτηση την ανάλυση της οθόνης το εχεται τέρματα WQHD+ η στην μεση FHD+ αξίζει τέρματα πείτε μου την γνώμη σας τα υπέρ και τα κατα
Link to comment
Share on other sites

Ομαδα μια ερώτηση την ανάλυση της οθόνης το εχεται τέρματα WQHD+ η στην μεση FHD+ αξίζει τέρματα πείτε μου την γνώμη σας τα υπέρ και τα κατα

 

Σε τέρμα ανάλυση θα δείχνουν τα περισσότερα με καλύτερη ευκρίνεια εφόσον το καταλαβαίνεις.. Κ το μείον είναι πως θα χάσεις μισή με μια ωρα αναμμένη οθόνη με την ανάλυση σε HD .. Διαλέγεις κ παίρνεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ομαδα μια ερώτηση την ανάλυση της οθόνης το εχεται τέρματα WQHD+ η στην μεση FHD+ αξίζει τέρματα πείτε μου την γνώμη σας τα υπέρ και τα κατα

Κατά την ταπεινή μου γνώμη:

Η WQHD+ για μένα είναι μια χαρά ανάλυση και δεν χρειάζομαι κάτι περισσότερο απ'αυτή. Τα πάντα είναι ευδιάκριτα, η εμπειρία με την οθόνη είναι άψογη χωρίς να έχω υπερκαταναλώσεις στην μπαταρία για την FHD+ ανάλυση.

Όλα αυτά είναι θέμα γούστου. Εμένα, απλως, μου φαίνονται τα ίδια και προτιμώ την μεσαία ανάλυση για λόγους οικονομείας στην κατανάλωση της μπαταρίας.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση.υπαρχει καποιο stylus pen για το s10 που να ξερουμε οτι ειναι σιγουρα οκ και οτι δεν θα σημαδευει την οθονη?αυτο του Note 9 θα ειναι οκ?το θελω για το adobe draw.

ευχαριστω πολυ!

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Ομαδα μια ερώτηση την ανάλυση της οθόνης το εχεται τέρματα WQHD+ η στην μεση FHD+ αξίζει τέρματα πείτε μου την γνώμη σας τα υπέρ και τα κατα

 

Από παλιά, εποχή σ8, έχω βάλει δίπλα δίπλα 2 ίδια κινητά, την ίδια φώτο και δεν έβλεπα καμία διαφορά. Ομοίως στο μενού. Τώρα ααααν σε κάνα βίντεο έχει διαφορά δεν ξέρω αλλά προτιμώ να έχω παραπάνω αυτονομία πάρα κάτι που δε βλέπω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση αρκετές φορες οταν παω να βγάλω φωτογραφια και εχει καποια φωτα μου κανει αυτο που βλέπετε στην φωτογραφία ενω αν βγάλω με note 9 που δοκίμασα δεν θαμπώνει ετσι τι να φταίει 20190505-105606.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση.υπαρχει καποιο stylus pen για το s10 που να ξερουμε οτι ειναι σιγουρα οκ και οτι δεν θα σημαδευει την οθονη?αυτο του Note 9 θα ειναι οκ?το θελω για το adobe draw.

ευχαριστω πολυ!

 

Ακομα screen protector δεν εχω προκοψει να βαλω στο Ν9 μου.Το πενακι το χρησιμοποιω αρκετα, και εγω και τα παιδια μου.Σημαδι στην οθονη δεν εχω κανενα.Υπαρχουν πολλα στο εμποριο που κανουν για την δουλεια που το θελεις.Δες ποιο σου αρεσει και πραξε αναλογα.Λογικα αν το δεις, δεν ειναι φτιαγμενα για να χαρασουν οθονες.

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση αρκετές φορες οταν παω να βγάλω φωτογραφια και εχει καποια φωτα μου κανει αυτο που βλέπετε στην φωτογραφία ενω αν βγάλω με note 9 που δοκίμασα δεν θαμπώνει ετσι τι να φταίει 20190505-105606.jpg

Έχεις σκουπίσει την κάμερα του σ10? Για δοκίμασε να την καθαρίσεις και να βγάλεις την ίδια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκουπίσει την κάμερα του σ10? Για δοκίμασε να την καθαρίσεις και να βγάλεις την ίδια..
ναι κανονικά αλλα τα ίδια τι μπορεί να φταίει
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικά αλλα τα ίδια τι μπορεί να φταίει

 

Περίεργο, τότε κάτι φταίει στην κάμερα μάλλον, είτε hw είτε sw

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...