Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι βρε δεν είναι θέμα της dynamic amoled, αφού το έγραψα, είναι θέμα του screen protector.

Βγάλτε το και θα βρείτε την υγεία σας.

Μάλλον έχεις δίκιο...

Την λυπάμαι να την αφαιρέσω την ζελατίνα, αλλά ίσως το δοκιμάσω καθαρά για επιστημονικούς σκοπούς.

;)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έπαιξα λίγο με το night mode που έδωσε και διαπιστώνω ότι σε σύνθηκες μετρίου φωτισμού ειδικά, ή ανάγκης για μεγάλο dynamic range κάνει καλή δουλειά. Δεν κάνει την νύχτα μέρα, αλλά ίσως και αυτό να μην είναι το ζητούμενο. Μέχρι στιγμής είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Έκανα και μια σύγκριση με xs max και θα τα βάλω στο θέμα καμερων να δούμε. Ρ30 δεν έχω βρει ακόμα αλλά γενικά συνολικά είναι άριστο το τηλ και σε κάμερα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Έπαιξα λίγο με το night mode που έδωσε και διαπιστώνω ότι σε σύνθηκες μετρίου φωτισμού ειδικά, ή ανάγκης για μεγάλο dynamic range κάνει καλή δουλειά. Δεν κάνει την νύχτα μέρα, αλλά ίσως και αυτό να μην είναι το ζητούμενο. Μέχρι στιγμής είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Έκανα και μια σύγκριση με xs max και θα τα βάλω στο θέμα καμερων να δούμε. Ρ30 δεν έχω βρει ακόμα αλλά γενικά συνολικά είναι άριστο το τηλ και σε κάμερα

 

 

Εγώ ακόμα περιμένω το update διάβασα πως διορθώνει κιαλλο κ την μπαταρία.. Το θέμα είναι να κάνει καλή δουλειά μέσα σε ένα σπίτι με χαμηλό φωτισμό και λογικά πολύ καλά θα τα πάει.. Αν θέλει κάποιος τη νύχτα μέρα βάζει την gcam. Κ τελειώνει η υπόθεση..

 

https://youtu.be/QnMr3uIdE_Q

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα εκδρομή και τρελάθηκα στις φωτο. Έβαλα μερικά δείγματα στο δίπλα τοπικ.

Πολυ ευχαριστημένη σε όλες τις συνθήκες

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα έπαθα πλάκα με τις φωτογραφίες που έβγαλα. Και σε τοπία αλλά και σε πορτραίτα.

 

Εδώ ανέβασα δείγμα για τη λειτουργία Νύχτα.

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7831238

 

Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος. Μακάρι να μπορέσει να βελτιωθεί ακόμη περισσότερο στο μέλλον.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα έπαθα πλάκα με τις φωτογραφίες που έβγαλα. Και σε τοπία αλλά και σε πορτραίτα.

 

Εδώ ανέβασα δείγμα για τη λειτουργία Νύχτα.

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7831238

 

Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος. Μακάρι να μπορέσει να βελτιωθεί ακόμη περισσότερο στο μέλλον.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ήθελα να ξερα τι άλλο θέλουμε ένα κινητό. Απίστευτη φώτο

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν φτάσει στις συσκευές σε τόσο υψηλά επίπεδα που δεν ξέρω τι άλλο μπορούν να σκεφτούν για να μας τα πάρουν σίγουρα κάτι θα βρούνε οι μπαγάσες.. Σιγά σιγά θα ξεκινήσουν τα 8k εγγραφή κτλ

 

Διαβάζω κάτι σχόλια στο σκρουτζ κ λέω τι γίνεται άλλη συσκευή έχω εγώ;; στο πιο πρόσφατο που γράφτηκε λέει ότι το s9 plus ήταν καλύτερο... Οτι οι κάμερες είναι μέτριες όπως όλα τα samsung.. Οι μπροστινες κάμερες δεν είναι κ οι καλύτερες.. Το design δεν είναι καλό... Ευτυχώς που δεν μπορώ να του απαντήσω γιατί θα με έκαναν μόνιμο ban εκεί..

Οι συσκευές έχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο που μπορούμε άνετα να κρατήσεις μια συσκευή θα τολμήσω να πω για μια 3ετια εύκολα χωρίς να κάνει κάποιος θυσία για κάτι με αυτά τα χαρακτηριστικά ή λόγω οικονομικών.. Κ μιλάω κ για εμάς που έχουμε αρρώστια για τις αλλαγές κ την εξέλιξη κ αλλάζουμε πολύ συχνά πως δεν χρειάζεται τόσο συχνή αλλαγή πια..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εκανα μεταβαση απο το Huawei P30 στο S10 Plus ανταλλαγη με ενα φιλο επειδη το δικο μου ειχε προβληματα ολα αρχισαν με την ενημερωση λογισμικου που του εκανα του Huawei P30 οπως ζεστενοταν ηθελε λιγα δευτερολεπτα μεχρι να σταθεροποιηθει η καμερα του για να βγαζει μια φωτογραφια. Ερχεται καλοκαιρακι με παρα πολλες ζεστες και δεν ηθελα να μου μεινει στο χερι και να το ρισκαρω. Το S10 το απλο παλι σε πρασινο το εδωσα στην μητερα μου που ειχα πριν απο ενα μηνα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εκανα μεταβαση απο το Huawei P30 στο S10 Plus ανταλλαγη με ενα φιλο επειδη το δικο μου ειχε προβληματα ολα αρχισαν με την ενημερωση λογισμικου που του εκανα του Huawei P30 οπως ζεστενοταν ηθελε λιγα δευτερολεπτα μεχρι να σταθεροποιηθει η καμερα του για να βγαζει μια φωτογραφια. Ερχεται καλοκαιρακι με παρα πολλες ζεστες και δεν ηθελα να μου μεινει στο χερι και να το ρισκαρω. Το S10 το απλο παλι σε πρασινο το εδωσα στην μητερα μου που ειχα πριν απο ενα μηνα.

 

δηλαδη το προβληματικο το πηρε ο φιλος σου?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την αναβάθμιση cosmote πέρασα το δακτυλικό αποτύπωμα παλι και βλέπω ξεκλειδώνει ακόμη ποιο γρήγορα απο πρην μου φενεται εμενα η βλέπετε και εσείς διάφορα;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την αναβάθμιση cosmote πέρασα το δακτυλικό αποτύπωμα παλι και βλέπω ξεκλειδώνει ακόμη ποιο γρήγορα απο πρην μου φενεται εμενα η βλέπετε και εσείς διάφορα;

 

Ναι έχει διαφορά. Είναι άμεσο και δεν το έκανα ξανά είναι το αρχικό όταν το έστησα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update Όλα ανέβηκαν ενα click σε ταχύτητα....

 

Μένει να δούμε συμπεριφορά μπαταρίας...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα φώτο στην ίδια μεριά με αρκετά χαμηλό φωτισμό πριν το update κ μετά δεν έχει τρελή διαφορά ίσως λιγότερο θόρυβο στις φώτο με τη νέα λειτουργία νύχτας. Αλλά τουλάχιστον θα βγάζουμε όποτε το θέλουμε.. Αλλιώς συμβιβασμός με gcam. Έγινε η αρχή έστω κ καθυστερημένα...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Δουλεύει η gcam στο exynos s10+?

 

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Δουλεύει η gcam στο exynos s10+?

 

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

 

Διάβασε πιο πίσω έχω γράψει κ έχω δώσει link με ρυθμίσεις κατέβασμα κτλ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε πιο πίσω έχω γράψει κ έχω δώσει link με ρυθμίσεις κατέβασμα κτλ
Αυτό το είχα διαβάσει

Απλα ρωτάω άμα δουλεύει κανονικά πχ portrait mode, auto mode κτλ.

Σα να θυμάμαι ότι δουλεύει μόνο το night sight η κάνω λάθος?

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένα κουφό που μου ξεκίνησε σήμερα έβαλα το ασφαλές WiFi. Κ το εκλεισα τώρα.. Πάει αυτό...

Εβαλα να ακούσω vr radio. Κ έτσι στα ξεκάρφωτα μου πετάει συνέχεια ομιλία στα γερμανικά τι γίνεται άραγε;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με google home. Προσπαθεί μέσα στο ίδιο δίκτυο να βρει την συσκευή της google αλλά δεν το καταφέρνει.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το προβληματικο το πηρε ο φιλος σου?

 

Ναι και του το ειπα κιολας και μ ειπε δεν με νοιαζει το θελω ετσι του το εδωσα και μ εδωσε το S10 Plus του αφου το ηθελα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ με google home. Προσπαθεί μέσα στο ίδιο δίκτυο να βρει την συσκευή της google αλλά δεν το καταφέρνει.

Σε μενα μια χαρα συνδεεται το Google Home Mini μου στο S10 Plus μου κανενα θεμα. Δοκιμασε να διαγραψεις cache και δεδομενα απο την εφαρμογη Google Home και ξανα δοκιμασε επισης σβησε το ρευμα του Google Home και ξανα αναψε το.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζεις με night mode αν έχει αρκετό σχετικά φως τη βγάζει πολύ γρήγορα τη φώτο κ όχι οπως σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού που κάνει κάποια δεύτερα να τη βγάλει. Ίσως το κάνει για Ναμη τη κάψει;; αλλά κανονικά δεν θα έπρεπε να κάνει με όλες τις συνθήκες το ίδιο στο night mode?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

σε συνθήκες πολύ χαμηλού φωτισμού με night mode βγάζει με το "κλικ" πολλές φωτογραφίες και τις ενώνει σε μια να στο πω απλά για αυτό είναι ένας λόγος που κάνει αρκετή ώρα.

Ένας άλλος λόγος είναι γιατί τραβάει όσο πιο πολύ φως γίνεται εκείνη την ώρα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση, νέος κάτοχος s10 plus, επειδή παρήγγειλα spiegen ultra hybrid σκεφτόμουν και τις μεμβράνες της spiegen ή το tmax glass, ξέρουμε αν το tmax είναι κομπλέ με spiegen;
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση, νέος κάτοχος s10 plus, επειδή παρήγγειλα spiegen ultra hybrid σκεφτόμουν και τις μεμβράνες της spiegen ή το tmax glass, ξέρουμε αν το tmax είναι κομπλέ με spiegen;
Μεμβράνη Spigen είναι υγρής τοποθέτησης και λίγο χειρότερη στην αφή από την εργοστασιακή.

Αν θες να λειτουργεί το δακτυλικό πας αποκλειστικά σε Dome.

Καλορίζικο, θα το καταευχαριστηθείς!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...