Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα μόλις έφυγα από redmi note5 και πήρα το mi9 με global stable 11.0.10.0 να φανταστώ η miui12 δεν έχει βγει ακόμα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα μόλις έφυγα από redmi note5 και πήρα το mi9 με global stable 11.0.10.0 να φανταστώ η miui12 δεν έχει βγει ακόμα;

 

Βεβαίως και έχει βγει, πέρασέ την απο εδώ.

Version: V12.0.1.0.QFAMIXM

Size: 2.4G

Mi 9 Global

Μπορείς να την εγκαταστήσεις χειροκίνητα. Εάν δε γνωρίζεις τον τρόπο, μπορώ να σου πω.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ την περνάω από choose update package. Την πρώτη κατεβάζω ε;

 

Ακριβώς, με αυτό το τρόπο. Απο τη στιγμή που αναφέρεις ότι έχεις Global, ναι την πρώτη. Η EU είναι άλλο download, οπότε προσοχή.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://files.fm/u/x92wqmam αυτήν έχω

 

Δεν ανοίγει το upload σου δυστυχώς. Δε πειράζει, στο Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο->MiUi έκδοση, τι ακριβώς σου γράφει; αν θεωρητικά γνωρίζω, ότι και να πάει να περάσει με χειροκίνητο update άλλη rom, δε θα προχωρήσει το update χωρίς κίνδυνο για τη συσκευή, όμως επουδενί δε συστήνω κάτι τέτοιο, γιατί απλά δεν έχω κάνει τέτοια δοκιμή.

 

Πες μου λοιπόν, τι σου γράφει εκεί στο μενού;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως δεν με αφήνει να προχωρήσω..

https://files.fm/u/7zqtur66

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ανοίγει το upload σου δυστυχώς. Δε πειράζει, στο Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο->MiUi έκδοση, τι ακριβώς σου γράφει; αν θεωρητικά γνωρίζω, ότι και να πάει να περάσει με χειροκίνητο update άλλη rom, δε θα προχωρήσει το update χωρίς κίνδυνο για τη συσκευή, όμως επουδενί δε συστήνω κάτι τέτοιο, γιατί απλά δεν έχω κάνει τέτοια δοκιμή.

 

Πες μου λοιπόν, τι σου γράφει εκεί στο μενού;

 

 

 

Ναι όντως δεν με αφήνει να προχωρήσω..

https://files.fm/u/7zqtur66

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις eu και πας να βάλεις global; ευτυχώς που δεν προχωράει γιατί θα είχες ένα τούβλο τώρα, από eu σε global είναι άλλη διαδικασία.

Πάντα βάζουμε την αντίστοιχη ρομ που έχουμε όχι ότι νανε.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως δεν με αφήνει να προχωρήσω..

https://files.fm/u/7zqtur66

 

Θέλω να ανεβάσεις ξανά, ποια rom φοράς, θέλω να το δω γιατί το screenshot που έστειλες δεν ανοίγει, και θα σου στείλω εγώ με upload την rom που θα περάσεις.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ανεβάσεις ξανά, ποια rom φοράς, θέλω να το δω γιατί το screenshot που έστειλες δεν ανοίγει, και θα σου στείλω εγώ με upload την rom που θα περάσεις.

 

https://ibb.co/MRjxYqn

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτήν εδώ θα περάσεις χειροκίνητα. Είναι η ίδια, η δική σου rom, θα την περάσεις απο πάνω δηλαδή. Έχεις Vodafone Rom.

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν εδώ θα περάσεις χειροκίνητα. Είναι η ίδια, η δική σου rom, θα την περάσεις απο πάνω δηλαδή. Έχεις Vodafone Rom.

Ευχαριστώ.

Ευχαριστώ εγώ πάρα πολύ. Το πήρα από φίλο μεταχειρισμένο κ δεν είχε ιδέα από ρομ.τώρα πρόσεξα το VF δίπλα στη ρομ κ καταλαβα.

 

Εφόσον είναι ίδια γιατί να την ξαναπεράσω;

Edited by vyzantas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ εγώ πάρα πολύ. Το πήρα από φίλο μεταχειρισμένο κ δεν είχε ιδέα από ρομ.τώρα πρόσεξα το VF δίπλα στη ρομ κ καταλαβα.

 

Εφόσον είναι ίδια γιατί να την ξαναπεράσω;

 

Εκ παραδρομής η απάντησή μου για να φλασάρεις την rom, απλά επειδή είναι Vodafone Rom και δεν βρίσκεται σε download εύκολα, κράτησέ την, και σε περίπτωση που έχεις το οιοδήποτε bug, τότε να τη φλασάρεις.

 

Υπάρχει μια λεπτομέρεια, που δε τη γνωρίζω, δε μου έχει ξανατύχει, εάν σε Vodafone EU rom, μπορεί να φλασαριστεί η "κανονική" EU του Mi 9- QFAEUXM η οποία είναι σε MiUi 12 που σε ενδιαφέρει. Εάν το κάνεις, δε στο συστήνω διότι δε το γνωρίζω, και θα το κάνεις με δική σου ευθύνη. Δε γνωρίζω επειδή είναι Vodafone Rom, εάν θέλει unlock bootloader και φλασάρισμα με Mi Flash.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με τη 12.0.2 διορθώθηκε και το πρόβλημα που υπήρχε με τα κυλιόμενα widget, που δε μπορούσα να κάνω κύλιση και άνοιγε η κουρτίνα του κέντρου ελέγχου.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζοντας τη κουρτίνα για το control center λείπει το toggle του συγχρονισμού

.. είναι bug της 12.0.2.0 ?

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

@union

Μάλλον το αφαίρεσαν, έκανα και εγώ το update, πρίν το update είχε το sync

Άλλαξε και το εικονίδιο voWIFI

c6f1b68092027ab61ae84b1ad27a0d8a.jpg

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέψη...εχω το lite και σκέφτομαι να πάω στο mi9 ..θα μου κακοφανει η μπαταριά η κάτι άλλο? τι λέτε?
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέψη...εχω το lite και σκέφτομαι να πάω στο mi9 ..θα μου κακοφανει η μπαταριά η κάτι άλλο? τι λέτε?
Στην μπαταρία θα απογοητευτείς σε ταχύτητα πολύ ανώτερο το mi9, εγώ περισσότερο θα με απασχολούσε που θα έχανα sd, radio, θύρα ακουστικών, τα βάζεις κάτω τα ζυγίζει και βλέπει. Το mi9 lite είναι πολύ αξιόλογη συσκευή καλύτερα κράτησε την λίγο ακόμα και πήγαινε σε πιο καινούργια συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρία θα απογοητευτείς σε ταχύτητα πολύ ανώτερο το mi9, εγώ περισσότερο θα με απασχολούσε που θα έχανα sd, radio, θύρα ακουστικών, τα βάζεις κάτω τα ζυγίζει και βλέπει. Το mi9 lite είναι πολύ αξιόλογη συσκευή καλύτερα κράτησε την λίγο ακόμα και πήγαινε σε πιο καινούργια συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είναι αλήθεια οτι το lite είναι πλήρες και τώρα με την 12 ρολλαρει μια χαρά,απλά το σκέφτηκα μόνο για ταχύτητα,άλλα η μπαταρία με έβαλε σε σκέψη...

μάλλον θα ακούσω την συμβουλή σου...thanks.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κανένας αν μπορούμε να βάλουμε στο κινητό μας το MIUI Health; Διαβάζω διάφορες εξελίξεις πάνω σε αυτό και ότι είναι ενσωματωμένο στο MIUI 12 αλλά για επιλεγμένες συσκευές μόνο. Μοιάζει να μην είναι μία από αυτές το MI 9 και σκέφτομαι ότι θα ήταν ενδιαφέρον να το είχα. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό,ας με ενημερώσει. Ευχαριστώ.
HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...