Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρίσκεις στο apk mirror

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/messaging-3/messaging-3-12-2-4-4-release/miui-messaging-12-2-4-4-android-apk-download/download/

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάλλον δε κατάλαβες τι εννοώ.

Αν μπορείς διάβασε ξανά τι γράφω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι να διαλειτουργώ με το τηλέφωνο μου από τον υπολογιστή.

Να έχω κοινό clipboard, να στέλνω sms από τον υπολογιστή μου κτλ

"Το τηλέφωνο μου" της Microsoft που έχουν τα Windows 10 θέλει πολύ δουλειά ακόμα και δεν είναι σταθερό για Xiaomi.

Στο MIUI 12.5 στα specs έχει κάτι τέτοιο που θέλω η Xiaomi. Αλλά αργεί ακόμα.

Λέω μήπως υπάρχει και κάτι άλλο που δεν το ξέρω και κάνει την δουλειά που θέλω.

 

 

Suite εννοείς;
HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια στην 12.... είναι χειρότερη τελικά από την 11... ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια στην 12.... είναι χειρότερη τελικά από την 11... ?

 

Σε μένα πολύ χειρότερη. Περιμένω την 12,5 μήπως και το έφτιαξαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καμία ενημέρωση για Global stable 12.0.4.0 QFAEUXM υπάρχει;

Εδώ η λίστα η οποία φαίνεται να έχει ενημερωθεί προχτές, λέει ότι το mi9 ίσως μείνει με android 10, αλλά το mi9 explorer θα ενημερωθεί.

Τι φάση;

Link to comment
Share on other sites

Καμία ενημέρωση για Global stable 12.0.4.0 QFAEUXM υπάρχει;

Εδώ η λίστα η οποία φαίνεται να έχει ενημερωθεί προχτές, λέει ότι το mi9 ίσως μείνει με android 10, αλλά το mi9 explorer θα ενημερωθεί.

Τι φάση;

Ανεπίσημη λίστα. Θα πάρει κανονικά το mi9 Android 11. Ήδη στην Κίνα η beta είναι Android 11

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanx Alex.

Τι τους παίρνει τόσο καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Thanx Alex.

Τι τους παίρνει τόσο καιρό;

Δοκιμές bugs που πρέπει να λυθούν, μετάφραση και περιορισμοί.... Πολλά χαρακτηριστικά της κινεζικής δεν μπορούν να σωθούν σε global... πατέντες που δεν έχουν ισχύει στην Κίνα και πρέπει να εξεταστούν κλπ.... Είναι μια διαδικασία θέλει περίπου 2 μήνες χοντρικά

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία ενημέρωση για Global stable 12.0.4.0 QFAEUXM υπάρχει;

Εδώ η λίστα η οποία φαίνεται να έχει ενημερωθεί προχτές, λέει ότι το mi9 ίσως μείνει με android 10, αλλά το mi9 explorer θα ενημερωθεί.

Τι φάση;

Η συσκευή μας βγήκε τον Φεβρουάριο του 2019. Βάση του χρονοδιαγράμματος της Google με τους OEM, η Xiaomi θα δώσει άλλη μία έκδοση Android στο κινητό μας. Η 12.5 θα έχει το Android 11 και ίσως είναι το τελευταίο μεγάλο update μας. Από κει και πέρα για ακόμα έναν χρόνο θα δεχόμαστε patch ασφαλείας ανά τρίμηνο, αυτό λέει η λογική. Μακάρι να πάρουμε καμιά Miui επιπλέον, λίγο δύσκολο όμως μιας και η Xiaomi έχει πάρα πολλές συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

25η Μαρτίου του 19 έγινε global κυκλοφορία του mi9. Ίσως να περιμένουν το πέρας 2 ετών για να έχουν δικαιολογία να μην αναβαθμιστούμε :P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Για αλλαγή των εικονιδίων και του θέματος του κινητού ποια εφαρμογή εκτός της Xiaomi ?

 

Μπορούμε να κατεβάσουμε πακέτο εικονιδίων από το play store και να το κάνουμε εγκατάσταση κάπως?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Αγόρασα πριν 2 μέρες ένα μεταχειρισμένο mi9 (αγορασμένο από Κωτσόβολο είναι, εντός 2ετούς εγγύησης) και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα: στις πρόσθετες ρυθμίσεις σαν περιοχή μου έχει την Κίνα και δεν με αφήνει να την αλλάξω!!!:blink:

Τα 2 βασικά προβλήματα είναι ότι: 1) δεν μπορώ να κατεβάσω από το play store το netflix και 2) στα θέματα και ταπετσαρία μου προτείνει μόνο κινέζικα...

Τόσα xiaomi έχουν περάσει από τα χέρια μου, πρώτη φορά το συναντώ. Συνήθως αλλάζαμε την περιοχή (πχ Ινδία) για δυνατότερο ήχο και το επαναφέραμε Ελλάδα, αλλά εδώ μου έχει κλειδώσει την Κίνα!

Ξέρει μήπως κάποιος που οφείλεται αυτό και πως να το λύσω;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε από το σχετικά με το τηλέφωνο να δούμε ποια ρομ έχεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο φοράς global και όχι eu, όταν το πήρες έκανες factory reset και το έστησε από την αρχή;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έκανα factory reset. Γιαυτό και δεν θέλω να ξανακάνω τώρα γιατί δεν βλέπω να αποτελεί λύση στο θέμα μου...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Όταν το σεταρες δεν έβαλες Ελλάδα;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά Ελλάδα θα έβαλα. Αλλά μπορεί να έκανα και καμια πατάτα από απροσεξία, δεν θυμάμαι σιγουρα.

Μπορώ να το αλλάξω κάπως τώρα; ή πρέπει να κάνω factory reset;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Για αλλαγή των εικονιδίων και του θέματος του κινητού ποια εφαρμογή εκτός της Xiaomi ?

 

Μπορούμε να κατεβάσουμε πακέτο εικονιδίων από το play store και να το κάνουμε εγκατάσταση κάπως?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με κάποιον άλλον Launcher μπορείς να αλλάξεις εικονίδια. Για θέμα, δε νομίζω να μπορείς εκτός της Xiaomi. Εκτός κι αν αλλάξεις ρομ κάτι που δεν αξίζει μόνο και μόνο γι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον λόγο φοράς global και όχι eu, όταν το πήρες έκανες factory reset και το έστησε από την αρχή;
Και της γυναίκα μου αγορασμένο από μαγαζί που τα φέρνει από infoquest ήταν global. Δεν έχει κανένα θέμα και λειτουργούν όλα. Σε επόμενα μοντέλα άρχισαν τα θέματα

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μόλις έλαβα 12.0.5 , η μόνη αλλαγή που λέει είναι ότι πήραμε το security patch Φεβρουαρίου

 

Εν τω μεταξύ ακόμα να έρθει η 12.0.5.

Τι έκανες και σου ήρθε από τον Μάρτιο;

Link to comment
Share on other sites

ακόμη περιμένουμε :)

Μιας που έρχονται λίγες μέρες άδεια, σκέφτομαι σοβαρά να ρίξω καμιά άλλη ROM στο διαμαντάκι μας. Καμιά πρόταση/ιδέα;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...