Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστω και μόνο που μπήκες στο κόπο να με αναφέρεις.

Ωστόσο.

Εχω περάσει από πολλά, μεγάλα επώνυμα αλλά ποτέ κανένα δεν κατάφερε να γίνεται έτσι όσο αυτό.

Ειλικρινα μιλάω με έχει ξενερώσει όσο δεν πάει...

Ακόμη και επιλογές προγραμματιστή που έκανα και έβγαλα φυσικά έγινε και εκεί περίεργο σε αίσθηση και ταχύτητα.

Όταν το πήρα χαιρόμουν να το κρατάω στα χέρια , έκανα τεστ ταχύτητας με αλλά και μόνο με oneplus δεν μπορούσε να συγκριθεί.

Τώρα τα κινητά των δυο γιων μου, redmi note 7 και mi9t με πατάνε χαλαρά και τα δυο....

Ναυαρχίδα ήταν.....δεν είναι πλέον, εκτός αν πάρει αναβαθμίσεις αργότερα και φτιάξει.

Εγώ όμως δεν θα το εχω.....

Note 9 Samsung η iPhone XS Max η στην χειρότερη oneplus 7pro.

Xiaomi για μένα τελείωσε .....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Mi9 έχω εγώ, Mi9t η κοπελιά μου. Πέραν του ότι και μόνο κοιτώντας τα specs αυτό που λες είναι αδύνατο, έχοντας τα δύο κινητά δίπλα δίπλα και τεσταροντας τα αυτό που λες δεν ισχύει σε καμία περίπτωση.

 

Το Mi 9 μου παραμένει ταχύτατο, βάζει κάτω πολύ νεότερες επώνυμες συσκευές.

 

Οπότε θα συμφωνήσω με τον φίλο που λέει ότι ή έχεις πέσει σε ελαττωματική συσκευή ή είσαι υπερβολικός στην κριτική σου.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα κολληματα κτλ που μπορεί να γινονται να ξερετε κατα κυριο λογο παιζει ρολο ο launcher. Αν εχετε telegram θα δειτε οτι βγαζουν αναβαθμισεις συνεχεια. Σχεδον καθε διημερο... Οποτε συντομα θα τον κανουν να συμπεριφερεται πιο γρηγορα. Ενα factory reset βεβαια δεν βλαπτει σε τετοιες αναβαθμισεις αν υπαρχουν προβληματα

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

καλός ο poco launcher αλλά έχει μείνει πίσω και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Tον χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Όταν ήρθε το miui 12 - πριν κανένα μήνα, με τον poco launcher δεν λειτουργούσε το floating windows, ένα από τα πιο ωραία χαρακτηριστικά του 12 για εμένα. Μιλώντας με την beta team μου πρότειναν να δοκιμάσω τον "μαμά" - system launcher. Τα floating windows λειτουργούσαν. Το κινητό πολύ πιο smooth και responsive. Μίλησα με τον υπεύθυνο της ομάδας ανάπτυξης του poco launcher και του είπα το θέμα. Μου απάντησε ότι το γνωρίζουν ότι δεν είναι συμβατός με τα χαρακτηριστικά του Miui 12 και ότι θα γίνει κάποια στιγμή. Από ότι κατάλαβα, με την απάντηση του και με του ότι ο poco launcher έχει σχεδόν 2 μήνες χωρίς αναβάθμιση, η ομάδα του ασχολείται αποκλειστικά με τον system launcher και θα αναγκαστούν να τον κάνουν συμβατό όταν βγει το miui 12 στο poco... Κάτι που δεν θα αργήσει διότι πριν λίγες ημέρες τελείωσε το recruitment για δοκιμαστές για το Miui 12 στο poco. Οπότε αναμένουμε...!

 

Άλεξ μου τι λες; Μια χαρά δουλεύει αυτό το χαρακτηριστικό στον Poco . Συν τοις άλλοις είμαι ένα χαρακτηριστικό που δεν θα χρησιμοποιήσω μάλλον ποτέ. :P

 

Το point μου είναι ότι δεν αντέχω τον μαμά , και δεν θα θυσιάσω το launcher για μια λειτουργία που δεν ζήτησα καν :P

Καλοδεχούμενη αλλά δεν με αφορά. Αν τα παιδιά έχουν θέμα , οκ. Η πρόταση έχει να κάνει με το διπλό χτύπημα για κλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ μου τι λες; Μια χαρά δουλεύει αυτό το χαρακτηριστικό στον Poco . Συν τοις άλλοις είμαι ένα χαρακτηριστικό που δεν θα χρησιμοποιήσω μάλλον ποτέ. :P

 

Το point μου είναι ότι δεν αντέχω τον μαμά , και δεν θα θυσιάσω το launcher για μια λειτουργία που δεν ζήτησα καν :P

Καλοδεχούμενη αλλά δεν με αφορά. Αν τα παιδιά έχουν θέμα , οκ. Η πρόταση έχει να κάνει με το διπλό χτύπημα για κλείδωμα.

 

2 πράγματα να σου πω...μάλλον μπερδεύεις το split screen me to floating windows....Το τελευταίο είναι χαρακτηριστικό του miui 12.

Και 2ον έχεις δοκιμάσει τον μαμά με συρτάρι εφαρμογών; Δεν υπάρχει διαφορά από τον poco.

Μόνο το double tap to lock δεν υπάρχει και μου λείπει πολύ.

Σε smooth και εφέ ο μαμά έχει κάνει άλματα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα αρχικά είχε βγάλει την ενημέρωση αλλά τώρα δεν την βρίσκω. Το είχαμε συζητήσει ξανά παλιότερα θυμάται κάποιος τι κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα αρχικά είχε βγάλει την ενημέρωση αλλά τώρα δεν την βρίσκω. Το είχαμε συζητήσει ξανά παλιότερα θυμάται κάποιος τι κάνουμε?
Ήταν το πρώτο κύμα ενημερώσεων. Κλασσική Xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα αρχικά είχε βγάλει την ενημέρωση αλλά τώρα δεν την βρίσκω. Το είχαμε συζητήσει ξανά παλιότερα θυμάται κάποιος τι κάνουμε?

Χαλαρά... Θα περριμένεις λιγάκι να τελειώσουμε το beta testing, εμείς που πήραμε το MIUI 12. :)

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή δίνετε, θέλω να το πουλήσω.

 

Κάποιος να μου το πει.

Το 6/128 το βρίσκεις από 250€, όλα είναι σχετικά στην τιμή ενός κινητού (κατάσταση, εγγύηση).

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 πράγματα να σου πω...μάλλον μπερδεύεις το split screen me to floating windows....Το τελευταίο είναι χαρακτηριστικό του miui 12.

Και 2ον έχεις δοκιμάσει τον μαμά με συρτάρι εφαρμογών; Δεν υπάρχει διαφορά από τον poco.

Μόνο το double tap to lock δεν υπάρχει και μου λείπει πολύ.

Σε smooth και εφέ ο μαμά έχει κάνει άλματα!

 

Γιατί είσαι τόσο σίγουρος ότι τα μπερδεύω; Για τα floating windows μιλάω. Δεν με ενδιαφέρει ο μαμά launcher.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είσαι τόσο σίγουρος ότι τα μπερδεύω; Για τα floating windows μιλάω. Δεν με ενδιαφέρει ο μαμά launcher.
Floating windows χωρίς τον μαμά launcher δεν λειτουργούν. Σε κάποιες περιπτώσεις πάει το κινητό να τα ανοίξει αλλά δεν τα καταφέρνει

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Floating windows χωρίς τον μαμά launcher δεν λειτουργούν. Σε κάποιες περιπτώσεις πάει το κινητό να τα ανοίξει αλλά δεν τα καταφέρνει

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Ρε παιδιά τι είναι τα floating windows?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι είναι τα floating windows?
Χαρακτηριστικό του miui 12.

Κάνει τις περισσότερες εφαρμογές με μικρά παραθυράκια

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τελικά να πάμε στη 12?

 

Έχει κάποιο bug?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το πουλησα, σε γνωστό μου, 200 €.

Σωστός! Καλά του έκανες :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ αγορά από info-quest πέρασα χθες βράδυ την αναβάθμιση σήμερα μου έκανε κάτι κούλα με το σήμα δεν είχε καθόλου σύνδεση σε δίκτυο ούτε για τηλέφωνο όχι μόνο data με επανεκκινήσεις και υπομονή έστρωσε αλλά ομολογώ αγχώθηκα κάτω από τη ζέστη γιατί είχα ραντεβού. Με την πρώτη ευκαιρία θα του κάνω ένα format γιατί είναι μεγάλη αναβάθμιση πλέον.

Σε γενικές γραμμές έγινε πιο όμορφο πιο smooth αλλά iphonizei αρκετά πολύ πλέον.

Ευτυχώς με nova τα έχω όλα όπως τα θέλω εκτός από την πάνω μπάρα που με swipe για να κατέβουν τα toggles δεν γίνεται πρέπει να την πιάσεις πάνω δεξιά γωνία πράγμα κουραστικό και περιττός κόπος σε τόσο μεγάλες οθόνες.

Θα το ψάξω όμως Όταν έχω χρόνο

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...